Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a xxl Sr jun 20, 2012 9:35 am

-ejsim,točno to sem jaz svetoval svoji znanki,ko se je odločila zamenjat svoj C5
-če se že odloča zapufat za 7 let,v znesku 13-14k eura,oziroma kupit avto za 15k,naj raje kupi novo,kot par let starega A4,passat... s xy km,pa magari je to hyundai in mi je prisluhnila :)
-zakaj bi plačevala dvojno,leasing in vzdrževanje rabljenega ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a DePalmo Sr jun 20, 2012 10:19 am

Potem so pa še nekateri ki nočejo kupit rabljenega avta (ali preveč starega). Moja sestra npr. kupuje samo nov avto in išče temu primernega. Pred časom si je kupila 206 z 1.1 motorjem, sedaj ima Ceeda z 1.6, naslednji pa sanja da bo kak audi.

Mami pa npr. kupuje ne preveč star avto (do nekje 5 let) zato da se ji nebo kvaril (kar pa vemo da je zelo relativno).

Jaz... kupim kar mi paše oz. kar sem sposoben imeti (financirat, popravljat, ...) :) Trenutno imam 12 let star avto in sem zelo zadovoljen, udoben, lep, edino malce bolj varčen bi lahko bil... Ampak, vsega pa tudi ne moremo imeti, kajne? ;)
 
maatko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr okt 24, 2012 6:25 am

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a maatko Sr okt 24, 2012 10:08 am

Trenutno vozim 11 let star avto. Nemec. 1.9 tdi.
Takrat ko sem ga kupil (to je bilo leta 2006) se pravi je bil star 5 let je imel 84.000, od prvega lastnika.
(kasneje sem ugotovil da je imel še toliko kilometrov) Danes ima avto 260.000. (realno torej cca 340.000)

Dozdajšnji neplanirani strošek v 6 letih
-nova trubina - original od Garreta - skupaj z zamenjavo dobrih 600 eur. (na 240.000)
-vakuum cevka pri zavorah (cca 30 eur)
-1 senzor pretoka zraka z zamenjavo 109 eur.
-2x desni kineticni (2x120 eur)
-1x levi kineticni (1x120eur)
-ker so mi luči spredaj (sipca) nekaj potemnele sem si naročil nove prek neta iz tujine. (skupaj z montažo me je stalo skoraj 200 eur.
-1 krat se mi je zmočil računalnik in sem plačal popravilo pri možaku ki se ukvarja z avto elektroniko 200 eur da mi je popravil
_______________________________________________________

SKUPAJ cca 1500 na evrov na 6 let (s tem da sem ga do 180.000 vozil brez ene same napakice. )

V tem času 170.000 sem naredil z njim pa je bilo planirano in opravljeno.
2x veliki servis (ne predrag) 1. na 110.000, drugič na 201.000
1x novi diski in ploščice spredaj in zadaj (diske in ploščice sem naročil iz tujine za 60% cene)
cca 10 servisov (olje + vsi filtri vsakič cca 50 eur)

Gume zimske imam na jeklenih platiščih, ki sem jih dobil zraven enih gum. Original so bila na avtu alu platišča, na njih vozim letne pnevmatike.
letne so dimezije 16 in me pridejo nekje 260 eur z montažo in jih imam cca 2 sezoni (marec-nov) ( pirelli)
zimske so dimezije 15 in me pridejo dobrih 200 eur z montažo in jih vozim dokler ne začne avto letat naokoli (ne glede na to ali imajo še profila) good year
(gume kupujem direkt od dobavitelja ma ne okol govort)

Sedaj najvažneje.

Ko grem na dopust, nuliram števec, natankam poln v SLoveniji in naredim tam cca 2500-3500 km. V tem času vse račune črpalk shranim.
Naslednjič doma ko polnega natankam, pregledam, litre in kilometre. 5,6 - 6,0L/100km. Avto je diesel 130 KM, velik, in leti velikokrat celo prehitro. Če bi bil pri prvem lastniku bolje servisiran, pa če bi zdaj dal jaz na njega tam 1.000 eur za neka lepotna ostala popravila, ga lahko vozim 100.000 brez kar koli tikat. Le filter pa olje.

Moja izkušnja.
 
matolife10
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To okt 30, 2012 10:54 am

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a matolife10 To okt 30, 2012 10:58 am

Pozdravljeni,

mene pa zanima kako je z amerikancom, kupu sm avto 130 konjski bencinar (NOV) in zdej nevem kaj a motor več žre ko je še nov? trenutno ima 700km in mi žre cca. 9l na knjižici piše pa kao. 6,5l sam bi biu vec kot zadovoln ce bi mi usaj 7-8l ko je segret -.- ker to preveč kuri. bom pa v kratkem vgradil še plin da bom cenejše skozi prišel.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a xxl To okt 30, 2012 11:11 am

-kakšnega američana si kupil,da ni korejc,koliko ccm?
-sicer je normalno,da v začetku malo več spije,ampak,težko da bo šlo nižje kot kakšne pol litre
-to kaj v knjižici piše,moraš prištet cca 2 litra
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
matolife10
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To okt 30, 2012 10:54 am

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a matolife10 To okt 30, 2012 12:10 pm

oziroma ja, mislm da je korejc, chevy cruze LT+ 2012 baje so avto poboljšal kot prejšni letniki, ja sm kr racunou sam kuri mi 9 če ga peljem ko star ata. ma kdo tak avto? kaksno mnenje?

up. ccm 1600

hmm pa a mogoče veste koliko ti kuri če je na plin'? vem da več kuri samo je pa dost cenejši plin če ti bencinar kuri npr 9l ti bo na plin kurilo 11-12 ? samo tako primerjava da si predstavljam.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a xxl To okt 30, 2012 1:14 pm

-to je že kar star atmosferski motor iz opela,tako da me ne čudi poraba,verjetno bo še nekaj malega šla dol
-pri plinu ti bo avto pil 10-20% več,imaš temo o tem viewtopic.php?f=2&t=43038&start=3040 ,beri od 153. strani dalje
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
matolife10
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To okt 30, 2012 10:54 am

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a matolife10 To okt 30, 2012 1:20 pm

aha kaj pa glede motorja so kaki problemi :/ ? sm slišou da majo chevroleti baje ful problem z menjalnikom sam sm pa spet brau da so v večini pri modelu 2012 popravli sam me useen ful skrbi.

UP: keri kekci celo garancijo na motor zgubiš če daš avtoplin sistem .. hjau keri kekci so to.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a vuli To okt 30, 2012 9:44 pm

a chevy je korejski? A ni bila to včasih ameriška firma oz v čem je fora? Jaz sem tudi imel tele Cruze ipd za maeriške.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a _furby_ To okt 30, 2012 9:55 pm

vuli je napisal/-a:a chevy je korejski? A ni bila to včasih ameriška firma oz v čem je fora? Jaz sem tudi imel tele Cruze ipd za maeriške.


boljse da ne ves kje se izdelujejo vse avtomobili. se "nemci" te lahko presenetijo ;)
turbo inside
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a peroRS To okt 30, 2012 10:07 pm

_furby_ je napisal/-a:
vuli je napisal/-a:a chevy je korejski? A ni bila to včasih ameriška firma oz v čem je fora? Jaz sem tudi imel tele Cruze ipd za maeriške.


boljse da ne ves kje se izdelujejo vse avtomobili. se "nemci" te lahko presenetijo ;)


Audi = made in hungary, spain, tunizia, china, italy....a je to sploh še nemški avto :D
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a cruiser1 To okt 30, 2012 10:51 pm

matolife10 je napisal/-a:asm slišou da majo chevroleti baje ful problem z menjalnikom sam sm pa spet brau da so v večini pri modelu 2012 popravli sam me useen ful skrbi.


O katerih chevyjevih menjalnikih govoriš? Kaj misliš, da imajo samo enega? Pa vprašanje je, če je v Cruzu sploh kakšen chevyjev menjalnik. Ta avto je sestavljen iz vseh vetrov.


vuli je napisal/-a:a chevy je korejski? A ni bila to včasih ameriška firma oz v čem je fora? Jaz sem tudi imel tele Cruze ipd za maeriške.


Chevy ni Korejski. Daewoo je bil nekoč pred davnimi časi Korejski, potem ga je prevzel GM in sčasoma so Daewooje preimenovali v Chevrolete. Jasno?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a IcEm4n To okt 30, 2012 11:15 pm

vuli je napisal/-a:a chevy je korejski? A ni bila to včasih ameriška firma oz v čem je fora? Jaz sem tudi imel tele Cruze ipd za maeriške.

Delno ja. To, kar maš ti zdej, je bil včasih Daewoo. ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a xxl Sr okt 31, 2012 12:59 am

-od takrat,ko jih je prevzel GM,jih je preimenoval v chevrolet,da se lažje prodajajo po razivitih trgih,v Koreji je še zmeraj daewoo
-to s pravim chevroletom (camaro,corvette...) nima nič skupnega,sicer vedno bolj prevzemajo komponente iz koncerna (opel),ampak to je še daleč od ameriškega
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a vuli Sr okt 31, 2012 11:08 am

a tako je to. Se spomnim ja, ko so Daewoo avtomobili postali Chevrloet.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a gasolinedream Sr okt 31, 2012 5:14 pm

V reklami pa se Cruze pelje v koloni z Corvetto pa še kakšnim malo manj korejskim Chevyjem :D
 
matolife10
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To okt 30, 2012 10:54 am

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a matolife10 Če nov 01, 2012 11:25 pm

cruiser1 je napisal/-a:
matolife10 je napisal/-a:asm slišou da majo chevroleti baje ful problem z menjalnikom sam sm pa spet brau da so v večini pri modelu 2012 popravli sam me useen ful skrbi.


O katerih chevyjevih menjalnikih govoriš? Kaj misliš, da imajo samo enega? Pa vprašanje je, če je v Cruzu sploh kakšen chevyjev menjalnik. Ta avto je sestavljen iz vseh vetrov.


vuli je napisal/-a:a chevy je korejski? A ni bila to včasih ameriška firma oz v čem je fora? Jaz sem tudi imel tele Cruze ipd za maeriške.


Chevy ni Korejski. Daewoo je bil nekoč pred davnimi časi Korejski, potem ga je prevzel GM in sčasoma so Daewooje preimenovali v Chevrolete. Jasno?


preber en post kaj sm napisal pred tem. chevy cruze LT+ 2012
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Razlika v povprečju + 8-%, danes že + 23-%.

Napisal/-a Ivan36 To apr 09, 2013 7:26 pm

http://www.zps.si/okolje/varovanje-okol ... Itemid=322

Pobuda za spremembo protokola merjenja porabe goriva in nižje izpuste CO2 pri novih avtomobilih

TOREK, 09 APRIL 2013 12:05
Zveza potrošnikov Slovenije je včeraj na ministrstvi za infrastrukturo in prostor ter kmetijstvo in okolje in na slovenske poslance v Evropskem parlamentu naslovila pobudo, da aktivno pristopijo k uveljavitvi sprememb pri merjenju porabe goriva in si prizadevajo za zmanjšanje povprečnih izpustov ogljikovega dioksida pri novih avtomobilih na 70 g/km do leta 2025. S tem bomo skupaj poskrbeli za ustrezno zaščito potrošnikov, pa tudi njihovo informirano izbiro ob nakupu avtomobila. Evropski odbor za okolje, javno zdravje in varnost hrane bo na zasedanju 24. in 25. aprila 2013 predvidoma glasoval o ciljnih izpustih, ki jih bodo morali osebni avtomobili dosegati v prihodnjih letih, pa tudi o morebitnih spremembah testnega cikla porabe goriva pri osebnih avtomobilih. Obe temi sta medsebojno povezani, saj nerealno merjenje porabe goriva (in izpustov) lahko privede do zavajanja glede doseganja ciljev, navsezadnje pa tudi do zavajanja potrošnikov.

Po vsej Evropi, tudi v Slovenij, številne ankete kažejo na vse večji pomen porabe goriva pri odločanju o nakupu avtomobila. Po anketi družbe Valicon, ki so jo izvedli konec leta 2012, je ob nakupu avtomobila med iskanimi informacijami poraba goriva tik za ceno, pomembna pa je za 61 odstotkov potrošnikov. V Veliki Britaniji je potrošniška organizacija Which? med raziskavo odkrila, da je cena goriva na vrhu seznama skrbi današnjega potrošnika (pred ceno energije in ceno hrane!).

Avtomobilski proizvajalci morajo o povprečni porabi goriva in izpustih potrošnike obveščati na različne načine (ob oglaševanju, v prodajnem salonu, v tehničnih podatkih in podobno), a dejstvo je, da se njihove številke vse bolj razlikujejo od tistih, doseženih med realno uporabo avtomobila. "Krivec" za to je trenutni standard merjenja porabe goriva (NEDC – New European Driving Cycle), ki ne odraža realne uporabe avtomobila, kar dokazujejo številni primeri.

Še več: organizacija ICCT je ugotovila, da se razhajanja med porabo, navedeno v homologaciji, in tisto v realnem življenju povečujejo. Pred 12 leti je bila razlika v povprečju 8-odstotna, danes je že 23-odstotna. Največji problem za potrošnika predstavlja dejstvo, da so razlike med posameznimi modeli različne, kar onemogoča primerjavo. Britanski Which? je na svojih testih* ugotovil, da lahko razlika doseže tudi 35 odstotkov, zaradi česar se letni strošek goriva lahko poveča tudi za več kot 300 evrov.
:DDD

Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba avtomobilov - največji in najmanjši "lažnjivci"

Napisal/-a xxl To apr 09, 2013 11:27 pm

-pravilno,lahko bi še mojega vzeli za primer,namesto deklariranih 5,8,pa 7,5 :roll: ,torej, cca 30% :D :(
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 151 gostov