igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Sr mar 17, 2010 8:04 pm

sejjaretun je napisal/-a:
sejjaretun je napisal/-a:zdajsnji muslimani na prostorih BiH niso prej bili srbi,ampak BOGUMILI

tocno,bogumili ki so bili Bosanci (bi moral se to napisati,sem pozabil).
to ni neka napaka,hujse je tisto kar si ti napisal da so takrat bili samo srbi in hrvati na tem podrocju.pozabil si na bosance in bosno ki obstaja dolgo let.


Bogumila je bilo takrat v zelo majhnem številu, so se pa naselili na tamkajšno ozemlje (btw imaš tudi bjondaste muslimane, le od kje?).
Hrvati kot katoliki in srbi kot pravoslavci so masovno ''presedlali'' na muslimansko vero.
Zato sem napisal v tistem stavku srbi in hrvati. Ni to nič hudega, ker je to dejansko res. In ti še zmeraj pišeš kot da so bogumili narodnost... oni so versko gibanje.
In ker imajo podobne navade, kot si tudi sam napisal so oni šli na muslimansko vero takrat, ko je bilo na pohodu turško osvajanje - in hrvati in srbi tudi.
Bosanci je pa beseda za prebivalce bosne in mislim, da ta beseda ne ustreza za tisti čas, zato nevem, zakaj si napisal, da so bili bogumili bosanci.
To se bolj danes uporablja (bosanci: bosanski hrvati, bosanski srbi in bošnjaci - muslimani).
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Sr mar 17, 2010 11:05 pm

nevermind je napisal/-a:
In ti še zmeraj pišeš kot da so bogumili narodnost... oni so versko gibanje.

ni res,bom poiskusal se natancneje napisat: bosanci kot narodnost, njihovo versko gibanje-cerkev bosanska,bogumili. druga stvar: bosanci(kot narodnost),njihovo versko gibanje kristjani. tretje: bosanci(kot narodnost),njihovo versko gibanje pravoslavci.
torej,tvoja najvecja napaka ki me je motila je ta,da bosancev kot narodnost sploh nisi omenjal ko je bilo govora o turskih pohodih.bosanci so takrat obstajali kot narodnost,veroizpoved pa ni bila le bogumilska,temvec tudi kristjanska ter pravoslavna.
z druge strani so potem seveda se srbi kot pravoslavci in hrvati kot kristjani.
nevermind je napisal/-a:Bosanci je pa beseda za prebivalce bosne in mislim, da ta beseda ne ustreza za tisti čas, zato nevem, zakaj si napisal, da so bili bogumili bosanci.

prijatelj,bosna in bosanci obstajajo od 10.stoletja,turki so jo zavzeli v 15.stoletju.nevem zakaj potem ta beseda ne ustreza za tisti cas?
nevermind je napisal/-a:To se bolj danes uporablja (bosanci: bosanski hrvati, bosanski srbi in bošnjaci - muslimani).

to kar se danes vidi je umazana politika evrope,le da se bosanska narodnost izbrise.temu lahko dodamo tudi muslimane in islam kot vero na prostorih bosne.kar 10 genocidov v zgodovini bosne govori dovolj o tem.po koncanju turske vladavine je austro-ugarska (al kako je ze v slovenscini) hotela isto narediti (izbrisati bosno),potem drzava SHS (srbov,hrvatov in slovencev-le kje so bosanci?),potem se jugoslavija,v kateri nisi mel pravico da se izjasnis kot musliman.tudi stanje leta 1992.,vojna v bosni,v kateri so vsi hoteli del bosne,hrvati z leve in srbi z desne.zakaj le?agresor je bil srbija,potem se hrvati.seveda pa oni to ne priznajo,kot da so bosanci odsli v srbijo ali hrvasko in jih napadli
:lol:
ista situacija je v tem casu,srbi oz. kar naenkrat bosanski srbi,hocejo severni del bosne odcepiti (imenujejo jo RS-republika srpska,trenutno pripravljajo referendum kljub nasprotovanju EU in amerike),hrvati pa hocejo hercegovino.bosna nima predsednika,ampak 3 predsednika predsednistva :lol: .edini primer v celem svetu.
verjamem,ce v bosni ne bi bilo muslimanov,bi bilo vse lepo in prav,tko nas pa proganjajo in sovrazijo-to ze vedo tisti ki zivijo dol,brez skrbi.v srebrenici je v enem dnevu pobito cez 8000 muslimanov,to je najvecji pokol po drugi svetovni vojni.se dan danes,ko vstopis v srebrenico (sem bil dol),je vse "mrtvo" in tisti prebivalci menijo da je mesto postalo "mesto duhov". nekaj vec o srebrenici ce koga zanima: http://www.rtvslo.si/svet/srebrenica-14-let-pozneje-grenak-spomin-se-zivi/207311
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Sr mar 17, 2010 11:48 pm

sejjaretun je napisal/-a:
nevermind je napisal/-a:Bosanci je pa beseda za prebivalce bosne in mislim, da ta beseda ne ustreza za tisti čas, zato nevem, zakaj si napisal, da so bili bogumili bosanci.

prijatelj,bosna in bosanci obstajajo od 10.stoletja,turki so jo zavzeli v 15.stoletju.nevem zakaj potem ta beseda ne ustreza za tisti cas?


Po pravici povedano sem to napisal, ker se ta beseda pač danes
uporablja in mi je nekako čudno, da bi kdo takrat rekel
enemu npr.: ej bosanec, s kje si pa ti :lol:

Drugače smo pa malo zašli... najprej o izpovedi štajerca,
sedaj pa tukaj debatiramo nekaj drugega :lol:

Btw kaj pa pomeni sejjaretun ?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Če mar 18, 2010 12:07 am

nevermind je napisal/-a:Btw kaj pa pomeni sejjaretun ?

pa sem vedel, ker je enkrat na vw forumu povedal, pa sem pozabil...

PS mi je pa ostalo v spominu, da fant čuje na ime AbdulMalik.........še bolj v spominu iz enega najboljših filmov stare juge, ko tip reče: "Malik, Malik na ..... si nalik"

...sem se potrudil poiskat....

sejjaretun=avtomobil,v arabscini.
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Če mar 18, 2010 1:30 am

sašo5 je napisal/-a:
nevermind je napisal/-a:Btw kaj pa pomeni sejjaretun ?

pa sem vedel, ker je enkrat na vw forumu povedal, pa sem pozabil...

PS mi je pa ostalo v spominu, da fant čuje na ime AbdulMalik.........še bolj v spominu iz enega najboljših filmov stare juge, ko tip reče: "Malik, Malik na ..... si nalik"

...sem se potrudil poiskat....

sejjaretun=avtomobil,v arabscini.

tocno tko kot si napisal.
domnevam,kaj tukaj manjka :lol:

ja, smo posteno zasli s teme :lol:
dobro da so modaratorji bili potrpezljivi :idea:
:D
 
Uporabniški avatar
Corleone
Novinec
 
Prispevkov: 333
Pridružen: So feb 03, 2007 6:44 pm

Napisal/-a Corleone Če mar 18, 2010 12:42 pm

Lahko bi ustvarili svojo temo o islamu in Bosancih, ker se mi zdi, da bi lahko postalo zelo zanimivo, ker sejjaretun vidim da imaš veliko znanja in drugačno perspektivo kakor večina nas..

P.S.: Si bral Alamut, od V. Bartola?
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Če mar 18, 2010 1:56 pm

ideja ni slaba,ker vecina si predstavlja islam kot teroristicno religijo.tko nas pac predstavljajo v medijih,vecina populacije se pa redno prek medijev izobrazuje :lol:
kok je enim tezko knjige brat :roll: ljudje verjamejo v tisto,kar vidijo na tv.taksne imenujem "programirane budale" :)
ampak nevem ce bi to bilo ok,da odpremo posebej temo,ker je prevec sovrastva do te religije in mnogi bi rekli da to nima kaj iskat na a.com-ceprav obstaja koticek namenjen prav tistim stvarem,ki nimajo veze z avtomobilizmom.
ne,te knjige nisem prebral.o cem pa govori?

lp
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Če mar 18, 2010 3:33 pm

jaz bi predlagal, da se tema prestavi v splošno debato (brez vica na začetku, samo debata o Bosni). Mene je že nekaj časa zanima njihova zgodovina, kreganja tudi ni tako, da ne vem zakaj ne bi bila ena normalna debata o tem.
litr bencina, litr olja ;)
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Če mar 18, 2010 3:37 pm

sejjaretun je napisal/-a:ideja ni slaba,ker vecina si predstavlja islam kot teroristicno religijo.tko nas pac predstavljajo v medijih


Joj sedaj pa mislim, da malo pretiravaš (še posebej s tem tvojim terorizmom) :roll:
Zaradi mene lahko komot odpreš temo.

Takole, še zadnjič napišem mojo razlago :)
Zmotilo me je to, kar si napisal > 1.) ja,zgodovina ne laze:zdajsnji muslimani na prostorih BiH niso prej bili srbi,ampak BOGUMILI
... in to, da si napisal da so bili tam takrat bogumili, ki so bili bosanci (kar ni res... bogumili so se naselili tam z drugih krajev in bilo jih je zelo zelo malo (kot sem že napisal, od kje modrooki muslimani in blondinci/blondinke? namig - sever Evrope)).
Edino reče se jim pač bosanci, ker so živeli takrat na področju bosne (kar si sam napisal).
In seveda so še poleg bogumilov tu še srbi in hrvati (kar si potem končno tudi sam napisal) , ki so prostovoljno sprejeli muslimansko vero - med drugim, nekaterim je bilo všeč turško bogastvo, drugi pa so se pomuslimanili zaradi tega, kar si tudi sam napisal - so jih turki odpeljali, da so se izobraževali, ipd.)
 
Uporabniški avatar
Corleone
Novinec
 
Prispevkov: 333
Pridružen: So feb 03, 2007 6:44 pm

Napisal/-a Corleone Če mar 18, 2010 6:19 pm

_YUGO-GVX_ je napisal/-a:jaz bi predlagal, da se tema prestavi v splošno debato (brez vica na začetku, samo debata o Bosni). Mene je že nekaj časa zanima njihova zgodovina, kreganja tudi ni tako, da ne vem zakaj ne bi bila ena normalna debata o tem.


Tako tako, se pridružujem.

@sejjaretun: Ker si prej omenjal, da ljudje dojemajo islam kot teroristično družbo sem te vprašal o tej knjigi. V njej Hasan Ibn-Saba (mislim da je njegovo ime takšno) uri skupino fantov, da bodo pripravljeni žrtvovati življenje za njegove interese. Prepriča jih, da jih čaka čudovito posmrtno življenje, iluzijo kako bo izgledalo posmrtno življenje jim naredi s pomočjo hašiša in mladih devic.. Zanimivo branje, priporočam.
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov