igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Renault VG Ne apr 07, 2013 6:57 pm

Danes je bila na TV neka reklama za revijo Avtomobilske legende + modelček. Pri prvi reviji zraven Zastava 101. Ve kdo kaj več kaj je to ker sam nisem vedel reklame ?
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Lignage Po apr 08, 2013 2:26 pm

Gre za deagostinijevo zbirko avtomobilov v merilu 1:43, ki že dlje časa izhaja na Poljskem, Češkem, Madžarskem...

http://www.kultoweauta.pl/
http://www.kultovniauta.cz/
http://www.retroautok.com/

Zbirka je kasneje začela izhajati tudi v Romuniji in Srbiji. Sočasno kot na Hrvaškem pa je prišla tudi k nam. Pri nas zbirka skoraj zagotovo ne bo tako obsežna kot je tista na Poljskem...
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a mire Sr apr 10, 2013 11:27 am

Kupil prvo izdajo.
Vtisi: malo razocaran.(vsebina prekratka,spisek ˝modelckov˝ za mene ne zanimiv).
Naslednjo st. bom kupil spet, ko bo ˝fico˝.
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Renault VG Sr apr 10, 2013 12:19 pm

Kje se da to kupit ? Imajo to na čerpalkah ?
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a mire Sr apr 10, 2013 1:24 pm

Kupil sem jo na petrolu
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a INFINITI Sr apr 10, 2013 1:42 pm

Lignage je napisal/-a:Gre za deagostinijevo zbirko avtomobilov v merilu 1:43, ki že dlje časa izhaja na Poljskem, Češkem, Madžarskem...

http://www.kultoweauta.pl/
http://www.kultovniauta.cz/
http://www.retroautok.com/

Zbirka je kasneje začela izhajati tudi v Romuniji in Srbiji. Sočasno kot na Hrvaškem pa je prišla tudi k nam. Pri nas zbirka skoraj zagotovo ne bo tako obsežna kot je tista na Poljskem...


Imajo tudi slovensko spletno, več o zbirki tukaj:

http://www.deagostini.si/index.php?id=6#info

TV spot:
http://www.youtube.com/watch?v=CGVQtAG7Ax0


-Meni je kar kul zadeva in bom kupil :)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Daedalus Sr apr 10, 2013 1:47 pm

V Mercatorju sem jo tudi videl.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Lignage Sr apr 17, 2013 5:00 pm

Bi bilo fino, če bi v tej kolekciji res prišli ven vsi tisti avtomobili, ki so se nekdaj dejansko prodajali pri nas. Me prav zanima, glede na to, da je naša zbirka identična romunski, če bosta prišla ven namesto Dacij 1300 in 1100 Renaulta 12 in 10 by Litostroj.

Slika

Poleg tega bi rad v naši zbirki videl Zastavo 1300/1500 tudi v familiare verziji, kakšnega večjega IDA Opla, Cimosa GA, Yugo Florido, Oltcita, ZAZ Tavrio, Alekota, Zastavo kombi, IMV kombi. Plus tega bi lahko dodali še kakšno Adriino prikolico, tako kot je v poljski zbirki prišla ven prikolica Niewiadow n126.

Uglavnem možnosti za odlično zbirko so res velike. Me pa zanima koliko se bodo potrudili za naš trg.
 
Uporabniški avatar
Omega
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jun 09, 2013 1:39 pm

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Omega Ne jun 09, 2013 3:16 pm

Živjo !
Sem nov tukaj in, ko sem bral tale prispevek sem dobil feeeling, da vas je menda kar nekaj med vami, ki zbirate modele v 1/43 ...
Ja, tale zbirka zna bit zanimiva, kljub temu, da kvaliteta ni vrhunska in, da v sami predstavitvi posameznega modela v priloženi reviji (če jo lahko tako imenujemo) piše tudi kakšna bedarija ... ampak vredu, vsaj nekd se je spomnil, da bi bilo dobro speljati takle projekt tudi pri nas . Bomo videli kaj bo ...
V celotni seriji je predvidenih 60 izdaj revije (zaenkrat) s pripadajočimi modelčki . Upam, da bo vsaj malo upoštevan, kot je že Lignage napisal, "naš" vozni park iz tistih let, ki pa je bil precej pester že z domačo proizvodnjo in seveda tisto nekaj malega uvoza ... a skoraj ne verjamem, da bomo ugledali že omenjene R12, 10 in 6 ... pa legendarno katrco in petko iz IMV-ja ... pa skoraj že pozabljene IMV-jeve kombije 16oo in 2200 ... tudi koprski Cimos je krepko zaznamoval razvoj avtomobilizma pri nas - 2CV in Diane 6 , pa GS ... z južnega trga bivše Juge pa TAS z Golfom 1 in 2 ... IDA Kikinda z Opli D in E klase ... pa še kaj bi našel če bi pobrskal po spominu .
A kot že rečeno, najbrž ni pričakovati vsega tega kar bi bolj sovpadalo z našim prostorom ... kot ponavadi .
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a sparky Po jun 10, 2013 4:08 pm

Koliko pa je cena revije z avtomobilčkom?
 
Uporabniški avatar
_T_O_M_O_
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 13, 2012 12:15 am

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a _T_O_M_O_ Po jun 10, 2013 4:32 pm

Se mi zdi da nekaj malega pod 10 eur. Vem da ja enkrat en mulc pred mano v trgovini, mama mama jaz čm ta avtoček, potem je pa mati na blagajni vidla ceno pa je rekla ne, tamali pa v jok :D
 
Uporabniški avatar
Amadej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe dec 02, 2011 7:06 pm

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Amadej Po jun 10, 2013 9:05 pm

Cena ene revije je 7.90 € :D
Clio driver :)
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Pero To jun 11, 2013 5:55 pm

Omega je napisal/-a:Živjo !

V celotni seriji je predvidenih 60 izdaj revije (zaenkrat) s pripadajočimi modelčki . Upam, da bo vsaj malo upoštevan, kot je že Lignage napisal, "naš" vozni park iz tistih let, ki pa je bil precej pester že z domačo proizvodnjo in seveda tisto nekaj malega uvoza ... a skoraj ne verjamem, da bomo ugledali že omenjene R12, 10 in 6 ... pa legendarno katrco in petko iz IMV-ja ... pa skoraj že pozabljene IMV-jeve kombije 16oo in 2200 ... tudi koprski Cimos je krepko zaznamoval razvoj avtomobilizma pri nas - 2CV in Diane 6 , pa GS ... z južnega trga bivše Juge pa TAS z Golfom 1 in 2 ... IDA Kikinda z Opli D in E klase ... pa še kaj bi našel če bi pobrskal po spominu .
A kot že rečeno, najbrž ni pričakovati vsega tega kar bi bolj sovpadalo z našim prostorom ... kot ponavadi .


Tukaj imaš podatek iz motorevije o prodajnih številkah iz leta 1976. Preko zdomcev in licitacij si pa lahko kupil res vse kar si hotel.


Za dinarje poleg modelov s tega leta se je prej ali kasneje dobilo še
Litostroj - Renault mislim da ni imel 6 in 10, imel je 12 in 4
Bil je IMV - Austin: Mini, 1300, Maxi
IMV (revoz) - Renault: 4, 5, 9, 11, 12, 18, 30
Cimos je delal tudi rešilce, CX, P125, pa dak in geri, ID-DS, kasneje tudi BX, AX
Ida prodajala tudi senatorje
Unis tas je prodajal/sestavljal tudi Hrošče 1200 in NSU Prinz, kasneje tudi Jette.
Včasih so se dobile tudi Tatre
Prikolice so delali tudi v Treski
Zastava še 1100 in campagnole, Jugote, Floride
za dinarje so bile še lade, nive in samare,
Prodalo se je tudi nekaj Trabantov
Prodalo se je tudi nekaj Polonezov, veliko 126
Moskvič Aleko
vse škode do Favorita

...
Pa morda sem še marsikaj pozabil...

Slika
 
Uporabniški avatar
Amadej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe dec 02, 2011 7:06 pm

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Amadej Sr jun 12, 2013 4:39 pm

Za vse tiste in tudi mene, ki čakamo na golfa 1 sem zasledil da bo v reviji 7 ! :)
Clio driver :)
 
buxter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To jun 04, 2013 6:26 am

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a buxter Če jun 13, 2013 6:47 am

Ima morda kdo številko 4 naprodaj? Samo ta mi manjka pa bi želel dobiti nekje... Po Kranju sem malce spraševal po trgovinah, pa je ni več :x
 
Uporabniški avatar
lexer
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Pe jan 01, 2010 8:49 am

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a lexer Pe jun 14, 2013 10:04 am

Moja malenkost(se upravičujem za slabe slike...)Še vedno v plastični embalaži kakor je na sliki.
Slika

Slika

Slika
https://www.facebook.com/groups/329301260593532/
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a nitro1 Ne jun 23, 2013 9:39 pm

moja kolekcija zastavinih avtomobilov...vse sem dobil na petrolu,edino abartha sem kupil preko bolhe
 
Uporabniški avatar
Amadej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe dec 02, 2011 7:06 pm

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Amadej Če jun 27, 2013 2:37 pm

Ok sem mislim da si nebom kupil revije 6, ampak če že imam vse sem ši še toto. Morem povedati da je avto naret samo za v smeti, linije postrani, zadna desna kola odpadla, podstavek spodaj zaleplen s tekočo plastiko, itd.. V glavnem prvi štirje modeli so bli super zadna 2 pa čisti polom..
Clio driver :)
 
Uporabniški avatar
Omega
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne jun 09, 2013 1:39 pm

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a Omega Če jun 27, 2013 8:29 pm

Pero, hvala za izčrpne podatke, ampak imam en popravek : Litostroj je sestavljal tudi R10 , R6 in celo R16 ... to zagotovo drži . V zagrebškem obratu Zastave pa je z linij prihajala tudi 132-ka in kasneje Argenta (kar je opisano tudi v reviji o kateri teče beseda). Nisem pa prepričan, da bi v IMV-ju kdaj sestavljali Austin Maxi ( bila sta 1500 in 1750 , mimogrede, pred 20-imi leti sem bil lastnik močnejšega modela) . Vsaj tisti, ki sem ga imel jaz ni kazal "znakov" naše proizvodnje ali vsaj sestavljanja ... pa tudi dokumente o uvozu iz Belgije sem dobil zraven .
No ja , pa konec koncev to ni tako pomembno; kot sem že dejal je bolj žalostno to, da najbrž ne bomo dočakali celotnega progama pri nas proizvedenih ali vsaj sestavljenih vozil, kaj šele vsega kar se je tisti čas prevažalo po cestah na območju Juge . Mislim da bo vse bolj kot ne neka mešanica jugo-avtoparka in (pretežno) vozil iz vzhodnega bloka . Pa vredu, tudi to je nekaj , a ne ?
Pa nekdo je pripomnil nekaj o slabi kvaliteti ... hehehehee ... ja fantje , kaj ste pa pričakovali za 7,90 evra ? Meni, če ni modelček všeč, ga vzamem ven, na netu poišem slike originala in ga dodelam , znotraj in zunaj ... malo modelarskega dela in na koncu zadevo brez zadrege lahko postavim ob bok Minichampsu ali Auto-artu . :D
Pa še bolj zanimivo je, če veš, da je končni izdelek tudi delo tvojih rok ... vse se da z malo volje . :D
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Revija Avtomobilske legende

Napisal/-a nitro1 Pe jun 28, 2013 11:28 am

Amadej je napisal/-a:Ok sem mislim da si nebom kupil revije 6, ampak če že imam vse sem ši še toto. Morem povedati da je avto naret samo za v smeti, linije postrani, zadna desna kola odpadla, podstavek spodaj zaleplen s tekočo plastiko, itd.. V glavnem prvi štirje modeli so bli super zadna 2 pa čisti polom..


Se kar strinjam z napisanim,Yugo in Fiča s "suicide doors" sta res slabo narejena...pri obeh se kolesa ne vrtijo,pri fičku je celo zadnj desni postrani zaliman in nikakvo izgleda,naprem vsem ostalim maketam ki so kar dobro narejeni in celo "vozni"...se kolesa lepo vrtijo,celo nekaj zelo malega amortizacije imajo..
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov