Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a uros11 Sr mar 20, 2013 6:48 am

Do kdaj je nov? Moj ima 4 leta in olja sploh ne spremljam. Pri passatu pa ga moram doliti cca pol litra cca jurja ali dva pred menjavo olja. Kar nekako nima pomena, ma kaj, ko se lučka vžge vedno na AC (olje preventivno v prtljažniku).
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a moj-avto Sr mar 20, 2013 12:49 pm

BBoss je napisal/-a:
esem je napisal/-a:
moj-avto je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Največ olja ponavadi porabi službeni avto! :mrgreen:

P.S. Pa Wartburgi so ga baje dosti žrli. :D

Wartburg je bil na mešanico. ;)


Daj moj-avto - razmisli malo, koliko ljudi na forumu tega ne ve? In zakaj misliš, da je napisal "baje"? Da povdari štos ali da je res "baje"?


No to pa ni vedno čisto res - zadnji model Wartburga (1988-1991) je imel 1.3L štiritaktni motor sposojen iz VW konjušnice. In tisti Wartburgi niso kurili nobenega olja. Imel enega, menjal olje na vsakih 20.000km pa tolk kot ga je šlo ven pri menjavi toliko ga je šlo novega notri.


Ja, to drži. Od leta 88 do 91 do Wartburge poganjali Golfovi motorji.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a janez80 Sr mar 20, 2013 8:11 pm

Opel Corsa kupljena 2010 z sedaj prevoženimi 60000km sestri popije 1l olja na 2000 km. To "dolivanje olja" je pri Oplih znano, sam ni zanemarljivo.
V večini vozil z več prevoženimi kilometri pomaga menjava glavnih tesnil,teflonov.
Na Cliotu RN 1,2 let. 94 mi je požrlo 1 l olja na 1500 km... pri 280 000 km sem menjal zgoraj omenjeno in prešel na 1 l na 5000 km.
Rover 216 SI z hondinim motorjem je zlorabljal nekje 1 l na 3000km
Laguna l 97 Break 1 l na 2000km...
Faktor iztrošenosti tu naredi svoje :lol:
Tudi mi se tu pa tam "podmažemo" ! Zakaj ne bi tega privoščili še jeklenemu prijatelju? :-P
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a maniaxxx Sr mar 20, 2013 8:13 pm

lisko je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Men je še vsak avto, razen TSI-ja in zdaj mazde, do prvega intervala popapcal kake pol litra olja pol pa nikol več nič, zakaj je tako nimam pojma. .....


Spusti se na mikroskopski nivo pa ti bo takoj jasno....Dokler se "brazde" ne uskladijo ali obrabijo....lahko u mes solzi olje. Pri obeh avtih do sedaj po generalki je bila poraba do nekje 10 tisoč 1-2 litra olja....po prvi menjavi olja več tega ni bilo. Enako je bilo s čist novim mercedesom....liter v prvih par tisoč in nikoli več. Enako pričakujem sedaj pri cliotu....


Razen corse sta bila rabljena, tako da ta teorija odpade, ravno nova avta mi nista popila nikol nič olja ( razen corse, ki je tudi kot nova popila malo, potem pa do 125kkm ko smo je prodali niti kapljice).
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a gasolinedream Sr mar 20, 2013 8:40 pm

Razlog je lahko tudi v tem (sploh če ima avto neznano zgodovino), da je kdo vlil notri pač najcenejše olje (neprimernih lastnosti), in potem avto to pač požre.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a maniaxxx Sr mar 20, 2013 8:47 pm

gasolinedream je napisal/-a:Razlog je lahko tudi v tem (sploh če ima avto neznano zgodovino), da je kdo vlil notri pač najcenejše olje (neprimernih lastnosti), in potem avto to pač požre.


Oba preverjena, servisirana z "tovarniškim" oljem, še zlasti to velja za focusa, ki je bil kupljen od znanca. Po moje je bil razlog sprememba vozniškega režima, druge razlage nimam. Je pa konec koncev vseeno, tistih par deci olja na par deset tisoč kilometrov pa požrem :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a tomzzi Če mar 21, 2013 7:54 pm

Meni ga ne pije in ne rabim nič dolivat.

Me pa zanima še nekaj ko je glih tema o olju... Avto bo imel kmalu 100.000 prevoženih in sem pomislil, da bi zamenjal znamko olja oziroma bi ga s sabo prinesel na servis.
Pa me zanima če je to smiselno? Do zdaj je bilo original GM olje. Študiral sem, da v kolikor bi sam nabavljal olje, da bi vzel Motul katerega mi nekateri priporočajo.
Je sploh smiselno?
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a .com Če mar 21, 2013 8:00 pm

zakaj pa ne?
jaz vlivam olje, katerega dobim ugodneje... mešam pa castrola pa arala...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
opelcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 23, 2008 10:34 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a opelcar Če mar 21, 2013 8:13 pm

oče ima službeno škodo octavio 1.9tdi 11/2010 z 106200km, pa mo popije 0,5l na 15.000km(več ali manj doliva pri 12000-13000km).
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a For Pe maj 18, 2018 10:31 am

Pismo ....1 liter na 1000 km ???? :shock:

Moj 1.2 VTI je od 70.000 km do 80.000 km porabil 1,2 L olja (tri leta star)

Sem že prej kaj dodajal, ampak nikoli ni bilo toliko...? Pa zanimivo da se nobena lučka ni prižgala...na merilni palčki pa sploh ni bilo videti olja. Čisto ena pikica na vrhu palčke. :huh:

Imam tudi 1.2 THP ki je že blizu 100.000 km, pa nič ne porabi ...

Ampak očitno je vse to normalno dokler kaj ne crkne ....? :roll:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a DePalmo Pe maj 18, 2018 10:47 am

To je vse normalno dokler je v garanciji, takoj naslednji dan je pa potrebna generalna obnova v vrednosti parih evrskih tisočakov.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a yashica Pe maj 18, 2018 3:26 pm

For je napisal/-a:Pismo ....1 liter na 1000 km ???? :shock:

Moj 1.2 VTI je od 70.000 km do 80.000 km porabil 1,2 L olja (tri leta star)


Starejši 1.2 vti-ji imajo znane težave z vzdolžnim pomikom- tolerancami glavne gredi (posledično velika poraba olja) in pri meritvi nad 0.50 mm prostega hoda se motor predvidoma menja. Pozanimaj se na servisu, če kodna oznaka motorja sodi v skupino faliranih.

P.S: PSA motorji so vsaj lepo pakirani v debeloslojno kartonsko embalažo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a limas Pe maj 18, 2018 4:59 pm

Pri novi generaciji motorjev je dobro počakati kakšno sezono in skrbno preverjati forume. Omenjeni pežojev motor ima konstrukcijsko napako. Sem že večkrat pisal, da bi pri pežoju morali več pozornosti usmeriti na tehnologijo in manj na dizajn.
Nikoli v življenju nisem dolival olja, ker za to ni bilo potrebe. V družini imamo primerek s 315.000 km in brez dolivanja olja.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a For Pe maj 18, 2018 11:43 pm

yashica je napisal/-a:
For je napisal/-a:Pismo ....1 liter na 1000 km ???? :shock:

Moj 1.2 VTI je od 70.000 km do 80.000 km porabil 1,2 L olja (tri leta star)


Starejši 1.2 vti-ji imajo znane težave z vzdolžnim pomikom- tolerancami glavne gredi (posledično velika poraba olja) in pri meritvi nad 0.50 mm prostega hoda se motor predvidoma menja. Pozanimaj se na servisu, če kodna oznaka motorja sodi v skupino faliranih.

P.S: PSA motorji so vsaj lepo pakirani v debeloslojno kartonsko embalažo.


Hvala yashica

Pa a se ti zdi da je ta 1.2 litra že dovolj za alarm, oziroma, da težim na servisu? Avto je še v garanciji...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a lin So maj 19, 2018 6:07 pm

1,2l na 10 000km ni neki resni problem, nekateri motorji pač imajo porabo olja ,drugi pa ne. Zakaj prihaja do tega pa niti strokovnjaki ne znajo razložiti, saj se to dogaja recimo med popolnoma enakimi motorji istega proizvajalca in če ni problem v napaki v motorju , kar pri takšni porabi verjetno ni, potem ni panike, po izkušnjah in mojih pogovorih s starejšimi iskušenimi mehaniki avto , ki troši olje ne bo nič manj dolgo deloval kot tisti , ki ga ne , nekateri so mi celo zatrdili , da je bolje , če malo rabi olje kot pa, če ga sploh ne in navodila proizvajalcev niso v tem primeru neresnična kot nekateri laično navajajo , da bo kar crknil motor , ko bo izven garancije. Slaba stran tega je edino v primeru , da delaš veliko km , pač moraš redno kontrolirat olje, toda to vsak voznik, ki se malo spozna na avto tako ali tako redno kontrolira, nekateri pač mislijo , da je avto stroj , ki ga lahko samo teraš dolker ne crkne , potem pa so vsi drugi krivi samo ti ne , da je prišlo do nepotrebnih okvar.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a mrtwelvetrees So maj 19, 2018 6:26 pm

Opažam da imajo več ali manj večjo porabo samo kavni mlinčki 1.2 s turbino (bencinarji)
Noben pa še ni javil od Forda 1.0 ecoboost ali kaj pije olja ali ne ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a lin So maj 19, 2018 6:30 pm

Kolikor je meni znano so že starejši VW in Avdiji z kar večjo prostornino motorja imeli že včasih močno porabo olja, pa zato nobenemu ni crknil motor. Razen , če se je kdo vozil že praktično brez olja , ker ga ni kontroliral in dolival, kar pa se še tudi dogaja in se tudi je.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a mrtwelvetrees So maj 19, 2018 6:37 pm

Tema je o novejših oz. novih avtih, tudi jaz sem imel v mislih največ 5 let nazaj.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a lin So maj 19, 2018 7:00 pm

Tudi pri novejših je to zelo različno , mogoče res turbo motorji malo več rabijo olja pa ne samo 1,2 bencinarji tudi dizli niso nič kaj izvzeti pri tem. Je pa to od avtomobila do avtomobila zelo različno in, če je v navodilih napisan nek okvirni podatek mislim , da ga inženirji niso brezveze napisali pač je tako in to ne predstavlja nevarnosti za motor. Čeravno to ni tema pa vseeno za primerjavo , v zelo mladih letih sem imel več novih zastav 101, nekatere so mi kurile olje tudi do 0,9l na 1000km, druga pa sploh nič na 20 000km, vse so delale brez probčema tudi prek 200 000km saj sem jih prodal večinoma bližnjim sosedom in sem imel podatke.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: poraba olja pri novih avtomobilih

Napisal/-a yeo So maj 19, 2018 8:33 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Opažam da imajo več ali manj večjo porabo samo kavni mlinčki 1.2 s turbino (bencinarji)
Noben pa še ni javil od Forda 1.0 ecoboost ali kaj pije olja ali ne ?


Imeli smo 2x 1.0ecoboost, sedaj 1.5ecoboost. Noben ni spil nič olja. V vseh motorjih olje 5w-20.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: esem in 34 gostov