Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
BacekPacek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To okt 04, 2016 10:09 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a BacekPacek Če okt 06, 2016 2:33 pm

kseb je napisal/-a:
Tule boš težko dokazal, da ni bilo uporabe telefona, ker v zakonu nedvomno piše "ne sme uporabljati opreme in naprav".
Če imaš izpise od tvojega operateja nisi naredil veliko. Lahko si namreč govoril preko Viberja, ali kake druge aplikacije, kjer ni izpisov ali pa si poslušal glasbo in si dal telefon k ušesu.... Tukaj ni konca uporabe mobilnega telefona. Lahko imaš npr. več telefonov (zasebni, službeni) ali pa si si telefon izposodil od punce, kolega, ate, mame....



Saj za to gre.. :) sem ji na licu mesta predlagal pregled avtomobila za sekundarno napravo pa je zavrnila.. zraven pa je stal drug policist in menjal farbe ker mu je bilo nerodno kako se je obnašala..
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a sašo5 Če okt 06, 2016 3:18 pm

ja fantje, počasi se bo treba navadit na staro, t.i. stavke je konec_skoraj eno leto nikjer nobenga, ta teden pa v Brežicah "norišnica" dejansko za vsakim grmom po dva, špicelj in tisti ki 200m naprej ustavlja, dogajajo se pa take in še hujše anomalije, kot so opisane v temi.....časa nazaj pa ljudstvo prosijo in moledujejo na le te uboge osebke v človeški podobi z mizernimi plačami podpremo pri njihovih zahtevah....in kaj misliš_celo umirajo na delovnem mestu, določeni tudi samomor naredijo, ko pridejo domov, skratka katastrofa od katastrofe, tipični odraz stanja v državi, ter ene najnesposobnejših vlad ter ministrov, kar jih je Slovenija imela......- dobro jutro bananastan :!:
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a Fnatic Pe okt 07, 2016 8:05 am

Jaz osebno se ne bi pustil. Najbolj sovražim to, da ti nekdo dela krivico. In tega ne prenesem. in še nikoli nisem. Pa naj bo na cesti, v službi, kjerkoli.
Sem imel pa že s policaji super korektne odnose (sem se jim tudi zahvalil za postopek tudi, ko sem bil sam ''kriv'') in seveda tudi na idi*te sem naletel. Do takih, da sem jim že na koncu sam zagrozil z inšpekcijo.
Dobili so me, ko sem speljal od diskoteke v petek zvečer. Kolegi pijani so sedeli zadaj. Seveda so me ustavili in se pihal. 0.0 šofer. Policaj jezen mi začne z obvezno opremo. Me je začel buze*irat, zakaj imam celo dva gasilnika v avtu. Mislim odnos je bil v 'podnu'. Potem pa še, naj sestavim trikotnik itd..zato sem ga pa vprašal, kaj za vraga sem sploh naredil narobe. Je rekel, da bo že nekaj našel narobe. Takrat sem mu pa dejal, naj sam pregleda cel avtomobil ali mu pa inšpekcijo pokličem zaradi nekorektnega dela in odnosa. No, pa se je le pobral stran.

Primer sem napisal samo zato, ker sem prej dejal, da ne prenesem krivice in grem do konca, če je potrebno. In bi jaz v tem primeru storil enako.
Ba-dum tssssssss =P
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a titanius Ne okt 09, 2016 6:20 pm

Tudi jaz bom opisal en primer: Na hitri cesti Podtabor-Tržič imamo morda 1km odseka z dvojno polno črto. Me je prehitel črni Passat na dvojni, ravno telefon sem imel v rokah ko sem gledal če me je kdo klical in sem ga uspel na hitro poslikat kako seka obe črti na moji levi strani. Sem odložil telefon in se podal v lov za njim. Seveda sem vmes tudi sam storil prekršek saj sem ga pritisnil do 150, da sem ga ujel ter na koncu tudi prehitel a mi je še pred policijsko postajo vrnil in bum, pojavil se je napis: Policija peljite za nami. Seveda sem se najprej ves 'vsral' od strahu saj sem bil še mladi voznik(4leta nazaj). Je rekel da pokažem prometno,vozniško itd. pa pravi a veste, da ste peljali 150 kjer je omejitev 110. In mu rečem nazaj ja zakaj ste pa vi mene prehiteli na polni dvojni črti pa se je pritoževal ja nisem bil jaz saj nimaš dokazov itd in mu pokažem sliko v telefonu. Še rekel sem mu da naj mi kar napiše kazen, samo da bo on tudi ostal brez vozniške saj se na dvojni ne sme prehitevat. Je rekel samo trenutek,stopil do drugega kolega v avtu za par sekund in je prišel nazaj, vrnil dokumente ter dejal: Če zbrišeš sliko iz telefona ne bo kazni. Seveda sem sliko pred njim zbrisal a mi je telefon slike shranjeval tako na sd kartico kot v notranji pomnilnik, tako da sem še vedno eno sliko imel za rezervo v primeru, če bi kaj bilo. Na koncu ne duha ne sluha o kazni.

Vem, da primer ni nič podoben tvojemu a vseeno bi jaz rajši plačal tisto polovičko in pozabil vse skupaj. In pa kaj ti še lahko rečejo? Roke morajo biti na volanu in ne ob glavi. Osebno tu ne bi šel do konca čeprav sem v svojem primeru šel.
Zadnjič spremenil titanius, dne Ne okt 09, 2016 7:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a RedBaron Ne okt 09, 2016 6:49 pm

OFF TOPIC:

Na kateri SIM se pa da shranit sliko?!?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a titanius Ne okt 09, 2016 6:58 pm

Pardon, narobe sem napisal. Slike mi je telefon shranjeval na sd kartico in v notranji pomnilnik. Prej sem imel nokio zdaj pa LG-ja ki pa te opcije nima. Lahko shrani samo na sd ali v notranji pomnilnik. Sicer se mi pa zdi, da v nastavitvah lahko naštimaš kam naj shranjuje slike. Od takrat nisem imel v 4 letih nobenih srečanj s policijo, prvi dve leti ko sem naredil izpit pa enkrat na teden najmanj, al sem moral pihat ali pa kontrola xD
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a maniaxxx Ne okt 09, 2016 6:59 pm

titanius je napisal/-a:Tudi jaz bom opisal en primer: Na hitri cesti Podtabor-Tržič imamo morda 1km odseka z dvojno polno črto. Me je prehitel črni Passat na dvojni, ravno telefon sem imel v rokah ko sem gledal če me je kdo klical in sem ga uspel na hitro poslikat kako seka obe črti na moji levi strani. Sem odložil telefon in se podal v lov za njim. Seveda sem vmes tudi sam storil prekršek saj sem ga pritisnil do 150, da sem ga ujel ter na koncu tudi prehitel a mi je še pred policijsko postajo vrnil in bum, pojavil se je napis: Policija peljite za nami. Seveda sem se najprej ves 'vsral' od strahu saj sem bil še mladi voznik(4leta nazaj). Je rekel da pokažem prometno,vozniško itd. pa pravi a veste, da ste peljali 150 kjer je omejitev 110. In mu rečem nazaj ja zakaj ste pa vi mene prehiteli na polni dvojni črti pa se je pritoževal ja nisem bil jaz saj nimaš dokazov itd in mu pokažem sliko v telefonu. Še rekel sem mu da naj mi kar napiše kazen, samo da bo on tudi ostal brez vozniške saj se na dvojni ne sme prehitevat. Je rekel samo trenutek,stopil do drugega kolega v avtu za par sekund in je prišel nazaj, vrnil dokumente ter dejal: Če zbrišeš sliko iz telefona ne bo kazni. Seveda sem sliko pred njim zbrisal a mi je telefon slike shranjeval tako na sim kot na telefon tako da sem še vedno eno sliko imel za rezervo v primeru, če bi kaj bilo. Na koncu ne duha ne sluha o kazni.

Vem, da primer ni nič podoben tvojemu a vseeno bi jaz rajši plačal tisto polovičko in pozabil vse skupaj. In pa kaj ti še lahko rečejo? Roke morajo biti na volanu in ne ob glavi. Osebno tu ne bi šel do konca čeprav sem v svojem primeru šel.



A ti si v prostem času policaj ali zakaj točno si ga lovil?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a motom Ne okt 09, 2016 7:03 pm

Za dokazovanje ne krivde imam kamero, ampak zgleda da bo treba nabavit dvojno.
Vsaj enkrat na mesec si shranim kaksno tako cvetko...
audi.png
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a titanius Ne okt 09, 2016 7:11 pm

Lovil sem ga zato, da mu dokažem, da lahko tudi jaz vozim tako hitro kot on, le da sem jaz vozil po omejitvah on me je pa pač tam šel pri dvojni polni črti prehitevat. Samo zato. Ker sem bil jezen.

Uglavnem, tema ni moj primer pač pa od drugega uporabnika. Rajši pozabi vse in plačaj polovico. Nabavi si napravo za prostoročno telefoniranje in je zadeva rešena. Če pa imaš denarja odveč se pa ubadaj s tem. Samo odvetnik ti bo na začetku govoril eno, ko pa vse vložiš ti bo pa govoril nekaj čisto drugega.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a Fnatic Po okt 10, 2016 6:35 am

@titanus Roke morajo biti na volanu, ne ob glavi...ta pa je lovska res. On se je lahko dejansko samo popraskal ane?? Ali tudi tega ne smemo več storit? No, jaz sem svoje povedal. Bo že avtor sam pogruntal, kaj storiti
Ba-dum tssssssss =P
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a danci1973 Po okt 10, 2016 11:13 am

titanius je napisal/-a:Nabavi si napravo za prostoročno telefoniranje in je zadeva rešena.

Saj sploh ni telefoniral, kaj bi naprava za prostoročno telefoniranje pomagala?

Če bi policajka bila 'poštena', bi preverila seznam klicev in pregledala avto, če so tam kakšne druge naprava (oboje je sam predlagal pisec prvega posta) in na licu mesta priznala svojo napako...

Ampak tega ni storila in zato močno dvomim, da bo svojo napako priznala v nadaljnjem postopku, torej pred komandirjem in/ali sodnikom. Prav tako močno dvomim, da bo njen sodelavec pričal proti njej...
 
BacekPacek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To okt 04, 2016 10:09 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a BacekPacek Po okt 10, 2016 11:41 am

Fnatic je napisal/-a:@titanus Roke morajo biti na volanu, ne ob glavi...ta pa je lovska res. On se je lahko dejansko samo popraskal ane?? Ali tudi tega ne smemo več storit? No, jaz sem svoje povedal. Bo že avtor sam pogruntal, kaj storiti



Se strinjam. V glavnem ugovor je na posti in niti priblizno nisem podvomil v to. Po pogovoru z razlicnimi osebami, tudi policisti iz iste postaje, sem dobil vedno enak odgovor: ce si kriv placaj, drugace vlozi ugovor. Tu ni kaj razmisljati. Ce imamo pravno pot za tovrstne situacije potem jih moramo koristiti. Vsak, ki ni kriv, bi moral vloziti ugovor ne pa da razmislja o koruptivnem delu pritozbe. Veliko razmisljanja sem dal v misel "placaj, itak jim nic ne mores". Ravno taksna dejanja nas vodijo v to smer, da smo avtomaticno krivi in kje je potem pravna drzava. Tudi ce izgubim, bom vsaj pri sebi vedel, da sem naredil vse, da uredim situacijo po pravni poti. Kaj je denar v primerjavi s cisto vestjo.?? Res pa, da v primeru izgube ne morem garantirati, kaksen bo moj odnos do tega organa, do te gospe definitivno v nobenem primeru dober. Kar se mene tice je zgubila vso kredibilnost. Vsaka rit pride enkrat na vrsto. Se hitro zgodi, da nekoc potrebujes pomoc ravno pri tistih, ki odlocajo o tvoji prihodnosti..se nahajam dovolj visoko v realnem gospodarstvu, da vplivam na katero zgodbo.

Sporocim kako se bo razpletlo. Hvala Vam za mnenja in vase misli.

Lep pozdrav, Andrej
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a Fnatic Po okt 10, 2016 1:05 pm

No Andrej, upam, da se bo vse odvilo kot je potrebno.

lp, od Andreja :)
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a primozek68 Po okt 10, 2016 6:54 pm

BacekPacek je napisal/-a:
Fnatic je napisal/-a:@titanus Roke morajo biti na volanu, ne ob glavi...ta pa je lovska res. On se je lahko dejansko samo popraskal ane?? Ali tudi tega ne smemo več storit? No, jaz sem svoje povedal. Bo že avtor sam pogruntal, kaj storiti



Se strinjam. V glavnem ugovor je na posti in niti priblizno nisem podvomil v to. Po pogovoru z razlicnimi osebami, tudi policisti iz iste postaje, sem dobil vedno enak odgovor: ce si kriv placaj, drugace vlozi ugovor. Tu ni kaj razmisljati. Ce imamo pravno pot za tovrstne situacije potem jih moramo koristiti. Vsak, ki ni kriv, bi moral vloziti ugovor ne pa da razmislja o koruptivnem delu pritozbe. Veliko razmisljanja sem dal v misel "placaj, itak jim nic ne mores". Ravno taksna dejanja nas vodijo v to smer, da smo avtomaticno krivi in kje je potem pravna drzava. Tudi ce izgubim, bom vsaj pri sebi vedel, da sem naredil vse, da uredim situacijo po pravni poti. Kaj je denar v primerjavi s cisto vestjo.?? Res pa, da v primeru izgube ne morem garantirati, kaksen bo moj odnos do tega organa, do te gospe definitivno v nobenem primeru dober. Kar se mene tice je zgubila vso kredibilnost. Vsaka rit pride enkrat na vrsto. Se hitro zgodi, da nekoc potrebujes pomoc ravno pri tistih, ki odlocajo o tvoji prihodnosti..se nahajam dovolj visoko v realnem gospodarstvu, da vplivam na katero zgodbo.

Sporocim kako se bo razpletlo. Hvala Vam za mnenja in vase misli.

Lep pozdrav, Andrej



Si bral Don Kihota??
Sex turns gay people into Mexicans.
 
BacekPacek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To okt 04, 2016 10:09 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a BacekPacek Po okt 10, 2016 7:16 pm

Ne. Zakaj?
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a zzitop Po okt 10, 2016 10:34 pm

Jaz te vsekakor podpiram. In tudi sam bi se tako odločil. In če na koncu, kljub temu, da vem, da imam 100% prav, izgubim, gotovo dam to policajko v medije.
Don Kihot gor ali dol.

Me je pa groza, kakšne komentarje berem. Vsi bi se kar sprijaznili, čeprav "sistem" krati pravice. Sami oportunisti...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a titanius Po okt 10, 2016 10:42 pm

Fnatic je napisal/-a:@titanus Roke morajo biti na volanu, ne ob glavi...ta pa je lovska res. On se je lahko dejansko samo popraskal ane?? Ali tudi tega ne smemo več storit? No, jaz sem svoje povedal. Bo že avtor sam pogruntal, kaj storiti



To bi lahko oni rekli njemu in ne jaz.. Kako pa bo dokazal, da se je popraskal? To so take malenkosti, da sam več ne veš kaj je prav in kaj ne. Na sodišču bi mu lahko rekli: Zakaj pa niste imel rok na volanu 10 do 2? Ampak jaz nisem tega mislil, meni je vseeno kje bodo vozniki imeli roke, zaradi mene lahko tudi v gatah.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a Fnatic To okt 11, 2016 8:15 am

Saj veš, da je to neumnost ane? In če maš za prestave menjat? Jeb*š ane. Sej mamo vsi avtomatike. No saj nima veze.
Kaj ima pa Don Kihot tukaj veze? Če misliš, da je to samo iluzija, se motiš. Potrebno je pač dokazat svoj prav. Jaz sem ga zaenkrat še vedno.
Ba-dum tssssssss =P
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a ddejc Če okt 13, 2016 11:10 am

Zanimivo je prebrati, kako se je večina obesila na izjavo policistke, da je lahko uporabil drug mobilni telefon in to označila kot izjavo, ki bo pokopala pritožbo.

Po ustavi si nedolžen kljub temu, da si obdolžen kaznivega dejanja dokler ti le tega ne dokažejo. Beseda, pa čeprav uradne osebe bo slabo dokazilo pred sodiščem, da je obdolženi telefoniral, če bo z njegove strani podkrepljeno z izpiskom aktivnosti njegove mobilne številke. Ravno to je tisto dejstvo, ki je IMO močnejše proti besedi policistke. Da je imel v uporabi drug mobilnik pa bo morala tožeča stran tudi nekako dokazat, ker to so domneve in predpostavke ne pa dokazi.

Bodi car pa jih na koncu zvleči še v javnost preko televizije.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a Bat_zajla Če okt 13, 2016 12:05 pm

ddejc je napisal/-a:Zanimivo je prebrati, kako se je večina obesila na izjavo policistke, da je lahko uporabil drug mobilni telefon in to označila kot izjavo, ki bo pokopala pritožbo.

Po ustavi si nedolžen kljub temu, da si obdolžen kaznivega dejanja dokler ti le tega ne dokažejo. Beseda, pa čeprav uradne osebe bo slabo dokazilo pred sodiščem, da je obdolženi telefoniral, če bo z njegove strani podkrepljeno z izpiskom aktivnosti njegove mobilne številke. Ravno to je tisto dejstvo, ki je IMO močnejše proti besedi policistke. Da je imel v uporabi drug mobilnik pa bo morala tožeča stran tudi nekako dokazat, ker to so domneve in predpostavke ne pa dokazi.

Bodi car pa jih na koncu zvleči še v javnost preko televizije.


Na sodišču bo šel težko proti policistki. Ne bo treba nje dokazovati da je bil telefon, ampak bo moral on dokazat da ga ni blo. Beseda policistke je kot dokaz, beseda voznika pa ni nič.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov