Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
perko84
Uporabnik
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: Po mar 28, 2005 6:03 pm
Kraj: malo tu, malo tam

najem starodobnika za poroko

Napisal/-a perko84 Sr avg 22, 2012 8:57 am

Pozdravljeni!

Vem da je o tem napisano ze kar nekaj, vendar potrebujem aktualno temo, saj se lastniki in ponudniki stalno spreminjajo.

Torej zanima me ce pozna kdo kakega ponudnika/podjetje, ki bi bil pripravljen oddati kakega pametnega oltirmerja za poroko. Sam sem nasel samo prospeus vendar so ZELOOO dragi.
Iscem kaj v rangu ameriske klasike ali kaj podobnega. Ni mi do raznih Zastav, fickov, zab in podobno :)

Hvala za pomoc ;)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a tristan01 Sr avg 22, 2012 11:23 am

perko84 je napisal/-a:Pozdravljeni!

Vem da je o tem napisano ze kar nekaj, vendar potrebujem aktualno temo, saj se lastniki in ponudniki stalno spreminjajo.

Torej zanima me ce pozna kdo kakega ponudnika/podjetje, ki bi bil pripravljen oddati kakega pametnega oltirmerja za poroko. Sam sem nasel samo prospeus vendar so ZELOOO dragi.
Iscem kaj v rangu ameriske klasike ali kaj podobnega. Ni mi do raznih Zastav, fickov, zab in podobno :)

Hvala za pomoc ;)


Poglej na forumu ameriških vozil, mislim da se imenujejo V8 klub. Tam boš najlažje prišel do kontakta lastnikov primernih vozil. Če bi raje kakšnega drugega oldija je tu še forum Starodobnik, kjer je zbranih precej lastnikov. Lahko pa poskusiš še v muzeju starodobnikov na Vranskem. Sem že videl na poroki, da so ženina in nevesto peljali v avtomobilu iz tega muzeja - upam da zadeva ni le VIP (veze in poznanstva).

Iz lastnih izkušenj pa ti lahko povem, da danes najem limuzine za tako priložnost ni enostaven. Imaš na voljo le razne rent-a-car firme, kjer pa nikdar ne veš kaj boš dobil, ali pa najem XXL limuzine kot je v navadi po balkanu. Razne avtohiše (razen redkih izjem) pa niti proti plačilu niso pripravljene dati v najem svojih admiralskih ladij.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
tade320
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Če avg 05, 2010 5:55 pm
Kraj: Ljubljana
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a čare Sr avg 22, 2012 1:52 pm

300€ na dan?? tale pa je en oderuh,mislim da bi se lažje zmenil s kom tukaj na forumu in če mu daš pol manj pa mal za jest pa za pit te še vozi.Saj ko bo uradni del fertik pa avta itak ne rabiš več.
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a Grega_ Sr avg 22, 2012 2:14 pm

Malo morate tudi vedeti da teli starodobniki ala cadilaci ipd. kar ornk pijejo, in če pije cca. 20litrov in se naredi okoli 200km, odvisno pač od kje je lastnik pa do neveste,ženina, cerkev, občina če je civilna poroka in žurka ter še kakšno kosilce se kar nabere že teh stroškov + za 50 eur ti noben ne bo sedel v avtu cel dan ipd,, avto mora v nulo spucati če ne spolirati ipd.. Moje mnenje da če je okoli 200 eur je še dokaj normalna cene in če se lih ne vozi na polno vse naokoli. Nema đabe ni kod stare babe :D :lol:
 
Uporabniški avatar
perko84
Uporabnik
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: Po mar 28, 2005 6:03 pm
Kraj: malo tu, malo tam

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a perko84 Sr avg 22, 2012 2:25 pm

voznje bo cca 150km, svojega voznika ne potrebujem, razen ce bi lastnik izrecno zele da vozi usposobljena in temu namenjena oseba. Vem da za 50eur ne bom prisel cez. Do 200 eur placam takoj...vendar kar je vec mi je pa enotavno neposteno. Za primer: BMW 7 dobim za 95eur...vem da ni oldtimer ampak mislim da se da potegnit par vzporednic :lol:
 
Uporabniški avatar
perko84
Uporabnik
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: Po mar 28, 2005 6:03 pm
Kraj: malo tu, malo tam

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a perko84 Sr avg 22, 2012 2:26 pm

pa tud tko...ce tip hoce met 300eur...takale armaturka....khmmm
http://oldsmobile.si/index.php/slike/5-armatura
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a tristan01 Sr avg 22, 2012 2:31 pm

Grega_ je napisal/-a:Malo morate tudi vedeti da teli starodobniki ala cadilaci ipd. kar ornk pijejo, in če pije cca. 20litrov in se naredi okoli 200km, odvisno pač od kje je lastnik pa do neveste,ženina, cerkev, občina če je civilna poroka in žurka ter še kakšno kosilce se kar nabere že teh stroškov + za 50 eur ti noben ne bo sedel v avtu cel dan ipd,, avto mora v nulo spucati če ne spolirati ipd.. Moje mnenje da če je okoli 200 eur je še dokaj normalna cene in če se lih ne vozi na polno vse naokoli. Nema đabe ni kod stare babe :D :lol:


Se povsem strinjam s tabo. Čeprav poraba ni tako velika (še vedno pa preko 10l). Ampak, da tak avtomobil pripraviš priložnosti primerno (čiščenje, poliranje...), si ves dan na voljo za prevoze, slikanja in ostale zadeve ki spremljajo poroko... Dokaj sprejemljiva cena.

Samo za primerjavo: najem BMW serije 5 ali MB E klasa za vikend preko rent-a-car je med 500 in 600 EUR odvisno kje najemaš. Potem pa k temu dodaj še eno dnevnico, gorivo, čas ki ga zapraviš za prevzem in vračilo avtomobila.... Vse skupaj za 150km in eno popoldne.

Za drobiž je bolje peljati svoj avtomobil na temeljito čiščenje in ga malce okrasiti, vozi pa naj kdo od sorodnikov ali prijateljev.

Lp Tristan01

PS: še nagradno vprašanje - res misliš da ti bo nekdo kar tako zaupal voziti tako redek avtomobil v katerega je vložil nešteto ur in denarja v obnovo?
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
perko84
Uporabnik
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: Po mar 28, 2005 6:03 pm
Kraj: malo tu, malo tam

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a perko84 Sr avg 22, 2012 3:02 pm

PS: še nagradno vprašanje - res misliš da ti bo nekdo kar tako zaupal voziti tako redek avtomobil v katerega je vložil nešteto ur in denarja v obnovo?


ce nima voznika mi lahko zaupa, tega ne zahtevam. Saj pravim. Sem pripravljen placati...vednar sem se odlocil da probam poiskat kakega posamezika ki je malo cenejsi.

Se vedno mi ostane gak solidem "novodobnik", sorodnikov ki bi imeli kaj pametnega pa nimam oops ce ze raje svojga c-maxa zakurblam :lol:
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a 89gasper Sr avg 22, 2012 3:14 pm

Meni se zdi cena čisto poštena.

Jaz kljub plačlu ne bi posojal avtomobila kar vsakemu. Če že bi vozil sam.
Mislim, da se ne bi pogovarjal pod 200€ + gorivo.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a RedBull™ Sr avg 22, 2012 5:01 pm

Verjetno se boš poročil samo 1x v življenju, tako da, enkrat v življenju pa boš verjetno že reskiral teh 100-200 € več, kot jih misliš dati sam. Se pa popolnoma strinjam s teboj, da je vedno pametno poiskati najboljšo rešitev, da te čim manj udari po žepu. Ampak mislim da cena 300€ ni neki zelo pretirana.

Rad bi slišal cifro, koliko je vredna nevestina obleka... bodisi najem za en dan... je krepko višja :)
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a abajc3 Sr avg 22, 2012 10:16 pm

sem že 2 poroki vozil z amerikancem, vendar je bilo to za sosedo in enkrat za bratranca. vseeno sem nakoncu pokasiral cca 100e, nisem jaz tega zahteval ampak so mi pač dali. 300e se mi zdi precej realna cifra, saj za vožnjo porabiš celo soboto, bencin rata takoj 50e, pa še ogromnega dela je s čiščenjem avta (to so veliki avti, sepravi je tudi več za pucat).

kar se tiče posojanja avta, mi ni problem nobenemu posodit samo morem biti vedno zraven (izjema so ljudje ki jim res zaupam). pa sem daleč od tega da bi bil tako pedanten kot večina lastnikov restavriranih starodobnikov! enostavno ko se s takim avtom pojaviš v gruči ljudi, ki so po možnosti še malo nakresani, se takoj začne navijanje v smislu daj gas, naredi burnout itd itd. če bi bil v avtu kar en človek sem prepričan da bi turiral motor kolkor da, potem bi se mi lotili pa kaki ležaji oglašat itd.
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
perko84
Uporabnik
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: Po mar 28, 2005 6:03 pm
Kraj: malo tu, malo tam

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a perko84 Če avg 23, 2012 7:14 am

no, mogoce sem bil res preskromen pri ceni. oops
Torej ce se kdo javi... ;)

Se to: poroka je drugo leto junija

LP
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a Grega_ Če avg 23, 2012 8:47 am

To glede porabe sem govoril kar mi je znanec povedal kateri ima nekaj podobnega (vsaj imel je) http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5529325&show=1, sicer malo mlajši in renoviran, omenjal je celo 25l+ če si ga malo pohodil....
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a abajc3 Če avg 23, 2012 9:07 pm

Grega_ je napisal/-a:To glede porabe sem govoril kar mi je znanec povedal kateri ima nekaj podobnega (vsaj imel je) http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5529325&show=1, sicer malo mlajši in renoviran, omenjal je celo 25l+ če si ga malo pohodil....



ja ti big blocki so lahko kar požrešni, sploh pri nas ko jih obnavljajo ljudje ki od tega nimajo pojma in je važno da se avto čimbolj sveti, motor pa zanemarjajo. sem videl že en kup takih neumnosti da človeka kar glava boli. in pri takem motorju če je slabo nastavljen/sestavljen hitro rata poraba za 10l višja. vseeno mislim da je 25l mogoče malo dosti, zadnjič je eden na hrvaškem v8 forumu pisal da mu je cadillac 8.1 (največji cadillacov motor) pil vsega 16 litrov po regionalki. je pa res da se je možak potrudil in avto naštelal kot je treba.

osebno sem big blocka samo enkrat vozil na malo daljšo furo ampak takrat nisem meril porabe, je pa šel cager kar hitro proti e :D ampak avto je bil 7.7 in težak 3 tone, vozili smo pa kar dinamično
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a abajc3 Če avg 23, 2012 9:09 pm

perko84 je napisal/-a:no, mogoce sem bil res preskromen pri ceni. oops
Torej ce se kdo javi... ;)

Se to: poroka je drugo leto junija

LP



iz kje pa si?mogoče je kdo iz našega kluba kje v tvoji bližini, ker čez celo slovenijo se furat so spet brezvezni stroški
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a nevermind Če avg 23, 2012 10:37 pm

abajc3 je napisal/-a:da mu je cadillac 8.1 (največji cadillacov motor) pil vsega 16 litrov po regionalki. je pa res da se je možak potrudil in avto naštelal kot je treba.

osebno sem big blocka samo enkrat vozil na malo daljšo furo ampak takrat nisem meril porabe, je pa šel cager kar hitro proti e :D ampak avto je bil 7.7 in težak 3 tone, vozili smo pa kar dinamično


Ne piši tega, da ne bo kdo imel kak napad :)
 
Uporabniški avatar
perko84
Uporabnik
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: Po mar 28, 2005 6:03 pm
Kraj: malo tu, malo tam

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a perko84 Pe avg 31, 2012 9:20 am

abajc3 je napisal/-a:
perko84 je napisal/-a:no, mogoce sem bil res preskromen pri ceni. oops
Torej ce se kdo javi... ;)

Se to: poroka je drugo leto junija

LP



iz kje pa si?mogoče je kdo iz našega kluba kje v tvoji bližini, ker čez celo slovenijo se furat so spet brezvezni stroški


Dolenjska...Grosuplje-velike Lasce

LP
 
Uporabniški avatar
Karneki
Novinec
 
Prispevkov: 354
Pridružen: So feb 17, 2007 9:12 pm

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a Karneki Pe avg 31, 2012 12:11 pm

V Ribnici(Grič) maš enega iz V8 kluba. Ma enega američana oldija črnega letnik bi jaz rekel okol 55.
A si tud ti v lukno padu?
Nič vidu, nič slišu, nič kriv!
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: najem starodobnika za poroko

Napisal/-a crxdelsol Pe avg 31, 2012 12:17 pm

Mogoče sem premlad da bi vedel kaj o načrtovanju poroke in se mi zato zdi nesmiselno iskat 1 leto prej prevoz, ampak ni mi pa jasno kak lahko mešaš bmw 7 v temo kjer govoriš da bi rad da te neko superduper starodobno vozilo pelje na poroko.

Če že se neboš peljal z stilom (vsaj rolls royce) in hočeš starodobnika je en dober primerek Renault 4 na avto.net za 200€, čene pa če voziš ravno cliota naj te kdo od žlahte pelje z večjim avtom in čao. Saj ni važno z ČIM prideš važno je KDO pride...če razumeš.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov