igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
dav911
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Ne mar 02, 2008 12:39 pm

Napisal/-a dav911 So mar 15, 2008 11:00 pm

Vseeno se pa tukaj ne gre samo za drag race, boxsterjeva odličnost se pokaže šele na zelo ovinkastih cestah, tam je no.1. med tovrstnimi avtomobili.
Drugače nimam nič proti Hondi, vendar so to znamke ,ki niso primerljive... :!:
Vsak avto je ql...no skoraj :)
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Napisal/-a Eazy-O Ne mar 16, 2008 2:17 am

Če ste že toliko off, poglejte kake podatke...

TopGear lap:
Porsche Boxster --
Porsche Cayman - 1.26.2
Honda NSX Type R - 1.31.6

Nurburgring:
7:56.73* 155.57 km/h -- Honda NSX-R (*lap not complete <- Kaj za vraga s tem mislijo nimam pojma)
8:03.86 153.52 km/h -- Honda NSX http://youtube.com/watch?v=Ua_wcOnPkxk
8:23 --- 147.44 km/h -- Porsche Boxster S, 280 PS/1426 kg
8:11* -- 151,27 km/h -- Porsche Cayman S, 295 PS/1340 kg, test driver Walter Roehrl (*mfr.)

Dve povsem različni progi za primerjavo.
Slika
 
Uporabniški avatar
Psepi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 563
Pridružen: Pe okt 12, 2007 7:31 am

Napisal/-a Psepi Ne mar 16, 2008 3:38 pm

MacTron je napisal/-a:@Psepi: pravis dlakocepski... nekaj VAZNEGA si pozabil

60 mph = 96.56064 km/h ...ni 100km/h


:lol: :lol: :lol: Dobro si me :) 8)

Kakorkoli itak sem hotel dat samo kontro, onemu ki je napisal lih tako kot da še ni blo honde s pospeškom do 100 pod 7s :P
 
Uporabniški avatar
RED_line
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: To jun 20, 2006 4:17 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a RED_line Ne mar 16, 2008 7:56 pm

honde ki imajo pospešek do 7s so: S2000 okoli 6s in in je še ena ki ima 20KM več katera se prodaja samo v usa in tista ima še nižji rezultat.
kot smo ugotovili integra ima okoli 6.5 tista katera ima 190km, JDM integra z 220km pa okoli 6s. in glej ga zlomka, sprednji pogon za +60km manj konjev kot boxer in tam tam pospešek. res dober ta porš :roll:
potem imamo še eno zanimivost. CRX letnik 89 150KM in pospešek 7s.
potem so civici. JDM civic EK9 kateri ima 1.6 motor, pospešek 5.7s. ta novejši pa imejo vsi okoli 6.4 in manj. za vtija se je v resnici izkazalo da ma malo več kot 7s. zajebe ga to da moreš ravno šaltat v 3. ko pride tik do 100km/h.
NSX ima od 5.3 - 5.6 s. type-r pa je bila v omejeni serji se mi zdi 100 kosov tako da njega je brezveze omenjat. pa še legendarni Senna ga je pomagal naredit.

na, tle imate cew kup hond ki so tam tam z boxerjem oz. so boljše.
hja, zdaj se bo zihr kak pojavil in reku da ti avti ne držijo tako kot boxer. bi si upal stavit da držijo še boljše. vačina od teh avtov je že na pol dirkalnih, še posebej kake JDM hondice. lahke so, navite in dobro zbalansirane. tako da boxer lahko samo puši K*. kr vse te honde so precej precej cenejše in imajo manj konjev. še posebej EK9 ki ima 185km.

in kot že povedano, boxer ne gre nikamor! in porši se začnejo pri 911 in končajo pri gt seriji. vse ostalo cayanne, cayman in te neumnosti so kr neki.
gassssssssssssssssss
 
Uporabniški avatar
Psepi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 563
Pridružen: Pe okt 12, 2007 7:31 am

Napisal/-a Psepi Ne mar 16, 2008 8:02 pm

RED_line je napisal/-a:in kot že povedano, boxer ne gre nikamor! in porši se začnejo pri 911 in končajo pri gt seriji. vse ostalo cayanne, cayman in te neumnosti so kr neki.


:shock: :o Kako upaš kaj takega napisat :o :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: Se čisto strinjam s tabo :) . Cayenne, Boxter to bi blo boljš če bi dal značko od česa drugega gor. Pač je to postala ena taka specifična firma katera slovi po enem modelu, ampak je le ta res špica :) Pa tudi prav posrečen ni bil tale boxter prvi in FL, če smo že pri tem, nevem kdo je tko neumen da bi dal 150 eur na dan da bi se vozu v tistem okol :P
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Ne mar 16, 2008 9:13 pm

RED_line je napisal/-a:in kot že povedano, boxer ne gre nikamor! in porši se začnejo pri 911 in končajo pri gt seriji. vse ostalo cayanne, cayman in te neumnosti so kr neki.


911 ni pravi pors ves.. namrec razvit je bil iz hrosca..

si ze kdaj slisal morda za 959?

pravi porsche je tisti ki se drzi porsche filozofije in fake je tisti ki se je ne.

cayenne definitivno ni pravi porsche, kvecjemu je touran z motorjem od 928.

Porsche je napisal/-a:and we'll continue to race porsches for as long as we continue to build porsches.
not because we feel it's neccesary to chalk up more wins than we already have
but becouse when we introduce a preformance car, we like to be shure it's going to perform.


aja pa porsi in honde so jabolka pa hruske. boxter je v ovinkih superioren vsaj 95% hondam, pa je to najslabsi porsche.
 
dav911
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Ne mar 02, 2008 12:39 pm

Napisal/-a dav911 Ne mar 16, 2008 9:13 pm

Boxster: 0-100 : 6,1s
Boxster s: 0-100: 5,4s
Cayman s: 0-100 5,2s

Ni Honde, ki bi se kdajkoli primerjala z boxsterji, da ne govorimo o handlingu.
Pa vi Hondaši ne mi nabijat, ker vi ste edini s katerimi imam slabe izkušnje v prometu, ko hočte z jajci dragat. Pejte v Ameriko, kjer dirkajo tako. Ko bi sel vsaj kdo od vas kdaj na dirkalisce( se pravi po ovinksatih cestah), da bi vidl kaj je zares hitra voznja.
Tak da nebi zdaj o tem...

p.s.:glede na to, da je boxster S na dirkaliscu hitrejsi od slk 55 amg, kateri ima 100 konj vec, potem vemo kje smo ne...

Tko, da res no... :idea:
Vsak avto je ql...no skoraj :)
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Ne mar 16, 2008 9:42 pm

dav911: to v avatarju je tvoj avto?
 
dav911
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Ne mar 02, 2008 12:39 pm

Napisal/-a dav911 Ne mar 16, 2008 9:45 pm

Ne ni. Ta je iz Amerike.
Pri nas verjetno ni tako lepo ohanjenih. Bi ga pa imel. zelo
Vsak avto je ql...no skoraj :)
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Ne mar 16, 2008 10:04 pm

poisci v galeriji naslov My porsche legoland ;)
 
Uporabniški avatar
RED_line
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: To jun 20, 2006 4:17 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a RED_line Ne mar 16, 2008 10:04 pm

Voith, kot pravi porš sem bolj mislil na dan danes. ena 911 je sigurno bolj prava kot pa cayanne. in hrošča kdo je naredil a? tko da 911 zame je porš.

kot jabuke pa hruške? kr ja. porš je precej bolj prestižen kot pa honda in ko tako se morejo primerjat najboljši modeli hond z najslabšimi modeli poršeja. me prav zanima kdaj si se ti vozil na zadnje z hondo? kr to da je boxer superioren 95% je ena velika streljačina. honde so narejene za ovinke in posledično držijo precej precej dobro.

dav911, štekam da je porš zate vse, in si ne boš nikoli priznal da en civic je lahko hitrejši od porša. če si imel z hondaši (beri bumbarji) probleme je to tvoj problem. kr lastniki hond niso vsi bedaki!zato se malo lepše obnašaj. ponosen lasnik porša!pf, prav bi ti podvalil en par civicov kateri bi te peljali scat. potem bi vidli kam bi si utaknil ta tvoj ponos. pa to po ovnikih!
gassssssssssssssssss
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Ne mar 16, 2008 10:10 pm

ma sej se negre zato, pac honde so ok avtomobili, samo je pa res da se najde dost kretenov v hondah :D nevem zakaj je tko.. po drugi strani so pa v porsih sami kretenoidni snobi :) pa si na istem skor
 
Uporabniški avatar
Psepi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 563
Pridružen: Pe okt 12, 2007 7:31 am

Napisal/-a Psepi Ne mar 16, 2008 10:18 pm

Pol se strinjamo , da najbolj faca folk vozi Daewoo Matize, Citroen Diane in Lamborghinije :lol: :?: :P
 
Uporabniški avatar
RED_line
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: To jun 20, 2006 4:17 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a RED_line Ne mar 16, 2008 10:22 pm

tooooo vidiš ki se strinjamo. bi pa dodal da so še precej veliki kreteni kaki vozniki bemf. bi jih lahko skoraj izenačil z hondaši.
gassssssssssssssssss
 
Uporabniški avatar
Psepi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 563
Pridružen: Pe okt 12, 2007 7:31 am

Napisal/-a Psepi Ne mar 16, 2008 10:36 pm

Niti ni važna znamka, Alfisti,Hondaši,VW klan,Bemflarji,Mecarji,Citroenarji...Kadar gre iz kul scene v fanatizem je konc :? Ponavad pa bi takem človeku dal tudi Yugeca in po dveh dneh privajanja bi že toriral po semaforjih :lol: :P

Sej je lepo če ti je nekaj kul, tut men so recimo Alfe, ampak pljuvat po vsem kar ni iz tam je pa mal :roll: :roll: :roll:

Je pa hec, da niso samo mladi tko neumni, maš tut marsikerga s 35+ let. Avto je za vozit in uživat ne pa uničevat.

Ej RED_Line a ti maš Civic Coupeja? :?:
 
dav911
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Ne mar 02, 2008 12:39 pm

Napisal/-a dav911 Ne mar 16, 2008 10:37 pm

RED_line: To sem povedal iz lastnih izkušenj, ne govorim to za vse. Prav tako nimam nič proti Hondi, kvečjemu nasprotno. Moj kolega ima 1.6 vti, stvar je superca, leti, zanesljiva...skratka dober avto, vozil sem pa tudi novo Type R in o tem avtu povem samo dobre stvari.
Me je pa zelo zmotilo mnenje o Boxsterju, ki je res odlicen avto, ceprav nima ravno najboljsega mnenja. Mogoce, ce poznas koga , ki ga ima, pa se malo zapelji z njim in bos imel mogoce drugacno predstavo o avtu.

p.s.: Da o tistih,ki vozijo BMW-je sploh ne govorim.
Vsak avto je ql...no skoraj :)
 
Uporabniški avatar
RED_line
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: To jun 20, 2006 4:17 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a RED_line Ne mar 16, 2008 11:07 pm

psepi, tko nekak. moreš spoštovat tud ostale znamke. vidiš, meni pa alfe niso glih simpatične, sam dobro besedo bi znal dat. kr vsak avto ima svoje + in -.

dav 911 vti je samo začetek hond. bi moral sprobat kakšno integro, 5. gen z motorjem od integre,... šele tisto leti kot se spodobi. vti je še vedno avto za navadne ljudi.
novi civic type-r pa je kanta da je ni večje! če znaš ti povedat lepe zadeve o njej, znam jz same slabe. sploh ne vem kaj so mislili ti glupi japonci! avto je lep, šminkerski, kao športen in počasen! ne gre nikamor! hondaši po srcu je siguno ne bi imeli. v to sem 100% prepričan. tako da bi moral sporbat kaj bolj športnega od hond, potem bi šele videl kaj ga dela v tek ;)

caymana sem vozil.tako kot tudi 911 turbo in carerro 4s. res da nekatere po luki, nekatere pa na cesti. ko sem prišel iz 911 v caymana sem samo rekel: kaj so te smeti? brez zamere, sam je res razlika kot noč in dan.
gassssssssssssssssss
 
dav911
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Ne mar 02, 2008 12:39 pm

Napisal/-a dav911 Ne mar 16, 2008 11:27 pm

Ja seveda je razlika kot noč in dan, saj samo ceno pogledaš pa ti je jasno.
Cayman in Boxster tudi nista namenjena, da bi bila primerljiva z večjimi modeli, v bistvu sta "morala" biti "slabša".
Tukaj sem govoril kako se avto obnese kot samostojen v primerjavi s konkurenco. Stavim pa ,da ce ne bi prej sedel v 911 rekel, da je Cayman odličen avto.
Tukaj bi rekel, da si po mojem mnenju malo napačno razmišljal o avtu.
lp. pa brez zamere
Vsak avto je ql...no skoraj :)
 
Uporabniški avatar
RED_line
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: To jun 20, 2006 4:17 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a RED_line Po mar 17, 2008 5:30 pm

nene ni ravno tako. vozil sem že precej različnih avtov in ocenjujem glede na to kateri rang je. že v 911 so mi bli gumbi že tako, malo sumljivi. pa materjali so tu pa tam bili malo preveč plastični. vse to se je pri caymanu še samo bolj poznalo kr je cenejši model. pač, gumbi so nekoliko preveč plastični in predvsem nepregledni oz. niso ravno preprosti za štekat kje je kaj. še posebej če je zraven še navigacija.
gassssssssssssssssss
 
Uporabniški avatar
bigturbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 766
Pridružen: To jul 24, 2007 11:19 am
Kraj: lj

Napisal/-a bigturbo Po mar 17, 2008 6:39 pm

moji občutki so popolnoma drugačni ko sem se zadnjič peljal z 911(997) biturbo je samo pretakanje fenomenalno,notranjost ubijalska,Gumpki so čist ok dobenih problemov ni bilo da pa o brutalnosti ne izgubljam besed 540ps ;)
Kar se pa hond tiče to so dobri avtomobili ampak so nižjega razreda tko da jih sploh ne mormo primerjati s Porscheji a ne :?:
biturbo SKN Project CT3 50
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov