Najcenejši styling način...
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Sr jun 09, 2010 8:00 am

Aleš, ful bi blo fajn, ce bi se pocasi premaknil od speedpainta k malo bolj dovrsenim zadevam - obcutek definitivno imas!
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Sr jun 09, 2010 8:52 am

kaj pa če bi še ti pokazal kak svoj specjaln izdelek da vidmo kako se kj ti premikaš od speedpainta k malo bolj dovršenim zadevam? :lol:
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Sr jun 09, 2010 9:14 am

Zal to ni povsem moje podrocje. Zadnjih par let delam predvsem web, celostne podobe, logotipe, illustracije...

Sicer pa, moj post je bil dobronameren - ni bil moj namen provocirat
 
Uporabniški avatar
HeP][MeN
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2341
Pridružen: Če feb 05, 2004 3:38 pm
Kraj: Trbovlje

Napisal/-a HeP][MeN Sr jun 09, 2010 9:15 am

pa pokaž kak logotip ali pa celostno podobo, mar ne :-P
[i]Weeeeeeee![/i]
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Sr jun 09, 2010 9:51 am

:)

Ajde, naj bo...

Logotipi in podobe:

Slika

Rac. ilustracija:

Slika

Rac. manipulacija:

Slika

Prostorocno in PS kombinirano:

Slika

Rac. ilustracija / karikatura:

Slika

...na brzaka skup zmetano - have mercy!
 
Uporabniški avatar
HeP][MeN
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2341
Pridružen: Če feb 05, 2004 3:38 pm
Kraj: Trbovlje

Napisal/-a HeP][MeN Sr jun 09, 2010 10:07 am

not bad... AI?
[i]Weeeeeeee![/i]
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Sr jun 09, 2010 10:11 am

PS ;)
 
Uporabniški avatar
HeP][MeN
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2341
Pridružen: Če feb 05, 2004 3:38 pm
Kraj: Trbovlje

Napisal/-a HeP][MeN Sr jun 09, 2010 10:28 am

za logotipe pa PS res ni :twisted:
[i]Weeeeeeee![/i]
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Sr jun 09, 2010 10:32 am

Ves kaj, ful sem domac v PS - dejansko ga tam naredim 1,2,3...za drafte je vec kot super. Sama postprodukcija, ravnanje krivulj, stelanje kerninga ipd. pa potem seveda sledi v AI ;)
 
Uporabniški avatar
BBS
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: Pe avg 07, 2009 12:15 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a BBS Sr jun 09, 2010 10:34 am

Pa vam je zaprl zlobna usta :D

Resnično lepa dela ;)
 
Uporabniški avatar
HeP][MeN
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2341
Pridružen: Če feb 05, 2004 3:38 pm
Kraj: Trbovlje

Napisal/-a HeP][MeN Sr jun 09, 2010 10:49 am

kaj zlobna, samo zanimal me je, če mam pa podobn hobi :-P
[i]Weeeeeeee![/i]
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Sr jun 09, 2010 12:58 pm

no men jih ni :D
berem njegove poste v takšnih in drugačnih temah in si ob tem mislim svoje, zato sem ga pa zdj izzval da pokaže kaj on sam zna, no mene vglavnem ni prepričal, me pa navdušujejo aleševi izdelki
pač vsak ma svoj okus, tako ga imam tudi jaz ;)
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Sr jun 09, 2010 1:14 pm

pinny je napisal/-a:no men jih ni :D
berem njegove poste v takšnih in drugačnih temah in si ob tem mislim svoje, zato sem ga pa zdj izzval da pokaže kaj on sam zna, no mene vglavnem ni prepričal, me pa navdušujejo aleševi izdelki
pač vsak ma svoj okus, tako ga imam tudi jaz ;)


Eh pinny, glej - moj namen ni bil ne provokacija, ne hvalisanje samo iskreno sem povedal, da bi rad od avtorja (Alesa) videl se kako bolj dodelano stvar, s cimer nisem mislil nic slabega, pac pa nasprotno - iskreno se mi zdi, da je sposoben ponudit se bistveno vec, kot je pokazal tule.

Zanimivo pa je to, da se v to ni vtaknil on pac pa (as usual) neka cisto tretja mimoidoca oseba, ki je moj post ocitno tretirala kot dekonstruktivno kritiko. In pinny, ce te kaj moti, ce sem ti zaradi cesarkoli trn v peti (sklepam, glede na to, da "beres moje poste" ), povej - lahko tudi prek ZS - pa se bova zmenila!

LpF
 
Uporabniški avatar
voO
Novinec
 
Prispevkov: 408
Pridružen: So avg 05, 2006 6:35 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a voO Sr jun 09, 2010 5:08 pm

gofra je napisal/-a:Aleš, ful bi blo fajn, ce bi se pocasi premaknil od speedpainta k malo bolj dovrsenim zadevam - obcutek definitivno imas!



Zdravo gofra!

Svojih izdelkov ne detailiram, ker so to le študije. Poglej si na internetu študijske risbe/slike kateregakoli profesionalnega illustratorja (lahko tudi CG) ali slikarja.

Osnova slike je risba. Za dobro osnovo risbe, moraš imeti dobro znanje anatomije, perspektive, kompozicije,..
Za dobro sliko moraš imeti poleg dobre osnove (risbe) še kar nekaj znanja o vrednotah č/b, barvah, odtenkih, nasičenosti,..

Dobra slika/risba niti slučajno ne temelji na detailih, ampak na dobrem znanju zgoraj naštetega. Detajli so le pika na i, ki pritegne pozornost opazovalca (ponavadi detajliraš del slike, kjer želiš opazovalcu pritegniti pozornost - focus)
Preden sem se začel ukvarjat z ilustracijo, je bilo moje mnenje "brez detajlov ni dobre slike", kar ni niti podrazno res.

Torej svojih izdelkov ne detajliram, ker nimam zadosti osnovnega znanja. Detajlirati je v primerjavi z dobrim znanjem anatomije, perspektive ter barve najmanjši problem. Vendar z detajli ne
moreš popravt slabe osnove slike, ti pa vzamejo precej časa in zato jih v študijah ni.
Problem je narest solidno kompozicijo,človeka na pamet narisat, če ne poznaš 100% anatomije in problem je narisat sliko z omejenim številom barv/nians.

Kar se kritik tiče.. Dokler je kritika konstruktivna (sploh od nekoga, ki se s tem ukvarja), jo veliko raje preberem, kot kakšen "ful dobr" ipd. ker mi bo več
pomagala. Svoje izdelke pošiljam profesionalnim ilustratorjem, ki rišejo za čarovnike (www.wizards.com), da pokritizirajo moje delo ("delaj na anatomiji, barvah, kompoziciji,.."),
prav tako pa jih pokažem v svojih skicirkah na svetovno znanih forumih kot so conceptart.org, cghub, cgtalk in imagineFX, kjer sem prav tako več ali manj deležen le kritik.
Če želiš uspeti, moraš kritike sprejet. Zato jih z veseljem sprejmem in delam na vsem, kjer sem slab.
Normalno sprejemam dejstvo, da marsikomu moji izdelki niso všeč.

Če koga zanima, kaj naredi konstanto študiranje (8-14 ur na dan) v dveh letih, naj pogleda naslednjo temo in primerja prvih 10 strani z zadnjimi desetimi: http://conceptart.org/forums/showthread ... 9&page=139

Malo motivacije: http://www.youtube.com/watch?v=OLN2k0b3 ... _embedded#

malo anatomije:
Slika

Slika


Pa ne se kregat fantje:)

Lp, Aleš
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Če jun 10, 2010 8:18 am

Ales :tomidelej:

Kar se tice videa - ogled svetujem vsakomur - sam sem ga videl ze pred casom...

LpF
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Napisal/-a odprti clio So jun 12, 2010 10:42 pm

Se strinjam - poznavanje anatomije prinese ogromno pri končnem izdelku. Telo ženske, ki si ga objavil zgoraj, pride nekako čudno... Orientacija oprsja je v neskladju s preostalim tupom... Mslm, enostavno bi za tako postavitev morala imeti polomljeno hrbtenico.

Sam sicer nisem kaj prida umetnik, samo vem kako sem skiciral živali pred in po pridobljenem osnovnem znanju anatomije živali (in človeka, če smo že na tem).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Baileyz
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne jun 08, 2008 9:38 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Baileyz Po jun 14, 2010 9:53 pm

@gofra - zlo lepo.. tole je bla pa prava mala popestritev foruma :) logote I dig.. tut mixed media so zlo lepe ;) okej, mogoče sm pristranska ker so tut področja k so men bližje in bl pri srcu.. ampak na sploh dobre pa raznovrstne izvedbe..

Pa se mi zdi da tegale nisem objavila gor, zdele k preletavam.. ampak mislim da bi blo fantom všeč :D
Slika
Living on the edge
 
Uporabniški avatar
KiNOS
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Po mar 23, 2009 1:13 pm

Napisal/-a KiNOS Po jun 14, 2010 10:19 pm

Če koga zanima, kaj naredi konstanto študiranje (8-14 ur na dan) v dveh letih, naj pogleda naslednjo temo in primerja prvih 10 strani z zadnjimi desetimi: http://conceptart.org/forums/showthread ... 9&page=139


Tipu se je odfu***o... hudo,svaka čast...
When bravery turns into insanity!
- MKV GTI DSG-F1 2005 sold
- MKV 1.9tdi 2005 sold
- MKV 1.4fsi 2005 sold
- MKV 1.6fsi 2008 sold
- MKV 1.9tdi GT-sport 2008 sold
- BMW M3 2003 SMG
 
Uporabniški avatar
voO
Novinec
 
Prispevkov: 408
Pridružen: So avg 05, 2006 6:35 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a voO So jun 26, 2010 5:05 pm

1 ura prakticiranja barv
Slika

..potem sem še nektarino pojedel :p
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Ne jul 11, 2010 11:30 am

Slika

nekaj malega z moje strani...
Vrni se na PhotoShop ustvarjanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov