igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Novi in stari avti

Napisal/-a ojnica Pe sep 27, 2013 8:51 pm

Tle na forumu bi moral bit strogo prepovedan uporaba teh besed v smislu ˝ti imaš gare, zapel že enkrat v grabn˝. Eni mate nove avte, eni mamo 12let stare s 1/4 milijona kilometrov ja in, men se ni treba sekirat, da mi ga kdo na parkplacu opraska, predvidevam da ostali z novejšimi avti vsakič delate kroge. To so stari avti, dobri, pocen se zrihta, vprašanja na forumu pa so bolj zaželjena kot pri novih, sam mal še počakte s temi novimi k bo star 10 let, vse bo crknil od raznih senzorjev do ne vem česa še vse.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a Blinder Pe sep 27, 2013 9:06 pm

Ni fora v starosti al kvaliteti al prevoženih kilometrih. Nekaterim se 12 let star avto zdi za v smeti samo zato, ker oni imajo "denar" in se pač razvadijo. V revnih državah 12 let star avto verjetno je kr povprečen kar se starosti tiče :D Odvisno koliko je človek razvajen.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a čare Pe sep 27, 2013 9:26 pm

In ja tukaj je Petek zvečer in Sončku je dolgčas.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a .com Pe sep 27, 2013 9:31 pm

Jaz imam pa ravno občutek, da so teme s starejšimi vozili bolj obiskane in bolj kometirane kot teme z novejšimi ''normalnimi'' avtomobili;
sepravi nevem če jaz predstavim reno, bodo pisali samo renojevci not
če jaz predstavim kio, bodo pisali pripadniki oz. privrženci te znamke + veliko kregarije med vwjevci in kia-vci
če jaz predstavim karkoli od vag grupe do audija, bo sama kregarija ali pa sploh nobenega posta...

če pa jaz predstavim nek ''skret'' od avta (absolutno ne me narobe razumet) in ga potem ''porihtam'', imam pa lahko komot 20 strani več ali manj konstruktivne debate...
in potemtakem me bolj cenijo in poznajo ter prepoznajo... sem kar naenkrat ''več vreden'' ...

torej jaz sem našparal in si kupil nov avto iz salona... dal zanj recimo 15000eur
ga predstavim na forumu in nobene debate... res je, ni atraktiven, ni predelan, ni spuščen, ni nič...

ali pa: jaz kupim za 7000 7let star avto z xy kilometri, ga pošminkiram, spoliram, operem, in vanj vložim(če je to sploh pravi izraz) 8000eur v obliki gewind, 19'' platišč z čingšlang gumami, kitajski radio z diagonalo 8'' ter wooferji in ostalo musko + seveda čip in še kakšen poseg v motor...da ima 250+ KM

kar naenkrat bom tak car in vsi me bojo poznali... moj ego bo zrasel do 3m in jaz bom VIP(veri importnt prsn)

res je, na forumu bi moralo biti prepovedano kakršno koli posmehovanje glede kakršnega koli avtomobila...
hodim dosti po teh šovih in raznoraznih srečanjih... kakšni komentarji so tam prisotni, da dol padeš... lej tega kekca k ma 15col poglej tega k mu lohk glavo porineš med gumo in blatnikom ? ? mislim resno...halo? torej je avto, da mu rečeš avto lahko samo tisti avto, ki je spuščen do podna da ni več vozen v normalnih vsakodnevnih razmerah, tisti ki ima neserijska 19,20'' platišča in tisti, ki ima kljub vgrajenem 1.8 dizelskem motorju z 120KM zvok najmanj ameriškega V8??

nažalost živimo v taki državi s tako ''balkansko-če želite'' mentaliteto, kjer človek človeka sodi po tem, kakšen avto vozi...
meni se to zdi bedarija vseh bedarij...

lahko noč 8)
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a Doche Pe sep 27, 2013 9:49 pm

.com ni kaj dodat
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a jordan Pe sep 27, 2013 10:10 pm

Sto ljudi - sto čudi.

Pravilo pa je, da več denarja ko vržeš (nespametno) na avto, bolj glaven si na vasi. Jaz imam star avto, ampak materiali so bolj dodelani kot v novem. Prav očitno je, kako so začeli varčevati na materialih in detajlih.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a cruiser1 So sep 28, 2013 12:18 am

.com je napisal/-a:res je, na forumu bi moralo biti prepovedano kakršno koli posmehovanje glede kakršnega koli avtomobila...
hodim dosti po teh šovih in raznoraznih srečanjih... kakšni komentarji so tam prisotni, da dol padeš... lej tega kekca k ma 15col poglej tega k mu lohk glavo porineš med gumo in blatnikom ? ? mislim resno...halo? torej je avto, da mu rečeš avto lahko samo tisti avto, ki je spuščen do podna da ni več vozen v normalnih vsakodnevnih razmerah, tisti ki ima neserijska 19,20'' platišča in tisti, ki ima kljub vgrajenem 1.8 dizelskem motorju z 120KM zvok najmanj ameriškega V8??

nažalost živimo v taki državi s tako ''balkansko-če želite'' mentaliteto, kjer človek človeka sodi po tem, kakšen avto vozi...
meni se to zdi bedarija vseh bedarij...




:lol: :lol: In prav ti to praviš :lol:
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a King1 So sep 28, 2013 4:58 am

Še vedno smo tam kjer se človeka sodi kakšen avto vozi in nažalost ne kdo sedi v njem.... To se pozna in se čuti povsod in na vsakem koraku. Žal!!!!

lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a maniaxxx So sep 28, 2013 9:29 am

seveda se, ampak to se ni začelo včeraj. Pač balkanka mentaliteta, kot je Gal povedal. Nekaj šteješ samo če ima VW, audija al pa bmw-ja, ostalo je tako tako...torej če bi jaz šel iz npr renaulta na bmw-ja bi naenkrat ratal boljši, bolj pomemben človek, čeprav sem še vedno ista budala kot sem bil prej? :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a BoneS So sep 28, 2013 9:47 am

Ravn zrd tega folk vec ne predstavlja avtov. K temo odpre pol pa sam vanjo pise.
Prevladuje fovsija, redko se srecas z objektivnostjo, eni so ultra zaplankani znackarji itn. Sm biu na dost kvazi srecanj, pa nima veze za katero znamko se je slo, vedno se je poslusal eno in isto....
To, kar je soncek napisal pa se popolnoma strinjam. Zaljivke so primerne za sank, pa se to ne za vsak. Ampak pijanc se strezne, budala pa ostane budala. in mu/ji ne pomaga nov avto kterekoli znamke, da bo iz gnoja naredu cloveka. zal je to 20+ let prepozn.
Slika
 
Uporabniški avatar
DiF0r
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Po nov 10, 2003 12:35 pm

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a DiF0r So sep 28, 2013 10:13 am

.com je napisal/-a:...hodim dosti po teh šovih in raznoraznih srečanjih... kakšni komentarji so tam prisotni, da dol padeš... lej tega kekca k ma 15col poglej tega k mu lohk glavo porineš med gumo in blatnikom ? ? mislim resno...halo? torej je avto, da mu rečeš avto lahko samo tisti avto, ki je spuščen do podna da ni več vozen v normalnih vsakodnevnih razmerah, tisti ki ima neserijska 19,20'' platišča in tisti, ki ima kljub vgrajenem 1.8 dizelskem motorju z 120KM zvok najmanj ameriškega V8??...


Ker so showi tudi namenjeni predelanim vozilom in nikakor ne pašejo tja serijska vozila, ki ne nasedejo niti na njivi... Komentarje pač vzameš kot komentarje, logično, da ni vsem vse všeč... :D In večini, ki si avte rihtajo avto tudi nekaj pomeni, ne glede na to al je novi al stari. Pač vzameš to kot hobi, veselje, jamo brez dna... Ampak večini gre pol to v nos češ "glej kolko dnara je zmetal v avto, od točke A do B pa se še vedno pripelje isto ko z avtom za 1k"... Nekdo bo pač vlagal v avto, drugi se bo vsak dan v gostilni zapijal, tretji pa bo spet lutal po svetu, da čim več vidi... Pred časom je ta forum slovel po temah s predelavami... Zdaj so pač najpogostejše teme v smislu "Imam X denarja, KAJ NAJ KUPIM?" Lubi bog kupi si kaj ti je všeč :D
Slika
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a ojnica So sep 28, 2013 10:39 am

Ja moj ni ravno biser, zadnji veliki servis je imel 2003/decembra :roll: in zobati jermen ima za seboj 135000km, žre olje, ropotajo dročniki, meče olje ven sam v primeru, če pred zimo ne spucam odduška. Ko ga vžgem kje na parkplacu vsi buljo, kaj tok ropota :( buči je kt tank. BI delal velik servis sam ne naredim nč, ker je treba odpret motor pa menjat oljne obročke, to pa skupaj znese 800 evrov (mam mehanik okol k bi to zrihtal ugodno, sam material stane), avto vreden pa dlih tok. Če motor crkne ga prodam takoj za 500 evrov (mam kupce :) ) Da bi kje bla luknja v izpušnem sistemu ni. Sam s tem avtom se še vedno vozm na dolge vožnje in zakaj bi bila to gajba. Mam posebaj asistenco pri Triglavu.

Ni drvarnica, ker avto je na zunaj brez odrgnin, brez večjih prask, so le praskice po vidnim kotom, ko ga operem se svet kot iz trgovine, podovozje nima lufta, motor pa ni mast. A zato še ni manj vredna gajba, srečanje pa ni namenjeno sam tistim, ki imajo super duper zrihtane avte. Eni majo par let stare in že bil karamboliran pa tko čudn popravljen, da je barva pomarančasta, pa razmaki med karoserijo niso vredu, pri mojmu je vse tip top glede na starost, ni različnih odtenkov barve, kot pri enih.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a Blinder So sep 28, 2013 10:55 am

ma ta tvoj avto je kot dobro ohranjena stara honda. zjahan motor, ki žre olje, ostalo pa je v redu(dobro ohranjen primerek).
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a pskoda So sep 28, 2013 11:17 am

Men je vseno kaj kdo vozi. Osebno nisem še nikol nobenga človeka sodil po avtu
Lp
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a Locher So sep 28, 2013 11:59 am

pskoda je napisal/-a:Men je vseno kaj kdo vozi. Osebno nisem še nikol nobenga človeka sodil po avtu


Človeka lahko relativno dobro oceniš po: telefonu && avtomobilu && mesečnem prihodku.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a .com So sep 28, 2013 12:13 pm

Locher je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Men je vseno kaj kdo vozi. Osebno nisem še nikol nobenga človeka sodil po avtu


Človeka lahko relativno dobro oceniš po: telefonu && avtomobilu && mesečnem prihodku.


upam da je tole sarkazem, ker drugače :huh: :noro :ue ne razumem kakšne budalaštine ljudje pišejo...

torej nekdo se zapufa 2x čez svoje zmožnosti, 2 poroka ipd., da si kupi 7let star BMW/AUDI/MB/PORSCHE...whatever, ishit 5s in dobre obleke, pa je tapravi človek, tak kateri si vsak želi postati...??? hahaha -žespet balkanska mentaliteta...

=pa da ne bo pomote....tudi jaz imam bližnje korenine ''od dola'' ampak na srečo sta bila starša dovolj razgledana/brihtna, da mi tega nista vcepila v glavo...

=pa da ne bo pomote2.... tudi jaz se rad peljem oz. lastim dober avto...a le v okviru svojih zmožnosti... :D
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a čare So sep 28, 2013 12:22 pm

Joj Sonček pa kaj se ti tok rad hvališ da ti dročniki ropotajo?? A 800€ pa ni vredno vložit v staro kanto da bi bilo vse OK??Danes se hvališ da je bil jermen nazadnje zamenjan 10 let nazaj,jutri pa boš cvilil da tio ga je utrgalo...Daj najdi si kaj za počet da ne boš trobil neumnosti tukaj gor.Materjal za velik servis je MAX. 300€ dročniki so cca. 150€ za zamenjat moraš vzet ven odmične in ko maš jermen enkrat dol je to mala malca in maš za max. 550€ zrihtan avto in nobenih problemov več.Seveda če delaš sam in ti ki imaš zgleda časa na pretek se komot spraviš to delat saj ni neka raketna znanost to.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a peroRS So sep 28, 2013 12:27 pm

čare je napisal/-a:Joj Sonček pa kaj se ti tok rad hvališ da ti dročniki ropotajo?? A 800€ pa ni vredno vložit v staro kanto da bi bilo vse OK??Danes se hvališ da je bil jermen nazadnje zamenjan 10 let nazaj,jutri pa boš cvilil da tio ga je utrgalo...Daj najdi si kaj za počet da ne boš trobil neumnosti tukaj gor.Materjal za velik servis je MAX. 300€ dročniki so cca. 150€ za zamenjat moraš vzet ven odmične in ko maš jermen enkrat dol je to mala malca in maš za max. 550€ zrihtan avto in nobenih problemov več.Seveda če delaš sam in ti ki imaš zgleda časa na pretek se komot spraviš to delat saj ni neka raketna znanost to.


To on misli, da so dročniki. Sem že nekajkrat omenil. Le zvok je podoben, v resnici ima bat (eden ali več) luft. Naj vzame glavo dol in proba bat premikat pa bo videl.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a Locher So sep 28, 2013 12:41 pm

.com je napisal/-a:
Locher je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Men je vseno kaj kdo vozi. Osebno nisem še nikol nobenga človeka sodil po avtu


Človeka lahko relativno dobro oceniš po: telefonu && avtomobilu && mesečnem prihodku.


upam da je tole sarkazem, ker drugače :huh: :noro :ue ne razumem kakšne budalaštine ljudje pišejo...

torej nekdo se zapufa 2x čez svoje zmožnosti, 2 poroka ipd., da si kupi 7let star BMW/AUDI/MB/PORSCHE...whatever, ishit 5s in dobre obleke, pa je tapravi človek, tak kateri si vsak želi postati...??? hahaha -žespet balkanska mentaliteta...

=pa da ne bo pomote....tudi jaz imam bližnje korenine ''od dola'' ampak na srečo sta bila starša dovolj razgledana/brihtna, da mi tega nista vcepila v glavo...

=pa da ne bo pomote2.... tudi jaz se rad peljem oz. lastim dober avto...a le v okviru svojih zmožnosti... :D


Dvakrat vdihni, sprosti se in šele potem preberi, kaj sem napisal. Morda se da razumeti tudi drugače, kot si to razumel ti. :?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi in stari avti

Napisal/-a pskoda So sep 28, 2013 1:13 pm

Locher je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Men je vseno kaj kdo vozi. Osebno nisem še nikol nobenga človeka sodil po avtu


Človeka lahko relativno dobro oceniš po: telefonu && avtomobilu && mesečnem prihodku.


Avto na lizing, telefon na obrokih, mesečni prihotki ti pa itad ne bo povedal ali pa bo rekel dosti več kot je res. Osebno poznam kar nekaj ljudi, ki imajo dosti denarja pa jim je škoda dajat v neke hude avte, telefone, itd.

Človeka se veliko bolj spozna po obnašanju po načinu pogovora, ki ga ne moreš vzet na lizing, obroke ali podobno
Lp
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov