Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah

Ali bi imeli forum brez reklam? (clanstvo a.com)

DA
81
37%
NE
136
63%
 
Skupaj glasov : 217
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a chan Pe jan 28, 2011 11:13 am

MacTron je napisal/-a: Se drugic, stvar je informativnega pomena zato ni potrebno pisat klicajev (CHAN in podobni) ja? Ce si lahko konstruktiven na ostalih podrocjih ne pokvari tega v ze napisanem. Hvala.


Morda je bila prvotna reakcija preburna.
Vendar, ob vsakodnevni draginji, ljudje dandanes postajamo nastrojeni in nestrpni - na vseh področjih, tudi pri najmanjših stvareh. Žal se dogajaja tudi prevečkrat v vsakdanjem življenju, da smo uporabniki / potrošniki postavljeni že pred dejstvo, ko že pride do podražitve / zaračunanja storitve, ipd (tudi navkljub povprej informativnim povpraševanjem)...
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
sashs1
aka puntoshark
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Sr feb 02, 2011 5:31 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a sashs1 Sr feb 02, 2011 5:49 pm

nekou sem očitno trn v peti ...
zakaj sem benan... lepo prosim????
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Mindflash Sr feb 02, 2011 10:21 pm

Če potrebujete dodatna sredstva jih zbirajte preko donacij, prodajo kakšnih majic, kap, obeskov, itd. Z veseljem bi imel vašo majico! Sem proti ustvarjanju neke avtomobilizem.com elite. Čar javnega foruma je ravno v tem da je dostopen vsem. Jaz se bojim, da bi z uvedbo plačljive verzije "zastonjska" verzija postala prenasičena z oglasi in posledično neuporabna.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a zuzek Sr feb 02, 2011 11:02 pm

C4V4L13R je napisal/-a:Reklame naj bodo, toliko me ne motijo, da bi plačeval za forum brez reklam. Ampak izdelajte zadevo tako, da ne bo ovirala uporabe foruma. Sej so na vseh forumih reklame, pa zato nimajo porezanih slik, nedelujočih povezav, prekritih postov itd..., kar mislim, da je tisto, ki moti uporabnike


se strinjam, dokler reklame niso velike, motijo branje besedila itd.. uporabnika ne motijo, in sem mnenja da ni potrebno da bi nekdo

plačeval samo da se mu ne bi prikazovale reklame.


je pa tudi res, da reklame, če jih je preveč in če omejujejo branje in "živcirajo" uporabnika, ga to odvrača od obiskovanja foruma in nanj manj prihaja, mogoče
tudi ne pride več!
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
slavcdklavc
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: Sr okt 17, 2007 2:36 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a slavcdklavc Če feb 03, 2011 1:04 am

Meni kot same reklame niso v noben odboj proti branju strani, itak jih spregledam ( torej sploh ne vem za kaj so in torej marketing brca v prazno), me pa motijo napake "frišne" strani. Nove objave in stvari, kjer večkrat zalotim nepravilnosti.

Se mi pa ne zdi čisto nič narobe, da se uvede članarina (recimo 10, 15€ na osebo na leto), da se malo spuca neuporabne člane, med te štejem tudi speemereje in ostale ki ser... po temah namesto normalnega konstruktivnega odgovora.

Čeprav je moja najbolj obiskana stran autoblog.com čisto zastonj in kamor največkrat skočim in čisto zastonj največ zvem!
Za razmislit.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Jerch_ Če feb 03, 2011 1:10 am

MacTron je napisal/-a:Torej kot ze sam naslov pove se bo "morda" na osnovi glasovanja naredilo t.i. clanstvo a.com kjer bodo tisti uporabniki, ki bodo clani imel tudi forum brez reklam ob tem pa tudi kaksne ostale moznosti/opcije.


pozabljate, da je mactron napisal, da razmišljajo o enakem forumu kot je že v uporabi (za neplačnike- zaenkrat smo vsi) in o extra funkcijah za plačnike. ena izmed teh je ta, da nebo reklam.

tako, da naj vsak premisli, koliko ga motijo reklame in če bi kaj dal, da jih nebi bilo. ne pa pisat o potopu foruma in o tem koliko se bodo pričakovanja dvignila, ker bo za plačat.. ter kako so nekateri leni in bi radi služili. ker v osnovi se ne bo nič spremenilo. ta debata je namenjena predvsem tistim, ki jih tako zelo motijo reklame, da so to pripravljeni ovrednotiti z denarjem!


slavcdklavc je napisal/-a:Se mi pa ne zdi čisto nič narobe, da se uvede članarina (recimo 10, 15€ na osebo na leto), da se malo spuca neuporabne člane, med te štejem tudi speemereje in ostale ki ser... po temah namesto normalnega konstruktivnega odgovora.


ravno to sem zgoraj pisal, da ni debata v tem obvestilu. s članarino se nima namena nič spucat, le očistit reklame. (čeprav nebi mel nič proti tudi temu).
tako da boš lahko še naprej bral zastonj članke.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Doche Če feb 03, 2011 1:23 pm

Jerch_ saj je Mindflash lepo napisal, da bi tisti zastonjski del z reklamami postal prenasičen in posledično nezanimiv in slabše kakovosti.

Zakaj bi delal potem "dva" foruma če še tega enega ne gre porihtat, da linki ne delajo tako kot morejo. V prvih postih še vedno reže slike čeprav reklame ni več. Mene ne moti ta reklama v kolikor vse ostalo normalno deluje. Lepše bi bilo, da bi se reklamo dalo izklopit pa čeprav bi se mi prikazala v vsakem prvem postu. Bom pa stistnil tisti X saj to ni problem.

S tem članstvom bi se slej ko prej kar nekaj uporabnikov porazgubilo, sploh tistih, ki imajo ogromno znanja in z znanjem prispevajo, da se dosega neka kvaliteta. In, da bodo sami plačevali za članstvo ob tem pa zastonj delili nasvete? :idea:

Jaz mislim, da bi reklame z lahkoto ostale gor. Le dokončat bi bilo potrebno začeto. Razlike delat med uporabniki je pa smešno. Teh spammerjev pa tud ni problem odstranit, ker je moderatorjev tud že en kup. Vsak pregleda svojo sekcijo in sproti ureja zadeve.
 
Uporabniški avatar
LoCo
Uporabnik
 
Prispevkov: 960
Pridružen: Po jan 05, 2009 6:04 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a LoCo Če feb 03, 2011 2:04 pm

Z veseljem bi plačal članarino za spodoben forum... Za vrtec egotriperskih moderatorjev pač ne... (3je moderatorji izvzeti)
Edmunds.com je napisal/-a:Mitsubishi made a decision when developing its Evo X to go upscale. No longer was it good enough to kick Subaru's ass. Now it wanted to go after the big players in the sport sedan market.


Slika
 
Uporabniški avatar
Baileyz
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne jun 08, 2008 9:38 am
Kraj: Ljubljana

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Baileyz Ne feb 06, 2011 4:34 pm

Rain je napisal/-a:članarina? neka druga, včasih zelo uspešna in obiskana spletna stran je z uvedbo članarine storila samomor in danes zovotari, obiska ni oziroma se je zmanjsal za pomoje okrog 70%... pa je ponujala velik več kot zgolj sodelovanje na forumu.... clanarina pri tej strani je 0.83€ na teden, tko mal za obcutek


Yep, I still kinda miss that one.. :D
Living on the edge
 
brezlj
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po feb 07, 2011 2:02 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a brezlj Po feb 07, 2011 2:14 pm

slavcdklavc je napisal/-a:Meni kot same reklame niso v noben odboj proti branju strani, itak jih spregledam ( torej sploh ne vem za kaj so in torej marketing brca v prazno), me pa motijo napake "frišne" strani. Nove objave in stvari, kjer večkrat zalotim nepravilnosti.

Se mi pa ne zdi čisto nič narobe, da se uvede članarina (recimo 10, 15€ na osebo na leto), da se malo spuca neuporabne člane, med te štejem tudi speemereje in ostale ki ser... po temah namesto normalnega konstruktivnega odgovora.

Čeprav je moja najbolj obiskana stran autoblog.com čisto zastonj in kamor največkrat skočim in čisto zastonj največ zvem!
Za razmislit.



Če se uvede članarina, se ne sme na račun obiska. Če pade obisk, bo slej ko prej padla tut kvaliteta in zanos ljudi, ki prispevajo. Avtomobilizem pa roko na srce sploh ni neki nasičen, če kej bi se loh še dodale kake (za pokritje vaših stroškov). Tko, da je razmislit - rajš naredite vzporedni posebni portal z drugim namenom ali pa posebne pavšalno plačljive pakete za dostop do pogovora s kakimi strokovnjaki, mehaniki, distributerji, itd...
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Jerch_ Po feb 07, 2011 9:45 pm

Doche je napisal/-a:Jerch_ saj je Mindflash lepo napisal, da bi tisti zastonjski del z reklamami postal prenasičen in posledično nezanimiv in slabše kakovosti.

Zakaj bi delal potem "dva" foruma če še tega enega ne gre porihtat, da linki ne delajo tako kot morejo. V prvih postih še vedno reže slike čeprav reklame ni več. Mene ne moti ta reklama v kolikor vse ostalo normalno deluje. Lepše bi bilo, da bi se reklamo dalo izklopit pa čeprav bi se mi prikazala v vsakem prvem postu. Bom pa stistnil tisti X saj to ni problem.

S tem članstvom bi se slej ko prej kar nekaj uporabnikov porazgubilo, sploh tistih, ki imajo ogromno znanja in z znanjem prispevajo, da se dosega neka kvaliteta. In, da bodo sami plačevali za članstvo ob tem pa zastonj delili nasvete? :idea:

Jaz mislim, da bi reklame z lahkoto ostale gor. Le dokončat bi bilo potrebno začeto. Razlike delat med uporabniki je pa smešno. Teh spammerjev pa tud ni problem odstranit, ker je moderatorjev tud že en kup. Vsak pregleda svojo sekcijo in sproti ureja zadeve.


nevem ali jst narobe razumem ali pa se ti motiš??
torej, kot je meni jasno bi bil še vedno le samo en forum, ki bi ga lahko uporabljali vsi kot smo ga do sedaj. obstajala pa bi možnost, da v neki protivrednosti na tem enem in edinem forumu, tisti ki bi plačali nebi videli reklam. torej ne razumem zakaj bi kdo pobegnil. ker bo za vse enako kot prej. šlo bo le za dodatno ponudbo.

se pa strinjam, da so še napake in verjamem ter upam, da se bodo izpravile.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a plinaš To feb 08, 2011 2:29 pm

meni pa je vseeno reklame gor ali dol ..če jo hočem jo vidim , če jo nočem jo pa spregledam , tako da ni nekih velikih obremenitev ..
se mi pa zdi , da je bistvo forumov prav to , da tudi strokovnjaki dajejo nasvete brezplačno - in seveda anonimno za večino ( velikokrat tudi proti pogodbam s svojimi delodajalci - to velja lahko kot izdaja poslovnih skrivnosti) ... ne pa da bi samo neki elitisti imeli proti plačilu dostop do teh strokovnih in tehtnih nasvetov ..
sčasoma bi hoteli biti ti strokovnjaki tudi plačani za svoje "delo" na forumu - tako se lahko posuje glavno gonilo foruma, katero je medsebojno brezplačno (za dajalce in za prejemnike) izmenjevanje izkušenj , znanja , mnenj in nasvetov ..
slej kot prej bodo imeli tisti z več denarja možnost nakupa odpustkov - na tak način se forum ne bo izkristaliziral .. to morajo narediti tisti , ki so za to delo zadolženi .. pa lp
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Doche To feb 08, 2011 5:18 pm

Jerch_ je napisal/-a:
Doche je napisal/-a:Zakaj bi delal potem "dva" foruma če še tega enega ne gre porihtat, da linki ne delajo tako kot morejo.


nevem ali jst narobe razumem ali pa se ti motiš??
torej, kot je meni jasno bi bil še vedno le samo en forum, ki bi ga lahko uporabljali vsi kot smo ga do sedaj. obstajala pa bi možnost, da v neki protivrednosti na tem enem in edinem forumu, tisti ki bi plačali nebi videli reklam. torej ne razumem zakaj bi kdo pobegnil. ker bo za vse enako kot prej. šlo bo le za dodatno ponudbo.

se pa strinjam, da so še napake in verjamem ter upam, da se bodo izpravile.


Recimo, da imajo narekovaji nek svoj pomen. Pa, da ti ponovim. Ločevanje uporabnikov na ene in druge in ubadanje s tem komu bodo reklame vidne ali ne, bi raje spremenil v enotno bolj kvalitetno delo za boljši forum. Ker če ne gre ustvarit ene zanesljive zadeve za eno skupino forumašev kako bi šele pol izgledalo to za "dve" skupini na enem forumu.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a krimič Sr feb 09, 2011 2:59 pm

Lahko bi naredili kot na Hyundai forumu. Včlanjen je lahko vsak in pregleduje neke dele foruma. Tisti, ki plača čalanarino pa ima ogled celotnega foruma + kakšni sponzorski popusti.
 
Uporabniški avatar
Baileyz
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne jun 08, 2008 9:38 am
Kraj: Ljubljana

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Baileyz Če feb 10, 2011 8:40 pm

krimič je napisal/-a:Lahko bi naredili kot na Hyundai forumu. Včlanjen je lahko vsak in pregleduje neke dele foruma. Tisti, ki plača čalanarino pa ima ogled celotnega foruma + kakšni sponzorski popusti.


ja sej that's the whole idea.. ampak to je recept za katastrofo, na prej omenjeni strani se je zgodilo čist isto.. in če hočete, da se na forumu izoblikuje oz. ostane skupina 20 ljudi, ki bojo med sabo debatiral je to to. Ampak veliki večini se ne bo zdel vredno plačevat tega, ker ne bojo mel dostopa do vseh tem bo debata prikrajšana za mogoče kakšen kvaliteten člen..

Moje mnenje pa je, na kratko, da se mi zdi, da a.com nima takega obiska in take prepoznavnosti ter popularnosti, da bi si lahko privošču kej tazga in ob dem dejansko profitiru.
Living on the edge
 
Uporabniški avatar
reber
Uporabnik
 
Prispevkov: 836
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:12 pm
Kraj: Bled

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a reber Sr feb 23, 2011 8:48 am

Odkar se je forum prenovil tako, da na starih brskalnikih ne deluje več, sem tukaj mogoče 2x na mesec, prej pa vsak dan.

Imejte reklame, bannerje, pasice, flashe, migljajoče slikce, pop-up in še kaj, me ne briga, itak je z vsiljenimi reklamami zadeva prenasičena.

Lastnik portala, ki misli, da ni potrebno da je stran pravilno prikazana tudi na brskalniku IE, je kratkoviden, le zakaj favoritizirate firefox in chrome? ali res mislite, da sta ta dva brskalnika boljša? no, pa se motite :P
www.reber.si - www.elektron.si - www.pastir.info
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a adis Sr feb 23, 2011 8:55 am

reber je napisal/-a:Lastnik portala, ki misli, da ni potrebno da je stran pravilno prikazana tudi na brskalniku IE, je kratkoviden, le zakaj favoritizirate firefox in chrome? ali res mislite, da sta ta dva brskalnika boljša? no, pa se motite :P


čudno, ravnokar brskam po strani z IE7 in doma brskam tako z "lisico" kot z IE8 in vse dela normalno vkolikor so posodobitve narejene na brskalnikih.
 
Stup0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Po feb 21, 2011 1:22 am

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Stup0 Sr feb 23, 2011 10:45 pm

Tudi jaz imam IE8 in mi stran deluje brez težav.
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a BraaZ Sr feb 23, 2011 11:34 pm

Ne vem zakaj je spet toliko kreganja glede tega. Največ pritožb je kot vedno uporabnikov, ki imajo "vprašljivo kredibilnost" oz. v 90% trosijo bedarije naokoli. Kar se tiče članarine bi predlagal naslednje:

1). Člani - dobite "klubske" sponzorje, ki bi nudili dodaten popust pri nakupu izdelkov
2). Nečlani - dostop točno tak kot do sedaj in brez razlike.

Večina dobrih forumov deluje tako in res ne vidim problema, če do tega pride. Tudi manj kreganja bo potem glede "samooglaševanja".
Slika
 
Uporabniški avatar
Subject
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če feb 24, 2011 6:38 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Subject Sr mar 02, 2011 11:29 am

Mene tut osebno reklame ne motijo, jst sm na forumu zarad drugih stvari, ne zarad reklam, je pa včasih fajn kaj drugega videt in poklikat ter prečekirat..
Opel, Wir leben autos!
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov