Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
zgagec81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr mar 18, 2015 4:16 pm

skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a zgagec81 Sr mar 18, 2015 6:00 pm

Pozdravljeni.

Dve leti nazaj sem pri vulkanizerju "uskladiščil" letne gume. Ker pa jih dve leti nisem prišel zamenjati jih je "deponiral" brez kakršnega koli obvestila.
Me zanima ali lahko to naredi, glede na to da gume niso bile slabe beri skoraj nove. Tudi na listu katerega mi je dal nikjer ne piše da jih on po dveh letih stran vrže če se ne premontirajo.

Zakaj jih pa nisem premontiral prej? Ja pač nisem. To sploh ni pomembno sedaj.

Mislim da bi me moral prej obvestiti, oziroma na list kateri potrjuje da sm jih skladiščil, napisati opozorilo da se po določenem času deponirajo.

Hvala za odgovore

Lp Luka
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a čare Sr mar 18, 2015 6:01 pm

Kar naj časti druge.Ne moreš kar neki stran vržt,če ni lastnika.Če nudi uslugo je fajn da tud kakšne podatke od stranke pobere in jo obvesti o dogajanju.
 
Uporabniški avatar
Bojanxe
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: So avg 14, 2010 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a Bojanxe Sr mar 18, 2015 6:58 pm

Js sem jih mel lani na skladiščenju in je na potrdilu z odebeljenimi črkami pisalo, da če zamudim 3 mesece za določenim datumom, da pnevmatike postanejo last tega podjetja.
Preveri kaj si podpisal, če je gor zavedeno kaj podobnega se lohk pod nosom obrišeš, če pa ni nikjer nič, pa zahtevaj nove gume.
Alfa Klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a IgorMM Sr mar 18, 2015 7:49 pm

in ko je poteklo prvo leto, si šu tja in vplačal skladiščenje še za eno leto ali si samo pustil in mislil da ko boš tja prišel premontirati boš plačal tudi za nazaj?
 
zgagec81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr mar 18, 2015 4:16 pm

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a zgagec81 Če mar 19, 2015 9:18 am

Nism tega mislu ampak ja..tud to bi bila varianta. Ampak sploh ni važno kaj sem mislil jaz. Na listu katerega sem prejel nikjer ne piše časovna omejitev skladiščenja.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a 5cenic Če mar 19, 2015 9:41 am

Tuki se pa čisto strinjam z dejanjem tistega, ki ti je nudil uslugo. Verjetno ti je ob plačilu skladiščenja povedal, da je to za eno leto skladiščenja. Torej je rok prevzema eno leto. Če nisi nameraval lani menjati pnevmatik bi moral preprosto iti vplačati skladiščenje še za eno leto.

Če bi vsem tistim, ki jim nikoli ne pridejo nazaj po rabljene pnevmatike, skladiščili le te v nedogled, bi mu v parih letih verjetno zmanjkalo prostora saj bi imel v skladišču polno pnevmatik po katere nihče ne pride.

Se pa strinjam, da bi bilo najboljše, da bi ponudnik te storitve vzel tvoj kontakt za take primere in poklical v primeru, da po pnevmatike ne prideš.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a čara Sr nov 14, 2018 10:20 am

Malo drugačna o skladiščenju pnevmatik...Bemusunce, da bom znorela, lahko pa da se preveč sekiram...Skratka. Dol sem vzela (je vzel brat) letne gume z jeklenimi platišči vred....Težava nastane pri tem, da jaz vztrajam, da se naredi prostor, za pokončno skladiščenje gum, ker pač vsi članku na spletu in proizvajalci tako priporočajo in še bolj bi bila vesela, če bi nekam na steno v kleti (bi se dalo, sem našla primeren prostor) nabil 4 kole in bi gume tako lepo visela.
A on pravi "ni prostora v kleti" in jih je položil drugo na drugo....

Kak je efekt tega. To pomeni "samo" da ga na pomlad pošljem v tri krasne in obvezno centriranje gum ali se dejansko dela slabo materialom?

Pretiravam?
 
Rok33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jun 20, 2018 9:38 am

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a Rok33 Sr nov 14, 2018 11:18 am

Gume na platiščih se skladišči leže, če niso na platiščih pa pokonci in se jih občasno rotira. Tako, da je bratovo skladiščenje pravilno.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a danci1973 Sr nov 14, 2018 11:32 am

Glede na to, da so gume na platiščih in (predvidevam) napumpane, je dokaj vseeno, kako so postavljene.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a DePalmo Sr nov 14, 2018 5:25 pm

Ne vem ali sem to pisal tukaj ali drugje, jaz jih vedno skladiščim eno na drugi, pa če je na feltni ali ne in do sedaj še ni bilo problemov.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a Mazda2 Sr nov 14, 2018 7:06 pm

Se strinjam s predhodnikom, jaz imam na avtu vedno iste feltne, jeklene. Torej tiste gume, ki niso v uporabi niso na platiščih in jih skladiščim v eni lopi, leže druga na drugi, vedno vse ok.
Ker pa sem že po oddaji tega posta bral tale članek, pa vidim, da nimam prav, toda kot pravim, narobe ni bilo nič. Prilagam tale link kjer je tudi skica pravilnega skladiščenja
https://www.avtomobilizem.com/novice/mo ... 7-11-2018/
 
istvan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po apr 19, 2004 11:06 am

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a istvan Sr nov 14, 2018 9:03 pm

Glede na to da je sponzor članka, ki si ga linkal, continental, bi lahko dali (namesto skice pravilnega skladiščenja) kakšno fotografijo iz continentalovega skladišča. Kako jih oni skladiščijo. Tudi take, ki ležijo po par let pri njih v skladišču in jih prodajajo kot nove.

Mogoče imajo pa zaposlene, ki jih vsake 4 tedne obračajo :D :D :lol: :lol:
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a Mazda2 Sr nov 14, 2018 9:07 pm

Ja tole obračanje, oz. prelaganje, se mi res ne bi ljubilo.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a čara Če nov 15, 2018 2:27 pm

Hvala za vaše izkušnje. Mi ni treba pretiravat torej. Za fitnes je pa vmes treba poskrbet, če sovpade s prelaganjem gum nič narobe. :D
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a dzuro.na.izi Če nov 15, 2018 2:54 pm

Jst mam tud vedno zložene leže eno na drugi (gume na platiščih) in nč ne prekladam in tudi nimam problemov z njimi.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a RedBaron Če nov 15, 2018 3:04 pm

Jaz jih imam na platiščih in so vedno leže, na boku, ena na drugi, brez prelaganja, rotiranja, ipd. Pa ni nikoli problemov.

Prej, ko nisem imel platišč, sem jih pa skladiščil tudi leže, eno na drugi, pokonci, poševno, v vseh mogočih položajih, kjer je pač bil prostor... tudi brez prelaganja in tudi nikoli problemov...
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a tomazpog Pe nov 16, 2018 2:38 pm

skladiščim gume VEDNO eno na drugo, brez platišč.. Dosedaj še nikoli problema... pa to delam že ohoho let.. Mislim, da tistih nekaj mesecev, ko gume "čakajo" na novo sezono, ne pomeni nič pretresljivega, ne glede na to, kako so zložene.. Če bi jih imel pokonci, se 200% ne bi spomnil rotirat zadeve..
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a firebird Pe nov 16, 2018 4:58 pm

Gume po menjavi operem s toplo vodo,počistim kamenčke iz profila in namažem z mešanico glicerina in vode. Višek pobrišem in jih zavijem v vulkanizerske vreče. Skladiščim dve po dve na boku. Do sedaj so bile še vsake kot nove,tudi ob nabavi drugih.Vse skupaj vzame 2x po 20 minut na leto.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a Robi-77 Če nov 29, 2018 7:33 pm

pol pa naj bo človek pameten...

https://avtostop.si/hramba-gum/

...Pravilna lega shranjevanja pnevmatik na platiščih je v horizontalnem položaju (na boku – ena na drugo) ali obešanje pnevmatik s platišči na kavlje. Osnova za hrambo pnevmatik brez platišč pa je, da gume skladiščimo v vertikalnem (navpičnem) položaju.


https://siol.net/avtomoto/nasveti/top-10-nasvetov-za-pravilno-skladiscenje-gum-427928

Gume brez platišč položno nalagajte eno na drugo. Enkrat na mesec zamenjajte vrstni red naloženih pnevmatik. Če so gume na platiščih, jih skladiščite napolnjene in v navpičnem položaju.

PS: tko kot so že predhodniki pisali, jih tudi jaz nalagam eno na drugo (s platišči in brez), pa še nikoli nisem imel težav.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: skladiščenje pnevmatik

Napisal/-a alexwell Če nov 29, 2018 9:13 pm

za te 4 mesece kaj jih nekam postaviš pa res ni treba preveč komplicirat
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov