Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a tomzzi To sep 23, 2014 9:31 pm

J.McLane je napisal/-a:Potem se pa nekateri čudijo zakaj bi na uradni servis prinesel svoje olje :roll:
v trgovini 40€ z DDV
na servisu 151€ z DDV


Podpis.

Jaz ga naročim prek speta. Približno 35-40€ me stane. Original GM Dexos 2 olje. Na servisu hočejo za isto količino oziroma slabega pol litra manj cca 85€!
Tako, da ga sedaj raje s sabo pripeljem. Pri filtrih pa ni veliko razlike v ceni.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a Mazda2 To sep 23, 2014 10:01 pm

tomzzi je napisal/-a:
J.McLane je napisal/-a:Potem se pa nekateri čudijo zakaj bi na uradni servis prinesel svoje olje :roll:
v trgovini 40€ z DDV
na servisu 151€ z DDV


Podpis.

Jaz ga naročim prek speta. Približno 35-40€ me stane. Original GM Dexos 2 olje. Na servisu hočejo za isto količino oziroma slabega pol litra manj cca 85€!
Tako, da ga sedaj raje s sabo pripeljem. Pri filtrih pa ni veliko razlike v ceni.

Katero olje GM, viskoznost, kolikšna količina?
http://www.motornaolja.com/produkt/opel ... s-2-5w-30/
Tukaj je 5 litrov tega olja 28.90 eur.
 
Uporabniški avatar
tad23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po nov 15, 2010 11:48 am
Kraj: Notranjska

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a tad23 To sep 23, 2014 10:30 pm

Seat Leon 1.4tsi, letnik 2014

- menjava olja in filtra pri 5000km....91€ (delo gratis)
- 1.redni servis pri 15000km....128€
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a ojnica To sep 23, 2014 10:38 pm

25 evrov za seat 2001 1.4 16v, olje 18 evrov, filter 7 evrov, naredim sam.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a For To sep 23, 2014 11:43 pm

Mazda2 je napisal/-a:
For je napisal/-a:Ma kaj je res kaj na tem? Danes poslušam ... Mazda 2 ...redni servisi, slabih 300 € vsako leto ???? :shock: :huh:

Koliko je potem za Mazdo 3?

Ja ne vem kje si ti delal servis. Jaz imam Mazdo 2, bencin, 1350 ccm, 63 kw, modelno leto 2008, letnik 2010. Do sedaj servisirana pri pooblaščenem Avto Močnik v Britofu pri Kranju in me še noben redni servis ni prišel več kot 144 eur, še nekaj manj. Prva dva servisa je bilo z njihovim oljem, tretji pa z enakim mojim. Tu pri olju je največja razlika, na servisu je bil okol 63 eur 3.9 litra, mene je prišla 4 litrska kantica kupljena v trgovini z avtodeli Bartog 33.22 eur, sedaj ga imam pa že kupljenega za naslednjo menjavo, ki bo v začetku Aprila 2014, preko motornaolja.com, pe je bila 4 litrska kantica 28.50 eur. Zadnji servis me je s svojim oljem prišel okol 115, so pa poleg olja, filtra olja ter pregleda avtomobila menjali še kabinski filter. Naslednje leto me baje čaka še menjava zračnega filtra motorja.


:shock:

Delal?! Kje sem napisal da sem delal?

Mazde nikoli nisem imel... ;)
Tiste Močnike pa kar imej ....sem parkrat (parkrat pa zaradi tega ker sem mislil da sem imel smolo z prejšnjim prodajalcem) bil tam zaradi nakupa trojke, in vsakič znova so me šokirali.
Vseeno če bi banane tam prodajali .... :roll:
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a jaqckoo Sr sep 24, 2014 9:57 am

tad23 je napisal/-a:Seat Leon 1.4tsi, letnik 2014

- menjava olja in filtra pri 5000km....91€ (delo gratis)
- 1.redni servis pri 15000km....128€





X2

10eur več za hondo cr v letnik 2013
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a Mazda2 Sr sep 24, 2014 6:21 pm

For je napisal/-a:
Mazda2 je napisal/-a:
For je napisal/-a:Ma kaj je res kaj na tem? Danes poslušam ... Mazda 2 ...redni servisi, slabih 300 € vsako leto ???? :shock: :huh:

Koliko je potem za Mazdo 3?

Ja ne vem kje si ti delal servis. Jaz imam Mazdo 2, bencin, 1350 ccm, 63 kw, modelno leto 2008, letnik 2010. Do sedaj servisirana pri pooblaščenem Avto Močnik v Britofu pri Kranju in me še noben redni servis ni prišel več kot 144 eur, še nekaj manj. Prva dva servisa je bilo z njihovim oljem, tretji pa z enakim mojim. Tu pri olju je največja razlika, na servisu je bil okol 61-62 eur 3.9 litra, mene je prišla 4 litrska kantica kupljena v trgovini z avtodeli Bartog 33.22 eur, sedaj ga imam pa že kupljenega za naslednjo menjavo, ki bo v začetku Aprila 2014, preko motornaolja.com, pe je bila 4 litrska kantica 28.50 eur. Zadnji servis me je s svojim oljem prišel okol 115, so pa poleg olja, filtra olja ter pregleda avtomobila menjali še kabinski filter. Naslednje leto me baje čaka še menjava zračnega filtra motorja.


:shock:

Delal?! Kje sem napisal da sem delal?

Mazde nikoli nisem imel... ;)
Tiste Močnike pa kar imej ....sem parkrat (parkrat pa zaradi tega ker sem mislil da sem imel smolo z prejšnjim prodajalcem) bil tam zaradi nakupa trojke, in vsakič znova so me šokirali.
Vseeno če bi banane tam prodajali .... :roll:

Pardon, res nisi napisal. No pa kdorkoli je to tebi rekel ni toliko, vsaj tu kjer jaz vozim je torej polovico ceneje, če je bil tisto običajni redni servis, menjava olja s filtrom in pregled vozila. Kar pa se Močnika tiče, bi opisal kaj te je šokiralo?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a tomzzi Sr sep 24, 2014 6:38 pm

Mazda2 je napisal/-a:
tomzzi je napisal/-a:
J.McLane je napisal/-a:Potem se pa nekateri čudijo zakaj bi na uradni servis prinesel svoje olje :roll:
v trgovini 40€ z DDV
na servisu 151€ z DDV


Podpis.

Jaz ga naročim prek speta. Približno 35-40€ me stane. Original GM Dexos 2 olje. Na servisu hočejo za isto količino oziroma slabega pol litra manj cca 85€!
Tako, da ga sedaj raje s sabo pripeljem. Pri filtrih pa ni veliko razlike v ceni.

Katero olje GM, viskoznost, kolikšna količina?
http://www.motornaolja.com/produkt/opel ... s-2-5w-30/
Tukaj je 5 litrov tega olja 28.90 eur.


Nazadnje sem naročil 6 litrov. V avto gre cca 5.5 litrov olja. Tako, da to je tam 35€ ja.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a čare Sr sep 24, 2014 7:03 pm

Tistale mazda zgoraj...140€ s svojim oljem in njihovim filtrom olja in kabine??Matewr jim lopovsko.In ti si s tem še zadovoljen??

Drugače pa Marea JTD 110 2001 letnik 4 litre mobila 5W40 + vsi štirje filtri 55€
Corsa 1.0 12V 1998 letnik 3 litre GM-a 5 W 40 + trije filtri 33€
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a primozek68 Sr sep 24, 2014 7:05 pm

X2
Filter olja 10€, se pravi je pol ure dela 130€...
In še zadovoljna stranka....
Sex turns gay people into Mexicans.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a bostjannn Sr sep 24, 2014 7:22 pm

Evo jst sm danes nabavil:

5l motornega olja motul 8100 x-clean 5w-40 = 36.90 €
2l olja za menjalnik motul gear 300 75w-90 =39.80 €
4l paraflu up antifriz = 27.60 €
MANN ČISTILEC OLJA = 12.54
MANN ČISTILEC ZRAKA = 18.61

Na uradnem servisu, kjer v mojega vlivajo notri selenijo, bi dal x2
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a Mazda2 Sr sep 24, 2014 7:29 pm

tomzzi, samo je pa res poceni tole, študiral sm tud, da bi ga probal za mojo Mazdo vzet, viskoznost in specifikacije ustrezajo. Je pa cenejši od original Mazde Dexelie, cenejši je tudi od tega Elf-a http://www.motornaolja.com/produkt/elf- ... sxr-5w-30/ . Po specifikacijah ustrezata oba, za mojega je lahko API SL ali SM, ACEA je pa lahko A3 ali A5. Ker je bencinar pišem samo za A3 ali A5, B je za dizle. Ampak bom najbrž kar Total Quartz 9000 5W-40 naslednjič http://www.motornaolja.com/produkt/tota ... 000-5w-40/ , bo že ustrezal, ker dosedaj so mi na servisu vlivali Castrol Magnatec 5W-40 C3, ki ima iste specifikacije, le C3 ni omenjen, ampak tud ni treba, ker tudi v knjižici z navodili ni omenjen. Bom pa najbrž kar v Intersparu kupil, ker je tam enako olje Total kot tu na motornaolja.com samo 8 centov dražje po litru kot sem danes gledal, ker tam je pa za nakup pod 50 eur treba še poštnino plačat, za 32 centov razlike pri 4 litrski embalaži kolikor rabim, pa nebom za 2 menjavi vnaprej naročal, lahko se npr. zaletim, pa nebom več enakega avta imel in olje na zalogi nebi ustrezalo Recimo Merkur ima Castrola ceneje kot Interspar, ima tudi drugega dobavitelja, Interspar pa ima Totala ceneje. Sm pa gledal da tudi Merkur recimo nima istega dobavitelja za različna olja, Castrol mu dobavlja Bartog, je zadaj na embalaži označeno, Totala pa nekdo drug, ni nič zadaj na embalaži posebej označeno, vsaj ne da bi jaz videl, čeprav Bartog tudi Totala prodaja. Sicer mnogi zelo hvalijo Motul, ampak saj nevem ali je vredno toliko več plačevat za Motul za moj avto, katerega se tudi ne obremenjuje.
Zadnjič spremenil Mazda2, dne Sr sep 24, 2014 8:04 pm, skupaj popravljeno 4 krat.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a čare Sr sep 24, 2014 7:32 pm

Total je v leclercu skoraj zastojn in ponavadi v pakiranju 5+2...
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a Mazda2 Sr sep 24, 2014 7:34 pm

čare je napisal/-a:Tistale mazda zgoraj...140€ s svojim oljem in njihovim filtrom olja in kabine??Matewr jim lopovsko.In ti si s tem še zadovoljen??

Drugače pa Marea JTD 110 2001 letnik 4 litre mobila 5W40 + vsi štirje filtri 55€
Corsa 1.0 12V 1998 letnik 3 litre GM-a 5 W 40 + trije filtri 33€

Ne, nikakor, maximalno je blo 143 eur, to ko še nisem imel svojega olja. Običjani servis, menjava olja in oljnega filtra. Zadnji seris je pa bil enak, z mojim oljem, le filter kabine se je še menjal, 115 eur. Kar se pa Leclerca tiče mi je pa mal predaleč, okol 100 kilometrov v obe smeri za olje? Čeprav ideja ni slaba, če se bom kdaj tam mimo vozil se zapeljem še po olje, če pa se ne bom pa kupim v Intersparu tik pred servisom. Ampak omenjena Fiat in Opel sta že stara, kot jaz ugotavljam je pri meni tudi vsak servis nekoliko cenejši, sem že za nekaj firm videl, da imajo starejša vozila ugodnejše cene servisov.
 
alien12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To avg 14, 2007 8:43 am

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a alien12 Sr sep 24, 2014 9:25 pm

-kateri avto........................................................ Peugeot 407 sw
-motor prostornina/moč/gorivo/menjalnik............... 2.0 100kw
-letnik................................................................ 2005
-prevoženi kilometri............................................. 205000
-redni/izredni servis............................................. redni
-kateri po vrsti.................................................... sedmi
-ime avtohiše....................................................... Kolmanič
-odnos do strank.................................................. OK
-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba.............. Je ni
-obisk servisa zaradi majhnih okvar......................... /
-čas/km od zadnjega obiska................................... 1 leto
-čas trajanja servisa............................................ ne vem več, okoli 2,5 h
-cena/garancija.................................................... 226€
-Opis................................................................... menjava oljnega, zračnega, kabinskega in naftnega filtra, olje, menjava
zavorne tekočine, delo + nekaj malenkosti
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a For Če sep 25, 2014 12:41 am

Bravo alien12! :) Tako je treba! ;)

Mazda2 je napisal/-a:bi opisal kaj te je šokiralo?

Ma ne da se mi ...... :roll: sem že nekje pisal ....pač nesposobni, nestrokovni. Pa najbolj me je razkurilo to da mi je hotela zaračunati testno vožnjo. :huh:
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a spektr Če sep 25, 2014 8:35 am

Tudi jaz se komaj zadržujem, da ne bi kaj o Močniku napisal. Sicer pa za Mazdo 6, 2.2 motor, ravno včeraj sem delal servis na 80.000 prevoženih, dobrih 180€. Super odnos, opran in posesan avto,...:)
lp dejan
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a Mazda2 Če sep 25, 2014 3:19 pm

For je napisal/-a:Bravo alien12! :) Tako je treba! ;)

Mazda2 je napisal/-a:bi opisal kaj te je šokiralo?

Ma ne da se mi ...... :roll: sem že nekje pisal ....pač nesposobni, nestrokovni. Pa najbolj me je razkurilo to da mi je hotela zaračunati testno vožnjo. :huh:

Na kateri lokaciji Močnika sta pa bila, na Nissanovi strani ali na Mazdini in Fiatovi? Katera ženska ti je hotla računat, Marjeta Zakotnik? Meni ni noben računal za testo vožnjo Mazde2, pa tudi za Mazdo3 ne, čeprav so vedeli, da nisem mislil menjat ampak me samo firbec matra, morda zato ker sem njihova stranka.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a For To okt 28, 2014 9:18 pm

-kateri avto............................................................... ..Peugeot 308 II
-motor prostornina/moč/gorivo/menjalnik............. 1.6 THP, 92 kW, bencin, šeststopenjski ročni
-letnik.......................................................... .............16.12.2013
-prevoženi kilometri................................................ 30.503
-redni/izredni servis............................................... redni
-kateri po vrsti........................................................ prvi
-ime avtohiše.................................................. .........Avto Partner Jesenice
-odnos do strank...................................................... zelo v redu
-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba........ nobenega osebno ne poznam, kupil pri njih in prvič servisiram.
-obisk servisa zaradi majhnih okvar..................... ne
-čas/km od zadnjega obiska.................................. ********
-čas trajanja servisa............................................... 3 ure, z menjavo gum in pranjem avtomobila
-cena/garancija....................................................... vsi trije filtri, tesnilo, olje in malenkost hladilne tekočine 200 euro + montaža centriranje 23,61, pranje avtomobila brezplačno

Zadnjič spremenil For, dne To okt 28, 2014 10:37 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
gepl83
Uporabnik
 
Prispevkov: 817
Pridružen: Po avg 27, 2007 3:19 pm

Re: Stroški servisov - vse znamke/modeli

Napisal/-a gepl83 To okt 28, 2014 10:18 pm

-kateri avto............................................................... ..Citroen C4 Picasso
-motor prostornina/moč/gorivo/menjalnik............. 2.0hdi, 110 kW, dizel, šeststopenjski robotiziran
-letnik.......................................................... .............06/2012
-prevoženi kilometri................................................ 93.150
-redni/izredni servis............................................... redni
-kateri po vrsti........................................................ četrti
-ime avtohiše.................................................. .........Jerovšek Grosuplje
-odnos do strank...................................................... zelo korekten
-stopnja poznanstva/kolegialnosti/zvestoba........ zanemarljiva/je ni/prvič s svojim vozilom
-obisk servisa zaradi majhnih okvar..................... ne še!
-čas/km od zadnjega obiska..................................
-čas trajanja servisa............................................... 3 ure, olje, oljni filter, mikro filter in zračni filter, dolitje vitreksa, polnjenje klime (polovica), montaža enega gumi čepa pri partljažnih vratih, nalaganje novega softwera za menjalnik.
-cena/garancija....................................................... 229.30 euro
GQ
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov