Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a Schkorc So jun 09, 2012 1:26 am

Si ne upam odpreti nove teme o rallyu Velenje, pa bom raje kar tukaj nalepil, sicer malo pozno pa vseeno...

Ob letošnji 30-letnici AMTK Velenja bo danes in jutri organiziran že 27. AMTK rally Velenje.
Prijavljenih je kar 68 posadk, če bo kdo prišel navijati- štartna številka 47 srebrni Clio (pa nič ne bom jezen kakšnega videa- pa magari posnetega s telefonom :)).:
Slika

Več na spketni strani rallya (si ne upam prilepiti linka)
Vsi zemljevidi HP-jev, etap in ostalega na Google Maps: AMTK rally Velenje

Program:
Sobota, 9. junij 2012
13:01 Start, Titov trg Velenje
13:14 HP 1 Laze - Šentilj 7,2 km
13:37 HP 2 Prelska - Vinska Gora 8,9 km
14:32 Servis
15:05 HP 3 Laze - Šentilj 7,2 km
15:28 HP 4 Prelska - Vinska Gora 8,9 km
16:23 Servis
16:56 HP 5 Laze - Šentilj 7,2 km
17:19 HP 6 Prelska - Vinska Gora 8,9 km
19:09 Servis
19:42 HP 7 Super special - TRC Jezero 3,2 km
19:57 Servis

Nedelja, 10. junij 2012
8:41 Servis
9:09 HP 8 Ravne pri Šoštanju - Zavodnje 19,7 km
10:29 Servis
11:07 HP 9 Ravne pri Šoštanju - Zavodnje 19,7 km
12:07 Servis
12:52 Cilj, Titov trg Velenje

Slika
Slika
Slika
Slika

Zdaj pa hitro malo podremati...

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a Schkorc So jun 09, 2012 1:26 am

Si ne upam odpreti nove teme o rallyu Velenje, pa bom raje kar tukaj nalepil, sicer malo pozno pa vseeno...

Ob letošnji 30-letnici AMTK Velenja bo danes in jutri organiziran že 27. AMTK rally Velenje.
Prijavljenih je kar 68 posadk, če bo kdo prišel navijati- štartna številka 47 srebrni Clio (pa nič ne bom jezen kakšnega videa- pa magari posnetega s telefonom :)).:
Slika

Več na spketni strani rallya (si ne upam prilepiti linka)
Vsi zemljevidi HP-jev, etap in ostalega na Google Maps: AMTK rally Velenje

Program:
Sobota, 9. junij 2012
13:01 Start, Titov trg Velenje
13:14 HP 1 Laze - Šentilj 7,2 km
13:37 HP 2 Prelska - Vinska Gora 8,9 km
14:32 Servis
15:05 HP 3 Laze - Šentilj 7,2 km
15:28 HP 4 Prelska - Vinska Gora 8,9 km
16:23 Servis
16:56 HP 5 Laze - Šentilj 7,2 km
17:19 HP 6 Prelska - Vinska Gora 8,9 km
19:09 Servis
19:42 HP 7 Super special - TRC Jezero 3,2 km
19:57 Servis

Nedelja, 10. junij 2012
8:41 Servis
9:09 HP 8 Ravne pri Šoštanju - Zavodnje 19,7 km
10:29 Servis
11:07 HP 9 Ravne pri Šoštanju - Zavodnje 19,7 km
12:07 Servis
12:52 Cilj, Titov trg Velenje

Slika
Slika
Slika
Slika

Zdaj pa hitro malo podremati...

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a maniaxxx So jun 09, 2012 8:58 am

Jaz najbrž pridem, če te kje ujamem bom objavil fotko..veliko uspeha ti želim :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a maniaxxx So jun 09, 2012 5:50 pm

maniaxxx je napisal/-a:Jaz najbrž pridem, če te kje ujamem bom objavil fotko..veliko uspeha ti želim :mrgreen:


Neki sem te pa le ujel..slikce sledijo oops

http://shrani.si/f/3j/PQ/3AHHlqko/dscn1278.jpg

http://shrani.si/f/1i/Gf/3eSoyH4i/dscn1281.jpg


Mam še en filmček pa ga ne znam naložit,
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a pinny Ne jun 10, 2012 9:50 pm

Sem vidu našga Schkorc-a na reliju v Velenju na ene dveh ovinkih :), kr tku naprej, vaja dela mojstra ;).

Me pa nekej zanima, a ta clio kj predelan oz. dodelan ali je več ali manj serijski, k je v primerjavi z drugimi je tih k miš :D, dretje sicer še vedno ne pomeni da avto kam gre, pa vseeno :mrgreen:.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a peroRS Ne jun 10, 2012 9:53 pm

maniaxxx je napisal/-a:
Mam še en filmček pa ga ne znam naložit,


Pomoje ti bo najlažje, če se registriraš na youtube, naložiš gor filmček in daš link ;)

SlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a srcnik Ne jun 10, 2012 10:11 pm

Na youtube se lahk s uporabniškim od googla vpišeš ;) Tak da en korak manj ;)
 
Uporabniški avatar
aljaz123
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 13, 2010 1:04 pm
Kraj: Prebold

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a aljaz123 Po jun 11, 2012 2:09 pm

Sem bil na rallyju. Samo sem gledal samo v soboto Superspecial. Tam je bilo lepo odfurano glede na vreme.
Čestitam za opravljene vse vožnje le tako naprej in čim več dirk.
[color=#4000BF]Renault Clio 1.8 16v[/color]
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a maniaxxx Po jun 11, 2012 5:30 pm

Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a Schkorc Če jun 14, 2012 9:36 am

Hvala vsem za želje in čestitke. Imeli smo se super, in še enkrat hvala vsem, ki so mi pomagali. Tokrat ne bom vseh našteval, ker bi praktično omenil vse, ki sem jih že prejšnjič. Edino Šempeterskega župnika (Škoflek Mirko), ki nam že par let za šraufanje daje na razpolago njegovo garažo, sem prejšnjikrat pozabil omeniti oops. Pa tokrat je v boksih na novo pomagal Rok.

Pohvale organizatorjem za lep event in res prijetno vzdušje (pa športni funkcionarji so face, da so kljub kislemu vremenu imeli nasmeške na obrazu (tako kot že na Saturnusu) Slika).
Meni osebno je zelo prav prišlo, da tokrat ni bilo potrebno plačevati kavcije za bokse in GPS (200€), tako da to je bilo verjetno za vse z manjšim proračunom super poteza Slika.
Rahlo moteče je bilo edino na tehničnih pregledih okoli zavesic, katere smo imeli v večini pretanke in smo jih morali odstraniti :roll: (saj sem res bolj nov, ampak vidim da bo še zanimivo s temi predpisi, ker sem porabil kar nekaj časa, da sem našel pravo verzijo J dodatka v katerem je omenjena debelina oops :)).

Tokrat je rezultat bil dokaj dober. Velenje mi je bilo sicer že pred začetkom bolj všeč kot Saturnus, ker nismo imeli toliko dela in je vse bilo bolj sproščeno. Za razliko od prejšnjič, sem/smo tokrat zadnji teden celo spali po nekaj ur, in na dan rallya je bila ura šele 2 zjutraj, ko smo končali :)(na Saturnus smo recimo prišli direktno iz garaže). Edino dež v katerem se za volanom ne počutim najbolje (sploh pa brez dežnih gum oops) nam je malo nagajal.
Po prvem dnevu rallya smo tako z ekipo bili na 12. mestu (od 27) v svoji diviziji in skupno na 33.mestu (od 66). Na koncu smo po drugem dnevu v svoji diviziji prilezli na 10. mesto, skupno pa smo bili na 36. mestu.

Mislim, da kakšno mesto ali dve sicer še mogoče lahko pridobimo, ampak drugače je pa to to za ta ("majhen") denar in praktično serijski avto. Za več žal ni denarja, in že tako je vprašanje kako dolgo si bom še lahko tole sam financiral. Sprva sta bila letos v planu samo 2 rallya (Saturnus in Velenje), ampak bom poskusil nekako še stisniti za Maribor. Seveda bi s kakšnim sponzorjem bilo lažje, ampak kaj ko je te težko najti :(.

pinny je napisal/-a:Me pa nekej zanima, a ta clio kj predelan oz. dodelan ali je več ali manj serijski, k je v primerjavi z drugimi je tih k miš :D, dretje sicer še vedno ne pomeni da avto kam gre, pa vseeno :mrgreen:.

V bistvu sem ti že odgovoril :), ja avto je praktično serijski oops. Če ima kdo kakšno idejo kako za malo denarja dobiti kaj konjev, pa kar na plano z njo :D.

Pa še par posnetkov najine vožnje:
27. rally Velenje (avtor komiknm) (se na videu vidi, da je podpora tudi bila prisotna na 0.56 :))
Rally Velenje 2012 HP1 Šentilj (avtor WebbX77)
Rally Velenje 2012 HP02 Prelska - Vinska Gora 1 (avtor mdrally3006)
Rally Velenje 2012 HP4 in HP6 - Vinska Gora (avtor WebbX77)
27. amtk rally Velenje (avtor gre13ga)
Rally Velenje 2012 HP7 SUPERSPECIAL JEZERO (avtor WebbX77) (na istem posnetku še na 8:17 in 8:33
Rally Velenje - SUPERSPECIAL (avtor jurekmetek)
Rally Velenje - SUPERSPECIAL (avtor jurekmetek)
Rally Velenje - Šentilj (avtor maniaxxx79)
Vinska Gora (avtor jurekmetek)

Avtor fotk: Žiga Šparemblek - ŽiŽa: photoziga.blogspot.com
Slika
Slika
Ostale njegove fotke iz tega rallya: 27. AMTK rally Velenje

Za primerjavo ena iz rallya Saturnus (malenkost je pa nižji avto sedaj :)):
Slika


Aja pa hvala tistemu (ne vem komu), ki mi je na zadnjem brzincu pobral in prinesel plastiko ogledala (baje, da je tudi policist zgubil ogledalo :lol:).

@maniaxxx: Hvala za posnetek ;).
Če bo še kdo kdaj šel na ogled rallya in ima voljo, lahko tako s telefonom posname kakšen ovinek, ker mi prav pride in ga bom hvaležen, da vidim kako počasen sem jaz in avto v primerjavi z ostalimi :D.

Se vidimo na 10. rallyu Maribor (pa upam da takrat ne spet v dežju, da se ne bom spet toliko drsal brez dežnih gum :))...

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
robivitez
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: To nov 15, 2011 6:51 pm

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a robivitez Če jun 14, 2012 7:28 pm

Mi smo bili na tem 180 ovinku na HP Vinska gora. Ima kolega nekaj HD posnetkov, pa če te najdem dam gor. A je kje posneto, ko je makaronar zletel globoko v hosto? :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a Blinder Če jun 14, 2012 8:12 pm

Ima abs ta avto? ker origiinal ga je imel. Zavorni diski, ploščice, cevi od olja od zavor, original?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a Schkorc Pe jun 15, 2012 10:53 am

Blinder je napisal/-a:Ima abs ta avto? ker origiinal ga je imel. Zavorni diski, ploščice, cevi od olja od zavor, original?

Avto je skoraj povsem original, in ja tudi ABS še vedno ima. Sicer smo ga nameravali izklopiti, ampak smo dobili info, da avto potem ne dela v redu, ker ne dobi podatkov o hitrosti. Potem se s tem nismo več ukvarjali. Sem pa opazil, da pri mojih starih gumah niti ni tako napačno to z ABS-om :), res pa kdaj tudi premalo zavira, ko je kakšno kolo v zraku...
Edino kar je zamenjano so sprednje zavorne ploščice, ki pa so dirkalne.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a X-Hair Če jun 21, 2012 10:51 am

Haaaaa sej ne morem verjet. 8) Res ste se nekam preplašeno vozil po dežju. :twisted: Sicer pa vse čestitke. Super fajn bi bilo, da bi lahko tudi na rally-ju prišel do tebe in bi kakšno rekla. Seveda, da sem tudi sam tam z kako kripo. Kakšen bosanec bi bil kot nalašč. :mrgreen: Še naprej veliko užitkov, čimmanj jebanja, čimmanj okvar in seveda kakšen sponzor. Glede ABS-a so sicer prvi kilometri zajebani, če ga nimaš. Ma če treniraš, zadevo natreniraš. Ne gre ravno čez noč, no ja, odvisno kolk si Loeb-a. Ampak sedaj ko mam ABS, je to šrot od šrota. Za dirkat je sploh NO GO. Se ti tisto vklopi, letiš sam naravnost. :roll: Za normalni promet je pa fajn, da je.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a Schkorc To jun 26, 2012 12:07 pm

@X-Hair: Ja pa daj sestavi eno "kripo" skupaj, tako kot smo jo mi, in pridi še ti malo uživati, ne bo ti žal ;) :D. Aja pa hvala za čestitke in želje :).

@vsi: Drugače pa spet bo rally. In ker nočem kršiti pravil (in NISEM organizator, da bi se moral dogovarjati o objavljanju) ne bom lepil podatkov (časovnic, zemljevidov,...). Verjetno pa uporabnikom forumov, ni pretežko s pomočjo googla (pardon: iskalnika oops) poiskati informacij. Mislim pa, da vseeno lahko napišem, da če bo komu recimo v soboto dolgčas, da priporočam izlet po prelepem Mariboru (to ni reklama za dogodek, ker je omenjen samo kraj) =P :twisted: :D.
Če pa bo kdo slučajno potem izlet izkoristil še za ogled neke dirke, pa se spet priporočam za kak posnetek z mobitelom (spet se pardoniram, mislil sem z mobilnim telefonom oops), štartna številka 33 - še vedno srebrni Clio 2 (pa pismo, spet se opravičujem, sem mislil srebrni "hatchback" avto francoskega porekla, ki jih izdelujejo tudi v novomeškem Revo..., ah saj brez veze, mi ne gre od rok, to ne-reklamiranje :lol:).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a Schkorc Po jul 09, 2012 9:42 am

Tudi 10. rally Maribor je za nami in tudi tokrat smo videli ciljno rampo...

Slika

Avto je še vedno cel in brez praske, kar verjetno pomeni, da sem (pre)počasen :D.

Kaj dosti sprememb se pred rallyem na avtomobilu tokrat ni delalo, čeprav... za vse tiste, ki so se do sedaj pritoževali nad glasnostjo (oziroma neslišnostjo :)) mojega Clia, je pa tokrat bilo poskrbljeno ;). No predvsem je bilo poskrbljeno zame in za "sanacijo" prejšnjega začasnega izpuha, ki je izgledal naravnost obupno, da mi ni več nerodno :D.
No tako je do sedaj izgledal ta začasni izpuh :lol::
Slika
in zato sem sedaj z novim tako vesel :D
Seveda se je spet delalo na zadnji dan in po spletu naključij :).

Med sestavljanjem in vpasovanjem glušnika (oziroma hrupnika :)):
Slika

Slika

Slučajno se je v vsej naglici našel tudi dirkalni katalizator (seveda s FIA homologacijo) Slika.

Slika

Končni izdelek je odličen (žal ni bilo časa fotkati). Izgled je čisto po mojem okusu in je res lepo narejen, od zunaj se ga pa sploh ne opazi (to mi je zelo všeč) :D. Avto je pa ravno dovolj glasen, tako da se ljudje na brzincu sedaj celo umaknejo s ceste :).
Moram se pa zahvaliti sovozniku, da je sploh toliko gnjavil s tem izpuhom, potem Brešerju, Fabiani-ju za lonec in predvsem Ribiču za vse ostalo okoli izpuha... res najlepše hvala za pomoč ;). Če bo kdo potreboval kak izpuh (ali pa turbino :D) - res priporočam in rade volje posredujem kontakt ;).

Če sem ravno pri zahvalah, se tudi tokrat spet zahvaljujem tudi vsem ostalim (Luku, Križanu, servisu Blatnik, župniku Mirku, pevskemu zboru, ki je med našim šraufanjem lepo pel nad nami na vajah :D, Muhovicu, drejarju Nemevšku, Premrlu-MGM Racingu-u, AvtoUri-ju, Roku, aja pa moji, da me prenaša in pomaga financirati Slika :D, ter vsem ostalim).
Saj vem, da sem tečen s tem zahvaljevanjem, ampak ti ljudje mi res toliko pomagajo in brez njih dirkanja zame ne bi bilo.
No pa naj bo dovolj pisanja...

Takole smo se imeli v MB:
Slika

pred štartom HP Gačnik (skok), kjer sem sklenil, da ne bom skakal :):
Slika

No in seveda nisem skakal :D:
Slika

Slika

Drugače to skakanje niti ni tako hudo kot pristajanje na tistih grbinah :).
Pa še video naše ekipe Rally Maribor 2012- HP4 in HP6- Gačnik (SKOK IN OVINKA, KI SLEDITA) (možnost FullHD je malo lepša), za tiste, ki se jim ne da pogledati celega posnetka Schkorc-Škapin @10:24min in še enkrat isti video drugi krog @11:50min

Tole pa je posnetek čisto prvega skoka Rally Maribor 2012 - pure sound + bonus @13:21min, avtor: WebbX77, ki me je malo presenetil (sem bil prepričan, da nisem toliko hiter, da bi poletel :)). Sledil je drugi krog, videl sem, da vozim za nekom. Ko sem se bližal skoku, pa se mi je zdelo malo čudno, da ljudje gledajo v drugo stran in skačejo proti cesti.
Tam je namreč sledilo tole izlet Fabie na skoku @13:54min :(. Je pa kar grozno, ko v bistvu veš, da se je nekaj naredilo pred tabo in pelješ po cesti kjer ne vidiš ničesar, za povrhu vsega pa veš da boš v zraku, ko boš videl kaj te čaka (recimo avto sredi ceste)... No sem upal na najboljše.

En video iz makedama Rally Maribor 2012 HP1 Meljski hrib 1 @11:33min, avtor: mdrally3006.
Pa še nekaj malega Clia in navijanja od kolegov, ki sta žal odstopila na zadnji HP :( 10. rally Maribor 2012 @0:26s, avtor: komiknm, ter na istem videu še malo na 14:07min

No pa še malo fotk:
Slika

Slika

Slika
Avtor večine fotk (tistih na katerih je "podpisan"): Žiga Šparemblek - ŽiŽa: photoziga.blogspot.com (na blogu najdete tudi ostale fotke iz rallya ;))
BTW Hvala za fotkanje :).

Pa tale akcijska mi je tudi všeč
Slika
Se vsaj vidi, da je še ostalo nekaj malega poguma :) (BTW na levi je graben v katerega je letelo nekaj avtomobilov).

Kar se tiče samega rallya je bilo super. Stvar ki mi je bila všeč (pač za malo spremembe) je bilo to, da je vse bilo na istem mestu. Torej verifikacija, boksi, štart, cilj, oglasna deska, parc ferme,..., tako si lahko bil precej časa z ekipo v boksih.
Sami brzinci so pa kar zahtevni in je treba kar paziti, da ne narediš napake. Vožnja bi lahko bila malo boljša, sploh na prvem brzincu kjer sva v kombinaciji s slabo izbiro gum izgubila več kot 35s, v primerjavi z drugo ponovitvijo te HP. Na ostalih preizkušnjah sva bila povsem solidna in sva se vrtela v povprečju okoli 15. mesta v svojem razredu in okoli 28. mesta skupno. Na koncu sva bila v svoji diviziji 13. (na štartu je bilo 27 posadk v div.1) in skupno 25. (štartalo nas je 44).

Aja pa bilo je vroče in še malo "vročejše", tako da smo bili po koncu dneva res kuhani. Zato verjetno nisem bil edini navdušen nad tem, da nam na koncu ni bilo potrebno na avtomobile čakati par ur :D?

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a Schkorc Sr maj 15, 2013 1:36 pm

Naporen 36. rally Saturnus je za nami. Bilo je nekako tako kot smo že vajeni. Šraufanje do zadnjega, ker avto očitno protestira za Saturnus, ampak smo ga na koncu le dovolj dobro ukrotili, tako da na samem rallyu ni povzročal težav. No razen Moravče kjer bi ob še eni ponovitvi tega HP verjetno ostali brez motorja- bi zbežal iz nosilcev :roll:... nosilci so že tako bili toliko uničeni po HP Moravče 1, da je bilo potrebno ves čas držati prestavno ročico, da ni metalo iz prestave... BTW Vsi nosilci so pred rallyem bili novi z 0km :lol:).

Poleg avtomobila, pa je tudi ostalo bilo podobno. Zanič gume za prve 3 HP v soboto (še dobro, da dežne gume v dežju sploh ne delajo dobro :roll:), plastenka pod stopalkami na HP Krtina 1, HP Moravče 1 odpovedal mikrofon v sovoznikovi čeladi + telefon padel pod stopalke,...
Nova razporeditev vrstnega reda je poskrbela, da so hitrejši avtomobili štartali za počasnejšimi, tako da je bilo potrebno prehitevati (to ni tako enostavno na tistih ozkih odsekih) in se hkrati umikati hitrejšimi (tudi to ni enostavno) :roll:.
Pač pestro :).

Na štartu je bilo 70 posadk, od tega 25 posadk v diviziji 1. Končno uvrstitev pa je dobilo 41 posadk (tukaj so tudi tisti, ki po super rally pravilu niso odpeljali celotnega rallya).

Naša ekipa je na SS štartala solidno, v prvem sobotnem delu (HP 2,3,4) nadaljevala bolj slabo (huda borba z oprijemom zadka zaradi gum), potem v drugem sobotnem delu (HP 5,6,7) pa se je stanje izboljšalo (predvsem dosti boljša izbira gum).
Nedeljski del (HP 8,9) se je začel preveč previdno (gume so bile sicer izbrane precej dobro), druga ponovitev teh HP pa je bila že precej dobra (sploh zadnji HP 11 kjer sva peljala 7. čas v div1 in 28. čas skupno- iste gume kot prej).
Tako smo na koncu prilezli skupno na 28. mesto in na 9. mesto v Div.1.

To je to. Mi smo se imeli dokaj fajn, vseeno pa se bolj veselim domačega rally Velenje, ki bo čez dobre 3 tedne.

Hvala vsem, ki so mi pomagali. Tokrat je poleg večine, ki mi pomaga že od začetka, bilo zraven še par novih (recimo Tilen,...), tako da hvala vsem (Blatnik(i), Muhovic, Škapin, Križan, Rojnik,..........).

Slika

Slika

Slika
Avtor fotk: Žiga Šparemblek - ŽiŽa: photoziga.blogspot.com (na blogu najdete tudi ostale fotke iz rallya )

Še enkrat tudi hvala vsem za fotke in kak video (če še ima kdo kaj, se priporočam).

BTW pohvale domačinom predvsem na HP Krtina (pa tudi HP Moravče), ker so res številčno poskrbeli za res pravo vzdušje :shock:. To je rally ;).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a King1 Pe maj 17, 2013 5:04 pm

Primoz te imam na posnetku.... sem snemal. Dobri ste bili vsi. Kapo dol res.

lp
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a Schkorc Po maj 20, 2013 2:30 pm

King1 je napisal/-a:Primoz te imam na posnetku.... sem snemal. Dobri ste bili vsi. Kapo dol res.

Če je posnetek kje za videti, se priporočam :). Aja pa hvala za pohvalo :).

Drugače, če ima kdo voljo gledati... Vem, da je malo moteče zaradi ogledala in senčnika, ampak jbg :). Prvih HP ne bom kazal, mogoče pa sta bolj zanimiva nova HP.
BTW Hvala mloncar za super (čeprav mi vedno nagaja) GoPro-ja ;) :). Škoda, da ni posnelo Krtina 2 in Moravče 2, ker tisto bi bilo pa dokaj zanimivo videti.

HP8 Krtina 1 (nekje 3:25 se začne fusbal pod stopalkami :)... na koncu HP sem tegotno vse pospravil :)):


In pa HP9 Moravče 1, 24 minut mukotrpne vožnje :) (tukaj se približno vidi kako izgleda, ko se zgubiš v zapiskih :)... in koliko so zapiski in sovoznik pomembni- Ford je precej hitrejši na makadamu, na asfaltu pa mi je bil napoti. Iz posnetka se sicer težko vidi/sliši kdaj sva se izgubljala z zapiski, ampak se lahko vidi glede na približevanje in oddaljevanje Forda :)- BTW nisem si mislil, da se ti oldtimerji tako pogumno vozijo na počez (in to ves čas :D).


Res škoda, da ni posnetega zadnjega brzinca, ko recimo (napačen) desno 6 iz zapiskov potem v realnosti na vstopu v ta ovinek postane desno 2 ipd. :lol:...

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Schkorc na rally Saturnusu

Napisal/-a King1 To maj 21, 2013 5:32 am

Hej... imam posnetek ampak je zelo kratek. Snemal pa sem te tam kjer je na drugem posnetku čas točno 15.46 ko si pozdravil. Pri tisti škarpi na levi. Gor sem stal. ;)

lp
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost