Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a Ivan36 So nov 12, 2016 12:16 pm

Pravi še, da bo še poskušal, ampak da v najslabšem primeru me res čaka menjava teh delov (ceneje kot pri servisu). Se pravi sem kupila zanič avto in moj sklep je, da Kie ne kupim nikoli več!

:DDD :mrgreen: :lol: 5 strani, da prideva do enakega zaključka 8)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a čare So nov 12, 2016 1:13 pm

OK pa če je res že tok korozije,še vedno nayebe samo premnik,ne pa še polos in zglob...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a abbe Ne nov 13, 2016 8:30 pm

čare je napisal/-a:No vzamimo primer menjave zadnjih amortizerjev pri AR 147/156/GT kjer lahko zaradi zarustanega spodnjega šravfa uničiš še obe roki in vijak...To sem jaz človeku že preden sem šel delat povedal...V primeru Kie so neki konkretno zayebal,ker so bli ihtavi.

no eto en k pove.
men se je pod obno nardil na octaviji ko sem menjal amortizerje.
v šalčki so se mi vijaki obrnli in je blo şkode za 120 eur. pa nism nc narobe naredu.
pac je clovek z rovt in je blo spodaj vse zarustano. kva cem narest?
pac sm mu pokazal zadevo in je to to.ne morem jaz krit stroskou tega
Ni vse res kar napišem
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia Po nov 14, 2016 9:21 pm

Avto je star 5 let... to je mal razlika... in če bi hotla, da mi kdo tolče po avtu brez mojega privoljenja, bi avto peljala v kakšno poceni delavnico... Mehanikar, ki je zdaj popravil avto me je za vsako stvar poklical in na koncu me je še pomiril, da avto ni kaj posebej koroziven ;), da je podvozje ok...da ne govorim o tem, da je bilo vse skupaj ceneje in vse je naredil v dveh delovnih dneh...

Od pooblaščenega servisa pričakuje človek malo več, saj tudi plača "malo" (skoraj enkrat) več. Namesto, da bi se ukvarjali s konkretno "napako" in se dogovorili kakšno stvar s Kio v takem primeru, so naredili isto kot bi nekdo v privat delavnici. S tem, da tisti v privat delavnici naredi isto bistveno cenejše, razlike v kvaliteti pa ni! Na pooblaščen/uradni servis torej nikoli več (razen če je vozilo še v garanciji).
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a abbe Po nov 14, 2016 10:40 pm

no sj kle je tvoje razmišljanje napačno.
to da pelješ na pooblščeni servis še zdalec ne pomeni da bos dobila nadstandardno\boljso uslugo kot pri nepooblaščenem servisu. prej nasprotno.
zato ker so tm vsi povrsti arogantni ker misljo kva so če nosijo obleke na katwrih je znak avtomobilskega proizvajalca.in misljo da lah toučejo pa razbijajo po avtu.
privatni servis si tega ne sme privoščiti.in se ponavadi z glavo spravi h delu ne z macolo.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a sašo5 To nov 15, 2016 9:55 am

VoznicaEnaKia je napisal/-a:Mehanikar, ki je zdaj popravil .........

torej je sedaj urejeno......(je omenil, kaj je šlo narobe, oz. zakaj je servis 5x-no dvignil ceno?)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a TrijoAdijo To nov 15, 2016 8:13 pm

abbe je napisal/-a:no sj kle je tvoje razmišljanje napačno.
to da pelješ na pooblščeni servis še zdalec ne pomeni da bos dobila nadstandardno\boljso uslugo kot pri nepooblaščenem servisu. prej nasprotno.
zato ker so tm vsi povrsti arogantni ker misljo kva so če nosijo obleke na katwrih je znak avtomobilskega proizvajalca.in misljo da lah toučejo pa razbijajo po avtu.
privatni servis si tega ne sme privoščiti.in se ponavadi z glavo spravi h delu ne z macolo.



x2 :)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
VoznicaEnaKia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe nov 04, 2016 10:51 pm

Re: Težave pri popravilu desnega ležaja

Napisal/-a VoznicaEnaKia To nov 29, 2016 2:46 pm

sašo5 je napisal/-a:
VoznicaEnaKia je napisal/-a:Mehanikar, ki je zdaj popravil .........
torej je sedaj urejeno......(je omenil, kaj je šlo narobe, oz. zakaj je servis 5x-no dvignil ceno?)

Malo so pač hoteli zaslužiti na moj račun. Deli res niso šli narazen.
Mehanik je komentiral, da so res tolkli po premniku, polosi in potem pobrusili to nazaj. Do česar po njegovem ne bi smelo priti brez moje vednosti...
Rekel mi je še, da deluje kot bi bilo vse skupaj "zlepljeno"..., ko bo imel pa manj gužve, bo pa spravil to narazen in mi sporočil, kaj je prav razlog.
Verjetno korozija ravno ni.
Kar me res veseli, je to, da avto spodaj drugače ni koroziven :D. Tega sem se najbolj bala.
Sem pa opravila vse skupaj za približno 200 eur ceneje ;), kar je pa tud zelo bistven podatek...
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov