Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah

Ali bi imeli forum brez reklam? (clanstvo a.com)

DA
81
37%
NE
136
63%
 
Skupaj glasov : 217
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a uros_p Sr jan 26, 2011 3:56 pm

Dobronamerno: Preden se karkoli zaračuna. morajo stvari delovati hitro in brez težav. Nova stran ima ogromno "hroščev", ki me od nje odvračajo že zdaj, ko je še vse neplačljivo. Mislim da bolj kot reklame uporabnike moti nemalo drugih funkcionalnih dejavnikov, ki se začnejo že z nekaj sekundnim freezom ko prideš na stran... Pomembne stvari naj bi se vedno uredile prve, preden se gre na naslednjo stopničko. Zato vam dobronamerno predlagam, da če imate čas za implementacijo članstva, ga raje usmerite v odpravo napak.
Vsekakor pa je prav, da se za vložen trud in delo, ki ga vlagate v vsebinski del strani, nekako poplača. Bodisi sponzorsko, bodisi z raznimi premiumi. Ampak mene reklame ne motijo, funkcionalnosti pa mi je že zdaj dovolj, tako da verjetno oz. skoraj zagotovo ne bom razmišljal o premiumu, če se ta nekoč uvede.
Slika
 
Uporabniški avatar
tedybisa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Če jun 17, 2010 6:26 pm
Kraj: G.Radgona

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a tedybisa Sr jan 26, 2011 5:41 pm

Sashs je napisal/-a:z plačljivostjo foruma in blokiranjem doloženih možnosti boste mariskomu ta forum zagravžali...

učinek tega bo prej negativen kot pozitiven...



niti slučajno ne mislim plačevat za ta forum ker take kvalitete ne nudi...

kvaliteto nudimo uporabniki...in ne forum kot tak...

izredno butasta ideja...

morda določeni zaprti deli v katerega se lahko prebijejo člani z kvalitetnimi prispevki ... in kjer se člani izbirajo po načinu glasovanja...

ampak plačljivost pa čeprav samo pavšal... idiotizem...


Se popolnoma strinjam
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Jerch_ Sr jan 26, 2011 6:01 pm

načeloma se strinjam.. ampak z nekim minimalnim pavšalom bi se vsaj izkazala resnost in rešili be se šolarjev na počitnicah..
če že ne sončkov..
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a simply Sr jan 26, 2011 7:49 pm

Podpiram.

Seveda mora biti tudi benefit.

Majice, dodatni popusti v trgovinah, skupinski nakup gum, srečanja...

Vsekakor je obvezno izpostaviti višino zneska, drugače je debata brezpredmetna.
 
Uporabniški avatar
Rain
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Pe nov 29, 2002 11:00 pm
Kraj: Tržič

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Rain Sr jan 26, 2011 8:38 pm

članarina? neka druga, včasih zelo uspešna in obiskana spletna stran je z uvedbo članarine storila samomor in danes zovotari, obiska ni oziroma se je zmanjsal za pomoje okrog 70%... pa je ponujala velik več kot zgolj sodelovanje na forumu.... clanarina pri tej strani je 0.83€ na teden, tko mal za obcutek
Slika
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a eclipse_R Če jan 27, 2011 12:44 am

Jah, zdaj ste naše jamranje glede reklame v prvem postu vsake teme čist iz konteksta vzeli. Odstranite tisto reklamo iz prvega posta pa bomo vsi za 30% bolj srečni ;)

Če bi plačeval za članstvo je pa res odvisno od stvari, ki jih poleg tega, da ni reklam, dobim. Samo, da se odstranijo reklame, ziher ne. (razen če bi blo do 2 €/leto)

lp

P.S.: Sem dolgo časa uporabljal Adblock, dokler nisem začel imeti problemov, ko mi je blokiralo kakšne videe ali slikce v navadnih temah oz. ni prikazovalo določenih delov spletnih strani itd. Takrat sem to nehal uporabljat, zdej me pa počas spet mika, da bi začel ja..
Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a nebivedu Če jan 27, 2011 1:12 am

Plačeval za javen forum nebi. Če bo pa privat, pa za plačat, bo pa itak samo srenja gor, od katere pa ne moreš pričakovati veliko, še manj pa znanja. Namreč velika večina, ki sedaj pišejo po forumu in imajo znanje, se ne bo šla tega, da bi plačevali zato, da lahko predajajo svoje znanje naprej preko foruma. Tako da s takimi potezami bi samo znižali nivo foruma.


Kar se pa reklam tiče:
Ne uporaqbljam adblocka, ampak ... ... kje vi vidte vse te reklame? Me reklame motijo na nekaterih straneh, ker se ti čez cel ekran izpisujejo, pa ne moreš je izklopit po par sekund in podobno. Ampak tukaj pa res niti ne opazim reklam. Pa bugov tudi ne. Najbrž jih večina ne, tisti pa ki iščejo dlako v jajcu itak najdejo vse, že samo zato, da se jim ego nafila.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a chan Če jan 27, 2011 1:24 pm

Absolutno PROTI!!!
Javni forum na mediju, ki dela na širini in si želi čimvečjega članstva NE more in NE sme biti plačljiv - za nikogar! Vsakršno plačilo, pa četudi gre za 0,01 €, postavlja psihološko bariero! Posledično se bo število uporabnikov drastično zmanjšalo, argument da se s tem očisti "šolarjev" pa žal ne pije vode. Vsaka anomalija, v obliki "šolarjev", ipd nekredibilnežev, se brez vsakega premijskega članstva sama od sebe skozi čas očisti.

Glede na to, da se omenjena spletna stran trži skozi oglaševanje, se pojavlja kontradiktornost: čemu služijo oglasi, če bo "premium" populacija odrešena muk ogledov oglasnega prostora!?! Se želi morda z omenjenim premijskim članstvom pokriti manko oglaševanja?
Dodatne ugodnosti si predstavljam, kot možnost koriščenja popustov pri poslovnih partnerjih, ki bodo v najboljšem primeru par odstotni - žal smo v obdobju takšnih in drugačnih klubskih izkaznic, ki nam trgajo denarnice, že pošteno naveličani tzv. "ugodnosti"!
Premijski uporabniki bodo imeli izključno pravico sodelovanja v točno določenih temah?!? Kaj bo naslednji projekt: super premium članstvo, še z večjo članarino, namenjeno potencialnim pravnim subjektom, ki bodo lahko postali "pravi" forumski decission maker-ji?!?!? Javnega foruma si na takšen način pač ne predstavljam!

Trdim, da predvsemširina populacije, tudi tuje (!!!) dela forum bogat - in ne "premijskost" ožjega kroga!!! Kot že poprej omenjeno, naj se trud uporabi pri izboljšanji spletne strani (nadležno freezanje prve stranI!) - plačljivo članstvo pa se lahko uporablja v drugih segmentih (aplikacije za prenosne telefone, ipd...), ne pa pri forumskem udejstvovanju!!!
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
tade320
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Če avg 05, 2010 5:55 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a tade320 Če jan 27, 2011 1:40 pm

Rain je napisal/-a:članarina? neka druga, včasih zelo uspešna in obiskana spletna stran je z uvedbo članarine storila samomor in danes zovotari, obiska ni oziroma se je zmanjsal za pomoje okrog 70%... pa je ponujala velik več kot zgolj sodelovanje na forumu.... clanarina pri tej strani je 0.83€ na teden, tko mal za obcutek


vijavaja?
maš prav, od kar je članarina me ni več gor (pa mogče sem jo tut prerastu :D )
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a IcEm4n Če jan 27, 2011 4:37 pm

glede na opis, gre verjetno res za tist portal. Tam enostavno cena "ubije". Iz (po njihovem mnenju piškavih) 0,83€ tedensko potem ven pride dobrih 40€ letno - kdo bo pa vsako leto tako vsoto dajal za nek virtualni lajf!?
Slika
 
Uporabniški avatar
tade320
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Če avg 05, 2010 5:55 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a tade320 Če jan 27, 2011 5:08 pm

IcEm4n je napisal/-a:kdo bo pa vsako leto tako vsoto dajal za nek virtualni lajf!?

13 letnice, ki jim doma plačujejo naročnino za mobitel in jim je use skupi blazno kul :D
ampak mislim da avtomobilizem nima ravno take ciljne skupine :D
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a lizard Če jan 27, 2011 6:10 pm

CHAN je napisal/-a:.... naj se trud uporabi pri izboljšanji spletne strani (nadležno freezanje prve stranI!)...


Kot zanimivost - na enem računalniku mi je, kjer je bil naložen samo Internet Explorer, prva stran zmrzovala, potem sem pa, samo toliko, da stetiram naložil Firefox, in zmrzovanja več ni bilo.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a krimič Če jan 27, 2011 6:18 pm

No meni na Firefoxu, če dovolim ustvarjati piškotke, stran ne deluje! Deluje mi samo forum. Če pa piškotkov nimam, pa se lahko prijavim le za tisto stran, ki jo trenutno gledam. Če le-to osvežim, se avtomatsko izpišem.
Torej za članarino bi dal nek simboličen znesek (~10 €/leto), ampak potem bi moralo to biti odpravljeno. Reklame pa me niti ne motijo.
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a NejcZ Če jan 27, 2011 8:44 pm

Članarina za forum vsekakor ne (v kakršnikoli obliki), če se pa naredi nek velik avto klub glede na to da gre za veliko skupnost, raznoraznimi sponzorji itd, potem pa ja, ampak to je čisto druga debata :)
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a DaDek Če jan 27, 2011 8:52 pm

NejcZ je napisal/-a:Članarina za forum vsekakor ne (v kakršnikoli obliki), če se pa naredi nek velik avto klub glede na to da gre za veliko skupnost, raznoraznimi sponzorji itd, potem pa ja, ampak to je čisto druga debata :)


jaz tudi sem ciljal na to.. da se pač neko članstvo odraža na nekih drugih področjih (moj prvi post v tej temi).
 
Sashs
aka puntoshark
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Po nov 15, 2010 12:10 am

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Sashs Če jan 27, 2011 8:59 pm

Wi kr zacnite kasirat


Bomo nardili nov avtomobilizem ki bo free

Podobna zgodba mobisux in alter....
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a MacTron Če jan 27, 2011 10:29 pm

Ce pa kaj ne maram je pa to, da glasen povratnik (to leti na Sashs--a) zacne z nekim besedicenjem (ze na prejsnji strani) brez, da bi normalno prebral prvi sestavek kjer je omenjena le moznost tega in ne sedaj do BO. Ne vem, nekateri tu imate disleksijo (bog ne daj) vendar vse kaze na to, da niti malo ne preberete kako je bilo vse to zastavljeno in katere stvari so v kontekstu s celoto ne samo z eno ali dvema besedama. Ne, pac pa preprosto na noz. Se enkrat, moznost je in tudi nekateri uporabniki so zaradi te moznosti celo ustvarjali poste na to temo. Celo se ena tema se je kreirala in ne kup slabih besed s podobni prizvokom na sedanji sistem.

Se drugic, stvar je informativnega pomena zato ni potrebno pisat klicajev (CHAN in podobni) ja? Ce si lahko konstruktiven na ostalih podrocjih ne pokvari tega v ze napisanem. Hvala.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
FoxTer
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: Ne feb 10, 2008 11:25 pm
Kraj: kp

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a FoxTer Če jan 27, 2011 10:53 pm

Sory, mene sicer te reklame sploh ne motijo. Ampak, da bo nekdo na plačljivem forumu talal brezplačne KORISTNE nasvete iz samega samaritanskega vzgiba, drugi pa bo za to kasiral, je malo verjetno. Jaz sem vsekakor proti uvedbi plačljivega članstva. Mislim, da morate zelo dobro premisliti, saj povratka nazaj ne-bo.

My 2 ¢
My dream: Ford Mustang Shelby GT500
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a uros_p Če jan 27, 2011 11:17 pm

nebivedu je napisal/-a:... kje vi vidte vse te reklame? Me reklame motijo na nekaterih straneh, ker se ti čez cel ekran izpisujejo, pa ne moreš je izklopit po par sekund in podobno. Ampak tukaj pa res niti ne opazim reklam. Pa bugov tudi ne. Najbrž jih večina ne, tisti pa ki iščejo dlako v jajcu itak najdejo vse, že samo zato, da se jim ego nafila.


S tvojim postom se strinajm, kar se reklam tiče, z zadnjim delom pa ne. Ne vem, če je name letelo, če je, naj povem, da nikoli ne iščem dlak v jajcu, ampak pri čisto običajni uporabi je cel kup motečih faktorjev, ki bi prej rekel, da večina JIH najde, ampak o njih ne govori - kot tudi sam nisem - ker sem upal, da gre za porodniške težave, ki se bodo sčasoma odpravile. Pa se niso. Izpostavil sem že freez prve strani. Ne vem, če je to zaradi IE ali ne, ampak to za povprečnega uporabnika niti ni pomembno, ker verjetno ne bo šel menjati brskalnika zaradi ene strani. Pri pregledu povečanih slik - pri predstavitvah, ni gumbov za naprej in nazaj, dolgo časa pa se je čez sliko vozila neka KIA (oglas iz ozadja). Pravtako ni gumba ZAPRI. To so čisto vsakdanje in pogosto uporabljene funkcionalnosti, ki preprosto ne delujejo... In zakaj bi si s tem, ko se opozori na napake, nekdo filal ego? Jaz sem se oglasil samo zato, ker je debata o ideji plačljivosti. Če nekdo želi uporabnike na plačljivih storitvah, morajo te uporabniku tudi nekaj nuditi, zaradi česar bo pripravljen odšteti kakšen euro. In v prvi vrsti je to brezhibnost pri uporabi ter vsebinski del. In vsaj prvo rahlo šepa (verjamem da začasno).
Slika
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Pomembno obvestilo - članstvo a.com

Napisal/-a Gosic Pe jan 28, 2011 10:59 am

Clanarina ja, da razdelimo narod tudi virtualno. Menim da bi morala biti, ker je prevec zagretih isto usmerjenih ljudi. Menim tudi, da ce se to ustvari, se bi moral spremeniti tudi sam ime foruma. Forum v smislu das forum. Zagotovo bi se s tem izboljsala preglednost foruma in stanje na cestah. Sam bi tudi ukinil reklame ob cestah, ker ljudi motijo,predvsem voznike. Ukinil bi tudi huda dekleta ob cestah, ter znizal ceno alkoholu in zvisal ceno brezalkoholnim pijacam. Ce bi ze morala biti kaka reklama, bi morala biti da hitrost ne ubija, ampak slabe ceste. Seveda pa bi morale teme tudi vsebovati temo, v kateri bi vsi clani foruma iskali dlako v jajcu. S tem bi spet razdelili forum.
Seveda pa bi moral forum potem ponujati tudi razne popuste za skupno usmerjene, recimo chip tunninge, razne xenon kite za tiste brez lec in podobno.
V kratkem pricakujem, da se bo zacelo obracunavat tudi na podlagi dolzine prispevka uporabnika, ena crka recimo 2 centa.
Se pa tudi jaz strinjam, da bi najraje sedel in sluzil. Tudi jaz bi pobiral clanarine. Lepo je ziveti ce si len.


:roll:
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost