igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a pskoda Sr dec 31, 2014 11:50 am

Tole je bila moja raketa davnega leta alfa 145 2.0 TS 16V Quadrifoglio (slike stare mislim da okrog 2002 ali 03) še najboljši je bil zadnji konec, ker je bil lahak in je šlo brez problema počez 8)
Priponke
alfa3.jpg
alfa2.jpg
alfa1.jpg
Lp
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a peroRS Sr dec 31, 2014 12:03 pm

Tvoja je bla že 155-konjska? :D =P

Podaljški zunaj, alu pedalke, to so bli cajti :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a TrijoAdijo Sr dec 31, 2014 1:43 pm

ajatola je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:No ja, nekak težko rečemo da gre pri dizlih za alfino tehnologijo...Sicer je bil sistem razvit v sodelovanju z magneti-marelli in fiatom, ampak ker je italijanom zmanjkalo idej in financ, je bil sistem prodan švabskemu boschu, ki je sistem skompletiral do konca, v zameno pa je grupa fiat dobila cr sistem za AR 156 2.4 jtd.To je bilo mislimda leta 1997,v istem letu je isti sistem dobil še MB mislimda C klase. Kar pa se tiče zanesljivosti: Znani so primeri, ko so PD-ji crkovali, ampak so jih pod kulanco tudi menjali (mislim,da je bila meja max. 200kkm prevoženih). O tem lahko pri CR sistemu samo sanjaš. Če imaš srečo, potem CR sistem drkneš le 1x na 200kkm.... sistema PD pa nisi rabu drknt tut po prevoženih 300kkm.

Imel sem alfo 2,4 jtd z prevoženimi 370 tisoč kilometri,brez ene okvare na dizel motorju,imam tudi fiat stilo 1,9 jtd pri 200 tisoč kilometrih je motor še kot nov.Comon rail so razvili alfa romeo in mercedes v skupnem projektu.In ta comon rail imajo že skorajda vsi dizli.Pri bmw so ga začeli prakticirat okrog leta 99 .Bmw dizli pred tem so bili problematični.Tudi vw ima sedaj to tehnologijo.
Američani kupujejo te motorje od fiata za svoja vozila.
Aja pa na bmw imam comon rail in 240 tisoč pa niti slučajno ne misli crknit motor.


Ajde mulac, ne s***.
Da te razsvetlim o CR-u v Alfi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Common_rail

Modern common rail systems, whilst working on the same principle, are governed by an engine control unit (ECU) which opens each injector electronically rather than mechanically. This was extensively prototyped in the 1990s with collaboration between Magneti Marelli, Centro Ricerche Fiat and Elasis. After research and development by the Fiat Group, the design was acquired by the German company Robert Bosch GmbH for completion of development and refinement for mass-production. In hindsight, the sale appeared to be a tactical error for Fiat, as the new technology proved to be highly profitable. The company had little choice but to sell, however, as it was in a poor financial state at the time and lacked the resources to complete development on its own.[5] In 1997 they extended its use for passenger cars. The first passenger car that used the common rail system was the 1997 model Alfa Romeo 156 2.4 JTD,[6] and later on that same year Mercedes-Benz C 220 CDI.


Tole, kar piše zgoraj, smo nekateri že leta 1998 brali v avto revijah,....in to je bilo objavljeno sedem let pred tvojim rojstvom. Zdej se pa nehaj smešit po forumu.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a xsara Sr dec 31, 2014 3:16 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:Opala nobenega prahu ne vidim nikjer ... kako je možno dosegati tako stopnjo "održavanja" ?


Ja unota ni problema imet spucanga, itak ne vidi dežja in snega, pa samo 2000 do 3000 km letno naredim z njim, tipo pa je trenutno tudi usran od snega in soli, pa še nekaj je, odkar sem se odvadil butasto vozit za ritjo drugim, je mašina veliko manj umazana…....
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Sr dec 31, 2014 7:02 pm

ddas je napisal/-a:@ajatola že 4 strani samega nakladanja, SLIK pa od nikoder. Daj fotografiraj BMW in tega famoznega fiata skupaj pred blokom, pa da vidimo to čudo 20. stoletja.

Nikoli v življenju nisem živel v bloku.Dej no.Jaz pa socialna stanovanja.Imam garažo za 6 avtov in bom jih točno pred blokom slikal.Hehe
Zakaj bi dajal slike,ko itak večina obsoja tipota,ki itak nažge vse vw kante.Nema slik niti pod razno.Je pa lepi ,kot nov je.Sam res se že leta in leta jaz ne vozim z njim.Včeraj sem ga samo malo sprobal.Da vidim,če radira gume v tretji.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Sr dec 31, 2014 7:04 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:No ja, nekak težko rečemo da gre pri dizlih za alfino tehnologijo...Sicer je bil sistem razvit v sodelovanju z magneti-marelli in fiatom, ampak ker je italijanom zmanjkalo idej in financ, je bil sistem prodan švabskemu boschu, ki je sistem skompletiral do konca, v zameno pa je grupa fiat dobila cr sistem za AR 156 2.4 jtd.To je bilo mislimda leta 1997,v istem letu je isti sistem dobil še MB mislimda C klase. Kar pa se tiče zanesljivosti: Znani so primeri, ko so PD-ji crkovali, ampak so jih pod kulanco tudi menjali (mislim,da je bila meja max. 200kkm prevoženih). O tem lahko pri CR sistemu samo sanjaš. Če imaš srečo, potem CR sistem drkneš le 1x na 200kkm.... sistema PD pa nisi rabu drknt tut po prevoženih 300kkm.

Imel sem alfo 2,4 jtd z prevoženimi 370 tisoč kilometri,brez ene okvare na dizel motorju,imam tudi fiat stilo 1,9 jtd pri 200 tisoč kilometrih je motor še kot nov.Comon rail so razvili alfa romeo in mercedes v skupnem projektu.In ta comon rail imajo že skorajda vsi dizli.Pri bmw so ga začeli prakticirat okrog leta 99 .Bmw dizli pred tem so bili problematični.Tudi vw ima sedaj to tehnologijo.
Američani kupujejo te motorje od fiata za svoja vozila.
Aja pa na bmw imam comon rail in 240 tisoč pa niti slučajno ne misli crknit motor.


Ajde mulac, ne s***.
Da te razsvetlim o CR-u v Alfi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Common_rail

Modern common rail systems, whilst working on the same principle, are governed by an engine control unit (ECU) which opens each injector electronically rather than mechanically. This was extensively prototyped in the 1990s with collaboration between Magneti Marelli, Centro Ricerche Fiat and Elasis. After research and development by the Fiat Group, the design was acquired by the German company Robert Bosch GmbH for completion of development and refinement for mass-production. In hindsight, the sale appeared to be a tactical error for Fiat, as the new technology proved to be highly profitable. The company had little choice but to sell, however, as it was in a poor financial state at the time and lacked the resources to complete development on its own.[5] In 1997 they extended its use for passenger cars. The first passenger car that used the common rail system was the 1997 model Alfa Romeo 156 2.4 JTD,[6] and later on that same year Mercedes-Benz C 220 CDI.


Tole, kar piše zgoraj, smo nekateri že leta 1998 brali v avto revijah,....in to je bilo objavljeno sedem let pred tvojim rojstvom. Zdej se pa nehaj smešit po forumu.

Sinko imel sem alfo 166 jtd leta 98.Prve modele z comon rail.No ajde 156 je bila prva ampak 166 so začeli dajat ta motpr 98.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a INFINITI Sr dec 31, 2014 7:07 pm

ajatola je napisal/-a:Včeraj sem ga samo malo sprobal.Da vidim,če radira gume v tretji.


Si preveril, da ti tudi gume niso 20 let stare? :lol:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Sr dec 31, 2014 7:08 pm

xsara je napisal/-a:No ni čist res da je 1,4 tko slab, meni na menjavo olja na cca 10000 kilometrov porabi 1,5 litra olja, poraba je res tam okol 8,5 litra, je blo pa že tudi veliko stvari za popravit, kar malo težko verjamem, da je tvoj sediči tko neproblematičen, je pa seveda možno, plus so smešno poceni deli in poceni registracija, daj kako fotko gor, da vidmo tvoje konjičke, čist tko bom pa še jest objavu neki fotk svojih dveh fiatov, da tema ne ostane brez fotk :D , če jih avtor noče..........

Tipo:

Fotografija0559 (1000 x 750).jpg

Fotografija0556.jpg

Fotografija0561.jpg


Uno:

Fotografija0615.jpg

IMG_20140811_093128.jpg

Oprosti ampak kupil sem novega 1.4 in prvih tisoč kilometrov sem zlil liter selenije not.Imel sem tudi bravota 1,4.Popolnoma drugačen motor.Na 20 tisoč ni manjkalo nito milimeter olja.Nikoli v 19 letih uporabe pri moji hiši ni spustil kapljice olja.Čeprav je to zloglasen motor ampak pri meni je bil pač dober.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Sr dec 31, 2014 7:20 pm

INFINITI je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Včeraj sem ga samo malo sprobal.Da vidim,če radira gume v tretji.


Si preveril, da ti tudi gume niso 20 let stare? :lol:

Tukaj bluziš.V resnici nimaš pojma.Zato ne govori take neumnosti.
Vozite neka j***a in učite starega majstra,ki ve kaj je pravi avto.Me prav zanima koliko avtov ste tukaj kupili brez kreditov.
Al so vam pa očkoti pomagali kupit sanjske avte.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Sr dec 31, 2014 7:23 pm

Tipo nažge vse te novotarije itak.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Falco_ Sr dec 31, 2014 9:25 pm

:pop:
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a INFINITI Sr dec 31, 2014 10:29 pm

ajatola je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Včeraj sem ga samo malo sprobal.Da vidim,če radira gume v tretji.


Si preveril, da ti tudi gume niso 20 let stare? :lol:

Tukaj bluziš.V resnici nimaš pojma.Zato ne govori take neumnosti.
Vozite neka j***a in učite starega majstra,ki ve kaj je pravi avto.Me prav zanima koliko avtov ste tukaj kupili brez kreditov.
Al so vam pa očkoti pomagali kupit sanjske avte.


Ti Bluzirola le priklopi svoj commodore 64 na dedkovo gajbico, potem ima baje 250 konjev - iber computing power bo meu pa to :shock:

Ej a drugače si že pisal letos božičku pa dedku mrazu da ti prinesejo še sedmi avto za tvoji sanjsko mini kolekcijo (ta baje koplje v peti pa pije samo 1 liter)

Slika
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Vikking Če jan 01, 2015 1:20 am

Samo ena oseba je bila sposobna pisat in odgovarjat podobne stvari na tem forumu, kot jih ajatola.

Honda+turbo * evo vs r8 / iphone = igranje klavirja za rešetkami.


kokice pa to, boljše kot v kinu.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a xsara Če jan 01, 2015 10:06 am

ajatola je napisal/-a:
xsara je napisal/-a:No ni čist res da je 1,4 tko slab, meni na menjavo olja na cca 10000 kilometrov porabi 1,5 litra olja, poraba je res tam okol 8,5 litra, je blo pa že tudi veliko stvari za popravit, kar malo težko verjamem, da je tvoj sediči tko neproblematičen, je pa seveda možno, plus so smešno poceni deli in poceni registracija, daj kako fotko gor, da vidmo tvoje konjičke, čist tko bom pa še jest objavu neki fotk svojih dveh fiatov, da tema ne ostane brez fotk :D , če jih avtor noče..........

Tipo:

Fotografija0559 (1000 x 750).jpg

Fotografija0556.jpg

Fotografija0561.jpg


Uno:

Fotografija0615.jpg

IMG_20140811_093128.jpg

Oprosti ampak kupil sem novega 1.4 in prvih tisoč kilometrov sem zlil liter selenije not.Imel sem tudi bravota 1,4.Popolnoma drugačen motor.Na 20 tisoč ni manjkalo nito milimeter olja.Nikoli v 19 letih uporabe pri moji hiši ni spustil kapljice olja.Čeprav je to zloglasen motor ampak pri meni je bil pač dober.


Kar se tiče selenie bi se kar strinjal s teboj, poraba le te je bila kar precejšnja, odkar dajem not motula 5w-40, se je poraba prepolovila....pri unotu, kjer sem tudi uporabljal selenio, sem za porabo sumil že teflone ali pa batne obročke, ampak po menjavi znamke olja je poraba pri unotu sedaj od servisa do servisa nična, verjamem da je selenia dobro olje, vendar moja dva italjana sta ga preveč požlampala :D
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a primozek68 Če jan 01, 2015 10:48 am

Vikking je napisal/-a:Samo ena oseba je bila sposobna pisat in odgovarjat podobne stvari na tem forumu, kot jih ajatola.

Honda+turbo * evo vs r8 / iphone = igranje klavirja za rešetkami.


kokice pa to, boljše kot v kinu.



Kdo je že to?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a čare Če jan 01, 2015 11:26 am

ajatola je napisal/-a:Tipo nažge vse te novotarije itak.

Kje kupuješ robo??To mara bit neki hudo dobrega da te že cel teden drži.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a TrijoAdijo Če jan 01, 2015 1:30 pm

primozek68 je napisal/-a:
Vikking je napisal/-a:Samo ena oseba je bila sposobna pisat in odgovarjat podobne stvari na tem forumu, kot jih ajatola.

Honda+turbo * evo vs r8 / iphone = igranje klavirja za rešetkami.


kokice pa to, boljše kot v kinu.



Kdo je že to?


Brumen Rok.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov