Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah
 
vugy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Pe jul 06, 2007 6:59 pm
Kraj: AT-SLO

Napisal/-a vugy Če dec 25, 2008 12:59 pm

*Prleško, precej podobno :*

1. Gnes sen si kofe preveč pocukrala.
2. Čüj ke me zoveš glih te dere sen s cückon vüni? :)
3. Si vida mačoka, kak se po strehi špancera?
4. Fčera se je en stori s strehe fukna.



Nebi se popolnoma strinjal.......pa mimogrede ni podobno prekmurščini!!!!daleč od tega...

POPRAVLJENO:

1. Denes sen si kovo preveč pocukrala
2. Čüj ke me te glih te zoveš, kdo sen s cückon vüni? :)
3. Ke si vido močka, kak po strehi lozi?
4. Fčere se je en stori s strehe fukna.
Zadnjič spremenil vugy, dne Če dec 25, 2008 5:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Če dec 25, 2008 4:44 pm

Ujej, da bi se pa takole pisalo, pa res večina uporabnikou nebi nič vedelo zakaj se gre. :lol: ;)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Če dec 25, 2008 5:15 pm

Ma to sm jst dobil po mailu, pa sem se spomnil na to temo pa prilimal.
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če dec 25, 2008 5:17 pm

Nekaj lektoriranih (ali drugače popravljenih - Chevy) postov iz te teme. Napake zaradi zatipkanja večinoma niso vštete. Običajno so napačna mesta povdarjena.

Po citatih popravljen tekst

adis je napisal/-a:pojavljajo se teme, ki so za branje nečitljive, pravopisne napačne teme in so nastale pobude uporabnikov glede teh objavljenih tem zato predlagam sledeče:

najprej si preberite si tale post katerega je podal @mactron http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=49584

ko boste pisali oz. objavljali temo ali post si dajte vzeti 1min časa, za pregled teme oz. objave preden jo objavite in popravite morebitne napake v tekstu

v bodoče ko boste objavljali teme jih dajte napisat čitljivo, da jih bomo vsi razumeli in bomo tako hitreje reagirali


pojavljajo se teme, ki so za branje nečitljive, pravopisne napačne teme in so nastale pobude uporabnikov glede teh objavljenih tem, zato predlagam sledeče:

najprej si preberite tale post, katerega je podal @mactron http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=49584

ko boste pisali oz. objavljali temo ali post, si dajte vzeti 1min časa za pregled teme oz. objave, preden jo objavite in popravite morebitne napake v tekstu

v bodoče, ko boste objavljali teme, jih dajte napisat čitljivo, da jih bomo vsi razumeli in bomo tako hitreje reagirali

Pollo je napisal/-a:
povej mi eno "ljubljansko" besedo, ki je ne razumeš


street racer je napisal/-a:prav je da narečja govorno ohranjamo!!! pišemo pa normalno slovnično=)


prav je, da narečja govorno ohranjamo! pišemo pa normalno slovnično)

chevy je napisal/-a:Jaz vse popolnoma razumem (no parkrat se mi je zgodilo nasprotno). Pri nekaterih so problem: velike začetnice, pike, vejice...Mene osebno predvsem moti: toti, toto, kva, 'an...pa brez zamere.

LP


"Toti" itd izrazi niso tako problematični. Morda je bolj problematičen smisel nekaterih izjav - npr: "Jaz vse popolnoma razumem (no parkrat se mi je zgodilo nasprotno)." Prvi del je v protislovju z drugim (v oklepaju), zakaj torej prvega napisat v taki "absolutni" maniri? Zakaj ne: "Jaz skoraj vse razumem ." in brez dela v oklepaju? Tu je sicer pomen še lepo razumljiv (je samo kot primer), a kdaj (pri nekaterih pogosto) zaradi takih protislovij tudi pomen izgubi rdečo nit ali celo zavije drugam.

adis je napisal/-a:
splash je napisal/-a:mislm, da je problem v tem, da nekateri ne znajo nobene vejice ter pike postavit...


tako je.

raba vejic, pik itd. bi bilo zelo dobrodošlo vsaj, da približno vemo kje se določen stavek začne, prelomi, konča...


raba vejic, pik itd. Bi bilo zelo dobrodošlo, vsaj da približno vemo, kje se določen stavek začne, prelomi, konča...
ali
raba vejic, pik itd bi bila zelo dobrodošla, vsaj da približno vemo, kje se določen stavek začne, prelomi, konča...


Sicer pa se s pomenom povsem strinjam (in z Marjanom Novakom tudi).

Ravno zato dajem tudi kolega Adisa za zgled (naj mi bo oproščeno, please)



yugo_tuning je napisal/-a:Malo za šalo, malo za res:


*Po Toporišiču:*

Danes sem si kavo preveč sladkala.

Zakaj me kličeš ko sprehajam psa?

Si videl kako se maček sprehaja po strehi?

Včeraj se je en starejši gospod vrgel s strehe




Danes sem si kavo preveč sladkala.

Zakaj me kličeš, ko sprehajam psa?

Si videl, kako se maček sprehaja po strehi?

Včeraj se je en starejši gospod vrgel s strehe


Courage™ je napisal/-a:soso, niti ti nisi najbolj zadovoljiv.

Težiš - te besede ni v Mariboru. Zamenjaj jo z gušiš pa bo bolj prav.


soso, niti ti nisi najbolj orgazmičen :P .

Težiš - te besede ni v Mariboru. Zamenjaj jo z gušiš, pa bo bolj prav.
vugy je napisal/-a:

Nebi se popolnoma strinjal.......pa mimogrede ni podobno prekmurščini!!!!daleč od tega...



Ne bi se popolnoma strinjal.......pa mimogrede ni podobno prekmurščini!!!!daleč od tega...


lancia hf je napisal/-a:Ujej, da bi se pa takole pisalo, pa res večina uporabnikou nebi nič vedelo zakaj se gre. :lol: ;)


Ujej, da bi se pa takole pisalo, pa res večina uporabnikov ne bi nič vedela, zakaj se gre. :lol: ;)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Če dec 25, 2008 5:50 pm

Vse pohvale za tako natančno obrazložitev, samo nikjer pa nisem zasledil, da kje piše, uporabljajte književni slovenski jezik. ;)

Ne bi se popolnoma strinjal.......pa mimogrede ni podobno prekmurščini!!!!daleč od tega... Popravek: in mimogrede ter podobno ...........
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če dec 25, 2008 6:18 pm

lancia hf je napisal/-a:Vse pohvale za tako natančno obrazložitev, samo nikjer pa nisem zasledil, da kje piše, uporabljajte književni slovenski jezik. ;)

Ne bi se popolnoma strinjal.......pa mimogrede ni podobno prekmurščini!!!!daleč od tega... Popravek: in mimogrede ter podobno ...........


Tipičen post, kjer slovnica ni tako napačna (književni slovenski jezik!), a je kljub temu povsem nerazumljiv oz brez repa in glave.

1. povdarek
Kaj sploh hočeš reči s tem? Bi rad, da zapovemo obvezno uporabo knjižne slovenščine ali kaj? Kaj drugega?
Jasno je, da naj bi težili h knjižni slovenščini - približno to piše tudi v pravilniku - saj se le tako lahko kvalitetno sporazumevamo. Preveliki odkloni prinašajo nerazumevanje in kratke stike (tudi en od izvorov kregarije)! Menda tega ni treba posebej povdarjat in zapovedovat. Ravno zaradi odstopanja od tega pravila, ki pomaga in služi komunikaciji, je ta tema sploh nastala.
Si hotel reči morda kaj drugega?

2. povdarek
Kaj si s tem sploh hotel povedat? Povsem nerazumljivo!

Je pa to lep primer, da pravopis, slovnica in še kaj ni dovolj. Nekaj napišeš (bolje bi bilo "Kar nekaj napišeš"), kar nima nobenega pomena ali pa sprašuje po nečem, kar je itak jasno (in s tem "za nazaj" postane nerazumljivo). Verjetno si v glavi imel neko misel, ki je imela rep in glavo, a iz napisanega se ne da nič izluščit! In ko to "nekaj" napišeš, preverjaš samo preko slovnice in že znane misli (samo tebi), ne vprašaš pa se o smiselnosti in pomenskosti napisanega. Brat misli ti pa ne moremo.... To je neka funkcionalna polpismenost, ki si jo Slovenci žal lastijo v veliki meri.
 
Uporabniški avatar
comfortably numb
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: To nov 07, 2006 8:17 am

Napisal/-a comfortably numb Če dec 25, 2008 6:33 pm

Esem, bravo.

Sem užival v branju tvojega posta.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če dec 25, 2008 6:39 pm

Granke!
(grazie, danke)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če dec 25, 2008 6:44 pm

@esem: hvala za popravek ;)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Če dec 25, 2008 6:51 pm

S tem hočem povedati, da tudi tisti, ki vedno pišejo kako in kaj pisati, imajo kašne slovnične napake. Nikoli nebo čisti pravopis. Mene osebno so že po 3-4 "postih" opozorili, kar je tudi prav, čeprav drugje na forumih je bilo use OK.
Je pa res da, nekaterih tem se res neda razbrati, če se pa že da, jih pa nekateri zgleda nočejo razbrati, in se bolj kot v temo pogljabljajo v vse ostalo. Tukaj je bolj mišljeno, če so res vse vejice, velike začetnice in besede na svojem mestu.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če dec 25, 2008 7:04 pm

Kot vedno je pretiravanje v obe smeri škodljivo. Obešanje na slovnico, če je post zanimiv in pomenski, je neproduktivno, posebno če pretrga rdečo nit teme, kar ni redko.
Je pa razumljiva tudi reakcija nekaterih na nerazumljivost nekaterih postov (ne samo slovnica in pravopis oz knjižni jezik), ki je vse prepogosta. Nekaterih narečnih izrazov kdaj niti sam ne razumem. Ampak ena beseda tu in tam še ne more biti problem.

Bistvo je v komunikaciji - zato tipkamo, mar ne - in če nekdo (namerno?) piše tako, da je čisto nerazumljivo, mu je to treba tudi povedat. Če vseeno nadaljuje s pretiravanjem, bodo pa sankcije. Tak očitno ne želi komunikacije (samo fura svoj egotrip?), naj se torej spoka dol. Je tako?

PS - vseeno me še vedno zanima, kaj si hotel si tistim popravkom? (In "nebo, neda" itd se piše narazen.)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Če dec 25, 2008 7:23 pm

To ti dam čisto prav, glede pretiravanja v obe smeri, in da kljub opozorilu dela posvoje.
Zato zdaj prav v podrobnosti vsake besede, se je res nesmiselno spuščati. Saj tudi jaz, kašno oslovsko kdaj napišem :oops: :lol:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če dec 25, 2008 7:28 pm

esem je napisal/-a:PS - vseeno me še vedno zanima, kaj si hotel si tistim popravkom? (In "nebo, neda" itd se piše narazen.)


misliš na mene?

tudi sam se zmotim in vedno sprejmem opazke drugih, da v bodoče ne ponavljam "napak"
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če dec 25, 2008 7:30 pm

ne, mislil sem na lancioHF, konkretno na tole
Ne bi se popolnoma strinjal.......pa mimogrede ni podobno prekmurščini!!!!daleč od tega... Popravek: in mimogrede ter podobno ...........
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Če dec 25, 2008 7:46 pm

Js ne vem, ali je kriva hrana ali pijača, ampak sem se čisto zgubil. Nimam pojma kaj hočete dosežit. Vrjetno še na kakšnem forumu faksa, kjer študirajo slavistiko, ne grejo v takšne detajle.

PS: esem še mene lektoriraj, da vidim kolk mam napak :-P :)
LP Rok
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če dec 25, 2008 7:47 pm

Drocky je napisal/-a:Js ne vem, ali je kriva hrana ali pijača, ampak sem se čisto zgubil. Nimam pojma kaj hočete dosežit. Vrjetno še na kakšnem forumu faksa, kjer študirajo slavistiko, ne grejo v takšne detajle.

PS: esem še mene lektoriraj, da vidim kolk mam napak :-P :)


hočemo doseči, da bi bili posti čimbolj razumljivi/čitljivi
Zadnjič spremenil adis, dne Če dec 25, 2008 8:10 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Če dec 25, 2008 8:06 pm

lancia hf je napisal/-a:S tem hočem povedati, da tudi tisti, ki vedno pišejo kako in kaj pisati, imajo kašne slovnične napake. Nikoli nebo čisti pravopis. Mene osebno so že po 3-4 "postih" opozorili, kar je tudi prav, čeprav drugje na forumih je bilo use OK.
Je pa res da, nekaterih tem se res neda razbrati, če se pa že da, jih pa nekateri zgleda nočejo razbrati, in se bolj kot v temo pogljabljajo v vse ostalo. Tukaj je bolj mišljeno, če so res vse vejice, velike začetnice in besede na svojem mestu.

Glede tebe pa res lahko rečem, da si se res poboljšal!

Tudi jaz priznam, da sem od začetka take poste pisal da joj! Kasneje šele vidiš, da se sploh ni slabo MALO potruditi.
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Če dec 25, 2008 8:16 pm

yugo_tuning je napisal/-a:
lancia hf je napisal/-a:S tem hočem povedati, da tudi tisti, ki vedno pišejo kako in kaj pisati, imajo kašne slovnične napake. Nikoli nebo čisti pravopis. Mene osebno so že po 3-4 "postih" opozorili, kar je tudi prav, čeprav drugje na forumih je bilo use OK.
Je pa res da, nekaterih tem se res neda razbrati, če se pa že da, jih pa nekateri zgleda nočejo razbrati, in se bolj kot v temo pogljabljajo v vse ostalo. Tukaj je bolj mišljeno, če so res vse vejice, velike začetnice in besede na svojem mestu.

Glede tebe pa res lahko rečem, da si se res poboljšal!

Tudi jaz priznam, da sem od začetka take poste pisal da joj! Kasneje šele vidiš, da se sploh ni slabo MALO potruditi.


Najprej hvala za takratno opozorilo, drugače je bila pa to navada iz drugih forumou.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Če dec 25, 2008 10:25 pm

esem je napisal/-a:Kot vedno je pretiravanje v obe smeri škodljivo. Obešanje na slovnico, če je post zanimiv in pomenski, je neproduktivno, posebno če pretrga rdečo nit teme, kar ni redko.
Je pa razumljiva tudi reakcija nekaterih na nerazumljivost nekaterih postov (ne samo slovnica in pravopis oz knjižni jezik), ki je vse prepogosta. Nekaterih narečnih izrazov kdaj niti sam ne razumem. Ampak ena beseda tu in tam še ne more biti problem.

Bistvo je v komunikaciji - zato tipkamo, mar ne - in če nekdo (namerno?) piše tako, da je čisto nerazumljivo, mu je to treba tudi povedat. Če vseeno nadaljuje s pretiravanjem, bodo pa sankcije. Tak očitno ne želi komunikacije (samo fura svoj egotrip?), naj se torej spoka dol. Je tako?

Bravo odličen post. :clapclap


Pa še malo za hec, malo za res:

esem je napisal/-a:...
lancia hf je napisal/-a:Ujej, da bi se pa takole pisalo, pa res večina uporabnikou nebi nič vedelo zakaj se gre. :lol: ;)


Ujej, da bi se pa takole pisalo, pa res večina uporabnikov ne bi nič vedela, zakaj se gre. :lol: ;)


Ujej, da bi se pa takole pisalo, pa res večina uporabnikov ne bi nič vedela, zakaj gre.

Gre se zato, da se kam pride. :P
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe dec 26, 2008 3:16 am

Drocky je napisal/-a:Js ne vem, ali je kriva hrana ali pijača, ampak sem se čisto zgubil. Nimam pojma kaj hočete dosežit. Vrjetno še na kakšnem forumu faksa, kjer študirajo slavistiko, ne grejo v takšne detajle.

PS: esem še mene lektoriraj, da vidim kolk mam napak :-P :)


na tvojo željo

Jaz ne vem, ali je kriva hrana ali pijača, ampak sem se čisto izgubil. Nimam pojma, kaj hočete doseči. Verjetno še na kakšnem forumu faksa, kjer študirajo slavistiko, ne grejo v takšne detajle.

PS: esem - še mene lektoriraj, da vidim, koliko napak imam :-P :)



=ZiAn= je napisal/-a:Bravo odličen post. :clapclap


Pa še malo za hec, malo za res:

esem je napisal/-a:...
lancia hf je napisal/-a:Ujej, da bi se pa takole pisalo, pa res večina uporabnikou nebi nič vedelo zakaj se gre. :lol: ;)


Ujej, da bi se pa takole pisalo, pa res večina uporabnikov ne bi nič vedela, zakaj se gre. :lol: ;)


Ujej, da bi se pa takole pisalo, pa res večina uporabnikov ne bi nič vedela, zakaj gre.

Gre se zato, da se kam pride. :P


Hvala

Glede tvojega (in še prej mojega) popravka - "res večina uporabnikov ne bi nič vedela, zakaj gre." - to pomeni, da nekdo gre nekam iz nekega razloga (zakaj) - tvoj popravek.
Predvsem sva očitno oba spregledala "zakaj" - pravilno je za kaj (ločeno) in šele v tem primeru ("res večina uporabnikov ne bi nič vedela, za kaj gre.") je pravilno napisano za ustrezen pomen.

To je lep primer, kako se pomen precej spremeni zaradi ene malenkosti (za-kaj). Tu je bilo sicer iz konteksta povsem razumljivo, kaj je hotel povedat, a v nekaterih primerih, ki niso redki, temu ni tako. Zato ta tema.

yugo_tuning je napisal/-a:Glede tebe pa res lahko rečem, da si se res poboljšal!

Tudi jaz priznam, da sem od začetka take poste pisal da joj! Kasneje šele vidiš, da se sploh ni slabo MALO potruditi.


Se je pa lancia hf res poboljšal od začetnih postov. In ni edini! :D
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov