Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Uporabniški avatar
boy36
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Pe feb 22, 2008 9:05 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a boy36 Po maj 24, 2010 7:27 am

LoCo je napisal/-a:Rad bi samo dodal en komentar glede tega. Ko sem vas gledal kako ste se podajal na pisto en za drugim ... 100x sem videl kako sta šla avta na progo 1 za drugim in drugi je preden je zapeljal na progo vedel da je 5+ sekund hitrejši na krog od tega pred sabo... Ampak še vedno je cel ogrevalni krog vozil za njim lepo počasi, potem pa v hitrem krogu začel z limanjem na rit, to počel 3 kroge dokler ni počasnejši avto dobil modre zastave ali sam dojel da bi se blo treba umaknit. Če bi na to pomislil preden si zapeljal na progo bi odpeljal 3 - 4 hitre kroge preden bi ga sploh ujel, sam mal je treba možgan obrnt preden odpelješ.


Točno to .

scirocco12 je napisal/-a:
Vse lepo in prav, ampak potem počasnejši voznik sploh nima šanse, da naredi sebi hitri krog, ker se mora stalno umikati hitrejšim, poleg tega pa lahko pokvari še hitri krog hitrejšemu vozniku in to nehote. V tem je poanta.

Lp


Drži tudi to.


=ZiAn= je napisal/-a:Jao fantje, tehtanje, delitve, prepovedi uporabe tega in onega itd. Saj razumem, da morajo biti klase ampak zaenkrat je to še precej amatersko tekmovanje, če bo preraslo takšne okvire in postalo profesionalno, potem nas pa kar nekaj nima več kaj praskati tu zraven. Meni je osebno ravno v tem čar (nezakompliciranost in druženje ne pa da se boste zdaj tu prcali, kot je to običajno v temah po avtoshowih)...

Kar se tiče umikanja, na srečo sem imel ponavadi zadosti prostora zadaj, če sem koga spregledal in ga zadrževal, se mu pa iskreno opravičujem :)

Lp


Lepo napisano.


Tudi sam mislim ,da tudi pri profesionalcih ,če oba tekmovalca delata hitri krog ,počasenjši in hitrejši,se ponavadi hitrejši prilagaja počasnejšemu ,tako da ob pravem času zapelje na progo.

Kot je že ZiAn napisal je tole zaenkrat amatersko tekmovanje avtomobili in šoferji so različni od ...do....,in če bomo napisali tono pravil že sedaj ,verjemite mi da bo TA izgubil čar in se ga bo udeleževalo le še par voznikov.S tem pa nismo naredili nič.
Še enkrat pa napišem dajte se pomenit na licu mesta ,ker meni tole "prerekanje" po forumih nikoli ni bilo všeč.

l.p. Bojan
EVO X RR
AEM intake,Milltek exhaust.........
 
Uporabniški avatar
ZELENKO1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So maj 22, 2010 9:23 am
Kraj: Velenje

Napisal/-a ZELENKO1 Po maj 24, 2010 8:02 am

eXtreme69 je napisal/-a:
ZELENKO1 je napisal/-a:Js bi priporočal, da se ped pričetkom opravi tehnični pregled vozil...da nebo potem nepotrebnih pripomb in pritožb! tak kot so zdaj bla čez mene... :?

Lp... :)


Kaj pa je blo?


12ti post...

http://www.subaru-slo.net/forum/viewtop ... cef298bb64
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Po maj 24, 2010 8:15 am

ZELENKO1 je napisal/-a:Js bi priporočal, da se ped pričetkom opravi tehnični pregled vozil...da nebo potem nepotrebnih pripomb in pritožb! tak kot so zdaj bla čez mene... :?
Lp... :)


Zamahni z roko, se nasemhni ( sam že veš kaj imaš v avtomobilu ) in uživaj dalje. ;) Škoda, da sem končal ob 12h, vidim da bi se imel prov fletno s tabo, ker s tistimi 4 pogoni ni nič od nič. Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hecam se, preden kdo eksplodira za brezveze :lol: V suhem znaš biti prekleto visoko, ko te njutni izstrelijo iz ovinka. 8)

GodOfAll je napisal/-a:
X-Hair je napisal/-a:Se boš lahko gledal v HD :mrgreen:

Kok maš pa zooma?


X-Hair je napisal/-a:Ne rabim.


Slika

:mrgreen:

Sicer pa ircar, kaj bi rabil zoom, če te pa en 1.9 smrad našola. Aj jaj jaj. Gume slabe? :twisted:

Malo sem se moral pohecat. oops
SlikaSlika
 
GodOfAll
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: So maj 07, 2005 7:39 pm
Kraj: Fračji dol

Napisal/-a GodOfAll Po maj 24, 2010 8:23 am

Lej odlično voziš, kle ni kej za rečt... glede avta pa: Fabia, taka kt je pršla iz salona definitivno ni, od sosede se bistveno bolj nagiba... Če me spomin ne vara si mel lani na slalomu podvozje od fabie RS (pod to smatram amortizerje, vzmeti in stabilizatorje). Kar se 1.9 TDI-ja tiče pa ne rabm verjet da maš serijsko mapo.

X-Hair je napisal/-a:Sicer pa ircar, kaj bi rabil zoom, če te pa en 1.9 smrad našola. Aj jaj jaj. Gume slabe? :twisted:
Malo sem se moral pohecat. oops

STI je zame prevelik zalogaj.

PS: zdele vidm da si najdu čase od nek sred dneva hehe.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Po maj 24, 2010 8:33 am



Ne sekiri se. Moja kanta je tudi na enem tekmovanju kar naenkra padla v predelane avtomobile. Sem si takrat prov štel v čast. En star GTI, družinsko vozilo s štirimi vrati, pa kar med predelane avtomobile. A j*** ga. :D Potem pa kdo ma komplekse in s čim si podaljšuje spolne organe. :mrgreen: .

Scirocco, a ti si vozil na progi?

Eni mate res en kup enih problemov. Kot so že prej podejal. V ogrevalnem krogu se je vozil za njim, četudi je bil 5s počasnejši, potem pa najbrž jamranje, da ga ovira. OK, to je čisti fail. Ko smo se podajal na progo, sem si vzel malo prostora, da me sprednji ni oviral. Ker je bil na mojo srečo evo, sem si naredil 10s lufta in sm ga v miru baznil z ritjo tam po pisti. Res se ne znate prilagajat. Sicer tega primera nisem videl, ma sem ga trenutno prebral. Osebno nisem imel nobenih problemov. Kar se je enim dogajal v smislu: na ravnini se umakne in potem gas do konca. Ja jebela, naslednjič pejte do osebe in mu lepo poveste. Če je ta oseba zakompleksana, ker ste mu hoteli lepo povedat, ga naslednjič lepo skenslate iz eventa. Simple. Kriza, kolk enih besed je blo ko sem se spet prišel vržt eno oko v to temo. :D

Alan, ja, kar debela sekunda so bili časi počasnejši. Do 12h sem se gibal med 09 in 10. Pod 09 ni šlo. Naslednjič pa res upam na kaj suheha vremena.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Po maj 24, 2010 8:37 am

GodOfAll je napisal/-a:PS: zdele vidm da si najdu čase od nek sred dneva hehe.


Ja vmesni časi ja, itak. Dokler sem bil še sam v igri. ;) A ni prav? Si ne zdravim kompleksa in podalšujem spolni organ. Ne rabim. :lol:

Aha, če so pa še stabilizatorji v igri, potem pa po tem pravilniku res zelenko nekaj ne štima. No, mene ne moti, se boste že zmenil med sabo. :mrgreen:

Edit: še par mojih voženj, veliko lovljenje riti in spet nekaj zanimivosti okoli gum. =P
Prvi filmček je brez zvoka. Očitno nekaj za J. pri mojem amaterskem konvertiranju v prepoznavno obliko in rezanjem posnetka.

http://www.youtube.com/watch?v=sgra3CKLVEo

http://www.youtube.com/watch?v=p5cGjp5boJY

Na tem posnetku si pa oglejte lep primer kako se umakne. Kdorkoli je že bil. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=H6L-MEuH3sw
Zadnjič spremenil X-Hair, dne Po maj 24, 2010 8:51 am, skupaj popravljeno 1 krat.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
ZELENKO1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So maj 22, 2010 9:23 am
Kraj: Velenje

Napisal/-a ZELENKO1 Po maj 24, 2010 8:38 am

:D

Tak je na slalomu sem mel samo fedre od rs-a...zdaj mam pa vogland -3.5
amoltizerji so serijski ravn tak stabilizatorji..

Drugace nima smisla, mel sem se odlično in še se vidimo :D :lol:
 
GodOfAll
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: So maj 07, 2005 7:39 pm
Kraj: Fračji dol

Napisal/-a GodOfAll Po maj 24, 2010 8:42 am

X-Hair je napisal/-a: En star GTI, družinsko vozilo s štirimi vrati, pa kar med predelane avtomobile. A j*** ga.

Kaj se zdej sprenevedaš. Star pravilno porihtan golf GTI je petarda (v SLO mamo enga tazga na GHD - vozi ga pa Matej) in tega se dobro zavedaš,... zaradi teže VS kilogrami je čisto konkurenčen, podvozje itak nimaš 20 let staro ampak maš druge amortizerje, avto je znižan, lažja platišča imaš gor (btw: dobra izbira) - to je sam kar je na ven vidno, kaj maš notr veš pa sam... kle pa furaš nek image bozga starga revčka.

Kdo si zdej podaljšuje organe?
Jst bom reku: vsak na svoj, drugačen način. :) Hecno.

PS: peta vrata si pa zamolčal?

X-Hair je napisal/-a:
GodOfAll je napisal/-a:PS: zdele vidm da si najdu čase od nek sred dneva hehe.


Ja vmesni časi ja, itak. Dokler sem bil še sam v igri. ;) A ni prav? Si ne zdravim kompleksa in podalšujem spolni organ. Ne rabim. :lol:


Rabiš rabiš, potrebuješ potrditev... težko verjamem da si s tem lahko podaljšaš organ, pri erekciji pa sigurno ne pomaga, skratka full si rabu te vmesne čase. Dvomim da je šel še kdo to slikat.

PS: še enkrat ti povem da dobro voziš, že velikokrat si nam dokazal - samo sebe zgleda še nisi prepričal. :)

ZELENKO1 je napisal/-a:Drugace nima smisla, mel sem se odlično in še se vidimo :D :lol:

To so besede. Pa brez zamere. :twisted:
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Po maj 24, 2010 8:57 am

ZELENKO1 je napisal/-a:Drugace nima smisla, mel sem se odlično in še se vidimo :D :lol:


Evo, maš res. 8)

Edit. OPPA še nekaj pozabil. Čestitke Nalim-u. 8) Vsaj eden je ugal tale 1.9 traktor :mrgreen: v S klasi.
Zadnjič spremenil X-Hair, dne Po maj 24, 2010 9:13 am, skupaj popravljeno 2 krat.
SlikaSlika
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Po maj 24, 2010 9:00 am

Beh, vsakic nekomu nekaj ne bo prav - sej to je v cloveski naravi :)
Se veselim naslednjega eventa na katerem bom (upam!) nastopil tudi sam...


LpF
 
Uporabniški avatar
LoCo
Uporabnik
 
Prispevkov: 960
Pridružen: Po jan 05, 2009 6:04 pm

Napisal/-a LoCo Po maj 24, 2010 9:25 am

Najprej kar se goljufaških polemik tiče - če mislte da kdo ni v klasi v kero spada to povejte na dogodku, ga bomo tam ob kraj postavl pa po senci pretepl, tacajt k bo to njegov avto gledal z zavezanimi lučmi...

Edina napaka glede klasiranja ki sem jo dobil po mailu je bila tale:
Pozdravljeni!

Na netu so se vedno podatki, kot da sem vozil octavio rs (Stock), kar pa ne drži.
Vozil sem Škodo fabio RS, gevinde in dirkalne gume (Unlimited).
Prosim za spremembo in pohvala za dobro izpeljan dogodek.

LP, Klemen



Kar se pa novih pravil tiče, so pa skoraj končana. Še najavo za naslednji RL morm napleskat pa smo ready to rock&roll. Tko da nehejte se kregat (sej vidm da velik vas tlele celo zna odnehat in stegnt roko čez polovico mize, kar je res impresivno) in raj razmislte kako boste naslednič ugnal Bistrija :)

lp
Edmunds.com je napisal/-a:Mitsubishi made a decision when developing its Evo X to go upscale. No longer was it good enough to kick Subaru's ass. Now it wanted to go after the big players in the sport sedan market.


Slika
 
Uporabniški avatar
_Pancho_
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Po jan 02, 2006 5:10 pm
Kraj: OBALA

Napisal/-a _Pancho_ Po maj 24, 2010 10:54 am

Sem že vozil na Racelandu in lahko rečem, da je kakršnokoli tekmovanje na tej progi popoln nesmisel. To izjavo dodatno potrjuje to, da se vedno začne nekdo prerekati okrog milijon nepomembnih reči. Vse kar je tukaj smiselno je, da vsak vozi sam proti sebi in poizkuša izboljšati svoj čas, tehniko vožnje. Jaz na Racelandu vidim smisel samo v temu, pa še okrog tega bi se dalo debatirat.

Žal je slovenska miselnost še vedno na stopnji neumnosti, nevoščljivosti, klientelizma, pohlepa... in ravno iz tega razloga še nimamo pravega dirkališča.
Včasih vozim hitro, včasih pa počas
 
Uporabniški avatar
LoCo
Uporabnik
 
Prispevkov: 960
Pridružen: Po jan 05, 2009 6:04 pm

Napisal/-a LoCo Po maj 24, 2010 11:14 am

_Pancho_ je napisal/-a:Sem že vozil na Racelandu in lahko rečem, da je kakršnokoli tekmovanje na tej progi popoln nesmisel. To izjavo dodatno potrjuje to, da se vedno začne nekdo prerekati okrog milijon nepomembnih reči. Vse kar je tukaj smiselno je, da vsak vozi sam proti sebi in poizkuša izboljšati svoj čas, tehniko vožnje. Jaz na Racelandu vidim smisel samo v temu, pa še okrog tega bi se dalo debatirat.

Žal je slovenska miselnost še vedno na stopnji neumnosti, nevoščljivosti, klientelizma, pohlepa... in ravno iz tega razloga še nimamo pravega dirkališča.


Brez zamere dragi Slovenec, ampak mi debatiramo o tem kako bomo naredili da bo raceland bolj zanimiv, kako bo bolj fer za vse, kaj lahko naredimo da se ne bomo kregali in se obenem še bolj zabavali.

To da smo kreteni, da nimamo dirkališča in da je zate veliko nepotrebnih stvari na tem svetu pa pelji v kak drug topic (o tem da nimamo dirkališča jih maš na avtomobilizem.com vsaj 10) pa se zlajaj na sebične slovence ki naj tekmujejo sami proti sebi tam, nas pa pusti da se zmenimo kako bomo tekmovali na Racelandu.
Edmunds.com je napisal/-a:Mitsubishi made a decision when developing its Evo X to go upscale. No longer was it good enough to kick Subaru's ass. Now it wanted to go after the big players in the sport sedan market.


Slika
 
Uporabniški avatar
_Pancho_
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Po jan 02, 2006 5:10 pm
Kraj: OBALA

Napisal/-a _Pancho_ Po maj 24, 2010 11:35 am

Nisem mislil nič slabega, ampak, če ti to tako razumeš oz. še kdo drug, tudi prav. Mogoče sem prej prehitro zaključil in pozabil omenit, da zna zadeva postati nekolkio bolj nevarna s tem, ko je več avtomobilov na progi in vsak pač vozi po svoje. Predvsem ciljam na to, da bi se vsak, ki pride pvič na progo moral zapeljati z inštruktorjem po pisti in opravit vsaj minimalen tečaj.

Jaz sem podobno zadevo izkusil na Grobniku in mi ni žal. Šele takrat ugotoviš kako se stvari streže in lahko štartaš z neke osnove in si hkrati nekako usmerjen v "pravilno" vožnjo in obnašanje po dirkališču.

Vam pa želim čim več uspešnih dnevov na Racelandu in da bi čimbolj uživali.

P.S.: Sorry, ker sem še vedno jezen nad dejstvom, da v 3. tisočletju v Sloveniji nimamo dirkališča in šole, kjer bi lahko sproščali svoj adrenalin. Čeprav kapital čaka že več kot 10 let in je tudi več interesentov. Imam veliko avtoklubov in lahko bi skupaj kaj naredili za varnost v prometu. Raceland je lahko odskočna deska.
Včasih vozim hitro, včasih pa počas
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a mito155 Po maj 24, 2010 11:40 am

Men je bilo zakon... pa še Imprezam sem na AC nazaj mal nagaju... :o

upam da se vidimo na 3. TA ... pa prnesu bom sendviče s sabo da ne bom spet po boksih jamru kok sem lačen... oops :D
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Po maj 24, 2010 12:52 pm

mito155 je napisal/-a:
upam da se vidimo na 3. TA ... pa prnesu bom sendviče s sabo da ne bom spet po boksih jamru kok sem lačen... oops :D


A ni imel ozi nobenega sendviča viška ? Ponavadi ima :D :tomidelej: :EE
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po maj 24, 2010 1:15 pm

@mito155

Zakon avtek mas, res pravi lepotec. Skoda da se nam nisi pridruzo na kaki kafe pa podebatiral z nami :) Jaz sem itak bil vec v baru kot na progi hahah :):)
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a mito155 Po maj 24, 2010 2:05 pm

Courage™ je napisal/-a:@mito155

Zakon avtek mas, res pravi lepotec. Skoda da se nam nisi pridruzo na kaki kafe pa podebatiral z nami :) Jaz sem itak bil vec v baru kot na progi hahah :):)


če sem iskren ... še vedu nisem da imaš Jaguarja... :D no pa naslednjič...

Ozija pa ni bilo...
 
scirocco12
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So avg 29, 2009 6:59 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a scirocco12 Po maj 24, 2010 2:06 pm

X-Hair

Nisem tekmoval, sem pa zadevo spremljalj z velikim zadovoljstvom.

Da ponovim, vse je bilo OK, ne jemat vsega kar nekdo napiše za slabo. Jest z svojimi posti nisem mislil nič slabega. Povedal sem le tisto, kar sem videl, ko sem zadevo spremljalj in sem podal moje ideje.

Ne vem pa zakaj, nebi zadeva napredovala tako v organizacijsksko tekmovalnem smislu, kot družabnem. Mislim, da bi to vsak rad videl. :D
 
Uporabniški avatar
alanq4
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1700
Pridružen: Pe apr 15, 2005 11:02 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a alanq4 Po maj 24, 2010 3:10 pm

Ma vsi se vpišite v unlimited pa je, itak vozite zase.

Pa mgoče vseeno ne bi blo za pretiravat s prijavami, še vedno se mi zdi 30 avtov max za raceland.
Alfa Romeo 156 "project real GTA" in 166 2.4 jtd mau okrepljena :)
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov