igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola To dec 30, 2014 9:13 am

Ivan36 je napisal/-a:Tile FIAT & LANCIA 2.0 motorji so bili zakon ali 8v ali 16v pa sploh, TwinCam Ford ali VISS od Lancia. Imeli Themo 2.0ie 88kW letnik 88 je letela ku satan pa zelo miren tek je imel tisti motor, poraba od 8L pa do 14L na AC okoli 190kmh :mrgreen: Baje so letele preko 215kmh nikoli sprobal :(

Tisti 2.0 8v je bil požrešnejši.Po števcu je 16 ventilc prišel do 230 ampak realna max hitrost je bila 214 se mi zdi.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a peroRS To dec 30, 2014 9:17 am

Vidim, da ste eni malo izgubljeni v času, 1o let gor al dol :lol: :roll:

ajatola je napisal/-a:Vr 6 golf trojka je novejši avto in je primerljiv z bravo hgt.Čeprav je po dizajnu mal odzadaj.


3ka VR6 je iz leta 1992. Bravo je novejši in je primerljiv s 4ko.

ajatola je napisal/-a:Golf dvojka 2.0 je imel 8 ventilov in okrog 120 ks.Ja spomnim se tega.To je bila konkurenca 150 konjskemu tipu.


Slabo se spomniš. Golf 2 sploh ni imel 2.0 motorja. So ti že drugi povedali.

primozek68 je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Golf dvojka 2.0 je imel 8 ventilov in okrog 120 ks.Ja spomnim se tega.To je bila konkurenca 150 konjskemu tipu.


Samo popravek "strokovnjaku",če smem: golf II GTI, je 1.8 motor, tudi 16V, z 140 konji. Je bil pa tudi 16V G60 z 211 konji.


Še bistvo, to je bilo nekaj let preden je sploh Tipo bil na cesti.

Poleg tega pa še vedno ne vem, kje vidite teh "155KM". 148KM je imel oz. 109kW. Novejši model celo 142KM oz. 104kW.

Hud avto iz teh časov je bila Alfa 155 Q4 2.0 turbo oz. sestrični Lancia Dedra integrale/Fiat Tempra. Ti avti so leteli. Ne pa tale j***a od Tipota.
Zadnjič spremenil peroRS, dne To dec 30, 2014 9:21 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a xxl To dec 30, 2014 9:20 am

No,uno turbo ni glih poceni za vzdrževanje,pri mojem FLAR serviserju je eden kar pogosto bil na dvigalu.Poznam enega,ki ga že dolgo ima v garaži,kot da je malce pozabil na njega,da ga proda,očitno še ne razmišlja. :)
Edini fiat,ki mi je paral živce je punto 75 l.95,kljub malo prevoženih in brez rje,je skoz kaj zajebavalo,tako,da se mi ga ni dalo (izplačalo) več rihtat.Še zdaj ne vem zakaj je ugašal med vožnjo,niti serviserji ne,bom jih enkrat vprašal,kaj je ugotovil nov lastnik.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola To dec 30, 2014 9:27 am

Ne vem za uno turbo ampak tipo 2.0 je res nezahteven za vzdrževanje.Podvozje ima celo za ta motor predimenzionirano.Na 300 tisoč sem prvič zamenjal sprednje roke.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a čare To dec 30, 2014 1:15 pm

Glede na to kako ga hvališ moraš met ti res odličen primerek sedicija doma,ker ta avto je daleč od nezahtevnega za vzdrževanje in daleč daleč od predimenzioniranega podvozja.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola To dec 30, 2014 3:21 pm

Čaki kakšen je primerek star 22 let brez rje in praktično brez okvar.Kako to razlagaš podvozje nedotaknjeno skoraj do 300 tisoč,pa še to so bile kugle z manj kot pol milimetra lufta.Edino gumice so bile sčikane.
Čare tipo star 22 let,ki ga še vedno lahko nagarbaš 200 na uro in ,ki dvigneš z dvigalko prvo kolo ,da se pri tem dvigne tudi zadnje,je še kako dober.Povej mi kateri zaen avto je z original lakom 22 let.Ga ni.Tipo je zakon ampak ne tisti 1,4 ali 1,6.Tisti so narejeni bolj po kavbojsko.Tale 2.0 je pa delan v abarth tovarni s to razliko,da nima oznake od abartha ,razen na feltnah.In vem zakaj je to bilo.Zato ,ker fiat ni hotel plačat licence.Pleh je trikrat boljši kot na klasičnih primerkih in cena je bila za 100 procent višja.Navadni je stal 20 tisoč mark,tale pa gladkih 40 tisoč.
Pred tem in po tem so imeli spet fiate z nalepko abarth.
Koliko je pa zahteven za vzdrźevanje jaz vem bolje od tebe,ker ga vzdržujem že zelo dolgo časa.Največji strošek je vsake 4 leta šponar in jermen.Volansko letev sem pa kupil ganc novo skupaj z končniki za 40 eur.Za ta denar dobiš na bmw edino zadnje neoriginal zavorne ploščice.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a primozek68 To dec 30, 2014 4:01 pm

Dej nehaj srat že s temi jajci,k se ti cel forum smeje. Pa naredi celemu svetu uslugo in zarin to sekretovino v prešo.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola To dec 30, 2014 4:05 pm

primozek68 je napisal/-a:Dej nehaj srat že s temi jajci,k se ti cel forum smeje. Pa naredi celemu svetu uslugo in zarin to sekretovino v prešo.

Saj ti serješ že od začetka z golf sekreti.Jaz imam temo o fiatu tipo.,ti pa vsiljuješ od začetka najslabšo kanto vseh časov.Golfe kupujejo samo jugo penzionerji in ne vem od kje je to dober avto.Samo poglej si kripo od znotraj z tistim super dizajnom haha.Mislim,da imam jaz tu še kako prav.
Tipo je gospodski avto golf pa kmetavzarski.
Še ko smo bili v jugi sem raje kupil stoenko kot tisti grd golf 2.Pa še nekaj je gršega to je polo limuzina ampak še grši je dva polota limuzina eden poleg drugega.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Bat_zajla To dec 30, 2014 4:27 pm

ajatola je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:Dej nehaj srat že s temi jajci,k se ti cel forum smeje. Pa naredi celemu svetu uslugo in zarin to sekretovino v prešo.

Saj ti serješ že od začetka z golf sekreti.Jaz imam temo o fiatu tipo.,ti pa vsiljuješ od začetka najslabšo kanto vseh časov.Golfe kupujejo samo jugo penzionerji in ne vem od kje je to dober avto.Samo poglej si kripo od znotraj z tistim super dizajnom haha.Mislim,da imam jaz tu še kako prav.
Tipo je gospodski avto golf pa kmetavzarski.
Še ko smo bili v jugi sem raje kupil stoenko kot tisti grd golf 2.Pa še nekaj je gršega to je polo limuzina ampak še grši je dva polota limuzina eden poleg drugega.


Če imaš temo o svojem tipotu, saj slike prilimaj, da vidimo to gajbico.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a xxl To dec 30, 2014 4:49 pm

Potem po tem tvojem tipotu ne moreš sodit vse fiate,alfe,lancie,ker tako zanesljivi pa spet niso,sam sicer nimam slabih izkušenj s italijani,tako sploh in oh pa spet niso.Imam jih pa raje kot holcerje.
Pa zakaj tak pobalinski prepir zganjaš tukaj,pa naj je tvoja tema ali ne? ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a yashica To dec 30, 2014 4:57 pm

primozek68 je napisal/-a:Dej nehaj srat že s temi jajci,k se ti cel forum smeje. Pa naredi celemu svetu uslugo in zarin to sekretovino v prešo.

Se ne da na bolj prijazen način izrazit mnenje. Je res potrebno pravocirat in prilivat olje na ogenj :evil:


@ajatola: s kakšnim namenom si tu odprl temo?? Če je namen predstavitev, spada pod galerijo.

Iz vsega skupaj je nastala ena sama kregarija, ki ne pelje drugam kot v zaklep ali smetišče. S svojim pretiranim hvalospevom znamki, ki jo voziš in pljuvanju čez drugo znamko, hodiš po robu in to ne prvič :evil: Preberi si pravilnik 1.3!
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola To dec 30, 2014 5:06 pm

Kolikor jaz sebe poznam vozim bmw in ne fiata tipo.Samo sem ga pohvalil in bil deležen vsiljevanja nekih golfov ,ki me nito malo ne zanimajo.Tukaj so ti agresivni lastniki vw ,ki mlatijo vsepovprek.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Vikking To dec 30, 2014 5:39 pm

ajatola je napisal/-a:Kolikor jaz sebe poznam vozim bmw in ne fiata tipo.Samo sem ga pohvalil in bil deležen vsiljevanja nekih golfov ,ki me nito malo ne zanimajo.Tukaj so ti agresivni lastniki vw ,ki mlatijo vsepovprek.


Zaenkrat si lastiš že tri vozila: bmw 530d, alfa romeo 166 turbo in fiat tipo 2.0 16v. Še za katerega nevemo?


Odgovor
ajatola » Po dec 29, 2014 4:16 pm
Danes sem malo gledal svojega tipota 2.0 16v letnik 1993.


ajatola » Sr jun 18, 2014 10:26 pm
Jaz ju imam.točno kot sem si zaželel.alfo 166 turbo in bmw530d.seveda oba sta kot nova pa še slučajno poceni
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a pinny To dec 30, 2014 5:42 pm

Prosim če bi lahko nekdo od administratorjev oz. tistih ki je zato pristojen, en in isti izmeček dau za večno v toplice, ne pa da taisti izmeček serje po vseh božjih temah na forumu u 3pm!
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a xsara To dec 30, 2014 5:51 pm

pinny je napisal/-a:Prosim če bi lahko nekdo od administratorjev oz. tistih ki je zato pristojen, en in isti izmeček dau za večno v toplice, ne pa da taisti izmeček serje po vseh božjih temah na forumu u 3pm!



x2 gdaj boste tega pe.ra spokal s foruma podjeba.a in ponižuje folk v vsaki temi, resno ukrepajte že enkrat, nekateri so za velikokrat manjši izpad leteli iz foruma, tega tipa pa se očitno tolerira nenormalno, ajde modi dost je blo tega marš iz foruma, sej veš kdo si :roll:
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a xxl To dec 30, 2014 5:53 pm

Ivan36,očitno v wikipediji ne obstaja 155 KM verzija ;)
-pa še poraba 148 KM sedicivalvole http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/133694.html ,malo za lažjo predstavo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a peroRS To dec 30, 2014 6:04 pm

xxl je napisal/-a:Ivan36,očitno v wikipediji ne obstaja 155 KM verzija ;)


Sicer glede na to, da samo z menjavo računalniškega vodenja motorja dobiš ven 200 konjev, gre tukaj zihr za kakšen prototipni model :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola To dec 30, 2014 6:04 pm

Vikking je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Kolikor jaz sebe poznam vozim bmw in ne fiata tipo.Samo sem ga pohvalil in bil deležen vsiljevanja nekih golfov ,ki me nito malo ne zanimajo.Tukaj so ti agresivni lastniki vw ,ki mlatijo vsepovprek.


Zaenkrat si lastiš že tri vozila: bmw 530d, alfa romeo 166 turbo in fiat tipo 2.0 16v. Še za katerega nevemo?


Odgovor
ajatola » Po dec 29, 2014 4:16 pm
Danes sem malo gledal svojega tipota 2.0 16v letnik 1993.


ajatola » Sr jun 18, 2014 10:26 pm
Jaz ju imam.točno kot sem si zaželel.alfo 166 turbo in bmw530d.seveda oba sta kot nova pa še slučajno poceni

A ti misliš,da sem jaz neki socialec ,ki nima denarja.Imam več avtov.Al te to moti al kako
Imam še fiat stilo,bmw e61 in mercedes amg.Še katero vprašanje?
Aja vozim se izključno z bmw.Ti je čudno mali a ne,da je
Sedaj sem v nakupu bmw 530d gran turismo,ki ga imam v pacu v nemčiji.
Zadnjič spremenil ajatola, dne To dec 30, 2014 6:08 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Andraz3d
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Če sep 06, 2007 8:40 am

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Andraz3d To dec 30, 2014 6:05 pm

da pristavim piskercek

neverjetno nic Tipotov na voljo na avto.net ali na autosout ali na mobile.de for that matter. Zadeva je redkejsa od ferrarijev.

en samcat v Slo:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... JEN%20REGI
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov