igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a peroRS To dec 30, 2014 6:18 pm

Ko smo že pri Tipotu in Golfih..... :D

Se spomnim, ko mi je fotr govoril, ko so na Golfa 2 dizel montirali turbo in intercooler od takega Tipota, kot je zgoraj na oglasu.
Je rekel, da je kar dobro letelo za tiste čase. :twisted: Tako, da te nemško-italijanske naveze so bile kar uspešne skozi zgodovino :mrgreen: :lol:
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Ivan36 To dec 30, 2014 6:31 pm

Andraz3d je napisal/-a:da pristavim piskercek

neverjetno nic Tipotov na voljo na avto.net ali na autosout ali na mobile.de for that matter. Zadeva je redkejsa od ferrarijev.

en samcat v Slo:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... JEN%20REGI


Mogoče je tvoj iskalnik MOzilla ?
http://ww3.autoscout24.it/classified/25 ... c=st|sr,as
http://www.autoscout24.it/#atype=C&mmvm ... tate=N%2CU
:DDD
http://ww3.autoscout24.de/classified/25 ... c=st|sr,as
http://ww3.autoscout24.de/classified/21 ... c=st|sr,as
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a xxl To dec 30, 2014 6:39 pm

Kakšne cene? :shock: Pri nas ti še jurja ne bi dali :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a peroRS To dec 30, 2014 6:41 pm

xxl je napisal/-a:Kakšne cene? :shock: Pri nas ti še jurja ne bi dali :?


:D :twisted: 8)
http://www.autoscout24.eu/Details.aspx? ... 00&asrc=st
 
zozek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To dec 30, 2014 7:05 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a zozek To dec 30, 2014 7:20 pm

Da še malo jaz dodam v to temo. Sam sem si lastil davnega 1993 leta enakega tipota, ki je imel točno 108 kw oziroma 147 konjev. Avto kupljen nov, dokler je šel ga ni boljšega (za tisti čas), ampak do danes, najbolj pokvarljiv avtov kar sem jih imel. Ni kaj ni odpovedalo na tem avtu, ajatola piše o prvih menjanih rokah pri 300000 km, pri meni osebno je avto bil do cca 80000 km in so se obe roke že 2x menjale, motor zaribali ojnični in glavni ležaji, olje žr ko norc cca 1,2 l na 1000 km, goriva pa odvisno od noge, lepa vožnja cca 11 l, grda tudi 20 l. Končna po števcu je največ bila 240 km/h, pospeški slabi. Prijatelj imel takrat suzuki swift 1,3 gti, letel ko raketa proti tipotu, s štarta s tipotom do cca 90-100 km/h nisi ogel zraven na daleč prit, kasneje pa je šel tipo mimo. Dovolj pisanja o tem, bili so z njim in v njem tudi lepi trenutki, a je bil tudi največja jama brez dna za metanje denarja. Boljša polovica imela tipota 1,4 8v leta 1995, ki se je sicer dosti bolje obnesel, tipo 2.0 16v sedicivalvole pa je najslabši moj avto vseh časov.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a čare To dec 30, 2014 7:31 pm

Swift je itak bil truga na kolesih,saj zato pa nobene več ni živeče.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola To dec 30, 2014 8:47 pm

zozek je napisal/-a:Da še malo jaz dodam v to temo. Sam sem si lastil davnega 1993 leta enakega tipota, ki je imel točno 108 kw oziroma 147 konjev. Avto kupljen nov, dokler je šel ga ni boljšega (za tisti čas), ampak do danes, najbolj pokvarljiv avtov kar sem jih imel. Ni kaj ni odpovedalo na tem avtu, ajatola piše o prvih menjanih rokah pri 300000 km, pri meni osebno je avto bil do cca 80000 km in so se obe roke že 2x menjale, motor zaribali ojnični in glavni ležaji, olje žr ko norc cca 1,2 l na 1000 km, goriva pa odvisno od noge, lepa vožnja cca 11 l, grda tudi 20 l. Končna po števcu je največ bila 240 km/h, pospeški slabi. Prijatelj imel takrat suzuki swift 1,3 gti, letel ko raketa proti tipotu, s štarta s tipotom do cca 90-100 km/h nisi ogel zraven na daleč prit, kasneje pa je šel tipo mimo. Dovolj pisanja o tem, bili so z njim in v njem tudi lepi trenutki, a je bil tudi največja jama brez dna za metanje denarja. Boljša polovica imela tipota 1,4 8v leta 1995, ki se je sicer dosti bolje obnesel, tipo 2.0 16v sedicivalvole pa je najslabši moj avto vseh časov.

To je tebi nagajal,meni ne.Moj troši olja pol litra na interval menjave.Manj pokvarljivega avta še nisem videl evo kako različni smo.Imel sem tudi novega tipota 1,4 ,ki je žru 1 liter olja na 1000 kilometrov.Plus tega je tale 1,4 šel ravnih 160 po števcu in to z vetrom v hrbet.
In jaz imam dokaz.22 Let v pogonu in gre.Tak,da vidim,da vas veliko tukaj ve o mojem avtu več kot jaz.
Moram se malo nasmejat temu ,da nikamor ne gre.Haha.Vse te audije nažge,da se kar kadi.Vsaj do hitrosti 200 na uro.
Ja in jsz imam še original ležaje v motorju.320 tisoč kako ,če so pa tako slabi.Original kolesne ležaje,polosovine,celo manšete še niso precurele.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Nikola_Tesla To dec 30, 2014 8:54 pm

Original Italijanski so bojda dolgo držali .... serije namenjene izvozu na jug pa so bile slabše kvalitete in so hitro razpadali.

Odvisno na kakega je kdo naletel.
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a CupraR To dec 30, 2014 9:16 pm

ajatola je napisal/-a:
CupraR je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Res je.Temu se reče kvaliteta.Kot bi blo narejeno iz rosfraja.Ampak tehnika ni stara.Mašina je komplet računalniško vodena.Vem po tem,ko izpod armature odstranim računalnik in ga zamenjam z drugim,dobim iz 155 konjev ravnih 200 ks.Tak,da stroj ni lih na žgance ampak je kar nobl zadeva.


Haha da crknes :lol: :lol: bi rad vidu ja. Ps serijsko ima147 ps, glede porabe. Kar je pod 13-14 l na tem avtu je top, je bila pa za svoj cajt raketa, ni kaj rečt..

Motiš se.Nisi imel tega avta.Jaz ga imam 10 let.Poraba je 7,5 litra,Liter manj kot pri 1,4.Tisti,ki so ti rekli 13 so te naplahtali al je pa nekdo njih nategnil,ko jim je prodal razštelan avto.Verjetno bi ga nekdo imel 10 let če bi žrl 14 litrov ,dej no.
Moj dela vsako leto 20 tisoč kilometrov in verjemi,da bi končal na dinosu pri porabi 9 litrov na sto.
147 ks ima model facelift.Moj je tisti starejši.


Za razliko od tebe je bil nov pr bajti, 7let. In ja žrl je 13l normalne vožnje. Cca 1-1,5l olja na menjavo. V navodilih mislim da je clo 2l napisano da lahk pricakujes.

Facelift je imel manj ps in mislim da sam 3 vrata.

Avto je bil takrat zanimiv zarad cene, takrat 24k mark, VTI recimo 40k mark. Avti so stali v avstriji in so jih takrat 93ga na veliko spravl v Slo.

Opreme puna kapa, izdelava, jah pač Fiat 80tih. Delal ba bp, no pod garancijo se je sicer motor odpiral , pol pa mir. Čist kul avto, dobro servisiran in z odprtim izpuhom je kr konkretno šel, žrl pa tut..

O 16v pa sam tolk. Moja AE86 je 1984 letnik pa je 1.6 16v, pa dvomm da je prva :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ironmaiden To dec 30, 2014 9:42 pm

16v?......hja.....Jensen-Healey letnik 73(Lotus 907)........ :mrgreen:
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Vikking To dec 30, 2014 10:15 pm

ajatola je napisal/-a:
Vikking je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Kolikor jaz sebe poznam vozim bmw in ne fiata tipo.Samo sem ga pohvalil in bil deležen vsiljevanja nekih golfov ,ki me nito malo ne zanimajo.Tukaj so ti agresivni lastniki vw ,ki mlatijo vsepovprek.


Zaenkrat si lastiš že tri vozila: bmw 530d, alfa romeo 166 turbo in fiat tipo 2.0 16v. Še za katerega nevemo?


Odgovor
ajatola » Po dec 29, 2014 4:16 pm
Danes sem malo gledal svojega tipota 2.0 16v letnik 1993.


ajatola » Sr jun 18, 2014 10:26 pm
Jaz ju imam.točno kot sem si zaželel.alfo 166 turbo in bmw530d.seveda oba sta kot nova pa še slučajno poceni

A ti misliš,da sem jaz neki socialec ,ki nima denarja.Imam več avtov.Al te to moti al kako
Imam še fiat stilo,bmw e61 in mercedes amg.Še katero vprašanje?
Aja vozim se izključno z bmw.Ti je čudno mali a ne,da je
Sedaj sem v nakupu bmw 530d gran turismo,ki ga imam v pacu v nemčiji.


???
Moje repliciranje ni bilo v zvezi s tem, da si ali nisi socialec in kako si lahko privoščič 15let star bmw, ter ostala vozila. Včasih je pomembno da prebereš, ne pa da sam sebe poslušaš.


sumasumarum: glede na tvojih 35let vozniških izkušenj, si potem star častitljivih in spoštovanih 50+. Vendar tvoje izražanje in repliciranje nakazuje na to, da je večja vejretnost da nisi niti dovolj star da bi imel vozniški izpit.
Saj ti nihče nič noče, samo izražaš se pa kot 5 letni mulc.

Šolske počitnice?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a pskoda To dec 30, 2014 10:27 pm

CupraR je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:
CupraR je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Res je.Temu se reče kvaliteta.Kot bi blo narejeno iz rosfraja.Ampak tehnika ni stara.Mašina je komplet računalniško vodena.Vem po tem,ko izpod armature odstranim računalnik in ga zamenjam z drugim,dobim iz 155 konjev ravnih 200 ks.Tak,da stroj ni lih na žgance ampak je kar nobl zadeva.


Haha da crknes :lol: :lol: bi rad vidu ja. Ps serijsko ima147 ps, glede porabe. Kar je pod 13-14 l na tem avtu je top, je bila pa za svoj cajt raketa, ni kaj rečt..

Motiš se.Nisi imel tega avta.Jaz ga imam 10 let.Poraba je 7,5 litra,Liter manj kot pri 1,4.Tisti,ki so ti rekli 13 so te naplahtali al je pa nekdo njih nategnil,ko jim je prodal razštelan avto.Verjetno bi ga nekdo imel 10 let če bi žrl 14 litrov ,dej no.
Moj dela vsako leto 20 tisoč kilometrov in verjemi,da bi končal na dinosu pri porabi 9 litrov na sto.
147 ks ima model facelift.Moj je tisti starejši.


Za razliko od tebe je bil nov pr bajti, 7let. In ja žrl je 13l normalne vožnje. Cca 1-1,5l olja na menjavo. V navodilih mislim da je clo 2l napisano da lahk pricakujes.

Facelift je imel manj ps in mislim da sam 3 vrata.

Avto je bil takrat zanimiv zarad cene, takrat 24k mark, VTI recimo 40k mark. Avti so stali v avstriji in so jih takrat 93ga na veliko spravl v Slo.

Opreme puna kapa, izdelava, jah pač Fiat 80tih. Delal ba bp, no pod garancijo se je sicer motor odpiral , pol pa mir. Čist kul avto, dobro servisiran in z odprtim izpuhom je kr konkretno šel, žrl pa tut..

O 16v pa sam tolk. Moja AE86 je 1984 letnik pa je 1.6 16v, pa dvomm da je prva :mrgreen:


Glede porabe sem jaz imel davnega leta alfo 145 2.0 in poraba je bila pri zelo dinamični vožnji prednje gume so zdržale okrog 12kkm brez vrtenja v prazno poraba okrog 11l pri umirjeni pa +9l ni bilo neke hude razlike kot pri današnjih turbačih kjer je lahko več kot 100% razlike.

ps.: povsod pišem neke hudo visoke porabe naprem ostalim današnjih mlinčkov pred davnimi leti pa zgleda, da sem bil med penzjonisti
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a xxl Sr dec 31, 2014 12:08 am

Ma res je,meni je 145 1,8 pila 9-9.5 ,če sem šparal ali ne (no,grobo povedano),1.4 TB MA Giulietta pa od 5-12 :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ddas
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Po okt 31, 2011 4:00 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ddas Sr dec 31, 2014 7:16 am

@ajatola že 4 strani samega nakladanja, SLIK pa od nikoder. Daj fotografiraj BMW in tega famoznega fiata skupaj pred blokom, pa da vidimo to čudo 20. stoletja.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a King1 Sr dec 31, 2014 7:37 am

:pop: :pop: :pop: :pop: :pop: spet so dobre...


lp


ddas je napisal/-a:@ajatola že 4 strani samega nakladanja, SLIK pa od nikoder. Daj fotografiraj BMW in tega famoznega fiata skupaj pred blokom, pa da vidimo to čudo 20. stoletja.



Se strinjam...


lp
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a xsara Sr dec 31, 2014 8:23 am

No ni čist res da je 1,4 tko slab, meni na menjavo olja na cca 10000 kilometrov porabi 1,5 litra olja, poraba je res tam okol 8,5 litra, je blo pa že tudi veliko stvari za popravit, kar malo težko verjamem, da je tvoj sediči tko neproblematičen, je pa seveda možno, plus so smešno poceni deli in poceni registracija, daj kako fotko gor, da vidmo tvoje konjičke, čist tko bom pa še jest objavu neki fotk svojih dveh fiatov, da tema ne ostane brez fotk :D , če jih avtor noče..........

Tipo:

Fotografija0559 (1000 x 750).jpg

Fotografija0556.jpg

Fotografija0561.jpg


Uno:

Fotografija0615.jpg

IMG_20140811_093128.jpg
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a carloabarth Sr dec 31, 2014 9:00 am

Lepa sta, oba. 8)
Fiat klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a xsara Sr dec 31, 2014 9:20 am

carloabarth je napisal/-a:Lepa sta, oba. 8)


Hvala, merkam jih kokr se da in seveda si to tudi zaslužita, niste bogve kaj, imata svoje težave, vendar jih ne dam za noben dnar 8)
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr dec 31, 2014 10:37 am

Opala nobenega prahu ne vidim nikjer ... kako je možno dosegati tako stopnjo "održavanja" ?
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a peroRS Sr dec 31, 2014 11:00 am

Nikola_Tesla je napisal/-a:Opala nobenega prahu ne vidim nikjer ... kako je možno dosegati tako stopnjo "održavanja" ?


Temu jaz rečem normalno vzdrževanje :roll:

Uno je res bombica, v živo tudi, sploh zvok :twisted:
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov