Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a For Pe nov 15, 2013 11:13 pm

Marsikaj se da izbrskat in zvedet, ampak z stroški vzdrževanja pa ni tako. Najbrž vsak nekaj skriva in noče povedat koliko je zapravil na pooblaščenem servisu...? :?

Tema bi bila res koristna, če se bodo javljali SAMO tisti ki svoj avto servisirajo na POOBLAŠČENEM SERVISU.
Tisti ki sami servisirate, ki greste lokalnemu mehaniku, kupujete material za servise in na vsak način poskušate zmanjšati te stroške, se prosim ne oglašajte.

Tole naj bi bilo mesto kjer bi nekako zvedeli točne zneske in informacije iz prve roke glede pooblaščenih serviserjev (vseh znamk)

Recimo da bi naredil eno formular kateri podatki naj se vpišejo. Vsak to kopira in napiše vsaj približne informacije (če se ne spomni točno)

-kateri avto.................................................
-motor prostornina/moč/gorivo/menjalnik...............
-letnik..........................................................
-prevoženi kilometri..........................................
-redni/izredni servis.........................................
-kateri po vrsti................................................
-ime avtohiše..................................................
-odnos do strank..............................................
-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba..............
-obisk servisa zaradi majhnih okvar.......................
-čas/km od zadnjega obiska................................
-čas trajanja servisa..............................................
-cena/garancija...............................................



Če še kaj manjka, pa dodajte
Zadnjič spremenil For, dne So nov 16, 2013 12:08 am, skupaj popravljeno 3 krat.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a thunderbolt Pe nov 15, 2013 11:52 pm

Kaj manjka?

-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba pri mehaniku

Zakaj? Da ne bodo zdaj nekateri zaceli objavljati neke smesne cene, ki so povprecni stranki nedosegljive.
 
Uporabniški avatar
Blasphemer
Novinec
 
Prispevkov: 155
Pridružen: Sr nov 06, 2013 9:45 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a Blasphemer So nov 16, 2013 12:32 am

js predlagam kopijo računov za dokazilo. drgač je to še ena tema, ki bo notr "rekla, kazala" :roll:
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a BBoss So nov 16, 2013 12:16 pm

thunderbolt je napisal/-a:Kaj manjka?

-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba pri mehaniku

Zakaj? Da ne bodo zdaj nekateri zaceli objavljati neke smesne cene, ki so povprecni stranki nedosegljive.

Zato sam ne bom nič napisal, ker je marsikaj odvisno od stalnosti in vsak pameten servis bo temu primerno imel tudi popust na storitev. Tako se meni še danes splača hodit na originalen servis.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a For Ne nov 17, 2013 12:57 am

BBoss je napisal/-a:Zato sam ne bom nič napisal, ker je marsikaj odvisno od stalnosti in vsak pameten servis bo temu primerno imel tudi popust na storitev. Tako se meni še danes splača hodit na originalen servis.

Jaz nikoli nisam padal na te fore. Itak da bo rekel "za vas stalno stranko pa damo popust" ....tako se bolje počutiš in misliš da si neki izbranec. :roll: V bistvu boš šokiran ko bo nekdo napisal ceno servisa za enak avto kot ti imaš.
Jaz sem že šest let pri Avtotehni LJ in velikokrat slišim to, ampak vzamem to z rezervo. Prej sem pa z Golfom šest let bil pri Paulusu Škofja Loka, in je bilo podobno.

Tvoja izjava ne pije vode, razen če res imaš neko žlahto tam ki ti da polovični račun (ali sploh ne da) in s tem pač oškoduje delodajalca. Zato je treba biti tiho.
Če pa ti kot stalna stranka dobiš popust in račun, ne vidim razloga zakaj bi to skrival. Vsaki servis ima pač določene cene delov in storitev, da tisti zaposleni sigurno nima ne vem koliko prostora za še večje popuste. Lahko ti na lepe oči spregleda kakšno malenkost, ampak to je spet goljufanje avtohiše v kateri dela.

V glavnem eni ne bodo napisali cene zaradi velikih popustov, drugi pa zaradi tega ker jih je sram da so plačali preveč..... :roll: Smešno! :?

Jaz sem recimo za Golfa ki sem ga vozil šest let čisto vse napisal (zadnji post) viewtopic.php?f=7&t=21906&start=20 tudi za Astro bom napisal, takoj ko bo kaj časa.

Ne vem no ....meni se zdi zelo koristna informacija da bi iz prve roke zvedeli koliko katera znamka računa vzdrževanje.

Glede na mojo izkušnjo z Golfom, in zdaj z Astro (šest rednih + veliki servis, senzor ABS-a in navitje klime) vem da so razlike lahko ogromne, in tudi pomemben faktor ko se odločamo za nakup.
S tem bi, vsi mi tukaj bili na boljšem .... :)

No ja ...upam da ne razmišljajo vsi tako kot ti BBoss ;)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a lancia hf Ne nov 17, 2013 10:48 am

For je napisal/-a:
BBoss je napisal/-a:Zato sam ne bom nič napisal, ker je marsikaj odvisno od stalnosti in vsak pameten servis bo temu primerno imel tudi popust na storitev. Tako se meni še danes splača hodit na originalen servis.

Jaz nikoli nisam padal na te fore. Itak da bo rekel "za vas stalno stranko pa damo popust" ....tako se bolje počutiš in misliš da si neki izbranec. :roll: V bistvu boš šokiran ko bo nekdo napisal ceno servisa za enak avto kot ti imaš.


Tole se popolnoma strinjam saj pooblaščene serviserje ves material za glavni servis stane okoli 200€ in manj vse ostalo je njihov dobiček
ps: avti za 50000€ in več imajo temu primerno tudi višje vzdrževanje, da ne bo kdo napisal, da bi rad na nekem eksotu naredil glavni servis za 200€
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a maniaxxx Ne nov 17, 2013 10:54 am

-kateri avto.................................................Peugeot 207
-motor prostornina/moč/gorivo/menjalnik...............1.4 70kw
-letnik..........................................................2011
-prevoženi kilometri..........................................21000
-redni/izredni servis.........................................redni
-kateri po vrsti................................................drugi
-ime avtohiše..................................................Rodex
-odnos do strank..............................................Super
-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba..............Je ni
-obisk servisa zaradi majhnih okvar.......................Popravljali so USB v garanciji
-čas/km od zadnjega obiska................................1 leto
-čas trajanja servisa..............................................3 ure
-cena/garancija...............................................174 e s popustom
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a BBoss Ne nov 17, 2013 3:35 pm

For je napisal/-a:
BBoss je napisal/-a:Zato sam ne bom nič napisal, ker je marsikaj odvisno od stalnosti in vsak pameten servis bo temu primerno imel tudi popust na storitev. Tako se meni še danes splača hodit na originalen servis.

Jaz nikoli nisam padal na te fore. Itak da bo rekel "za vas stalno stranko pa damo popust" ....tako se bolje počutiš in misliš da si neki izbranec. :roll: V bistvu boš šokiran ko bo nekdo napisal ceno servisa za enak avto kot ti imaš.
Jaz sem že šest let pri Avtotehni LJ in velikokrat slišim to, ampak vzamem to z rezervo. Prej sem pa z Golfom šest let bil pri Paulusu Škofja Loka, in je bilo podobno.

Tvoja izjava ne pije vode, razen če res imaš neko žlahto tam ki ti da polovični račun (ali sploh ne da) in s tem pač oškoduje delodajalca. Zato je treba biti tiho.
Če pa ti kot stalna stranka dobiš popust in račun, ne vidim razloga zakaj bi to skrival. Vsaki servis ima pač določene cene delov in storitev, da tisti zaposleni sigurno nima ne vem koliko prostora za še večje popuste. Lahko ti na lepe oči spregleda kakšno malenkost, ampak to je spet goljufanje avtohiše v kateri dela.

V glavnem eni ne bodo napisali cene zaradi velikih popustov, drugi pa zaradi tega ker jih je sram da so plačali preveč..... :roll: Smešno! :?

Ne vem no ....meni se zdi zelo koristna informacija da bi iz prve roke zvedeli koliko katera znamka računa vzdrževanje.

No ja ...upam da ne razmišljajo vsi tako kot ti BBoss ;)


Evo vidiš, točno to si napisal, zaradi česar nisem hotel napisati cen in jih tudi ne bom. Ker karkoli bom napisal se bo našel nekdo (vključno s tabo), ki pač ne bo verjel in se bomo prepucavali za brezveze. Lahko pa napišem 350€ za reden servis pa se lahko delate norca iz mene kakšen b**** sem, ker me odirajo. :roll:

Kar se pa tiče kolk bo servis zaslužil pa verjemi, da tudi pri nižjih cenah dovolj, da se jim splača in nič ne gre v njihovo škodo. Ker kaj ti pomaga višja cena, če pa v takem primeru sploh ne pridem na servis in zaslužijo okroglih 0€. Ko bodo enkrat vsi servisi doumeli logiko, da brez strank zaslužka ni se bo tudi marsikomu posvetilo, da pač je čas zlatarskih cen minil daljnega leta 2008, ko se je začela t.i. kriza.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a maniaxxx Ne nov 17, 2013 3:48 pm

Ne vem če je res, ampak mislim da so cene v pooblaščenih se precej spustile zadnje čase, enostavno so dojeli da ne gre več tako kot je šlo v zlatih časih. Ne velja za vse ampak jih je vedno več. Mene sicer pri servisu bolj kot cena zanima kvaliteta, nažalost pa tudi tu pooblaščenci velikokrat pešajo :huh:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a hippo Po nov 18, 2013 9:53 am

maniaxxx je napisal/-a:Ne vem če je res, ampak mislim da so cene v pooblaščenih se precej spustile zadnje čase, enostavno so dojeli da ne gre več tako kot je šlo v zlatih časih. Ne velja za vse ampak jih je vedno več. Mene sicer pri servisu bolj kot cena zanima kvaliteta, nažalost pa tudi tu pooblaščenci velikokrat pešajo :huh:

Niso enostavno dojeli ampak jih je precej boleče udarilo po denarnici, pa so bili enostavno primorani, drugače bi samevali...
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a J.McLane Po nov 18, 2013 10:16 am

-kateri avto.................................................Toyota Prius
-motor prostornina/moč/gorivo/menjalnik.........1.8 74kw
-letnik..........................................................2009
-prevoženi kilometri.......................................20.700 km
-redni/izredni servis.......................................redni
-kateri po vrsti..............................................drugi
-ime avtohiše.................................................Toyota Lovše Kranj
-odnos do strank...........................................V redu, vprašajo če lahko dolijejo Vitrex ;)
-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba.......Je ni
-obisk servisa zaradi majhnih okvar...................Ne
-čas/km od zadnjega obiska............................16.480 km
-čas trajanja servisa.......................................se ne spomnim (delal iz salona na Wi-Fi)
-cena/garancija.............................................204 € vključno z lastnim oljem za 50 €

Tretji servis:
-prevoženi kilometri.......................................35.700 km
-redni/izredni servis.......................................redni
-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba.......10% popust na storitev (3-5 let star avto)
-čas/km od zadnjega obiska............................15.000 km
-cena/garancija.............................................164 € vključno z lastnim oljem za 50 €

Četrti servis:
-prevoženi kilometri.......................................52.700 km
-redni/izredni servis.......................................redni
-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba.......10% popust na storitev (3-5 let star avto)
-čas/km od zadnjega obiska............................17.000 km
-cena/garancija.............................................254 € vključno z lastnim oljem za 36 €
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a For Po nov 18, 2013 3:06 pm

Jaz se posipam z pepelom za prejšnje izjave glede izredni servisov. oops Zdaj ko sem pogledal vse te papirje, vidim da mi spomin precej peša :roll:

Ker imam celo zgodovino servisov sem poslikal (da ne pišem vse) ...tako bo še bolj jasno

-kateri avto................................................. Astra
-motor prostornina/moč/gorivo/menjalnik............... 1.6, 116 KM
-letnik.......................................................... 2007
-prevoženi kilometri.......................................... 172.000
-redni/izredni servis......................................... http://shrani.si/f/38/VL/1eVxIcz0/fotografija.jpg / http://shrani.si/f/3j/Ok/4EkaIkPx/fotografija-2.jpg
edit: v bistvu sem šele zdaj dojel da manjka prvi račun 2008. :? Zdaj se počutim kot Monk :mrgreen:
-kateri po vrsti................................................
-ime avtohiše.................................................. Avtotehna Ljubljana
-odnos do strank.............................................. V redu
-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba.............. Zvestoba z moje strani, drugače pa nobenega osebno ne poznam
-obisk servisa zaradi majhnih okvar....................... http://shrani.si/f/37/iL/2X5HlRiU/fotografija-3.jpg
-čas/km od zadnjega obiska................................
-čas trajanja servisa.............................................. tri do štiri ure
-cena/garancija............................................... slike zgoraj
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a J.McLane Po nov 18, 2013 3:43 pm

Ti pa maš srečo z avti, če bi bil prodajalec bi te lepo pospremil ven iz salona in predlagal drugo znamko :lol:

Sem se pa jaz tudi spomnil, da sem pozabil nekaj malenkosti, ki sem jih zamenjal sam:
- dolivanje Vitrexa po potrebi
- zamenjava 1x H11 žarnice, menjava čisto enostavna, samo žarnice se ne dobi na vsakem Petrolu (ca. 20-30 €)
- zamenjava baterij v obeh dalincih (pameten ključ), tudi čisto enostavno in se mi je zdeo neumno vozit na pooblaščenca
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a For Po nov 18, 2013 4:06 pm

Pa saj ni tko hudo. V primerjavi z Golfom je to v redu. :)

Dvomim da obstaja kakšen avto ki prav nobene nepričakovane napake nima?

V bistvu sem se zaradi senzorja ABS-a in navitja klime (najbrž nestrokovnosti mehanikov) vračal po štirikrat za obe napaki. To ni ravno za pohvalit.
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a BBoss Po nov 18, 2013 4:53 pm

For je napisal/-a:Pa saj ni tko hudo. V primerjavi z Golfom je to v redu. :)

Dvomim da obstaja kakšen avto ki prav nobene nepričakovane napake nima?

V bistvu sem se zaradi senzorja ABS-a in navitja klime (najbrž nestrokovnosti mehanikov) vračal po štirikrat za obe napaki. To ni ravno za pohvalit.


obstajajo avtomobili, ki praktično nimajo napak...

pri mojem so bili do 100.000 (potek garancije) samo redni servisi... vse skupaj je crknila zgolj ena pozicijska žarnica spredaj, kar pa je po moje bolj potrošni materjal kot kaj drugega. Trenutno imam preko 150.000km in do zdaj po petih letih uporabe je crknil en daljinček in električni gumb za odpiranje prtljažnih vrat. Strošek za oboje skupaj je bil manj kot 150€.

Aja, avto pa je Mazda 6 2.0 CD
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a For Po nov 18, 2013 5:05 pm

Super! :D
Potem sem se prav odločil ko si želim novo Mazdo 3. ;)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a ~toMmy~ Po nov 18, 2013 5:06 pm

Posamezni avti že, modelov je pa takšnih bolj malo, ker se hitro najde kdo, ki je pri podobnem imel cel kup težav, Mazda tukaj ni izjema.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a For Sr nov 27, 2013 11:34 pm

Ma kaj je res kaj na tem? Danes poslušam ... Mazda 2 ...redni servisi, slabih 300 € vsako leto ???? :shock: :huh:

Koliko je potem za Mazdo 3?
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a Jerch_ Če nov 28, 2013 2:06 am

-kateri avto................................................. BMW 1
-motor prostornina/moč/gorivo/menjalnik............... 2.0d, 205 KM
-letnik.......................................................... 2010
-prevoženi kilometri.......................................... 72.000
-redni/izredni servis......................................... do sedaj le redni (na 15.000km- tovarna priporoča na veliko več.. :? )
-kateri po vrsti................................................ 4
-ime avtohiše.................................................. nepooblasceni (pooblascen za bosch itd.)
-odnos do strank.............................................. odlicen
-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba.............. Zvestoba z moje strani, priporočen od kolega
-obisk servisa zaradi majhnih okvar....................... ker je serviser zelo picajzlast mi prejšnji avto nikoli ni ostal na cesti do 300.000km, kar je meni zelo pomembno
-čas/km od zadnjega obiska................................ pol leta
-čas trajanja servisa.............................................. cel dan
-cena/garancija............................................... 110 ali 150eu. odvisno ali je le olje+malenkosti ali pa vsi filtri..


ps: pooblaščeni serviser bmw se je res izjemno pocenil, kljub temu me odvračajo odkar so mi ocenili škodo (rahel nalet zadaj) na 2000+eu za kleparsko ličarska dela. sam pa sem kupil odbijač- res da rabljen in dodal še 300eu za klepanje, ličanje in je avto kot nov. to mi pove dovolj. tudi če odštejem 380eu od ocenjene škode kolikor je nov odbijač in vračunan nosilec kljuke ki na srečo ni bil poškodovan ostane še več kot 1000eu kleparsko ličarskih del.. to pomeni 3x ceno. ne hvala.
ps2: bolj kot vzdrževanje me mučijo gume in dimenzije ter cena. recimo 205/50-17 je najmanjša guma zaradi zavor in stane zimska od 125eu uniroyall pa do 175eu continental recimo. poleg tega me muči drago zavarovanje. servisi so še najmanjši strošek..
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a For So nov 30, 2013 1:14 am

For je napisal/-a:Ma kaj je res kaj na tem? Danes poslušam ... Mazda 2 ...redni servisi, slabih 300 € vsako leto ???? :shock: :huh:

Koliko je potem za Mazdo 3?

A res ni nobenega ki z Mazdo hodi na pooblaščen servis? :roll:
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov