igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a sonic Pe apr 19, 2013 7:50 am

King1 je napisal/-a: No še moje iskreno mnenje.... če bejba tako zgleda kot ta v tvoje avatarju mi na kraj pameti ne pade, da bi ti razlagal o tdi-jih in podobnih zadevah....

Sicer res ne kaže pretiravati z nakladanjem o mehaniki, ampak glej, čisto brezveze pa ni - za žensko je v bistvu privlačno, če ima dedec še kakšna druga zanimanja poleg nje. S tem na nek način (spontano) kaže, da 'sledi svoji poti', kar je zelo privlačno. Ženska se hitro naveliča tipa, ki se ukvarja samo z njo, kmalu ji bo šel na živce. Tako pač narava privlačnosti deluje - če se za nekaj ali nekoga ni treba truditi, pač ni veliko vredno, in obratno.

Glej, takale bejba, naša Ines, je tako napaljena na tegale tipa, da se gre pozanimat o TDI tehniki, da bi ga razumela. Apparently, he is doing something right.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a InesB Pe apr 19, 2013 9:06 am

ninjeti je napisal/-a:Jap, mariborčani radi merijo svoje dolžine s kraticami TDI.

Je nekje 150km od Maribora. ;)

hippo je napisal/-a:Vprašanje je zakaj sploh rabiš vedet vse te kratice? Razmem da si v takem poslu, pa je to nuja.
Razen če ga hočeš impresionirat s svojim znanjem...

Hippo, kje pa piše kaj me sme zanimat in kaj ne. :D Boljše kot pogovarjat se o čevljih (kot je nekdo rekel) je definitivno kaj takega vedet.

King 1 - hvala :), in pa zna ja.
Sonic - hvala ker razumeš. :)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a thunderbolt Pe apr 19, 2013 11:07 am

Torej, presek. Registrirala si se na avtomobilistični forum, da bi širnemu (pretežno) moškemu občinstvu, med katerimi je sigurno nekaj mladih narciskov, povedala, kako super inteligentnega fanta imaš, ki ti pa vseeno ne zna povedat, da tdi enostavno pomeni dizel. Sicer imaš vseeno srečo, saj je tvoj fant skromno bitje, ki na svet gleda s srcem, ker drugače ne bi imel audija tdi quattro, ampak BMW-ja ali pa, bog ne daj Merđota ali celo kakšen drug hiter avto (tipi z audijem tdi quattro so iz zadnje kategorije seveda izvzeti).

Poleg tega ne sodiš še čisto v kategorijo razočaranih gospodinj, ker te zna dobro poštimat, ampak po drugi strani si pa z eno nogo že skoraj tam, ker ti vseeno ne nudi dovolj pozornosti, saj pred tabo pridejo na vrsto vsi drugi. In ker je šel zato včeraj zvečer nujno nekemu kolegu razstavljat haldex sklopko njegovega audija, si se ti odločila svojo dozo pozornosti dobit na avtomobilističnem forumu, med samimi (pretežno) moškimi (in nekaj 18-letnimi mladimi narciski). Kljub temu, da te tvoj fant tako velikokrat seznanja z nadvse dolgočasnimi zgodbami o svojem tdi-ju, ki jim ti ne posvečaš niti najmanj pozornosti, si se spričo neizmerne predanosti odločila, da pa še takrat, ko imaš mir pred njegovimi zgodbami o tdi-ju, o tem odpreš debato na forumu. In v prihodnje, ker nisi običajno dekle, ki je dobro samo na področju torbic in šmink, ga boš presenetila, da si se čisto sama prebila do tega, da tdi v bistvu pomeni (turbo)dizel. Oba in predvsem on, bo tako navdušen, da boš zato že prihodnji teden odprla temo, v kateri boš seveda iz čiste radovednosti spraševala, kaj pomeni quattro.

Skratka, v primerjavi s tvojim pisanjem, se bere pisma majorja Johna Smitha, ki pravkar končuje službovanje v Afganistanu z zajetnim vojnim plenom, ki bi ga rad podelil z naključno osebo iz interneta, kot nadvse koherentna in smiselna.
 
Uporabniški avatar
Vz_ace
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe nov 16, 2007 8:02 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a Vz_ace Pe apr 19, 2013 12:16 pm

Tudi jaz jo podpiram, nekatere pač zanimajo osnovne stvari. Zato pa so forumi, ne za vseznalce. In še zanimiveje je.;)
**classic power-original power!**
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a ban Pe apr 19, 2013 12:24 pm

TDI= motor z dizelskim motorjem, kateremu je pripeta turbina. Predvidevam da ločiš med beninarjem in dizlom, turbina pa tud verjetno veš kaj je. In ko to dvoje sestaviš skupaj dobiš turbo dizla. Čisto enostavno je to :D
Še to, obstaja tudi SDI, to je enako napisanemu zgoraj, samo turbino odšteješ.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a .com Pe apr 19, 2013 12:34 pm

thunderbolt je napisal/-a:Torej, presek. Registrirala si se na avtomobilistični forum, da bi širnemu (pretežno) moškemu občinstvu, med katerimi je sigurno nekaj mladih narciskov, povedala, kako super inteligentnega fanta imaš, ki ti pa vseeno ne zna povedat, da tdi enostavno pomeni dizel. Sicer imaš vseeno srečo, saj je tvoj fant skromno bitje, ki na svet gleda s srcem, ker drugače ne bi imel audija tdi quattro, ampak BMW-ja ali pa, bog ne daj Merđota ali celo kakšen drug hiter avto (tipi z audijem tdi quattro so iz zadnje kategorije seveda izvzeti).

Poleg tega ne sodiš še čisto v kategorijo razočaranih gospodinj, ker te zna dobro poštimat, ampak po drugi strani si pa z eno nogo že skoraj tam, ker ti vseeno ne nudi dovolj pozornosti, saj pred tabo pridejo na vrsto vsi drugi. In ker je šel zato včeraj zvečer nujno nekemu kolegu razstavljat haldex sklopko njegovega audija, si se ti odločila svojo dozo pozornosti dobit na avtomobilističnem forumu, med samimi (pretežno) moškimi (in nekaj 18-letnimi mladimi narciski). Kljub temu, da te tvoj fant tako velikokrat seznanja z nadvse dolgočasnimi zgodbami o svojem tdi-ju, ki jim ti ne posvečaš niti najmanj pozornosti, si se spričo neizmerne predanosti odločila, da pa še takrat, ko imaš mir pred njegovimi zgodbami o tdi-ju, o tem odpreš debato na forumu. In v prihodnje, ker nisi običajno dekle, ki je dobro samo na področju torbic in šmink, ga boš presenetila, da si se čisto sama prebila do tega, da tdi v bistvu pomeni (turbo)dizel. Oba in predvsem on, bo tako navdušen, da boš zato že prihodnji teden odprla temo, v kateri boš seveda iz čiste radovednosti spraševala, kaj pomeni quattro.

Skratka, v primerjavi s tvojim pisanjem, se bere pisma majorja Johna Smitha, ki pravkar končuje službovanje v Afganistanu z zajetnim vojnim plenom, ki bi ga rad podelil z naključno osebo iz interneta, kot nadvse koherentna in smiselna.


stari, častim ti pijačo! :D
vrhunsko napisano... :D
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a InesB Pe apr 19, 2013 1:28 pm

Če bi še bolj pozorno analiziral bi opazil, da sem jaz vprašala 1 (eno) osnovno vprašanje, kar je bilo off topic, je bila pobuda drugih.
Ne poznam foruma in mogoče stvari ne razumem pravilno. Me pa spominja na brlog, v katerega po nesreči občasno zavije še kdo drug in hitro opazi, da ni dobrodošel. Razmerje 100:0 je namreč porušeno. Čas za paniko. Predlagam nabor 50 besed, ki jih uporabnice Ž spola v prihodnje smejo na forumu uporabit, da sporočilo ne udari na ego tistim nekaj samskim posameznikom, ki se čutite dolžni analizirat moja sporočila. Lp.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a uros11 Pe apr 19, 2013 1:36 pm

Sami psihologi so na forumu in n-takih, ki se počutijo ogroženi, ko ženska kaj vpraša.

Še nekaj: ko sem prebral vse gornje poste, sem prišel do občutka, da ima tip na 1. mestu avtomobile, na 2. mestu TDI-je s quattro pogonom, na 3. mestu vse prijatelje z raznimi zgonjenimi TDI avtomobili, ki jim crkuje haldex sklopka, nato nekaj časa nič in nato pride na vrsto Ines... Moja psihologija pravi, da to ne bo dolgo in če bo, bo tragikomedija z žalostnim koncem. Recimo.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a hippo Pe apr 19, 2013 1:43 pm

InesB je napisal/-a:Če bi še bolj pozorno analiziral bi opazil, da sem jaz vprašala 1 (eno) osnovno vprašanje, kar je bilo off topic, je bila pobuda drugih.
Ne poznam foruma in mogoče stvari ne razumem pravilno. Me pa spominja na brlog, v katerega po nesreči občasno zavije še kdo drug in hitro opazi, da ni dobrodošel. Razmerje 100:0 je namreč porušeno. Čas za paniko. Predlagam nabor 50 besed, ki jih uporabnice Ž spola v prihodnje smejo na forumu uporabit, da sporočilo ne udari na ego tistim nekaj samskim posameznikom, ki se čutite dolžni analizirat moja sporočila. Lp.

Prosim, tole je napisano za razjasnitev določenih trditev, ne jemati tega "osebno":
Razmerje 100:0 je bilo tu porušeno še pred tabo, razen če misliš, da si edina, ki si se gor prijavila, kar kaže na določeno mero narcisoidnosti.
Bistveno vprašanje je, kar tudi ne razumem, je to, da greš tule na forum spraševat kaj je TDI. Če mojo ženo kaj zanima glede avtomobilov vpraša mene, ne gre se registrirat na forum da to vpraša 20 drugih tipov, tvoj pa doma šraufa ko zmešan, pa ga ti nočeš "kao motit", ker je tak majstr.
Če mene zanima razlika med Lancome/Guerlain in Loreal/Maxfactor maskaro vprašam ženo, ne grem na forum.
Saj razumeš... :roll:
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a Blinder Pe apr 19, 2013 2:22 pm

sonic je napisal/-a:TDI = To Dobro Ide

Fant ima Audi Tdi-ja. Sicer mi večkrat o tem govori, ampak ko začne o tem, začnem razmišljat o čem drugem..

To pomeni, da ti razlaga, kakšen hud frajer je.


se strinjam.

tdi je drugače praktično ime, ki ga je vw grupa dala njihovim (ne čisto vsem) dieslom. Črka T poskuša dati vtis, da je motor zmogjliv(turbo). Črka D označuje diesel motor. in črka i pač je bila popularna 30 let nazaj ker je označevala prehod iz uplinjača na (boljši) vbrizg goriva.
Bencinskim bi lahko sestavili ime naprimer "pig", kao petrol injection gasoline, pa to ne pride v poštev, ker je preveč grdo ime. Tdi pa se fanj sliši.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a fare Pe apr 19, 2013 2:23 pm

Ines, mene pa zanima o čemu začneš razmišljati ko ti tip začne nakladati o tdiju :shock: ?
Moje mnenje! Zamenjaj fanta :roll: :arrow: in naslednji naj bo obvezno tak k vozi bencinski avto ;) .
lp.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a fare Pe apr 19, 2013 2:26 pm

Drugače pa po vrteško lahko avto ki je TDi lahko primerjaš z nekim zafuranim tipom k je totalka brez samozavesti pa spije 2-3 šnopse in šele takrat ima kaj poguma da ogovori kakšno bejbo.... no avto ki je TDi je tak tip ki je v bistvu težek kronik in si šnops kar skoz prek prenosne infuzije not v žilo šiba je pa v svoji pusti osnovi še vedno nek zafuran kmet brez potence oz pospeška :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a thunderbolt Pe apr 19, 2013 2:30 pm

Nisem noben psiholog, ampak sem enostavno na hitro zmetal skupaj podatke, ki jih je bilo mogoče razbrat o tebi in tvojem fantu v tvojih 13-ih postih na forumu. Kolikor si ti povedala "z enim enostavnim vprašanjem" o svojem življenju, ne zveš od oseb, ki imajo tu gor po 1000 in več postov. Tudi ta "potreba po izpovedovanju" je dovolj zgovorna. Zato sem že na začetku rekel, da si verjetno na napačnem forumu.
Sem daleč od kakega šovinista, ampak ne bi bilo slabo zate in tudi za mnogo drugih (predstavnikov moškega spola), če bi se vprašali: zakaj sem se registriral prav na ta forum, zakaj v bistvu sploh to sprašujem ter kaj s tem sporočam drugim o sebi?
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a BoneS Pe apr 19, 2013 2:38 pm

Generalna napaka, da se hvalis s traktorjem. Ajde, zdej pa navalite :mrgreen:
Slika
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a hippo Pe apr 19, 2013 3:46 pm

BoneS je napisal/-a:Generalna napaka, da se hvalis s traktorjem. Ajde, zdej pa navalite :mrgreen:

Eni pač čutijo potrebo, po vožnji s traktorjem... :lol:
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a xandrej Pe apr 19, 2013 3:57 pm

Ja da te zjutraj zbudi to RUŽENJE!!! Pa tresenje avta! He he
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a InesB Pe apr 19, 2013 7:13 pm

0:100, to lahko potegneš iz prisotnih na forumu. Ali se motim? Uporabnic ravno ne opazim. Imam domnevo, zakaj.

Sem prijavljena na nekaj bolj "ženskih" forumov. Nekako sem vas fante vedno imela za malo bolj trezne. Pa vidim da znate biti še bolj dlakocepski in utrujajoči. Določeni, ki se radi izpostavite. Večina je OK. Zdaj pa si vzemi vikend fraj, da po Freudovo razvozlaš še mojo naklonjenost moškim in kaj to pomeni za moje otroštvo. Bom odprla kar blog z dnevnimi reševanji sveta v stilu "kaj je mašina", "kako odpreti vrata" in pa seveda še kaj o mojem Audi freaku. Dobite link. Da zaposlim thunderbolta in podobne. In da boš lahko rekel, da govoriš z dekleti. Debato z moje strani zaključujem, prijeten večer vsem. 8)
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a uros11 Pe apr 19, 2013 7:46 pm

To me spominja na Tarantina. Prizor z GOGO - A maš rada ferrarije*? Ona pa jeklo v jetra...

Sedaj pa tostranapski tip, po tistih treh šnjopcih: Ej, punca, a veš, kaj je to TDI? TDI Quattro? My name is TDI, TDI Quatro! Ona pa kot is topa - diz iz Turbo Charged Diesel Engine with Direct Fuel Injection...

*google pravi, da je ferrarri sinonim za blowjob v Tokiu.
** morda je pri nas TDI sinonim za kaj drugega...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a čare Pe apr 19, 2013 7:55 pm

Zakaj za boga milega nisi dedca vprašala kaj pomeni TDi,če že stalno nabija o njem??
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a tomson Pe apr 19, 2013 8:10 pm

Sej ga je, pa ženšče vedno odtava z mislimi nekam drugam. Očitno tip ne zna na preprost način razložit pa se dela pametnega, njeni možgani pa preprosto niso zmožni registrirati njegovega natolcevanja.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov