Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Uporabniški avatar
dacapio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: To jun 17, 2003 2:13 pm
Kraj: Štajerska

Avtocrash

Napisal/-a dacapio So jun 21, 2003 8:48 am

Vsi ljubitelji avtocrasha dajte se malo razpisat kaj si mislite o tej obliki športa, ali vam je zanimiv in seveda če bi sodelovali.....sam si nisem imel priložnosti ogledat prvega letošnjega zaletavanja ki je bilo v Rogozi pri Mariboru (vsaj mislim da je bilo tam), si pa ga je brez dvoma kateri od vas......zato prosim za vtise al pa tudi za slike, če jih kateri ima..........pa če ima kateri kako informacijo kdaj je naslednje tekmovanje.
:vrum...driving with diesel...
 
Uporabniški avatar
dacapio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: To jun 17, 2003 2:13 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a dacapio So jun 21, 2003 10:33 am

Ne morem verjet da ni človeka na forumu, ki bi ga zanimal avtocrash in da bi imel kaj povedat o njem.....al pa ste ga vsi včeraj žurali pa še spite...... :D .....zaj pa maček seče po kugli.......... :lol:
:vrum...driving with diesel...
 
Uporabniški avatar
dacapio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: To jun 17, 2003 2:13 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a dacapio To jun 24, 2003 9:56 pm

Nihče? Nič? Škoda....
:vrum...driving with diesel...
 
bobetko
Novinec
 
Prispevkov: 443
Pridružen: So sep 14, 2002 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bobetko To jun 24, 2003 11:09 pm

Mene zanima tko da če boš kaj zvedu kje je naslednje tekmovanje mi prosim sporoč, drgač je pa v iber hudo vsaj za gledat ker pelat pa itak nebi šu, k so preveliki norci
 
Uporabniški avatar
dacapio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: To jun 17, 2003 2:13 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a dacapio Sr jun 25, 2003 9:45 am

Ja so tapravi freak-i.....jaz sem mel priložnost da bi lahko vozil, pa je mojo blo preveč strah, dokler ni vidla kak vse to skupaj zgleda je še bla zato.........ko pa sma gledla v živo pa je blo konec veselja, pa še najbolj divje zaletavanje je blo takrat....... :D
:vrum...driving with diesel...
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Napisal/-a totimato Sr jun 25, 2003 11:00 am

Avtokreši so tudi meni všeč. Res pa je, da zadnja tri leta ne hodim več na takšne prireditve. Razočaran sem namreč nad organizacijo in samim nivojem prireditve. Na vseh avtokreših, ki sem jih videl, je komentator dajal vtis, da je ravno prišel z'njive, kjer je nabiral koloradske hrošče in mu je to opravilo bilo mentalno prezahtevno.

Tudi žiriji ali sodnikom ali kajsože, nisem naklonjen. Namesto da bi pili, bi raje pravično sodili. Kar nekajkrat sem videl situacije kjer se je kateremu moštvu zgodila krivica. Enkrat so se moštva celo stepla - po zaslugi napačne presoje sodnikov.

Precej bolj zanimiv šport bi lahko bil, če bi pravila bila vnaprej znana VSEM in ne, da na začetku komentator v 3 stavkih nekaj pove in se kasneje moštva čudijo.

Dejstvo je, da bi takšen dogodek (če je pravilno organiziran) znal pritegniti veliko število ljudi in znesek dobička bi se lahko kosal z marsikaterim glasbenim koncertom. Sploh, če bi zraven bilo kaj več kot stojnice s pivom in čevapčiči (recimo stojnice z avto opremo, kakšen avtoshow, razstava, mogoče prisotnost oldtimerjev...)

Do sedaj je najboljši kreš bil pod pokroviteljstvom Avtocentra Šerbinek (vsaj od tistih, ki sem jih videl).

lp

totimato
 
Uporabniški avatar
dacapio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: To jun 17, 2003 2:13 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a dacapio Sr jun 25, 2003 2:12 pm

totimato je napisal/-a:Avtokreši so tudi meni všeč. Res pa je, da zadnja tri leta ne hodim več na takšne prireditve. Razočaran sem namreč nad organizacijo in samim nivojem prireditve. Na vseh avtokreših, ki sem jih videl, je komentator dajal vtis, da je ravno prišel z'njive, kjer je nabiral koloradske hrošče in mu je to opravilo bilo mentalno prezahtevno.

Tudi žiriji ali sodnikom ali kajsože, nisem naklonjen. Namesto da bi pili, bi raje pravično sodili. Kar nekajkrat sem videl situacije kjer se je kateremu moštvu zgodila krivica. Enkrat so se moštva celo stepla - po zaslugi napačne presoje sodnikov.

Precej bolj zanimiv šport bi lahko bil, če bi pravila bila vnaprej znana VSEM in ne, da na začetku komentator v 3 stavkih nekaj pove in se kasneje moštva čudijo.

Dejstvo je, da bi takšen dogodek (če je pravilno organiziran) znal pritegniti veliko število ljudi in znesek dobička bi se lahko kosal z marsikaterim glasbenim koncertom. Sploh, če bi zraven bilo kaj več kot stojnice s pivom in čevapčiči (recimo stojnice z avto opremo, kakšen avtoshow, razstava, mogoče prisotnost oldtimerjev...)

Do sedaj je najboljši kreš bil pod pokroviteljstvom Avtocentra Šerbinek (vsaj od tistih, ki sem jih videl).

lp

totimato


Se popolnoma strinjam s tabo, meni je tudi bil najboljši tisti crash ko ga je organiziral Šerbinek, tam je blo vse bolj na nivoju......tu v Rogozi je pa res tak kot da bi komentator na njivi pogruntal pravila jih zapil pol pa prišo na crash komentirat..... :lol:
Človeka ko pa zdaj na novo organizira crashe pa osebno poznam, samo nisem imel priložnosti videt kak je vse skupaj izpadlo, tak da če keri kaj ve naj kar napiše.....

Je pa res da bi moral biti na crashu tudi kaki avtošov in ni nujno da so glih oldtimerji.....lahko tudi......bi blo pa še bolj fajn da bi bla recimo kaka revija "upaljenih" avtov ki se vozijo pri nas, lahko bi pa povabli kake druge tunning klube, recimo iz Avstrije, Italije, Nemčije, itd...da predstavijo svoje konjičke....bi bla stvar 100x bolj zanimiva kot je zdaj.....ker je med zaletavanji prevlka pavza, vsaj med zadnjima dvema....ZATO ORGANIZATORJI AVTOCRASH-a, ČE KERI BERE TO, TU JE ZELO DOBER PREDLOG ZA ZELO USPEŠEN AVTOCRASH........
:vrum
:vrum...driving with diesel...
 
Uporabniški avatar
balki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: So dec 07, 2002 4:41 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a balki Sr jun 25, 2003 3:11 pm

A ni Šerbinek organiziral avtocrash ravno v Rogozi?
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Ne jun 29, 2003 6:42 pm

Em folk zanimiva tema!
Na rogozi se v zivo nisem gledal tega spektakla, ampak ga nikol ne zamudim, hehe na tv NET :)
Sicer pa se mi zdi vsako leto neka polomija!
Lani pretep, letos je pa dost manjkal zaradi tisih profilov ko jih je zmagovalec mel, ker bi naj avto prevec ojacan bil!

Ej a pozna keri kako stran oz je kje kaki pravilnik ali kdo vsaj nekaj ve kako sestoji stvar in kako se avto pripravi???
LP
 
T-H-O-R
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po feb 02, 2009 4:24 pm
Kraj: Okolica Ptuja

Napisal/-a T-H-O-R Po feb 02, 2009 4:28 pm

Upam da kdo ne zameri, da odpiram staro, najbrž že pozabljeno temo, pa vendarle me zanima, koliko je pa kaj v današnjih časih zanimanja za avtocrash? A bi ga šli gledat če bi se zopet kakšen organiziral? Koliko bi vas imelo željo vozit?
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Napisal/-a totimato Po feb 02, 2009 8:31 pm

T-H-O-R je napisal/-a:Upam da kdo ne zameri, da odpiram staro, najbrž že pozabljeno temo, pa vendarle me zanima, koliko je pa kaj v današnjih časih zanimanja za avtocrash? A bi ga šli gledat če bi se zopet kakšen organiziral? Koliko bi vas imelo željo vozit?


Jaz bi ga - verjetno - če bi se popravile kritike, ki sem jih pisal zgoraj. Kar pomeni, da bi moral biti organizator nekdo z vsaj nekaj "slovesa" in plakat bi moral obljubljati kaj več kot samo avtokreš (v mislih imam dogodek kot so razni avtoshowi, kjer je cel spored dogajanja).

Ja, bi sa sigurno pokazal zanimanje... verjetno bi šel tudi gledat.

lp
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Po feb 02, 2009 8:54 pm

to bi blo pa zanimivo gledat 8)
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
SlaYeR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: So mar 15, 2003 5:50 pm

Napisal/-a SlaYeR Ne mar 08, 2009 10:37 pm

Sploh nisem vedu da obstaja to pri nas. Kje pa se odvija?
 
pugi89
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: To dec 30, 2008 12:05 pm
Kraj: prevalje

Napisal/-a pugi89 Ne mar 15, 2009 4:16 pm

zanimivo a mi lahko pove kdo kje se to odvija v sloveniji
 
Uporabniški avatar
SamoK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Po feb 05, 2007 6:36 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a SamoK Ne mar 15, 2009 4:34 pm

pred leti se je v okolici MBja (Rogoza), vcasih sma z fotrom to redno obiskovala, še ko sem bil pubec.. zaj pa ze dolgo ni vec ne duha ne sluha o kaksni taksni prireditvi.. Mislim, da je pa bil pred leti nazadnje organiziran Avto-fuzbal v Rogozi!

Upam, da bo pocasi spet kaj podobnega organiziranega..
 
pugi89
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: To dec 30, 2008 12:05 pm
Kraj: prevalje

Napisal/-a pugi89 Ne mar 15, 2009 5:13 pm

aha hvala za informacije, drgač pa škoda da tega ni več pri nam
 
T-H-O-R
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po feb 02, 2009 4:24 pm
Kraj: Okolica Ptuja

Napisal/-a T-H-O-R Po maj 18, 2009 4:30 pm

pugi89 je napisal/-a:aha hvala za informacije, drgač pa škoda da tega ni več pri nam


Ja, tudi jaz to menim, samo kaj ko ni zanimanja..
 
Uporabniški avatar
Kiko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 698
Pridružen: Če jan 29, 2004 8:43 am
Kraj: Krško

Napisal/-a Kiko Po maj 18, 2009 7:39 pm

O ja, to sem vedno rad gledal. Pred leti je bilo dostikrat na Eurosportu zdaj pa nič več. Bi bilo zanimivo za pogledat tole, ja.

Evo en video:

KLIK
Slika
 
T-H-O-R
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po feb 02, 2009 4:24 pm
Kraj: Okolica Ptuja

Napisal/-a T-H-O-R Ne maj 24, 2009 9:22 pm

samo ta ameriški demolition derby al pa te avstrijske izvedbe pa to kaj je bilo nima za moje pojme proti slovenskemu avto crashu za burek. zdaj kdo je spremljal bo dobro vedel o čem govorim, kdo pa je samo po tvju gledal pa žal ne more vedet kaj veliko o tem, kajti po tv al pa v živo je zadeva preveč različna.

kdo je spremljal vse skupaj od začetka bo se še spomnil kako so na prvih dirkah avtomobili kuhali... in potem vse skupaj kako se je izpopolnjevalo.. se spomni kdo zadnjega avto crasha na kovinarju? to pa je bila ena mojih najljubših dirk, je pa res fajn pokalo...
 
Uporabniški avatar
kr3mn1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr mar 26, 2003 10:48 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a kr3mn1 To sep 15, 2009 4:47 am

zgleda da si bil v amerik in v nemčij na teh prireditvah, da lahko rečeš da po TV zgleda en drek, v živo je pa ravno slovenski nadburekđinski? lol stari, samemu seb si bruhnu v kozarc.

Ravno nemška varjanta je nabolj zanimiva, je vsaj happening, ne pa 5 minut rumsa-bumsa, en retardiran pretep štajercev in gremo dam.
...narodni heroj...
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov