Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Djsnoopy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če apr 07, 2016 9:03 pm

Garancija brez vednosti glede napake

Napisal/-a Djsnoopy Če apr 07, 2016 9:15 pm

Zanima me če garancija katero imam kot potrošnik naslednji dan po nakupu avtomobila, zajejm tudi to da mi mogoče na poti do servisa crkne avto?
Včeraj sem kupil Cliota, za katerega je kupec rabljenih avtomobilov dejal da z avtomobilom ni nič narobe. Danes sem se pripeljal domov in videl da mi pušča olje po vožnji in da je cela mašina od olja. Jutri bom šel do prodajalca da se zmenim glede problema, pa me zanima kaj je v primeru če mi do njega / servisa avto crkne zaradi problema v mašini? Edino kar je dejal je to, da mi dodatna garancija, ki sem jo kupil za 1 let ne krije problema če mi zaradi nemenjave filtra za olje, ali pomanjkanja olja crkne mašina, ampak kot samo za primer glede tega da če za avto ne skrbim pri serviserju in nimam računa recimo za menjavo filtra za olje, mi tega ta dodatno zavarovanje nič ne krije, kot primer recimo mašino če nimam dosti olja. Dejal je da naj grem počasi na pregled filtra za olje in samega olja ni pa dejal da je z tem avtom kaj narobe in tega prej tudi ni nič navedel ali kadarkoli rekel. Ko sem pogledal je bilo v mašini še vsaj polovico olja, na ekranu pa je kazalo sicer da je olje OK, samo ni ga bilo pa veliko. Ali kdo ve kaj se zgodi potlej, če mi avto res crkne, ali je kupec dolžan poravnati stroške ki se mi naredijo s tem in tudi v končni fazi vzeti nazaj avto če bi bili sami problemi?
Hvala!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov