Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
TonLord
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To avg 30, 2016 9:43 pm

Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a TonLord To avg 30, 2016 9:58 pm

Pozdravljen folk,

imam eno težavo, in sicer sem na pogojni napiha 0.3, kar je seveda preveč. Aloi se da kaj storiti, ker ga nujno rabim za delo oz delam v tujini in brez avta pač nimam možnosti delati.
Da kar iz prve povem...zavedam se, da eno in drugo ni prav, sploh če si na pogojni pa pol napihaš haloo...ampak je bla totalno čudna situacija, in sicer sem napihal zato ker smo ga prejšnji večer pošteno pili, čez dan sem pa bolj slabo jedo...dva pilsa sem spil popoldan, 3,5procentna, zvečer pa še enga laškega ob pizi. Na poti domov so naju s punco ustavlji policaji in sem mogo pihat, sploh pomislil nisem da bom napihal, ker vem kolk lahk spiješ da ni panike. Ampak sem pač pozabil na prejšnji večer...drugače bi itak punca pelala. No whatever...je kar je, zajebo sem. Ampak NUJNO rabim izpit.
Morda kdo ve, kako je če ga delaš kje v tujini, avstrija, hravaška. Ali je morda opcija da ga lahko takoj ponovno delam? Ali drugač karkoli kar se da narediti?
Ne zagovarjam svoja dejanja, pač vem da rabim delo in ga tu pri nas nem dobil, ali pač za 700evr na mesec, torej sem pečen...

Hvala za karkšen koli nasvet.

Lp.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a čare To avg 30, 2016 10:06 pm

Vem še za kakega kot si ti. Ne izuči vas a? Treba je pit pivo.Radenska ni dobra.A kaj je za naredit?? Nič.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a nered To avg 30, 2016 11:34 pm

Lahko pozabis na izpit, lahko se pritozis ampak igras loterijo. Z 3,5 ne bos dobu samo odvzem ampak splosno prepoved voznje skupaj z prepovedjo opravljanja vozniskega izpita med 6-12 mesecev. Tuji izpit ti ne bo nic pomagal, ker bos imel prepoved voznje, ko te bojo ustavl bos placu kazen za voznjo brez izpita + moznost ponovnega obiska sodnika.

Sploh pa lahko v Avstriji polaganje izpita kot tujec odpises. Na Hrvaskem in v Bosni (Federaciji) moras prinesti potrdilo o nekaznovanosti iz maticne drzave, zapadlost zadnje izdane kazni mora biti vsaj 12 mesecev. No sploh pa moras imeti prijavljeno zacasno ali stalno prebivalisce vsaj 185 dni in biti zaposlen oz. to zdej ne vem kako je z EU ampak pred tem si moral imeti delovni nalog.

Kakor koli povsem zasluzena kazen.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a esem Sr avg 31, 2016 12:45 am

TonLord je napisal/-a:...ampak je bla totalno čudna situacija, in sicer sem napihal zato ker smo ga prejšnji večer pošteno pili, čez dan sem pa bolj slabo jedo...dva pilsa sem spil popoldan, 3,5procentna, zvečer pa še enga laškega ob pizi....sploh pomislil nisem da bom napihal, ker vem kolk lahk spiješ da ni panike.....
Moj nasvet je edino ta, da obnovi znanje matematike. Tisto od prejšnjega večera ni faktor, pač pa 3 pive isti dan. Res ni niti malo jasno, zakaj naj bi situacija bila čudna. To, da če piješ, se ne vozi, ni nekaj čudnega in nekdo na pogojnem bi moral to stalno imet v glavi, kar tudi ni čudno. Zayebal si samo ti - na čisto. Ko piješ, ni nikoli panike, to pride vedno kasneje.
Zaradi slabega računanja in tudi precejšnje neresnosti si izgubil izpit in verjetno tudi (dobro plačano) delo.

O tem, kako se vsega zavedaš, pa raje sploh ne bi...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a pskoda Sr avg 31, 2016 6:10 am

Kolikor jaz vem se alkohol čisto razgradi v 24h po zaužitju.

1200eur kazni in ode ispit. Potem 1 leto ga ne moraš opravljat. Po 1 letu pa spet ovo na novo od psiho testi, zdravniški, prva pomoč, vožnja in po opravljenem ispitu si mladi voznik in tukaj upam, da veš koliko je zgorna meja alkohola.

ps.: jaz v 18 letih nisem tudi 1x pihnil več kot 0.0 pa tudi rad kaj spijem oz včasih tudi preveč, ampak potem NIKOLI ne grem za volan. Raje v avtu prespim, če ni druge. Veliko ceneje je pa še sebe in drugih ne ogrožam
Lp
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a nejc1986 Sr avg 31, 2016 6:37 am

Pravilno da policija še zmeraj opravlja svoje delo in lovi nepismene pijance za volanom....
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a Manfred Sr avg 31, 2016 7:33 am

Sploh ne razumem kakšna čudna situacija je bila? Čudno je to da enih res nikoli ne izuči. Kar si si skuhal, to pojej. V korist vseh ostalih udeležencev v prometu pa naj te čim bolj kaznujejo !!!
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a dask Sr avg 31, 2016 8:00 am

Žal ogromno Slovencev razmišlja tako... dva, tri pire, kaj pa je to, to še sploh ne napihaš... kot da je najbolj važno, al napihaš al ne, če koga pregaziš pri rdeči na prehodu, pa ni važno. Matr vam j....
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a Fnatic Sr avg 31, 2016 8:13 am

Nisi ne prvi ne zadnji, ki se mu je kaj takega oz.podobnega zgodilo in NUJNO potrebuje izpit. Tako je to, žal. So ti pa že vse razložili kolegi forumaši.
Jaz sem ga tudi fajn žunglal vendar me ne boš videl sesti za volan po pitju alkohola. Pihal sem zalo velikokrat, saj sem delal v nočnem klubu in so me policaji včasih z veseljem ustavljali, ker je avto že na daleč smrdel po alkoholu. Vendar vedno 0.0. Smrdele so pa po meni polite razne pijače, žal.

No sicer pa sem to obdobje eksanja, več spijemo boljši smo itd..dal skozi. In mi niti na misel ne pride, da bi karkoli popil preden grem v avto. Že tako je preveč norcev, highlanderjev in terminatorjev po cesti, ki nimajo nobenega občutka za svoj pleh na štirih kolesih (tudi dveh). Da o poznavanju CPP sploh ne govorim.

Pa lep pozdrav
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a primozek68 Sr avg 31, 2016 8:19 am

Pač si popušil jbg. Ne bom ti moraliziral, cajt gre dalje, šihti so, od lakote ne boš umrl.
Je pa ena stvar: vnukom boš lahko ponosno povedal da njihov dedek pa že ni radenske pil. Yeah mofoka.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a Kohec Sr avg 31, 2016 8:33 am

Po eni strani se mi smiliš, po drugi pa čisto nič. Škoda je samo to, da boš izgubil delo, ki ga ja danes tako teško dobiti. Sicer si pa zelo lahkomiselen človek. Če veš da ti je izpit življenskega pomena, zakaj potem sploh piješ. Verjamem da se kdaj zgodi in se človek nekoliko pregreši. Ti pa si se ga nalil prejšnji dan, potem pa naslednji dan zopet. Ja kaj si pa pričakoval, da te ne bodo nikoli dobili?? Malo si poglej statistiko prometnih nesreč in se vprašaj če si sploh zaslužiš izpit!!
 
TonLord
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To avg 30, 2016 9:43 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a TonLord Sr avg 31, 2016 9:38 am

Sr avg 31, 2016 9:38 am

Ok hvala...saj sem pričakoval neka moralna sporočila :) Itak sem sam zajebo, saj se to čist dobro zavedam. Napihal sem na meji 0,3 če bi 0.29 verjetno ne bi blo kaj...Pozabil sem da se lahko pozna prejšjni večer, drugače itak ne bi vozo, tiste 3 pive se pa ne bi poznale v taki meri da bi preveč napihal, sploh ne če v takem razmaku spiješ in še zravn večerje enega, pa itak so blaga piva ble, 3.5 % alkohola...laško ima 4.9%...ampak ni to važno, je kar je...
Jz sem za kako mnenje, idejo vprašal če morda kdo ve, ali se da karkoli naredit. Recimo da se da prošnjo, da že prej ponovno upravljaš izpit ali pa recimo se da odlog za odzvem, in v tisem času ponono narediš izpit ali karkoli takega, da ne bi zdaj bil 1 leto brez izpita?


Tiste moralne zadeve mi nič ne hasnejo oz. se vsega sam zavedam ;)
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a Manfred Sr avg 31, 2016 10:36 am

Jaz trdim, da se še vedno ne zavedaš. Če bi se zavedal ne bi kalkuliral vsak % alkohola ampak enostavno ne bi pil predno sedeš za volan. In človek zapomni si, da je prepovedano piti pred vožnjo zato, da koga ne ubiješ ali iz njega narediš invalida in ne zato, da pri kontroli ne napihaš. Kontrole so samo zato, da vsaj majhen procent takšnih kot si ti (premajhen) spravijo s ceste. Ko boš to vtepel v svojo betico, potem bo marsikaj drugače !!!!
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a rs5 Sr avg 31, 2016 10:56 am

Po tastarem so 0,10% odbili,kako je zdaj ne vem.T bi kaj spremenilo če bi napihal 0,27?
 
TonLord
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To avg 30, 2016 9:43 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a TonLord Sr avg 31, 2016 11:17 am

0,24 je dovoljeno, potem pa odstopanje 0,05...tako da ja, če bi 0.27 ne bi dobil pik. Ampak to zdaj nima več veze, če bi...
Morem zdaj gledat da nekak uredim, da čim prej do novega izpita pridem. Druge zgleda ne bo...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a pskoda Sr avg 31, 2016 1:26 pm

Moped 25ccm pa gasa v službo
Lp
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a čare Sr avg 31, 2016 1:56 pm

Ampak se še kar tolažiš da te je zyebalo žretje dan prej a ne?? Pol ure po spitem malem laškem sem napihal 0,15 po starem...Sicer ja saj ti nisi pil,ti si dolival.Ko boš nekomu zbil otroka se boš tud zagovarjal da si pil 3,5% pivo??? Na qrac mi greste s temi forami.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a lancia hf Sr avg 31, 2016 3:47 pm

Kazen boš moral plačati potem boš moral delati zdravniškega (ne klasičnega za avto) tam te pa lahko pošiljajo po različnih ustanovah.
Prvi je priholog, ki ti bo določil koliko časa ne boš smel opravljati vozniškega dovoljenja.
Potem te lahko dajo še k psihiatru in pa na temeljit pregled krvi.
Ko boš vse to naredil boš moral delati še psihosocialne delavnice nato se boš lahko prijavil ponovno na vozniški izpit
Bolj podrobno imaš https://www.avp-rs.si/usposabljanja-preizkusi-znanja/rehabilitacijski-programi-2/
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a primozek68 Sr avg 31, 2016 8:25 pm

čare je napisal/-a:Ampak se še kar tolažiš da te je zyebalo žretje dan prej a ne?? Pol ure po spitem malem laškem sem napihal 0,15 po starem...Sicer ja saj ti nisi pil,ti si dolival.Ko boš nekomu zbil otroka se boš tud zagovarjal da si pil 3,5% pivo??? Na qrac mi greste s temi forami.


Cura, nimamo vsi bife pod blokom. Je treba z avtom.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Na pogojni sem napihal 0.30....

Napisal/-a čare Sr avg 31, 2016 10:35 pm

A ja edin to.Ja potem te pa takole zyebe.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov