Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra To jun 29, 2010 10:46 am

WRC555 je napisal/-a:
gofra je napisal/-a:
WRC555 je napisal/-a:
LoCo je napisal/-a:
dejan19 je napisal/-a:
gofra je napisal/-a:Xhair, jaz to prav vidim - tut enkrat ni blo treba pipat rocice menjalnika? :D


Ja to tud jst opazam.


Tut Nenad v Evo9 vozi cel krog v drugi...


Cist normalno na tako zaprti progi. Me zanima kdo salta v tretjo za dve desetinke.


Erm :)

Jaz ti lahko povem, da sem imel precej dela z menjalnikom ;) Druga prileze do nekih 70 km/h, pa ze to je vse prej kot smiselno pocetje, ker je od 5500 dalje eno samo dretje in bolj malo haska. Dobrih 100 je pri meni ze 4ta.

Sploh tiste kratke vmesne ravninice so cel zajeb, ko je za drugo prevec, v tretji pa niti do konkretnega spool-a ne utegne prit ;)

LpF


Ocitno imas zelo kratka prestavna razmerja, ce gre druga samo 70.S temi malcki pa vec kot 85-90 na ciljni ravnini itak ne dosezes.

Sicer pa, tak motor bi moral vlect od 5500 naprej, vse do blokade.


Ja, razmerja so res hudicevo kratka (predvsem prve tri).

Kar pa se vrtenja motorja tice - s to turbino nikdar. Ta motor se sicer zvrti tudi do 6500 in najbrz dlje (kje je blokada sploh vem ne) ampak je vrtenje prek 5000 popoln nesmisel, ker turbina tam ne opravlja nobenega dela vec (mapirano, da boost pade pod pol bara). Plus, jst imam 2>3 padca samo za kakih 600, 700 RPM...

Glede hitrosti ti ne znam rect, ker na stevec ne gledam - bom prihodnjic snemal eno furo.

LpF
 
Uporabniški avatar
dejan84
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2918
Pridružen: Po feb 23, 2004 11:08 pm
Kraj: Cesta moj duma

Napisal/-a dejan84 To jun 29, 2010 10:53 am

eXtreme69 je napisal/-a:Hude slike iz zraka!

Drgač pa če me kdo praša če sm biu na TA #3 in pa gre gledat slike mi ne bojo vrjel.. res ne vem kako je možn da sm sam na eni sliki :shock: :lol: jebemu! :-P


Če so pa mislili, da si varnostni avto :P




Mal heca ;)
Zakaj vozniki hond v dežju vozijo tako hitro? Ker bežijo pred rjo :D
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm

Napisal/-a Tilen18 To jun 29, 2010 11:38 am

kdaj pa bo TA #4? :)
 
Uporabniški avatar
eXtreme69
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Če maj 06, 2010 9:22 pm

Napisal/-a eXtreme69 To jun 29, 2010 11:52 am

gofra je napisal/-a:Imas se tretjo zaporedno ravnino, kjer bi verjetno kak zmogljiv 4x4 uspel razvit blizu 90-100 km/h, z nekaj srece (in za tiste, ki imajo res zmogljive zavore :P) pa se naslednja ravnina takoj za prvim 180-stopinjskim ovinkom ;)...tam se da lepo nabrat brzino ze iz ovinka in jo prenset cez sikano...

LpF


Jaz sem na "vseh treh" dal v tretjo, če sm pravilno pripeljal..., sam na tisti tretji sm mogu na polno pohodt bremzo če sm hotu spelat. Je pa pr men druge konc nekje pr 90-95 če se ne motm, vse ostalo se voz z drugo :)

Drgač pa kruta.. pr 70 že konc druge :shock:


@dejan84: bom dau za drugič safety car, me vsaj noben ne bo prehitevu :D

@B|ind: hvala! Zdj mam 3 slike se skup haha ;)
Slika
 
GodOfAll
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: So maj 07, 2005 7:39 pm
Kraj: Fračji dol

Napisal/-a GodOfAll To jun 29, 2010 12:00 pm

WRC555 je napisal/-a:Na 4 mestih? Kje pa tocno...ker jst vem samo za dve taki tocki...na koncu ciljne ravnine, pa takoj po prvem levem ovinku...

Jaz npr. sem tokrat vozil celo v 2. Na krog je tko čez palc ene 12x zabilo v blokado (tm okol 7400-7500).

Tisti, ki nočejo v visoke obrate vozijo tako (verjemi da imajo eni lučko na 5400 nastavljeno): čez ciljno ravnino iz 2. v 3., potem da v 2. za ovinek, zopet v 3., spet lahko v 2. za ovinek, zopet v tretjo, nato šikanca, ovinek v levo in zopet v tretjo čez nasledno šikano. Torej skupaj lahko tudi 4x, 3x pa sigurno.
Priponke
sti2002.jpg
 
Uporabniški avatar
LoCo
Uporabnik
 
Prispevkov: 960
Pridružen: Po jan 05, 2009 6:04 pm

Napisal/-a LoCo To jun 29, 2010 12:19 pm

Tilen18 je napisal/-a:kdaj pa bo TA #4? :)


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Slika
Edmunds.com je napisal/-a:Mitsubishi made a decision when developing its Evo X to go upscale. No longer was it good enough to kick Subaru's ass. Now it wanted to go after the big players in the sport sedan market.


Slika
 
Uporabniški avatar
pinjas
Novinec
 
Prispevkov: 411
Pridružen: Ne feb 06, 2005 11:11 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a pinjas To jun 29, 2010 1:00 pm

kaj pa rezultati ?
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS To jun 29, 2010 1:02 pm

pinjas je napisal/-a:kaj pa rezultati ?


Stran 11:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... &start=200

:pop:
 
Uporabniški avatar
omahens
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Po avg 02, 2004 3:54 pm
Kraj: Senovo

Napisal/-a omahens Če jul 01, 2010 11:14 am

Še nekaj fotografij by Andrej škorjanc:

http://cid-1320a4e7ffec1ae7.photos.live ... janc?uc=26
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Napisal/-a Slicker Če jul 01, 2010 12:04 pm

kaj se pritožujete glede brzin :lol: jaz na tem sicer nisem bil ampak na prejšnjem in če sem v drugi lahko peljal pribl. polovico proge, ker drugače se ja cagr nevarno približal rdečemu polju. v tretji pa preden turbina prime morš pa spet šaltat nazaj, ker je že naslednji ovinek. tako da dizel za raceland skoraj no go.
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Če jul 01, 2010 1:54 pm

meni zadnji link ko odpem zazna da so vse slike virus in mi blokira
Slika
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Schkorc Če jul 01, 2010 9:12 pm

Sam sem se tokrat prvič udeležil TA in ga moram pohvaliti. Res sem pred tem ves čas mislil, da bo preveč podoben ostalim trackdayem, ampak je vseeno malce drugačen. Sploh tale timing se mi dopade, ker smo jst in naši bolj lene sorte in se nam ne ljubi meriti časov s štoparico, niti se nam ne bi ljubilo menjati transponderjev, če bi jih bilo samo par. Tako pa je bilo super, dejansko imaš izmerjene vse čase in ne moreš "zgubiti" hitrega kroga. Pohvalno.

Prav tako se mi zdi super, da smo vsi prišli na vrsto (da ni bilo omejevanja prijavljenih) in dejansko niti ni bilo prehudo počakati tistih par minut, da smo prišli na vrsto. Če pogledam da na slalomih čakamo na naslednjo vožnjo par ur, mi ni potrebno nadaljevati :).

Edino tisti "test" (razvrstitev avtomobila v razred) je pa ful zahteven, smo potrebovali kar precej časa, da smo ga rešili (reševali smo ga skupinsko, pa še vseeno bi kje potrebovali kakšno polovičko, glas ljudstva ali kaj podobnega) :D.... Pa še tako smo se verjetno zakalkulirali pri izpolnjevanju glede na to, da nismo vozli v istem razredu :).... Je res treba tako komplicirati z avtomobili :D?


V glavnem jst in moja GTTjka nisva bila ravno v najboljši formi. Zasedla sva zadnje mesto v svoji skupini :D, tako da je razočaranje veliko :lol:...
Za piko na i je začel nekje puščati tlak, tako da je delala samo na nekje 0.5 BARa :roll:, potem sem pa obupal oops.... No ja, pa ni bil vsega avto kriv, tudi jst sem bil smotan, ker z Gregovim Cliom se mi je pa zdelo da mi gre bolje :lol:.

Naslednjič se spet vidimo, sicer bomo prisotni z malo drugačnimi prevoznimi sredstvi, ampak mislim, da bo manj utrujajoče :D....

@omahens: Dobre fotke... Naredil si 200 fotk od tega cca 100 od moje 5ke :shock: :lol:, saj tako lepa pa spet ni :).... Dobro je imeti veze in poznanstva :P :).

@UrbanD: Pa je res tako izstopal tisti povešeni del mojega odbijača, ki si ga uporabil v filmčku :lol: HEC... BTW dober filmček....

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair So jul 03, 2010 3:45 pm

Tudi z moje strani pohvale za filmček. 8)

In Ozi, jebenti, res pohvale za čas. Eden izmed redkih, ki se je v bitko podal na "navadnih" gumah. Bravo 8)
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= To jul 06, 2010 12:18 am

Evo malo pozno ampak še moje fotke (no tokrat je bila za objektivom malo več boljša polovica):

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika




Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika


Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika


Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika


Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika


Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika


Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika



Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika



Lp 8)
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov