Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
BacekPacek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To okt 04, 2016 10:09 pm

PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a BacekPacek To okt 04, 2016 10:20 pm

Pozdravljeni, prosim za pomoč pri situaciji. Ustavili so me ker naj bi telefoniral med vožnjo. Seveda nisem telefoniral, bil sem le naslonjen na oporo vendar policistka zatrjuje da sem telefoniral.

Dogodek:
Policistka me je "videla" telefonirati in to sporočila policistu naprej da me ustavi. Le ta naredi pregled dokumentov in me obtoži. Jaz zanikam in mu pokažem seznam klicev in zadnji je pred cca 20min. On pokliče policistko in le ta prileti do naju in me naprej obtožuje telefoniranja. Povem ji za seznam, ona pravi da naj se pritožim. Ji povem za izpis klicev od operaterja in mi trdi da sem lahko imel dodatni telefon. Na to ji ponudim pregled vozila in ona zavrne..

Kaj mi je storiti?? Napisala mi je kazen 120eur, 1/2 v 8 dneh.

Hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a yashica Sr okt 05, 2016 5:18 am

Identično situacijo sem pred časom imel tudi sam, le da je bil v zasedi policist. Ustavila me je blond policistka, k je ravno tako trdila, da sem telefoniral med vožnjo, čeprav mobija niti pri sebi nisem imel in je bil vsaj 12 km stran. Na vsak način me je hotela oglobiti, vendar je na koncu le popustila in mi pribila "tokrat naj vam bo".

Je bilo to slučajno kje na območju Livade, Hladnikova?
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a ule Sr okt 05, 2016 5:59 am

Enak primer pri meni kakšen mesec nazaj. Se peljem skozi vas mimo njih, nato so se zapeljali za menoj.(bila sta dva policista) V naslednji vasi me ustavijo (čez približno 2km). Vozniško, prometno... Do tukaj brez pripomb. Potem pa:" videl sem vas da ste med vožnjo telefonirali, ko ste se peljali mimo nas" :shock: Dvakrat sem zanikal da se nisem, pa je že bilo" izdal vam bom plačilni nalog" :shock: Pregovarjati se nisem hotel, na seznam zadnjih klicev se nisem spomnil. Preden sem podpisal sem še enkrat vprašal kje me je videl in če je siguren, da me je videl. Kasneje sem se malo pozanimal kako in kaj v takem primeru in bolj slabo kaže. Izpiska klicev za tisto uro, nisem dobil. Še zdej točno nevem zakaj. Je pa bilo potrebno pisno poslati prošnjo operaterju. Seveda z navedbo po katerem členu sem dobil kazen... Nazaj sem sicer dobil odgovor da potrebujejo nevem kakšno pravno podlago... Nekaj sem še brskal po netu in videl da nisem ravno osamljen primer. Nekateri so se pritožili in na koncu plačali polno kazen 120€ + 150€ mislim da za sodno varstvo in še seveda stroške, ki nastanejo ob tem. Tisti člen v zakonu po katerem te kaznujejo (35. člen ZPrCP) je pa tako splošno napisan, da je skoraj v vsakem primeru dobitna kombinacija na strani države :evil: V glavnem sem to nekako požrl in plačal polovičko 60€. :evil: Verjetno bi se bolj veselo počutil, če bi teh 60€ zakuril, raztrgal ali enostavno enkomu šenkal :roll:
 
BacekPacek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To okt 04, 2016 10:09 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a BacekPacek Sr okt 05, 2016 6:17 am

Hvala za odg. Bilo je vceraj v Metliki ob 18h.

Doma imamo 10dni starega otroka (ne spimo), celi dan sem bil na terenu naredil 500km in potem se zmozgan vracam domov pa bum..nesramno. Policistka pa brez milosti, stajerka v Metliki. Ne vem ali jo je zmotila registrska (MB). Odvetnik svetuje da grem do konca in jo tudi osebno tozim, ker ni hotela preveriti za dodatno napravo in s tem potrditi/zavreci obtozbe..
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a ule Sr okt 05, 2016 7:53 am

Zanimivo. Tudi ta policist je bil po naglasu sodeč nekje iz štajerske.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a zzitop Sr okt 05, 2016 11:12 am

BacekPacek je napisal/-a:Hvala za odg. Bilo je vceraj v Metliki ob 18h.

Doma imamo 10dni starega otroka (ne spimo), celi dan sem bil na terenu naredil 500km in potem se zmozgan vracam domov pa bum..nesramno. Policistka pa brez milosti, stajerka v Metliki. Ne vem ali jo je zmotila registrska (MB). Odvetnik svetuje da grem do konca in jo tudi osebno tozim, ker ni hotela preveriti za dodatno napravo in s tem potrditi/zavreci obtozbe..


Tale kazen bi sigurno bila ovržena, če se pritožiš. Seveda, če je sigurno 100% res kar praviš in če predložiš spisek vseh klicev s tvojega telefona in vse ostale dokaze.
Za osebno tožbo bo pa odvetnik več vedel. Če pravi, da se splača, potem jaz ne bi omahoval.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a emozul Sr okt 05, 2016 1:21 pm

A ti bi odvetniku verjel, ta je pa res bosa.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a uros11 Sr okt 05, 2016 1:30 pm

BacekPacek je napisal/-a:Odvetnik svetuje da grem do konca in jo tudi osebno tozim, ker ni hotela preveriti za dodatno napravo in s tem potrditi/zavreci obtozbe..
Tak nasvet je čuden. Poročaj.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a ban Sr okt 05, 2016 1:34 pm

Normalno, odvetnik bi rad zaslužil, ti ga boš pa naj...moraš vedt da gre tle tvoja beseda proti uradni osebi, pa ti si bil sam v avtu, brez prič, policaj ma pa zmeri enga zraven k ga bo zagovarjal.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a TrijoAdijo Sr okt 05, 2016 3:55 pm

Najcenej boš pršu čez, če plačaš....če boš posušal odvetnika, bo pa še najdražje
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
BacekPacek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To okt 04, 2016 10:09 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a BacekPacek Sr okt 05, 2016 5:50 pm

ban je napisal/-a:Normalno, odvetnik bi rad zaslužil, ti ga boš pa naj...moraš vedt da gre tle tvoja beseda proti uradni osebi, pa ti si bil sam v avtu, brez prič, policaj ma pa zmeri enga zraven k ga bo zagovarjal.


Ravno to je fora, ona je bila sama, porocala naprej kar je videla..
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a JG2 Sr okt 05, 2016 6:27 pm

BacekPacek je napisal/-a:Hvala za odg. Bilo je vceraj v Metliki ob 18h.

Doma imamo 10dni starega otroka (ne spimo), celi dan sem bil na terenu naredil 500km in potem se zmozgan vracam domov pa bum..nesramno. Policistka pa brez milosti, stajerka v Metliki. Ne vem ali jo je zmotila registrska (MB). Odvetnik svetuje da grem do konca in jo tudi osebno tozim, ker ni hotela preveriti za dodatno napravo in s tem potrditi/zavreci obtozbe..



Odvetnika zbrcaj od Metlike do Črnomlja za tak nasvet, pa naokoli do NM pojdi. Mislim kakšen nasvet, popušil boš toliko da ti ne bo jasno, taisti odvetnik te pa še ščuva za osebno tožbo, verjetno za visoko odškodnino, kajpak on bo od obravnave dobil kar mu gre, tebe bo pa pustil na cedilu, poden!

Glede ostalega pa tako. Imaš nekaj dni da se pritožiš in pritožbo po pila vodo brez odvetnikov ali z njimi, zato se pozanimaj pri operaterju kaj sploh lahko izdajo in kaj ne (glede časa pogovora in seveda kraja pogovora) in potem glede na to kaj lahko dobiš postopaj naprej. Če ne bo nekaj oprijemljivega potem ti ne preostane drugega kot plačat polovičko, če pa dobiš dokaz, kateri bo nedvoumno izpodbijal navedbo policistke, potem imaš pa seveda normalne možnosti, da bo pritožba sprejeta.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr okt 05, 2016 6:43 pm

Pritoeži se. Imaš čas prekrška ? URA ? - priloži izpis svojih klicev iz svojega mobilnega operaterja.

Sicer je mala možnost.... probaš lahko.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a danci1973 Sr okt 05, 2016 9:37 pm

JG2 je napisal/-a:če pa dobiš dokaz, kateri bo nedvoumno izpodbijal navedbo policistke, potem imaš pa seveda normalne možnosti, da bo pritožba sprejeta.


mrtwelvetrees je napisal/-a:Pritoeži se. Imaš čas prekrška ? URA ? - priloži izpis svojih klicev iz svojega mobilnega operaterja.
Sicer je mala možnost.... probaš lahko.

Glede na to, da je policistka že na licu mesta rekla, da je lahko imel tudi nek drug telefon, izpisi najbrž nimajo pretirane teže.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a hippo Če okt 06, 2016 6:14 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Najcenej boš pršu čez, če plačaš....če boš posušal odvetnika, bo pa še najdražje

Tokrat imaš prav... :lol:

JG2 je napisal/-a:...če pa dobiš dokaz, kateri bo nedvoumno izpodbijal navedbo policistke, potem imaš pa seveda normalne možnosti, da bo pritožba sprejeta.

Takega dokaza v našem sodnem sistemu ni za rajo. :(
 
BacekPacek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To okt 04, 2016 10:09 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a BacekPacek Če okt 06, 2016 11:05 am

Pravkar prejel izpis iz Simobila, sestavim ugovor, pa da vidimo.

Dejstva:

- Policistka je bila sama v trenutku ko je delala kontrolo (možnost njene napake, nima priče, je bila opazovalec),
- jaz imam dokaz da je telefon iz moje naročnine bil 25 min v tistem obdobju neaktiven (klici, SMS),
- ona naj dokaže obstoj druge naprave (po tem ko je zavrnila pregled avtomobila, pri čemer je bil prisoten drugi policist),
- ni mi pustila možnosti obrambe saj ni želela preveriti seznama klicev po telefonu,
- njen odnos je bil totalno neprimeren.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a hippo Če okt 06, 2016 11:34 am

Problem je v tem, da je policijsko inkasantsvo sistemsko podprto s strani državnih organov in se bojim, da te bodo še dodatno obrali zavoljo le tega. :(
 
BacekPacek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To okt 04, 2016 10:09 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a BacekPacek Če okt 06, 2016 11:54 am

Ni vprašanje denarja..gre za princip. Če bi telefoniral bi tudi plačal. Ne bom odgovarjal za nekaj kar nisem storil. Pa če jih nazadnje po časopisih vlečem..

Koliko pa lahko stane nazadnje? Je kateri že probal celoten postopek?
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a kseb Če okt 06, 2016 12:41 pm

V zakonu piše: Voznik in učitelj vožnje med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševale njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila (maska, slušalke, telefon itd.).

Tule boš težko dokazal, da ni bilo uporabe telefona, ker v zakonu nedvomno piše "ne sme uporabljati opreme in naprav".
Če imaš izpise od tvojega operateja nisi naredil veliko. Lahko si namreč govoril preko Viberja, ali kake druge aplikacije, kjer ni izpisov ali pa si poslušal glasbo in si dal telefon k ušesu.... Tukaj ni konca uporabe mobilnega telefona. Lahko imaš npr. več telefonov (zasebni, službeni) ali pa si si telefon izposodil od punce, kolega, ate, mame....

Ceneje bo plačati (polovička takoj, sicer imaš celo kazen in stroške postopka pri sodniku, ki so tudi nekaj 10 EUR, nekje sem slišal cca. 40 EUR).

Lahko pa probaš s pritožbo in upaš, da bo tvojo pritožbo reševal kak sodnik, ki ti bo verjel ter uspeš s pritožbo.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: PO KRIVEM OBTOŽEN TELEFONIRANJA MED VOŽNJO

Napisal/-a zzitop Če okt 06, 2016 1:32 pm

kseb je napisal/-a: Lahko si namreč govoril preko Viberja, ali kake druge aplikacije, kjer ni izpisov


Seveda so izpisi. Še nisem slišal, da bi Viber ali podobni ekvivalenti delali brez prenosa podatkov.

Odvetnik, če se z njim dobro pozna in ima dobre izkušnje, ga ne bo kar tako nasankal. Tudi sicer za odvetnikovo kredibilnost ni dobro izgubljati primere.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov