Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
niklvec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po nov 24, 2014 3:46 pm

vračilo avta na leasing

Napisal/-a niklvec Po nov 24, 2014 3:53 pm

Imam čudno vprašanje in me zanima če kdo ve kaj več.
Pred pol leta sem nabavil rabljen avto na leasing ( Renault Modus) za 3000 eur.
Pred nakupom smo naredili testno vožnjo in vse se je zdelo ok, avto je tudi izgledal ok.
No par dni ko smo se pripeljali domov se je pa začelo:
Avto je nonstop na popravilih, v ta j***a sem zmetal že lep kup denarja.Čeprav je pred nakupom avto izgledal ok me je prodajalec očitno lepo nategnil.
Zanima me če kdo ve , če se da z leasnig hišo (nlb v tem primeru) dogovorit o vračilu tega avta ( ne mislim ga nonstop poravljat) in mogoče nadaljevat ta leasing z drugim avtomobilom ( z novo pogodba, višjimi obroki itd:) oz. če je kdo kdaj imel podobno težavo.Bedno se mi zdi plačati še 20 obrokov za ta j**c, ki je nonstop pri mehaniku, vanj sem pa že zdeval toliko da bi lahko leasing predčasno poplačal.
Hvala!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a srcnik Po nov 24, 2014 6:51 pm

Kje si ga pa kupil?
 
niklvec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po nov 24, 2014 3:46 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a niklvec Po nov 24, 2014 7:49 pm

srcnik je napisal/-a:Kje si ga pa kupil?

V novem mestu, ime prodajalca lahko na ZS( fant ima sp za prodajo avtomobilov). Ko ga je moja punca klicala v kakšnem stanju je avto ( avto vozi ona), je rekel da je paš avto star ( 2005) itd. in ni hotel slišati o nikakršni garanciji o kateri je govoril pred nakupom.Ok se mi ni več dalo morit.Zdaj je od nakupa že pol leta in ker je avto ža spet pri mehaniku ( že mislim da devetič, do zdaj je dala na avto že preko 1400 eur :evil: ) imam tega zadost, raje bi vzel drug avto in tega dal nazaj.Itak sem ji svetoval naj ne vzame Renaulta :D , sam že 15 let vozim subaruje in nikol nisem imel takih pizdarij z avtom kot s tem jajcem.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a čare Po nov 24, 2014 7:58 pm

E če se ti ni dal morit pa plačuj servise al kako??
 
niklvec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po nov 24, 2014 3:46 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a niklvec Po nov 24, 2014 8:01 pm

čare je napisal/-a:E če se ti ni dal morit pa plačuj servise al kako??


po domače tip se ni bil pripravljen pogovarjat o ničemer.Avto smo potem poštimal, nakar po mesecu dni spet na servis in tako vseskozi do danes.
Zanima me samo če je kdo imel podoben primer in kako je z vračilom avta oziroma če se da leasing prevekslat na drug avto itd..
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a čare Po nov 24, 2014 8:04 pm

Ja saj zastopim jaz to in je težko ampak si pač moraš vzet čas pa mal okol poklicat razne ustanove kakšne so možnosti,ker poba ma pač firmo in se ga lahko da yebat če je volja..Upam da ni vzela dizla povrh vsega.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a TrijoAdijo Po nov 24, 2014 8:07 pm

niklvec je napisal/-a:
čare je napisal/-a:E če se ti ni dal morit pa plačuj servise al kako??


po domače tip se ni bil pripravljen pogovarjat o ničemer.Avto smo potem poštimal...


zdej, al ste ga slabo poštimal,al pa ste kupl totalno razvalino...Drgač pa če se noče pogovarjat o ničemer s tabo, pa se naj s pristojnimi službami...

OFF:

Sej ne morem da ne bi: kakršnakoli podobnost je očitno namerna :mrgreen:

Slika


Slika
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
niklvec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po nov 24, 2014 3:46 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a niklvec Po nov 24, 2014 8:20 pm

..[/quote]

zdej, al ste ga slabo poštimal,al pa ste kupl totalno razvalino...


Bencinar je 1.4 , začel se je pri motorju, potem podvozje, in še in še.....V glavnem razvalina na kubik.Na testni vožnji je bilo vse kul , avto je izgledal ok... Tale šola z renojem me je fajn izučila.

ja, spodaj si dal odlično primerjavo : vinta in renault znak :D
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a Cefizelj Po nov 24, 2014 8:40 pm

1400 v 1.4 bencinarja? A ste pol avta zamenal?
 
niklvec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po nov 24, 2014 3:46 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a niklvec Po nov 24, 2014 9:01 pm

Cefizelj je napisal/-a:1400 v 1.4 bencinarja? A ste pol avta zamenal?


ja skoraj že, pa še kar se pojavlajo piz...ije :evil:
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a f.taunus Po nov 24, 2014 9:04 pm

Jaz bi na tvojem mestu najprej mehanika zamenjal ...
 
Uporabniški avatar
Suicidal
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Pe apr 22, 2011 12:45 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a Suicidal Po nov 24, 2014 10:31 pm

f.taunus je napisal/-a:Jaz bi na tvojem mestu najprej mehanika zamenjal ...

x2 :D haha. Vedno zabavno, ko nekdo kupi gare od avta, pol je pa znamka kriva :) V vsak avto k ni bil servisiran alpa je bil v grabnu bo treba neki vložit :D Čeprov 1400€ je še za svetovna jetra velik :D To bi lahka še enga istiga za rezervne dele kupu :lol: :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a a_sist Po nov 24, 2014 11:19 pm

f.taunus je napisal/-a:Jaz bi na tvojem mestu najprej mehanika zamenjal ...


x2. Poleg prodajalca te nateguje še mehanik.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a INFINITI To nov 25, 2014 9:19 am

No back on topic - poznam primer za eno Škodo RS. V glavnem možakar je vzel ravno tako na leasing zadevo, potem pa je imel blazne težave z motorjem - pilo mu je olje nenormalno. V glavnem avto je bil pretiščan na hladno in predivjan ohoho. Zdej on je imel konkretno dokaz, ker je uspel nekako priti do dokazov, da je prejšnji lastnik pred zaplembo vozila delal kot svinja z mehom. Potem je s tem šel na leasing in pokazal kaj je z avtom in zahteval novi motor brezplačno. Leasing mu je odobril popravilo, potem so pa oni ganjali prodajalca, ki je zamolčal v kakšnem stanju je dejansko prodal avto . Mislim, pa da je v temu primeru bila še ena pomembna okolišlčina in sicer šlo je za uradnega škoda trgovca in Porscheleasing.

Na tvojem mestu bi probal vseeno. Leasingu je itak v interesu da ima komintenta in jim pač povej da bi na temu ostal, ampak da želiš eno normalno vozilo ne pa ropotarnico, ki si jo dobil pa da bi prenesel leasing na drugo vozilo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a hippo To nov 25, 2014 9:59 am

Malo za razbijanje mitov glede: a veste, vozila ga je gospa, avto je kot nov, imela ga je sodnica, odvetnica, dohtar in ostalo, na kar pada tale narod.
Iz zanesljivih virov: gospa kupila novega cliota. Vozila ga je tri leta, brez da bi enkrat šla na servis. Nič. Pride k prodajalcu, pravi avto bi zamenjala staro za novo. Ok, vzamejo not. Grejo delat mali servis. Ven priteče pol litra neke mešanice in to je to. Če bi se še mal vozila bi zaribal. Verjetno je bil avto naprej prodajan kot super ohranjen, kot nov.
Drug primer: ugledna gospa, izobražena, na visokem položaju. Kupila nov avto, ni šla niti enkrat na servis v štirih letih. Ko jo je gospod končno prepričal, da je treba avto na servis peljat so ji na servisu rekli ja kje je pa bila toliko časa. Ona mirno odgovori, da ima nov avto in zakaj bi ga mogla sploh na servis peljat... :lol:

Toliko o lepih zgodbicah, ki jih pletejo prodajalci. Folk pa takoj popada na patos pa kreditne pole ven...
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a Bucko99 To nov 25, 2014 9:56 pm

Ne razumem, kdo lahko da na 9 let star avto garancijo ? :shock: In še manj, da folk pričakuje nov avto starosti X let :?
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a domen90 Če nov 27, 2014 9:35 pm

Meni se zdi že to bolano, da avto za 3 jurje kupiš na leasing.
Slika
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a TrijoAdijo Pe nov 28, 2014 8:46 am

domen90 je napisal/-a:Meni se zdi že to bolano, da avto za 3 jurje kupiš na leasing.



Meni se pa zdi bolana situacija v državi, zaradi katere pride do takih primerov....
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a uros11 Pe nov 28, 2014 8:55 am

Točno tako.

Bolano pa je tudi to, da pri nakupovanju rabljenega vozila lahko zaupaš edino v to, da te skušajo nategniti. Večina jih je 2. lastnikov, kar pač to pomeni, nekaj je tudi 1. lastnikov - recimo, da je to bolje, taki pa imajo višje cene, kar sicer ni nič narobe, če je bila avto normalno uporabljen.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: vračilo avta na leasing

Napisal/-a Kohec Pe nov 28, 2014 12:27 pm

Ne razumem te, kako si lahko pol leta čakal. Zakaj nisi šel takoj nazaj k prodajalcu ali na ustrezne inštitucije. Lepo si napisal da so se težave pojavile že po nekaj dnevih. Če bi šel takoj nazaj, bi lahko še nekako uveljavljal reklamacijo. Vsak registriran prodajalec ima neko zakonsko obvezo za reklamacijo. Ponavadi je to okoli enega meseca. Sedaj boš teško kar koli dosegel, še posebno, ker ti je tvoj mehanik že šaril po avtu. Ko boš naslednjič kupoval avto pa ga pelji na temeljit pregled k dobremu mehaniku, ki mu zaupaš in ti ga naj temeljito pregleda. Če nimaš mehanika pa ga pelji na AMZS, tudi tam ga lahko temeljito pregledajo. Problem je v tem, ker je vsakemu škoda dat nekaj € za pregled pri mehaniku, potem pa jamrajo kako so se nasrali. Tvoj primer je točno to, ni se ti ljubilo iti k dobremu mehaniku na temeljit pregled pred nakupom, nisi šel nazaj k prodajalcu, raje si ga pol leta popravljal, sedaj ko si ugotovil, da je ta kripa vreča brez dna, pa jamraš. Lahko bi vedel da vsi preprodajalci rabljen avto na zunaj opedenajo, da je tak kot nov, hvalijo ga na vse načine, lažejo in obljubljajo vse mogoče. Ponavadi mu še prilagodijo kilometre. Ko ga pa plačač, pa adijo, te ne pozna več. Zato pa je toliko avto hiš z rabljenimi kripami, ker je še toliko naivnežev, ki jih lahko naserjejo. Če si pameten, to kripo čimprej prodaj - vsekakor boš na zgubi - v bodoče pa bodi pametnejši in pred nakupom vse dobro preveri.
Si pa dal dobro primerjavo med renojevim znakom in vinto - dejansko je to eno in isto - sem pokazal kolegu ki ima renoja, pa se je samo kislo nasmejal.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov