igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
dadooo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr mar 02, 2011 2:06 pm

Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a dadooo Če feb 09, 2012 10:12 am

Pozdravljeni.
A mislite da je varno it jutri iz Kopra v Ljubljano z letnimi gumami?? Če kej pomaga je quattro pogon in ima esp.

Hvala
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a ban Če feb 09, 2012 10:17 am

Normalno. qauttro v kombinaciji z esp je kot tank.
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a hribko Če feb 09, 2012 10:20 am

pomojem ne,pa še sneg je za jutri napovedan.........
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a fare Če feb 09, 2012 10:31 am

dadooo je napisal/-a:Pozdravljeni.
A mislite da je varno it jutri iz Kopra v Ljubljano z letnimi gumami?? Če kej pomaga je quattro pogon in ima esp.

Hvala
Popolnoma varno! Imaš kasko?
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a Kritik Če feb 09, 2012 10:39 am

Imaš quattro, ESP, TC, ABS, EBS.... nimaš pa stika z podlago.... hja, potem se pelješ do prve ovire v ravni črti medtem ko elektronska pomagala polagajo doktorat iz fizike.
Kot je napisal fare... če imaš kasko potem go 4 it.

Lp
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a odprti clio Če feb 09, 2012 10:45 am

O model... Veš kok krip se pri nas pelje z 10 let staro Savo Effecta brez kakršnegakoli pomagala... Ketne v prtljažnik za vsak slučaj in po pameti.

PS: srčno upam, da je to wannabe troll vprašanje :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
denčo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Če maj 25, 2006 6:57 pm

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a denčo Če feb 09, 2012 10:46 am

Ne vozi se! Ne pomaga ti elektronika če ni stika s podlago. Če pa že greš nam sporoči uro, da se v tem času izogibamo "primorke" :D
Vsak avto, svojo pesem poje
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a hribko Če feb 09, 2012 10:54 am

kaska ti ne priznajo če pozimi nimaš ustrezne zimske opreme...........
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a dask Če feb 09, 2012 11:10 am

Jutri snega na relaciji KP - LJ po mojem ne bo niti milimeter. Mogoče v soboto, jutri pa ne.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a ~toMmy~ Če feb 09, 2012 11:16 am

Po snegu se ni tak problem vozit, problem se je ustavit, tudi z novimi dobrimi zimskimi to te dni ni vedno bilo ravno "mala malica". :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
dadooo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr mar 02, 2011 2:06 pm

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a dadooo Če feb 09, 2012 12:07 pm

Hvala parim za resen odgovor. Moje vprašanje je čisto resno, ker se mi ne zdi smiselno kupiti zimskih gum za it enkrat v lj. Torej, če nebo snega sem ok?

Hvala
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a Matey_ Če feb 09, 2012 12:18 pm

dadooo je napisal/-a:Hvala parim za resen odgovor. Moje vprašanje je čisto resno, ker se mi ne zdi smiselno kupiti zimskih gum za it enkrat v lj. Torej, če nebo snega sem ok?

Hvala


Ne gre se tolko za sneg ampak za nizke temp. Letne pnevmatike namreč zlo zlo slabo delujejo v razmerah pod 7°C zato je sam oprijem slabši, še pomembnejše pa je, da se zavorna razdalja občutno podaljša. Tu ti pa ne ESP, TCS ne WTF ne pomagajo ;)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a a_sist Če feb 09, 2012 12:37 pm

Matey_ je napisal/-a:
dadooo je napisal/-a:Hvala parim za resen odgovor. Moje vprašanje je čisto resno, ker se mi ne zdi smiselno kupiti zimskih gum za it enkrat v lj. Torej, če nebo snega sem ok?

Hvala


Ne gre se tolko za sneg ampak za nizke temp. Letne pnevmatike namreč zlo zlo slabo delujejo v razmerah pod 7°C zato je sam oprijem slabši, še pomembnejše pa je, da se zavorna razdalja občutno podaljša. Tu ti pa ne ESP, TCS ne WTF ne pomagajo ;)

LP
Matej


jap.. pod 7 stopinjami letna guma zmrzne in razpade.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a ban Če feb 09, 2012 12:37 pm

a_sist je napisal/-a:
Matey_ je napisal/-a:
dadooo je napisal/-a:Hvala parim za resen odgovor. Moje vprašanje je čisto resno, ker se mi ne zdi smiselno kupiti zimskih gum za it enkrat v lj. Torej, če nebo snega sem ok?

Hvala


Ne gre se tolko za sneg ampak za nizke temp. Letne pnevmatike namreč zlo zlo slabo delujejo v razmerah pod 7°C zato je sam oprijem slabši, še pomembnejše pa je, da se zavorna razdalja občutno podaljša. Tu ti pa ne ESP, TCS ne WTF ne pomagajo ;)

LP
Matej


jap.. pod 7 stopinjami letna guma zmrzne in razpade.

Jap, ampak samo če je rotalka.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a _furby_ Če feb 09, 2012 12:39 pm

da se, ampak vprasanje kake bojo razmere na cesti ;)
jaz sem z prejsnjim avtom prisel na 1200 m nadmorske po zvozenem snegu (gozdna pot do par koc) z Eagle F1. z Vredestein ultrac sessanta pa nisem prisu niti do kozine
turbo inside
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a Gosic Če feb 09, 2012 1:04 pm

Če se ti gre tak za v LJ, pa da nujno rabiš avto, te ceneje pride nek najem avta, kot da kupuješ gume? Sicer je pa za soboto sneg napovedan tudi na obali, tako da srečno!
 
MaRko81
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Sr sep 08, 2010 5:47 pm

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a MaRko81 Če feb 09, 2012 1:09 pm

Matey_ je napisal/-a:
dadooo je napisal/-a:Hvala parim za resen odgovor. Moje vprašanje je čisto resno, ker se mi ne zdi smiselno kupiti zimskih gum za it enkrat v lj. Torej, če nebo snega sem ok?

Hvala


Ne gre se tolko za sneg ampak za nizke temp. Letne pnevmatike namreč zlo zlo slabo delujejo v razmerah pod 7°C zato je sam oprijem slabši, še pomembnejše pa je, da se zavorna razdalja občutno podaljša. Tu ti pa ne ESP, TCS ne WTF ne pomagajo ;)

LP
Matej



...če je cesta suha al pa mokra so letne 100% bolš pod 7 stopinj ;) in zavorna pot je krajša od zimskih :!: ...če je pa minus je pa druga stvar, ampak iz prakse povem da pri minusu in suhi cesti se letne gume bolš obnesejo, imaju tud krajšo zavorno pot - smo testiral z istim avtom enkrat letne enkrat zimske ;) ...se je šlo za gajbo :D
 
Uporabniški avatar
tade320
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Če avg 05, 2010 5:55 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a tade320 Če feb 09, 2012 1:30 pm

 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a ~toMmy~ Če feb 09, 2012 2:36 pm

Matey_ je napisal/-a:
dadooo je napisal/-a:Hvala parim za resen odgovor. Moje vprašanje je čisto resno, ker se mi ne zdi smiselno kupiti zimskih gum za it enkrat v lj. Torej, če nebo snega sem ok?

Hvala


Ne gre se tolko za sneg ampak za nizke temp. Letne pnevmatike namreč zlo zlo slabo delujejo v razmerah pod 7°C zato je sam oprijem slabši, še pomembnejše pa je, da se zavorna razdalja občutno podaljša. Tu ti pa ne ESP, TCS ne WTF ne pomagajo ;)

LP
Matej


Ne pretiravaj, ravno pri 4-ih stopinjah sem šel po dobrem čistem suhem asfaltu čez en ovinek hitreje kot kadarkoli, pa pri najmanj 165 km/h ni bilo nobenih težav. Problem je predvsem "slinasta" cesta, delna poledica, umazanija ipd., tam pa letne (pri nizkih temperaturah) pešajo, poleg seveda snega in leda.

Avtor se pa mora zavedat, da ga lahko preseneti sneg in so stroški hitro zelo veliki, če povzroči zastoj, zleti iz ceste itd.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
dadooo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr mar 02, 2011 2:06 pm

Re: Jutri v Ljubljano?

Napisal/-a dadooo Pe feb 10, 2012 4:33 pm

Preživel burjo, sneg in led ;) Sicer pa me je najbolj presenetilo da je zmrznila tekočina za pranje stekel čeprav naj bi bla do -30°C :o
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov