Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Skoraj nesreča

Napisal/-a Fnatic To maj 25, 2021 10:39 am

Upam, da pišem v pravo temo.

Včeraj na poti domov iz službe se mi je, kot že nekajkrat poprej, zgodilo, da se je nekdo na nasprotnem pasu odločil prehitevat tako, da sem moral jaz zavirat, da ni prišlo do nesreče. Tokrat zopet tako. Hudič je bil, da je ravno takrat ulivalo iz neba kot sodni dan. Zakaj? Ker se je en bebec odločil prehitevat svojo kolono, na naši strani pa sem bil jaz prvi v ''koloni''. Ker je očitno želel preveč, so mu že vsi trobili, prav tako jaz in ostali na moji strani. Ni šlo drugače, na polno sem zaviral, zaneslo me je, z zadnjimi kolesi šel čez rob vozišča. Decu je uspelo zadnji moment spravit avto nazaj v kolono.
rezultat: njemu se je*e, meni pa počla guma. AMZS asistenca do vulkanizerja, nova guma, premontaža itd.
Torej zaradi enega debila, sem imel zje*ane plane in dodatne stroške.
Klical na policijo in pravijo, da če nimam prič ali če ni kamer tam, ne morem nič. Kamero imam sam v avtu. Ne samo registrsko ampak voznika se vidi. Ne morem baje nič, ker pri nas kamera velja samo v primeru dokazila nedolžnosti. Torej preprečil sem najverjetneje verižno trčenje, nastradam pa potem sam?
Se res ne da nič storit? Ker bi najraje onemu pasaterju šel eno primazat okoli ušes. Če ne, pa naj vsaj odgovarja za to.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a D12J12 To maj 25, 2021 11:41 am

Če imaš kaj prič predloži posnetek in naj vsak pove da je videl npr: črnega karavana te in te znamke kateri je prehiteval kolono. Ljudje so priče, posnetek je razjasnitev kaj se je dogajalo.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a Fnatic To maj 25, 2021 1:03 pm

Razumem. Tako bi šlo ja. Samo problem je, da ostale priče so pač random vozniki.
Razen, če jih iščem po registrskih :)

Mislim, da ne bo nič..
Ba-dum tssssssss =P
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a Skyen To maj 25, 2021 2:13 pm

Če že nič drugega, vsaj posnetek javno objavi, da se ga vsaj tako malo čez žerjavico povleče..
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a Blinder To maj 25, 2021 2:14 pm

Kako te je zaneslo?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a limas To maj 25, 2021 6:06 pm

Če je tvoja kamera zabeležila njegovo reg. št., greš na Policijo in prijaviš prometno nesrečo. Dejansko je šlo za prometno nesrečo po 1.odst. 109 čl. Imamo samo materialno škodo na tvojem vozilu.
Posnetek s kamer služi preiskovalnim in sodnim organom za pojasnitev okoliščin, torej je še kako koristen.
Na podlagi prijave in tvojih dokazil (guma, račun, slika s kraja dogodka), bi morala Policija raziskati okoliščine in izslediti povzročitelja. To je tudi temelj, da lahko od povzročitelja terjaš škodo za novo gumo.
Povzročitelj nesreče je zapustil kraj dogodka, kar ga dodatno bremeni.
Tako na grobo in na kratko.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a danci1973 To maj 25, 2021 6:24 pm

Fnatic je napisal/-a:Ker je očitno želel preveč, so mu že vsi trobili, prav tako jaz in ostali na moji strani. Ni šlo drugače, na polno sem zaviral, zaneslo me je, z zadnjimi kolesi šel čez rob vozišča.

Najprej si trobil, potem pa si zaviral? Ne bi bilo bolj varno obratno?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a Fnatic Sr maj 26, 2021 6:56 am

limas je napisal/-a:Če je tvoja kamera zabeležila njegovo reg. št., greš na Policijo in prijaviš prometno nesrečo. Dejansko je šlo za prometno nesrečo po 1.odst. 109 čl. Imamo samo materialno škodo na tvojem vozilu.
Posnetek s kamer služi preiskovalnim in sodnim organom za pojasnitev okoliščin, torej je še kako koristen.
Na podlagi prijave in tvojih dokazil (guma, račun, slika s kraja dogodka), bi morala Policija raziskati okoliščine in izslediti povzročitelja. To je tudi temelj, da lahko od povzročitelja terjaš škodo za novo gumo.
Povzročitelj nesreče je zapustil kraj dogodka, kar ga dodatno bremeni.
Tako na grobo in na kratko.


Hvala. Bom se osebno zglasil na policiji. Prek telefona nisem uredil nič. Vsi odgovori so bili v smislu ''nič ne moremo''.

@danci1937, ne dlakocepi. Poskušal sem kar najbolje opisat zadevo. Zgodilo se je vse skupaj presneto hitro in kot voznik, bi lahko vedel to.

@blinder, ne razumem. Kaj kako me je zaneslo? Pri 50kmh skočiš na bremzo, zunaj lije kot iz škafa in aquaplanung.
Ba-dum tssssssss =P
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a Kristjan123 Sr maj 26, 2021 8:04 am

No napisi kako se bo razvilo naprej. Imam pa obcutek
da ne bos dosegel nic. Smo imeli par let nazaj lokalno enega wanabe drifterja z bmw-jem je bil podoben primer je vzel celo cesto zase punca od kolega prpeljala nasproti se je ustrasla in direkt v robnik. No uspesnez z bmw je na policiji izjavil da je pripeljal cisto normalno po svojem pasu in to je bilo to. Se je pa cez nekaj casa zabil v rit enemu pred sabo ki je ustavil pred prehodom. Karma verjetno :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a limas Sr maj 26, 2021 10:20 am

Blinder je napisal/-a:Kako te je zaneslo?


Saj je napisal kako.
Zadevo je rešil na najboljši način. Zaviral je in delno odpeljal na bankino.

Ženske običajno v paniki zapeljejo čez bankino, v graben ali kakšno drevo. Enako velja za velik del nespretne moške populacije.

Poučno iz tega posta je, da ko se izogibaš potencialni nesreči, ki je nikakor ne moreš preprečiti na tak način, da bo škoda za ljudi in predmete najmanjša. Tako je Fnatic tudi storil in tega nas v avtošolah ne učijo.

Zanimiva tema. Vsak forumaš bi lahko napisal kakšno svojo izkušnjo. Koristilo bi vsem v smislu delitve dobre prakse.

Sam sem imel skoraj enako izkušnjo, le da sem bil edini vozeči v svojem pasu, nasproti pa je bila kolona, ki je vozila znotraj omejitev. Mene je rešilo: hitra reakcija, ABS in dovolj široko cestišče.
Na cestah je vedno več pacientov, pijancev in celo drogiranih...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a DePalmo Sr maj 26, 2021 8:43 pm

Policija ti je rekla da rabiš pričo. A nimaš punce? Žene? Prijatelja?
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a MORDOR Če maj 27, 2021 4:56 pm

A vidiš. Prav želijo da vzameš stvari v svoje roke lociraš voznika pa dvakrat čez kumaro. Samo kaj ko potem odgovarjaš in spet ti nasrkaš.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Skoraj nesreča

Napisal/-a Kristjan123 Če maj 27, 2021 6:18 pm

Ni samo pri nesrečah tako...
Poznam primer človeka ki živi recimo malo bolj na samem je šel s psom na sprehod. Se vrne nazaj ravno pravi čas, da dobi lokalne cigane na dvorišču so preplezali dvoriščno ograjo in eden je že plezal na balkon so bila vrata dnevne sobe odprta. Pa se zadere bolj za pogum kot ostalo :) kaj delate... so zbežali no ta, ki je skočil z balkona si je zvil gleženj in ga kasneje tožil.
Njihova verzija zgodbe je bila, da so se izgubili in so prišli na vrata dvorišča vprašat za pot in sploh niso vstopili na ograjeno dvorišče nakar je on naščuval psa na njih oni so bogi bežali eden je padel in si zvil gleženj vsi štirje so povedali enako zgodbo. To da so tej "poštenjaki" znani vsej okolici po svojih nečednih rabotah ni na sodišču pomagalo nič so se potem poravnali in jim je plačal odškodnino. Če povzamem je vlomilcem plačal odškodnino, ker je zakričal na njih ko jih je dobil da kradejo. Verjetno bi jih moral s priporočeno pošto 30 dni prej obvestit, da bo povzdignil glas...
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov