igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Po dec 29, 2014 4:16 pm

Danes sem malo gledal svojega tipota 2.0 16v letnik 1993.Nekaj mi je nagajala zadnja luč in sem zamenjal notranjost .Šel sem zamenjat kolesa,zadnja naprej in sprednja nazaj.Pri prvem kolesu sem z dvigalko dvignil avto in šel še z drugo dvignit zadnji konec,da zamenjam ta kolesa.Bil sem prijetno presenečen.Zadnjega konca sploh nisem rabil dvignit,ker je bil v luftu od sprednje dvigalke.Ne morem verjet,da 22 let star avto premore tako močno šasijo ,da se dvigne cela stran.To sem doživel do zdaj edino na bmw e39.
Res nima po tolikih letih ta fiat nič rje ,ki bi bila vidna ampak sem bil prepričan,da je na šasiji hujša zadeva.Pa ni.Avto je karoserijsko skoraj kot nov.Sem prepričan,da bo preživel marsikateri novi avtek.Z tehniko na njemu je še manj težav kot z plehom.Poraba kot na kakšnem 1,4 mlinčku,po 7 tisoč kilometrih sem danes preverjal nivo olja in je mogoče pol milimetra izpod maximuma.
V bistvu se žena vozi z njim ker ga res niti ne pogledam,zato sem sedaj po dolgem času toliko bolj začuden nad kvaliteto.
Že eno leto razmišljam,da ji kupim neki bolj nov avto ampak danes sem se premislil.
Zadeva ima prevoženih 320 tisoč killmetrov.Vse kar je bilo večjega menjano je menjalnik,ki je shodil na avtocesti.Počila je kajla na diferencialu.To je vse kar je grdega bilo na tem avtu.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a tr00per Po dec 29, 2014 4:51 pm

najbol! :) to je pa res lepo slišat (vedno je v bistvu lepo slišat, da se sploh stara italijanska tehnika, ki jo večina folka k**ca izkaže kot zanesljiva in trajna!) Naj lepo služi še naprej, lahko pa objaviš kako sliko, takele zverince je zmir lepo pogledat.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Po dec 29, 2014 5:00 pm

Jaz kot voznik bmw 530dA sem res postal navdušen nad italjansko tehniko.Svaka jim čast.Oni znajo naredit avto za večne čase.Bom v kratkem poslikal tega sedicivalvole,ker me je sedaj res prevzel.Imam ga pa veliko let.Neuničljiva zadeva.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Nikola_Tesla Po dec 29, 2014 5:24 pm

To je še iz starih jeklenih časov ko še ni bilo evro-roparskega pohoda po evropi :)

Stvari so se precej spremenile v zadnjih letih.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Po dec 29, 2014 5:30 pm

Res je.Temu se reče kvaliteta.Kot bi blo narejeno iz rosfraja.Ampak tehnika ni stara.Mašina je komplet računalniško vodena.Vem po tem,ko izpod armature odstranim računalnik in ga zamenjam z drugim,dobim iz 155 konjev ravnih 200 ks.Tak,da stroj ni lih na žgance ampak je kar nobl zadeva.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a čare Po dec 29, 2014 6:29 pm

Saj tipo je pocinkan in če ni bil ranjen se kar drži.
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a CupraR Po dec 29, 2014 6:45 pm

ajatola je napisal/-a:Res je.Temu se reče kvaliteta.Kot bi blo narejeno iz rosfraja.Ampak tehnika ni stara.Mašina je komplet računalniško vodena.Vem po tem,ko izpod armature odstranim računalnik in ga zamenjam z drugim,dobim iz 155 konjev ravnih 200 ks.Tak,da stroj ni lih na žgance ampak je kar nobl zadeva.


Haha da crknes :lol: :lol: bi rad vidu ja. Ps serijsko ima147 ps, glede porabe. Kar je pod 13-14 l na tem avtu je top, je bila pa za svoj cajt raketa, ni kaj rečt..
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a primozek68 Po dec 29, 2014 8:24 pm

CupraR je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Res je.Temu se reče kvaliteta.Kot bi blo narejeno iz rosfraja.Ampak tehnika ni stara.Mašina je komplet računalniško vodena.Vem po tem,ko izpod armature odstranim računalnik in ga zamenjam z drugim,dobim iz 155 konjev ravnih 200 ks.Tak,da stroj ni lih na žgance ampak je kar nobl zadeva.


Haha da crknes :lol: :lol: bi rad vidu ja. Ps serijsko ima147 ps, glede porabe. Kar je pod 13-14 l na tem avtu je top, je bila pa za svoj cajt raketa, ni kaj rečt..


Pa vsak GTI II je opral to drvarnico...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Po dec 29, 2014 8:27 pm

primozek68 je napisal/-a:
CupraR je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Res je.Temu se reče kvaliteta.Kot bi blo narejeno iz rosfraja.Ampak tehnika ni stara.Mašina je komplet računalniško vodena.Vem po tem,ko izpod armature odstranim računalnik in ga zamenjam z drugim,dobim iz 155 konjev ravnih 200 ks.Tak,da stroj ni lih na žgance ampak je kar nobl zadeva.


Haha da crknes :lol: :lol: bi rad vidu ja. Ps serijsko ima147 ps, glede porabe. Kar je pod 13-14 l na tem avtu je top, je bila pa za svoj cajt raketa, ni kaj rečt..


Pa vsak GTI II je opral to drvarnico...

A tista grdoba golf dva.Dej ne smeši me.Vw ni nikoli imel dobrih avtov pa s tem tud gti ni avto.To so j***a
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Po dec 29, 2014 8:33 pm

CupraR je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Res je.Temu se reče kvaliteta.Kot bi blo narejeno iz rosfraja.Ampak tehnika ni stara.Mašina je komplet računalniško vodena.Vem po tem,ko izpod armature odstranim računalnik in ga zamenjam z drugim,dobim iz 155 konjev ravnih 200 ks.Tak,da stroj ni lih na žgance ampak je kar nobl zadeva.


Haha da crknes :lol: :lol: bi rad vidu ja. Ps serijsko ima147 ps, glede porabe. Kar je pod 13-14 l na tem avtu je top, je bila pa za svoj cajt raketa, ni kaj rečt..

Motiš se.Nisi imel tega avta.Jaz ga imam 10 let.Poraba je 7,5 litra,Liter manj kot pri 1,4.Tisti,ki so ti rekli 13 so te naplahtali al je pa nekdo njih nategnil,ko jim je prodal razštelan avto.Verjetno bi ga nekdo imel 10 let če bi žrl 14 litrov ,dej no.
Moj dela vsako leto 20 tisoč kilometrov in verjemi,da bi končal na dinosu pri porabi 9 litrov na sto.
147 ks ima model facelift.Moj je tisti starejši.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a INFINITI Po dec 29, 2014 9:21 pm

A so se pravljice za lahko noč že začele :?:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a čare Po dec 29, 2014 9:42 pm

Pa kakor se jaz zastopim v Tipote (pa sem ga še par let nazaj poznal v zadnji šravf) ni noben imel 155KM.Kasnejši Bravo HGT ja Tipo pa noben.Za 7,5 litrov moraš met pa prekleto picajzlaste relacije.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a primozek68 Po dec 29, 2014 9:46 pm

ajatola je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
CupraR je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:Res je.Temu se reče kvaliteta.Kot bi blo narejeno iz rosfraja.Ampak tehnika ni stara.Mašina je komplet računalniško vodena.Vem po tem,ko izpod armature odstranim računalnik in ga zamenjam z drugim,dobim iz 155 konjev ravnih 200 ks.Tak,da stroj ni lih na žgance ampak je kar nobl zadeva.


Haha da crknes :lol: :lol: bi rad vidu ja. Ps serijsko ima147 ps, glede porabe. Kar je pod 13-14 l na tem avtu je top, je bila pa za svoj cajt raketa, ni kaj rečt..


Pa vsak GTI II je opral to drvarnico...

A tista grdoba golf dva.Dej ne smeši me.Vw ni nikoli imel dobrih avtov pa s tem tud gti ni avto.To so j***a



Ja tista grdoba se je odpeljala mimo na ravnen,v ovinku,nsvzgor,navzdol,zjutraj,zvečer,pozimi poleti- vedno! Sicer se pa ti verjetno takrat sploh še nisi rodil.

Drugače pa tale Tipo,ne...Računalniško vodena mašina pa to. 200 konjev,poraba pa kolk že? 6,4 ali 6,7 na sto? Celi biser.

Glede smešenja,jaz te ne smešim, se že sam dovolj.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Po dec 29, 2014 10:12 pm

Če bi to primerjal z kakšnim res avtom ,ne pa z golfom dvojko,ki je imel vsaj 30 ks manj.Takrat so pri fiatu imeli avte z 1,6 motorjem z 100 ks.Vw je zaostajal sto na uro in ne uči mene pameti,ki sem voznik z 35 letnim stažem in sem zamenjal vse sorte avtov.
Primerjaš čisto neprimerljiva avta.Golf je bil samo na sledi fiatovim športnim avtomobilom veš sinko.
Če ga ne bi probal bi me še prepričal.Leta 90 je bil tipo avto z maksimalno hitrostjo preko dvesto na uro.Pa še nekaj.Tale mašina čisto enaka je bila v kupeju z dodano turbino in imela 220 ks.Kje ti je golfič z osmimi ventili ,dej no.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a pskoda Po dec 29, 2014 10:24 pm

Tipo 2.0 ne gre nikamor, ampak dobesedno nikamor. Osebno sem imel alfo 145 2.0 leta 1998 in sem tipota za šalo prehitel, recimo honda civic vti je bil dosti trši oreh, ampak je šlo skozi prav tako golf gti 170hp tistega leta ni bil nič posebnega oz je bil slab za te konje
Zadnjič spremenil pskoda, dne Po dec 29, 2014 10:31 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a primozek68 Po dec 29, 2014 10:29 pm

Aja Golf ni imel 16V? Nisem vedel... Res.

In ja,kljub cca. 20 ps manj,se je Golf odpeljal mimo,za šalo. Če bi imel res 35 let vozniškega staža,tej grenki resnici ne bi oporekal. Medtem,ko je Vw GTI avtomobilska klasika, je Fiat Tipo...no? Nič. Pozabljen od ljudi in sveta.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a pskoda Po dec 29, 2014 10:37 pm

V naših krajih je bil takrat golf gti nič posebnega oz bolj slab kot ne tipo še slabši pri vrhu je bila civic vti in tudi swift gti ni bil od muh za te konje
Lp
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a ajatola Po dec 29, 2014 10:40 pm

Vw pa res niso neki avti.To je zadnja izbira,ki bi jo šel kupit.V tvojo vednost.Tipo 2.0 16 v je prvi serijski avto ,ki je imel 16 ventilsko tehniko.Pri vw so to pozneje kopirali od italijanov ,kakor so tudi kakšnih 10 let prepozno kopirali dizel motorje z comon rail tehnologijo,ki jo je razvila alfa romeo.Do takrat so bili passati in podobni avti stalni tovor na vlečnih službah.
Pa,da ne boš spet rekel,da ne vem.Imel sem pasata čisto novega in po izteku garancije me je zadeva puščala konstantno na cesti.Enkrat diza ,drugič se je razpadel menjalnik.In pri omembi te znamke mi gredo lasje pokonci.Zato ne blati fiata,ki pusti za sabo večino vw avtov,kakor po hitrosti,tako tudi po trajnosti karoserije.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a Matey_ Po dec 29, 2014 10:49 pm

A moderatorji dejansko res pustijo tale vrtec brez nadzora ?

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: fiat tipo sedicivalvole

Napisal/-a pskoda Po dec 29, 2014 10:52 pm

Tista drvarnca od vw je res zadnja ko bi šel kupit oz veliko boljši je bil bravo hgt še boljši od tipota

Ali je to a.com ali vw.com? Mene nič ne moti, da se govori čez vw ker res ni bil nič prida čeprav zdaj vozim tako rekoč njihov izdelek ;)
Zadnjič spremenil pskoda, dne Po dec 29, 2014 10:56 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Lp
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov