Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a klekej So apr 05, 2014 3:07 pm

Beri je napisal/-a:če ne znaš kje laho parkiraš, te bo kazen izučila - druge ni.


Neznam brate. :lol:
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a Beri So apr 05, 2014 5:42 pm

klemen_ je napisal/-a:
Neznam brate. :lol:

No frks, se boš že naučil - brate Slika
 
muc396
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne nov 02, 2014 12:59 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje II

Napisal/-a muc396 Po nov 21, 2016 8:36 am

Zdravo,
Od neke firme v Londonu sem dobil obvestilo o plačilu kazni za nepravilno parkiranje v Beogradu leta 2014. Na obvestilu je fotografija mojega avtomobila, datum in čas ter rok do kdaj moram plačati parkirnino (41€). Rok plačila je 28 dni, pismo pa sem dobil po navadni pošti, brez, da bi podpisal prejem pisma. Malo mi je vse skupaj sumljivo, pa me zanima, če imate kaj izkušenj s tem?
LP, M
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a Fnatic To nov 22, 2016 10:21 am

Podjetje v londonu za Beograd? Starost dve leti? To se mi zdi kot kakšen spam mail ala scena dam ti 100k evrov ampak mi moraš najprej jurja nakazat za stroške. A lahko fotkaš pa naložiš?
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a primozek68 To nov 22, 2016 11:04 am

Spam s fotografijo in podatki?

To so podjetja ki se ukvarjajo s takimi izterjavami.
Plačaj in to je to.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a DePalmo To nov 22, 2016 12:35 pm

Sem mislil isto napisat kot @Fnatic, ampak me je zmotilo da je v pismu dejanska slika avtomobila. Pobrskaj po internetu za firmo in boš videl če vse štima.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a Fnatic To nov 22, 2016 3:01 pm

Ja kaj pa je danes problem naredit fotko in poslat kot spam? Mislim, lahko bi recimo šel jaz po Lj, fotkal vse napačno parkirane avte, naredil ''fake'' podjetje, moj TRR in pošiljal ''kazni''. Naslov pa tako ni težko dobit. Sicer je to zelo amatersko povedano ampak toliko hekerjev je po svetu in vsega, da to res ni težko. Lej res, najprej preveri podjetje in vse, potem pa dalje.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kazen za nepravilno parkiranje II

Napisal/-a ban Sr nov 23, 2016 7:28 am

muc396 je napisal/-a:Zdravo,
Od neke firme v Londonu sem dobil obvestilo o plačilu kazni za nepravilno parkiranje v Beogradu leta 2014. Na obvestilu je fotografija mojega avtomobila, datum in čas ter rok do kdaj moram plačati parkirnino (41€). Rok plačila je 28 dni, pismo pa sem dobil po navadni pošti, brez, da bi podpisal prejem pisma. Malo mi je vse skupaj sumljivo, pa me zanima, če imate kaj izkušenj s tem?
LP, M

In v kakšen jeziku si dobil pismo?
 
muc396
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne nov 02, 2014 12:59 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a muc396 Sr nov 23, 2016 12:22 pm

Da ne bo pomote. Jaz sem takrat res napačno parkiral, dobil listek za šipo in kazen, ki naj jo plačam nekje na eni ulici v Beogradu. Ker pojma nisem imel kje je ta ulica (pa tudi kazni se je fino izogniti, kajne? :) ), sem šel naprej na pot.
Nimam težav s plačilom kazni, ne bi je pa plačal neki fake firmi v Londonu, ki je iz kakšnega sistema ukradla podatke in sedaj po dveh letih služi na ta način.
Pismo je v slovenščini, napisano je, da se lahko pritožim. Najbolj me moti to, da firma nima nobenega dokaza, da sem to njihovo pismo dobil.

LP; M
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a ban Sr nov 23, 2016 12:53 pm

Neki podobnega se je poleti dogajalo, ko so hrvaški odvetniki pošiljal pošto slovenskim voznikom, ki niso plačal parkirnine v istri. Samo tam so bile kazni enormne, poleg plačila parkirnine še zamudne obresti pa neki drugi stroški, zneski so bili tudi do 150€. Se je pa pojavljalo vprašanje od kod hrvaškim odvetnikom podatki o slovenskih lastnikih vozil, ker gre za osebne podatke do akterih ne moreš kar tako dostopat. Ne vem pa kakšen je bil potem epilog te zgodbe.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a motom Pe apr 26, 2019 4:35 pm

Znanec je dobil pozdrave iz hrvaske za poplacilo neplacane parkirnine v Umagu lani. Parkirnina 11eur, ostali stroški 160 eur. Kaj storiti?
 
Uporabniški avatar
igor1979
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: So jul 21, 2007 8:51 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a igor1979 So apr 27, 2019 8:55 am

Sam sem dobil pred kratkim pošto odvetnika iz Celja ki ga je pooblasti znan specializiran "parkirne kazni" hrvaški odvetnik za poizvedbo po registrski številki vozila v Sloveniji za neplačilo parkirne karte za parkiranje v Zagrebu cca 3 leta nazaj. Znesek celodnevnega parkiranja 100HRK, naj bi izdali račun/listek za brisalec, leasing mi je posredoval vso dokumentacijo - poslali so dopis, poziv o prekršku, prevod v slo, 3 slike vozila z vidnim listkom za
brisalcem. Kar vem je, da ni bilo nobenega listka na avtu, ker bi tega takoj plačal. Avto je imel veljavno upravičeno inv. oznako in označeno uro prihoda.

Skupni strošek za vse to je bil 175 EUR- plačilo parkirne karte 14EUR, poizvedba v tujino, stroški poizvedbe, prevajanje, pošiljanje 160EUR.
Kazen sem plačal v celoti, na leasingu so dejali da imajo veliko primerov tega iz Hrvaške in da so vse pritožbe po pravni poti izgubili, na koncu pride stranko še veliko dražje vse skupaj kot če plača prvi poziv.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a limas So apr 27, 2019 1:18 pm

Dejansko je stanje tako, da nimaš možnosti pravnega varstva. To lahko Komunalni redarji Rvacke lepo izkoriščajo. Ampak zakaj/kako bi listek izginil, mi ni jasno?
Neprimerno od države Slovenije je, da dopušča takšno prakso ugotavljanja identitete svojih državljanov zaradi parkirnine v tujini.
Če tujec ne plača parkirnine, naj dobi lisice, kar je pošteno, ne pa modro kuverto po treh letih.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a LeQuack Ne apr 28, 2019 11:23 am

Hrvati so polni takih idej v Istri. Spomin se, da so v enem turističnem naselju (Barbariga) speljali neke čudne postopke, da je ena firma magično postala lastnik vseh (ja vseh!) parkingov v tem naselju (1000+ parking mest) in potem so te parkinge začeli prodajati in tudi oddajati lastnikom in obiskovalcem apartmajev. Cene so bile seveda zelo visoke, za parking si plačal več kot npr. v centru Ljubljane, mislim da je bilo 100-200 kun na dan (15-30 EUR). So bile tudi neki postopki na sodišču ampak ne vem kako se je razpletlo. Ampak kakor sem slišal so tudi lansko leto še vedno pobirali parkirnine.
To je kao visoki turizem po Hrvaško.
 
Rok33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jun 20, 2018 9:38 am

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a Rok33 Ne apr 28, 2019 4:10 pm

motom je napisal/-a:Znanec je dobil pozdrave iz hrvaske za poplacilo neplacane parkirnine v Umagu lani. Parkirnina 11eur, ostali stroški 160 eur. Kaj storiti?


Ne plačaj. Po zakonu ne smejo ostali stroški presegati višine kazni, oni pa si izmislijo zraven za 100 eur stroškov (prevod, pridobivanje podatkov, itd.). Jaz sem dobil iz Dubrovnika pred 3 leti in nisem plačal, pa ni od takrat nobenega pisma več. Probajo in kdor plača pač plača.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a danci1973 Ne apr 28, 2019 4:28 pm

Rok33 je napisal/-a:Ne plačaj. Po zakonu ne smejo ostali stroški presegati višine kazni, oni pa si izmislijo zraven za 100 eur stroškov (prevod, pridobivanje podatkov, itd.). Jaz sem dobil iz Dubrovnika pred 3 leti in nisem plačal, pa ni od takrat nobenega pisma več. Probajo in kdor plača pač plača.

Kateri člen katerega zakona?


Drugače pa imajo v Veliki Britaniji še boljše ideje:
https://www.youtube.com/watch?v=5i_RcNM4SM0
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a motom Ne apr 28, 2019 4:31 pm

Pravzaprav kazni sploh ni, le parkirnina in stroški izterjave.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Kazen za nepravilno parkiranje

Napisal/-a motom Ne apr 28, 2019 5:00 pm

Vsi članki so dokaj stari...nisem našel niti enega iz vsaj 2018 pa tudi nihče ne pove ali je dobil kazen iz sodišča, ker ni plačal odvetniškega zahtevka.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov