Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a ddejc Če okt 13, 2016 12:39 pm

Izpisek mobilnega operaterja je ravno dokaz, da ni telefoniral. Je pa res kot je nekdo že omenil, da določeni členi so napisani dvoumno in precej v prid inkasanstvu.
Držim pesti, da bo pravici zadoščeno ;)
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a ule Če okt 13, 2016 1:43 pm

Lahko se zagovarja recimo tako, da ti reče, da te je videla držati telefon v roki. Tukaj ti spisek klicev ne pomaga.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a mrtwelvetrees Če okt 13, 2016 1:49 pm

Kako pa je napisan zakon ? da se ne sme telefonirati med vožnjo ali da se ne sme imeti telefona v roki ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
BacekPacek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To okt 04, 2016 10:09 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a BacekPacek Če okt 13, 2016 2:55 pm

Bat_zajla je napisal/-a:
ddejc je napisal/-a:Zanimivo je prebrati, kako se je večina obesila na izjavo policistke, da je lahko uporabil drug mobilni telefon in to označila kot izjavo, ki bo pokopala pritožbo.

Po ustavi si nedolžen kljub temu, da si obdolžen kaznivega dejanja dokler ti le tega ne dokažejo. Beseda, pa čeprav uradne osebe bo slabo dokazilo pred sodiščem, da je obdolženi telefoniral, če bo z njegove strani podkrepljeno z izpiskom aktivnosti njegove mobilne številke. Ravno to je tisto dejstvo, ki je IMO močnejše proti besedi policistke. Da je imel v uporabi drug mobilnik pa bo morala tožeča stran tudi nekako dokazat, ker to so domneve in predpostavke ne pa dokazi.

Bodi car pa jih na koncu zvleči še v javnost preko televizije.


Na sodišču bo šel težko proti policistki. Ne bo treba nje dokazovati da je bil telefon, ampak bo moral on dokazat da ga ni blo. Beseda policistke je kot dokaz, beseda voznika pa ni nič.


V dokaz da nisem imel drugega telefona je dejstvo, da ni hotela preveriti obtožbe, saj sem v pričo drugega policista ponudil pregled avtomobila in pomoč pri tem..

V bistvu nisem imel priložnosti za zagovor, le podpisal sem lahko zapisnik. Kar pa sem že zato, ker spoštujem protokole in ne zavračam dokumentov odgovornih oseb. Ona je tista, ki ni uporabila vseh možnosti za razjasnitev okoliščin. To je moj zagovor, s tem grem tudi na sodišče, če ne uspe pa v medije. Ker kaj nam koristi ugovor, če smo krivi neglede na besedo policista..potem lahko ugovor ukinemo in avtomatično dobimo v plačilo kazen..kar se ti lahko po krivem zgodi vsak dan.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a zzitop Če okt 13, 2016 3:05 pm

sosednji forum opazuje dogajanje:
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/ ... /vc/1/nt/3 :D

In na tem (sosednjem) forumu je tudi en kifeljc. Morda se bo kaj oglasil.

mrtwelvetrees je napisal/-a:Kako pa je napisan zakon ? da se ne sme telefonirati med vožnjo ali da se ne sme imeti telefona v roki ?


Tudi odgovor na tvoje vprašanje se najde v zgornji povezavi:


35. člen

(prepoved uporabe naprav ali opreme, ki zmanjšujejo voznikovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila)

(1) Voznik in učitelj vožnje med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševale njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila (maska, slušalke, telefon itd.).

(2) Voznik med vožnjo ne sme poslušati radia ali drugih zvočnih naprav s takšno glasnostjo, ki mu onemogoča normalno slušno zaznavanje v cestnem prometu.

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena sme voznik, razen kandidat za voznika, ki ga učitelj vožnje uči vožnje motornega vozila, kandidat za voznika, ki vozi osebni avtomobil, v spremstvu spremljevalca, učitelj vožnje ter spremljevalec, med vožnjo telefonirati, vendar le ob uporabi naprave za prostoročno telefoniranje. Pri opravljanju nalog, potrebnih za reševanje življenja ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode, preprečitev ali odpravo onesnaženja okolja in nalog policije ter vojaške policije, je med vožnjo dovoljena uporaba radijske postaje.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, učitelj vožnje motornega vozila ali spremljevalec, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a javr Če okt 13, 2016 8:11 pm

To je moj zagovor, s tem grem tudi na sodišče, če ne uspe pa v medije. Ker kaj nam koristi ugovor, če smo krivi neglede na besedo policista..potem lahko ugovor ukinemo in avtomatično dobimo v plačilo kazen..kar se ti lahko po krivem zgodi vsak dan.
na sodišču bosta oba policaja kolegialno lagala da sta te videla telefonirati. Tako sta za mene napisala lažno prijavo sodniku za prekrške "....zapeljal v križišče s polno hitrostjo ko je na semaforju svetila rdeča luč". Čeprav takrat nobenega od njiju sploh ni bilo pri semaforju pri katerem se pelje v križišče, je prvi pri sodniku divje zagovarjal svojo napisano laž, drugi pa, pazi zdaj, je rekel, da se primera sicer ne spominja, potrjuje pa vse kar pravi njegov kolega. Sodnik bi že tukaj moral videti da zadeva močno smrdi, a je rekel, da verjame "uradni pooblaščeni osebi", kazen je ostala ista, položnica pa se je povečala za sodne stroške. Prvega sem pred kratkim videl na TV v nekem intervjuju - je zdaj vodja ne vem česa že. Zgleda, da se s pisanjem lažnih ovadb in lažnim pričanjem daleč pride.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a hippo Če okt 13, 2016 8:47 pm

Norma dela svoje, nagrajeni so pa po "učinku" :roll:
 
PINki92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr feb 22, 2012 8:59 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a PINki92 Pe okt 14, 2016 10:02 am

Ne vem zakaj si podpisal zapisnik, če se ne strinjaš z vsebino. Ne vem ali smatrajo ta podpis samo kot vročitev zapisnika ali tudi, da se strinjaš z vsebino?
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a ule Pe okt 14, 2016 11:27 am

To bi tudi mene in še marskoga zanimalo, kaj dejansko podpis v takem slučaju pomeni.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a esem Pe okt 14, 2016 3:25 pm

Sem jih nekoč vprašal in ta podpis ne pomeni nič več kot to, da si bil v postopku, da si seznanjen ipd. Ni to nobeno priznanje. Med drugim se lahko pritožiš, imaš ćlene, ki naj bi jih kršil, imaš tudi "obrambo" pred blond policajkami, ki bi sicer lahko kar po pošti talale izmišljene kazni. :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a zgagaxxl Sr okt 19, 2016 7:31 am

PINki92 je napisal/-a:Ne vem zakaj si podpisal zapisnik, če se ne strinjaš z vsebino. Ne vem ali smatrajo ta podpis samo kot vročitev zapisnika ali tudi, da se strinjaš z vsebino?



Zakon o prekrških (ZP-1)

Postopek pred prekrškovnim organom
55. člen
...
(2) Prekrškovni organ ob ugotovitvi oziroma obravnavanju prekrška in še pred izdajo odločbe o prekršku (56. člen) kršitelja obvesti o prekršku in pouči:
- da se lahko izjavi o dejstvih oziroma okoliščinah prekrška, da pa tega ni dolžan storiti niti odgovarjati na vprašanja, če se bo izjavil ali odgovarjal, pa ni dolžan izpovedovati zoper sebe ali svoje bližnje,
- da mora navesti vsa dejstva in dokaze v svojo korist, ker jih sicer v postopku ne bo več mogel uveljavljati.

(3) Pouk iz prejšnjega odstavka in izjavo kršitelja prekrškovni organ vnese v zapisnik ali uradni zaznamek. Vsebina zapisnika oziroma uradnega zaznamka se kršitelju prebere in se mu vroči prepis, kar kršitelj potrdi s svojim podpisom. Če kršitelj vročitve noče potrditi s podpisom, se to zaznamuje na zapisniku oziroma uradnem zaznamku.
...


Nič ne priznaš oz. se strinjaš ali ne. Nema veze. Plačilni nalog ti je vročen tudi, če ga policist da tebi v roko, pred tabo položi na avto / klopco itd...
Tudi če ga nočeš vzeti je v teh primerih vročen. Če ga ne vzameš izgubiš možnost pravnih sredstev ali plačila polovičke.
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Klemen97
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr avg 10, 2016 5:20 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a Klemen97 Če okt 20, 2016 3:06 pm

BacekPacek je napisal/-a:Pozdravljeni, prosim za pomoč pri situaciji. Ustavili so me ker naj bi telefoniral med vožnjo. Seveda nisem telefoniral, bil sem le naslonjen na oporo vendar policistka zatrjuje da sem telefoniral.

Dogodek:
Policistka me je "videla" telefonirati in to sporočila policistu naprej da me ustavi. Le ta naredi pregled dokumentov in me obtoži. Jaz zanikam in mu pokažem seznam klicev in zadnji je pred cca 20min. On pokliče policistko in le ta prileti do naju in me naprej obtožuje telefoniranja. Povem ji za seznam, ona pravi da naj se pritožim. Ji povem za izpis klicev od operaterja in mi trdi da sem lahko imel dodatni telefon. Na to ji ponudim pregled vozila in ona zavrne..

Kaj mi je storiti?? Napisala mi je kazen 120eur, 1/2 v 8 dneh.

Hvala za pomoč.

kaj naredis? posljes jo u falus, zmeckas tist papir ga fukens u grmovje in gres. Sploh pa ona brez priče nima kaj govorit kaj si ti delal! magar si bil na laptopu umes!

sicer pa je takih copsov pri nas cez buco dovolj na srečo z avtom še nism imel slabi izkušenj, vedno so bili korektni z normalnimi odnosi brez nepotrebnega obtoževanja...

pa se nekaj. zato mam jaz vedno kamero v avtu, da mi kak pajacek ne teži kaj vse po njihovem mnenju neprimernega sem počel
:)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a ban Pe okt 21, 2016 6:41 am

Kolker jst vem ti kamera nč ne nuca, saj ne šteje kot dokazno gradivo.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a EX-B Pe okt 21, 2016 8:34 am

ban: yet again, kot povedano ze milijonkrat na tem forumu in drugje.. kamera steje kot dokazno gradivo, ce ti z njo dokazujes svojo nedolznost, ne steje pa ce hoces dokazovat krivdo nekoga drugega.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a ban Pe okt 21, 2016 9:01 am

Tole sem našpel na to temo, mogoče bo komu v pomoč.
http://revija.panna.si/kamera-v-avtu-va ... -resi.html
 
knt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne nov 17, 2013 7:56 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a knt Pe okt 21, 2016 9:27 pm

Z Avstrijci je nmal bolj zafrknjeno. Če sem z google-translate pravilno prevedel, potem moraš tudi v svojo obrambo skriti obraze, registracije, itd.
http://www.asfinag.at/newsroom/newsarch ... t-erlaubt-?

Pa če sem prav razumel 2. alinejo 2. odstavka 55. člena ZP-1, potem bi moral policist v zapisnik napisati, da je kršitelj predlagal, da se pregleda avto o morebitnem posedovanju druge naprave...

"... - da mora navesti vsa dejstva in dokaze v svojo korist, ker jih sicer v postopku ne bo več mogel uveljavljati."

Ali lahko sam dopišeš v zapisnik še kaj svojega, preden podpišeš?
Glavni problem na svetu je, da so bedaki in fanatiki vedno prepričani, modreci pa stalno v dilemi. [ Bertrand Russell ]
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a esem Pe okt 21, 2016 10:55 pm

Tudi sam sem to opazil. Vprašanje, če se še lahko sklicuješ na "ponujeni" pregled avta.

Po drugi strani bi to lahko bil na sodišču dober argument za spodbijanje. Če lahko nekako pripraviš vsaj enega (šef, drugi policaj...), da "prizna" (vsaj, da se zareče) to "ponujanje", je očitno, da gre za napako v postopku (ker ni v zapisniku in ker nisi bil opozorjen, da mora bit v zap., sicer ti "zapade"), kar bi moralo sodniku povedat dovolj. Posvetuj se glede tega z advokatom.
 
Vivica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če nov 24, 2016 6:20 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a Vivica Če nov 24, 2016 7:27 pm

Pozdravljen,
danes se je v Mb to zgodilo tudi meni, med voznjo sem se pogovarjala z otrokom v avtosedezu, ko me kar na lepem z lucmi in sireno policija ustavi in mi izda globo 120 EUR za "telefoniranje med voznjo"..Sem baje imela telefon skrit med lasmi. Nimam besed. Se splača dokazovati, telefonirala in smsala nisem, dopovedati (policaj in policajka) jima pa tega tudi nisem mogla.

LP
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a ule Pe dec 23, 2016 7:44 am

In kako se je zadeva odvila? Ugovor uspel?
 
BacekPacek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To okt 04, 2016 10:09 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a BacekPacek Po jan 09, 2017 7:20 pm

Pozdravljeni,

danes prejel odločbo iz PP, ugovor ni uspel.

Po njihovem nisem uspel dokazati da nisem kriv.. Z izpisom klicev (Simobil daje le odhodne klice), z printscreenom telefona z zadnjimi klici, njim ni dovolj. Na sodišče sem prišel z dvema dokumentoma, ki dokazujejo da nisem uporabljal telefona ampak njim to ni dovolj.. Gospodična policistka pa le reče da sem telefoniral in sodnica ji verjame vse..danes sem zaključil z našim pravnim sistemom..ne grem se več

Je pa policistka že prelocirana na drugo postajo in baje v Rogaško

Vem, da ste mi pisali in priporočali naj raje plačam, ker ne bom dosegel nič, pa sem vesel da sem šel na ugovor, ker le tako te država toliko prizadene, da se zavedaš da je treba v tujino (tudi če tam ni bolje)..

Sem del realnega gospodarstva in v bodoče bom davščine raje plačeval tujim državam..
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov