Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Patriik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To maj 12, 2015 8:14 pm

Astra J 2013 Tezava z Sklopko - Garancija

Napisal/-a Patriik Pe feb 15, 2019 5:02 pm

Zdravo,

Pred 4 meseci smo kupili Opel Astro J 2013 letnik. Dva tedna nazaj se je pojavila tezava z sklopko. Prodajalec, ki je pooblasceni je sprva menjal nekakšno cevko ki pelje do sklopke in so nam povedali, da ce ni bil problem v tej cevki - (ki se dan danes ne vem o kaksni cevki je govora )je problem v cilindru sklopke. Ker se je tezava ponovila je avtovleka (asistenca) avto odpeljala prodajalcu avto da odpravijo napako. Naj bi zamenjali cilinder sklopke, sedaj pa zahtevajo 200 eur placila. Problem ni v placilu, denar je za placilo ampak me zanima ce resnicno to ne spada pod njihovo garancijo? In bi rabili oni na svoje stroske avto popraviti? Za avto so povedali, da je dobro ohranjen pri nakupu ampak ze po enem tednu je bila tudi ena izmed tezav, tisto so odpravili na svoje stroske.. me zanima, ce se ta tezava steje pod stvarne napake in ce morajo oni na svoje stroske odpraviti napako saj sem nekje bral, da v roku 6 mesecev morajo oni po zakonu zveze potrosnikov take napake odpraviti... prosim za nasvet ..
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Astra J 2013 Tezava z Sklopko - Garancija

Napisal/-a frgo Pe feb 15, 2019 5:52 pm

še pri novem moraš imet srečo, da priznajo garancijo na karkoli okrog sklopke, ker oni to štejejo v "potrošni material"
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Astra J 2013 Tezava z Sklopko - Garancija

Napisal/-a nejc1 Pe feb 15, 2019 5:54 pm

Če se niste kaj dogovorili oz. doplačali za daljšo garancijo potem velja 1 mesec po nakupu po zakonu.. Tako da bo pač treba plačat, cilindra sklopke pač lahko "crkneta" ni to nekaj večnega..
 
Patriik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To maj 12, 2015 8:14 pm

Re: Astra J 2013 Tezava z Sklopko - Garancija

Napisal/-a Patriik Pe feb 15, 2019 5:58 pm

Imamo 24 mesecno dodatno garancijo... mi je pa cudno tole, ker oni bi zdaj radi “igrali loto” glede napake.. niso sigurni ce je to tezava. Tako lahko tudi polovico avta zamenjamo..

Glede na to pa, da so zagotovili tehnicno brezhiben avto je vse skupaj malo tako... zdaj se samo se bojim, da ne bo cez mesec dni kaj drugega se narobe
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Astra J 2013 Tezava z Sklopko - Garancija

Napisal/-a nejc1 Pe feb 15, 2019 6:01 pm

Potem imaš sigurno tudi papirje, kjer točno piše kaj ta garancija obsega in kaj ne...
 
Patriik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To maj 12, 2015 8:14 pm

Re: Astra J 2013 Tezava z Sklopko - Garancija

Napisal/-a Patriik Pe feb 15, 2019 8:01 pm

V garanciji ni omenjen cilinder sklopke oz. Nasploh sklopka. Pise, da vse kar spada menjalniku razen tesnil in tekocin spada pod garancijo in ostale zadeve kot so blok motorja itd itd., sklopka nikjer omenjena.

Se vedno sem mnenja, da verjetno ce ti zagotovijo brezhiben avtomobil naj se tega tudi drzijo in napako odpravijo na svoje stroske...

In kako mi lahko recejo da bodo stroski se vecji ce je drugje tezava?? Potem ta garancija, ki smo jo dobili je samo za podkurit...
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Astra J 2013 Tezava z Sklopko - Garancija

Napisal/-a frgo Pe feb 15, 2019 8:22 pm

Patriik je napisal/-a:Glede na to pa, da so zagotovili tehnicno brezhiben avto je vse skupaj malo tako... zdaj se samo se bojim, da ne bo cez mesec dni kaj drugega se narobe


Tehnično brezhiben avto si očitno dobil, ker se je napaka, če prav razumem, pojavila šele po 2 mesecih od nakupa. In kupil si 6 let star avto. Kaj si res pričakoval, da ne bo nič crkovalo?

Zagotovo imaš sicer omenjeno, da potrošnega materiala garancija ne krije. To še pri novem piše. In sklopko tudi pri novih avtih štejejo pod potrošni material.

Ampak kar sem ti že 2x napisal itak ne boš hotel razumet, ker si prepričan, da imaš prav in da si nategnjen.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov