Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia Pe nov 04, 2016 11:11 pm

Zdravo!

Na pooblaščenem servisu vozila Kia, so mi povedali, da bo potrebna menjava desnega ležaja, dogovorili smo se termin zamenjave, na delovnem nalogu imam napisano, da gre za zamenjavo desnega ležaja. Dogovorili smo se za termin (danes) in za ceno približno 100 eur.

Zapletlo se je, ko so me iz avtohiše poklicali, da je prišlo do zapleta, ker naj bi bil ležaj "zarustan" še z ostalimi deli in ga zato niso mogli zamenjati, oziroma je prišlo do poškodb še nekaterih drugih delov, ki jih bo potrebno zamenjati. Ob mojem vprašanju, kaj bo dejansko za zamenjati in kakšni bodo stroški, je bil odgovor, da mi to ne morejo povedati, da bodo več vedeli v ponedeljek, da pa lahko govorimo o nekaj sto evrih??!!!Pri tem smo bili dogovorjeni za ceno 100 eurov (za menjavo desnega ležaja).
Torej problemi so sledeči: sem brez avta, nimam pojma kaj vse je še šlo, nimam pojma kakšni bodo stroški in ne vem do kdaj bo vozilo dokončano in nimam pravice do nadomestnega vozila (oz. bi mi tega zagotovili čez vikend, potem ko sem nekajkrat klicala to avtohišo, da bi izvedela, kaj dejansko je narobe). Avto je star 5 let in je redno vzdrževan in servisiran na uradnem servisu, do sedaj ni bilo nobene težave in nihče mi ni nikoli omenil, da bi bila kakšna težava, letos pa sem prvič avto peljala na servis v to avtohišo.... po servisu so mi svetovali še menjavo tega desnega ležaja. Čudno mi je, da tako zelo mutijo- torej, da ne dobim nobenega podatka o tem, kaj bo za zamenjati in kakšen bo strošek, tako dolgo. Poleg tega se mi zdi nedopustno, da gre za stroške, o katerih ne vem ničesar vnaprej, poklicali so me očitno šele, ko so šle stvari že narobe, avta namreč ne morejo povrniti v prvotno stanje (gume ni mogoče namestiti nazaj).... Resnično se mi zdi to skrajno neoodgovorno in nedopustno, da ne govorim o tem, da je bil direktor totalno aroganten in ni bil pripravljen priznati napake, kljub temu, da je logična, avto sem pripeljala v voznem stanju v avtohišo in zdaj je ne vozen...

Prosim za vaša mnenja, od dveh mehanikov sem slišala, da je ravnanje avtohiše nedopustno in da je praktično nemogoče, da bi bil ležaj tako zarustan, da bi lahko prišlo do poškodbe matice, zavoja in še česa drugega (to se je namreč zagovoril mehanik, ki sem ga klicala), če bi bil ležaj pravilno odstranjen....

Kaj bi naredili v mojem primeru? Hvala, lep pozdrav!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a čare Pe nov 04, 2016 11:15 pm

Si prišla menjat ležaj? Si. Kar so naredili ostale škode je njihov strošek.Če gre za sprednji ležaj so po vsej verjetnosti uničili nekaj v vezi s premnikom,ker ga niso pravilno vpeli/podložili....
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia Pe nov 04, 2016 11:19 pm

Ja, se strinjam, to sem jim danes vsaj dve uri govorila po telefonu, govorila sem z vodjo servisa, na koncu celo z direktorjem, kaj mi še preostane? Jaz vem, da to ni moja krivda, če so oni še zraven stvari poškodovali, zanima me, kaj lahko naredim, ker oni očitno ne bodo priznali krivde... Sodni cenilec bo pa najbrž še dražji kot škoda...in mimogrede, ležaja sploh še niso vstavljali- mehanik je povedal, da tega ležaja niso mogli dobiti ven, pa so segrevali in tolkli... tko, da vprašanje koliko je škode...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a ojnica So nov 05, 2016 12:25 am

Za par 100 evrov , alo

dajte povedat kateri servis je to ???
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a danci1973 So nov 05, 2016 4:53 am

VoznicaEnaKia je napisal/-a:Avto je star 5 let in je redno vzdrževan in servisiran na uradnem servisu

A nima KIA 7 letne garancije?

http://www.kia.si/warranty
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia So nov 05, 2016 7:41 am

Avto je bil kupljen nov v akcijski ponudbi z manj leti garancije (razstavni model v salonu), tako da garancije nima več, kljub temu sem ga vedno vozila na uradni/pooblaščeni servis tudi po poteku garancije, ravno zato, da ne bi prišlo do težav :(.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a pskoda So nov 05, 2016 8:52 am

Če so oni uničili še druge stvari so oni krivi ne ti. Tukaj ni druge kot, da te hočejo nategnit, ker si ženska in po njihovo nimaš pojma.
Osebno bi se zglasil pri njih najbolje pri direktorju mu povedal naj popravijo kar so uničili na njihove stroške, zamenjajo ležaj za dogovorjenih 100€ drugače bom drugič prišel z odvetnikom in zahteval bi nadomestni avto, ker kolesni ležaj brez problema zamenjaš v dobri 1h in to prednjega ne zadnjega, ki je 100x manj zahtevno.

Ko boste to popravili OBVEZNO vzemi račun, ker ti bo lahko prav prišel pri reklamaciji, če ne drugega ga boš uveljavljala zaradi neopravljene otike.


ps.: ampak so pa pravi bikslni. Potem po njihovo, če bi z macolo mašino razbili bi bila ti kriva in bi mogla kriti stroške :lol: :roll:
Jaz bi jih tožil zat,o ker so me hoteli goljufati in to je kaznivo
Lp
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia So nov 05, 2016 9:16 am

Se strinjam, da me hočejo nategnit (za svojo šalabajzersko delo in napake, hočejo računat meni) in fora je v tem, da se oni sklicujejo na dotrajan material in ne priznajo njihove napake, nisem prepričana, kako bi to sodni izvedenec ocenil. Ne bi rada potem poleg vsega plačevala še sodnih stroškov. Seveda bom pa primer prijavila naprej ZPS-ju in Inšpekciji. Govorila sva z odvetnikom (kolegom), ki je tudi seveda pripravljen prevzeti primer, samo me vseeno malo skrbi, kaj bi ocenil sodni izvedenec, ker sam odvetnik brez mnenja sodnega izvedenca- mehanika, pač nima kaj... Mogoče kdo pozna koga?
 
brrr
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Če maj 28, 2009 10:34 am

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a brrr So nov 05, 2016 10:30 am

sodni cenilec. cemu? v primeru poskodovanja predmeta velja naslednje (40. člen ZVPot):
(1) Če podjetje uniči ali izgubi proizvod, ki mu je bil dan v popravilo, vzdrževanje ali dodelavo, je dolžno potrošniku po njegovi izbiri izročiti v osmih dneh nov enak proizvod ali mu takoj plačati odškodnino v višini drobnoprodajne cene novega proizvoda.

(2) Če podjetje poškoduje ali pokvari proizvod, ki mu je bil dan v popravilo, vzdrževanje ali dodelavo, je dolžno na lastne stroške v treh dneh odpraviti okvaro oziroma poškodbo, kadar se s tem ne zmanjšata vrednost in uporabnost proizvoda. V primeru, da tega ni mogoče zagotoviti, pripada potrošniku pravica iz prvega odstavka.

se vprasanje: je bila narejena ponudba za zamenjavo z obsegom popravila in ceno (papir, mail)?
ce ne bo malo tezje, se vedno pa upostevajte V. poglavje ZVPot. 24. člen, 1. odst, 3. alineja
obseg del je bil predhodno dogovorjen (tudi ustni dogovor je zavezujoc - je pa tezava z dokazovanjem) in v primeru odstopanja mora biti narocnik o tem obvescen oz. mora dodaten obseg predhodno odobriti.

ne kompliciraj z odvetniki, cenilci in podobnim (strosek postopka cetudi je kolega in dela za pivo + se vprasanje kvalitete, ce to ni ravno njegovo podrocje), razen da jih omenis izvajalcu servisa , temvec se obrni na trzno in urad za varstvo potrosnikov. vse dokumentiraj (komunikacija izkljucno v pisni obliki - tudi mail je OK) plus malo nerganja pa bo. :)
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia So nov 05, 2016 11:12 am

Hvala, brrr...

Imam delovni nalog v roki, na njem piše opravilo: Menjava SD kolesnega ležaja in varovalka. Rok popravila 4.11. 2016. To bi moralo zadostovati, ta delovni nalog sem v avtohiši tudi podpisala. Cena mi je bila povedano ustno, ko sem za to zaprosila. Ampak iz delovnega naloga je razvidno, da nisem soglašala še z menjavo kakšnih drugih delov (matice, zavoja, ne vem česa še...)...

Bom se v ponedeljek obrnila na Urad za pravice potrošnikov in tržni inšpektoriat, poleg tega pa še na generalnega zastopnika za Kio v Sloveniji, ki k sreči ni ta avtohiša :).
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a Kohec So nov 05, 2016 11:59 am

Še vedno nas vse zanima kateri servis je to?
Pojdi osebno tja, zagrozi jim z inšpekcijo in odvetnikom, pa boš takoj videla kako bodo reagirali.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a čare So nov 05, 2016 12:27 pm

Ma saj je vseen drek kater servis je.1. napako je ko so rekli da so tolkli.Ležaj se ne tolče ampak se preša,ker s tolčenjem si novega obsodil na smrt....Všeč mi pa je tista o dotrajanem materjalu.Hm 5 let star avto dotrajan??
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia So nov 05, 2016 12:56 pm

Bom napisala podatke o avtohiši, ko dobim avto ven...

Meni je čudno tudi to, da sem delala servis in mi noben ni omenil, zapisal, da je kakšen del zarjaven, kritičen... menjali so mi tudi diske in ploščice na sprednjih kolesih in kao tega niso opazili? Ne vem malo čudno... Enostavno se ne morem strinjati z njihovo nategancijo... bedno je, da se grejo tak odnos...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a Ivan36 So nov 05, 2016 1:00 pm

Torej NOVE kie nikoli !!! Koliko pa ima prevoženih km, da je ležaj gin ??? Nekako bi moral zdržati vsaj 130.000km :shock: gleden na naše ne vzdrževane lokalne ceste. A je bilo vozilo TESTNO ali NOVO iz salona ???
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a yashica So nov 05, 2016 1:41 pm

Lepo te prosim, nehaj kakati s takimi :evil:

Nove Kie nikoli. Zakaj že?
Ker odpove kolesni ležaj, nesposobni specialci pooblaščenca pa pri demontaži povzročijo dodatno škodo, plačilo katere sedaj valijo na nevedno stranko. Misliš, da premore take bisere od servisov samo Kia?
Tista o ležaju, ki naj bi zdržal vsaj 130.000 km je tudi precej zgrešena, sploh, če primerjam s kilometrino pri razrednem "prvaku". Ležaji se menjajo pod 100.000 km, diski pri okroglih 70.000 km, tam nekje shodijo tudi ležaji amortizerjev, vodne črpalke so povečini že 2x potrošni material, rja je ob nakupu gratis...
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia So nov 05, 2016 1:55 pm

S Kio sem zelo zadovoljna, do zdaj nisem menjala ničesar ali imela kakšne težave v petih letih, prevoženih km pa tudi ni tako malo ;). Nesposobni ljudje na servisu pa pač obstajajo, kaj čem...
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a Kohec So nov 05, 2016 2:37 pm

To da ležaji ne zdržijo niti 100 000 km ne bo čisto držalo. Jaz imam na avtu 230 000 km pa nisem menjal niti enega ležaja, tudi na prejšnjem avru z 180 000 nisem menjal nobenega.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a nebivedu So nov 05, 2016 3:31 pm

Na mojem avtu so vsi štirje kolesni ležaji še original pa ima avto 340.000 km prevoženih.

Če so na servisu kaj uničili, tega ne smejo na stranko prenašat, čeprav v veliki večini ravno to počnejo.

Ležaj se mora izprešat. Verjetno je mehanik pozabil varovalko notri in je na preši potem vse skupaj polomilo, tako da je potrebno verjetno cel pesto menjat. Sem že videl take primere. Pač imajo mehanike dijake, ki so ravno iz šole prišli in jim starejši delavci ne predajajo znanja. Po pravici povedano, za 700 evrov plače tudi jaz nebi.
Servis je pa verjetno KMAG, ker tam so tok leseni, da delajo same bedarije.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a Gyga So nov 05, 2016 3:42 pm

Očitno je to taktika APP - "Ako prođe-prođe" s strani predstavnika servisa. Zoperstavi se. Nimaš kaj izgubiti. Argumentiraj pa z zgornjimi post-i.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a Ivan36 So nov 05, 2016 4:13 pm

Kohec je napisal/-a:To da ležaji ne zdržijo niti 100 000 km ne bo čisto držalo. Jaz imam na avtu 230 000 km pa nisem menjal niti enega ležaja, tudi na prejšnjem avru z 180 000 nisem menjal nobenega.

Tako je edini kolesni ležaj sem menjal leta 2000 na 128 Zastava na 180.000km :mrgreen: Od tam dalje pa še nobenega na vseh ostalih vozilih recimo Sharan niti pri 314.000 km ni imel potrebe po menjavi kolesnih ležajev!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov