Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a pskoda Pe nov 18, 2016 7:01 am

sašo5 je napisal/-a:to si ti rekel....(da ni nobene razlike)
probaj peljat s priključenim računalnikom in glej parameter predvžiga_boš prijetno presenečen...da ne govorim, da je že 1% žvepla smrt za direkni vbrizg(sicer res na dolgi rok) in vsebnost le-tega je v 100 oktancu 0.0



Imaš dokaz od for-a, da ni razlike in osebno ti tudi lahko povem, da v moči motorja ni razlike.
Kaj bo na dolgi rok pa noben ne ve. Mogoče bodo čisto x problemi mogoče bo začel gnit. Mnogi lastniki ne šparajo, gladijo avto za drugega lastnika.
Z točenjem 100 ne bo avto vreden niti centa več.

Jaz sem svoj avto čipal ga žgal imel sem skoraj 11l porabe na cca 30kkm prevoženega z 1.6T. Jaz nisem šparal motor (z gasom) za naslednjega lastnika, ampak sem ga kupil za svojo dušo in zato vedno kupujem nove avte.





Če proizvajalec v navodilih napiše, da motor deluje na 95 potem motor MORA delovat bp na 95 mu pa seveda ne bo škodoval 98 oz 100
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a xxl Pe nov 18, 2016 8:50 am

Točno tako,jaz sicer lepo delam s svojim avtom,ampak,kako predpisuje proizvajalec,tako se tudi ravnam,nenazadnje je tudi 5 let v garanciji.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
damian72
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po nov 07, 2016 3:34 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a damian72 So nov 19, 2016 8:18 am

For je napisal/-a:Tudi imam enak avto(trenutno 48.000km) in sem od prvega kilometra tankal 100 oktanskega. Sem pa kakšne pol leta nazaj nehal, ker na črpalkah po zahodni evropi nisem nikjer dobil. Tudi v bosni in na hrvaškem je to težko dobiti.
To je bil glavni razlog zakaj sem še v sloveniji šel nazaj na navadnega ...k.urc jih gleda! Ne da se mi s tem ukvarjat.
Sem podobno razmišljal kot sašo in podobni. Pa mi je kliknil.....zakaj potem proizvajalec avtomobilov ne bi napisal, ali vsaj omenil ("če imate možnost priporočamo 100 okatanskega ....bla bla bla") nekje v navodilih? :roll:

Res pazim na porabo in spremljam. Lahko povem da nisem opazil nobene razlike potem ko sem šel nazaj na 95, pa se imam (me imajo) za res cepidlaškega glede tega. Včasih mi rečejo da se mi blede in da imam prisluhe ali privide ....na koncu ponavadi ugotovimo da je bilo nekaj za temi prisluhi ⁄ prividi. :mrgreen:
Mene bolj zanima, če je možno avto v takšnem stanju vrniti in zahtevati nazaj kupnino ali celo novo vozilo? Je to stvarna napaka?

Seveda je možno, zakaj pa ne. Jaz bi že težil v tej smeri.
Ti si pa najbrž vsakič podpisal to kar so ti "popravljali" ....po moje bi bilo dobro da ob naslednjem obisku tega ne narediš dokler je tako kot je. Po določenem času (ne vem koliko) bi potem lažje zahteval menjavo avtomobila. Meni je lani uspelo zamenjati avto zaradi napačnega olja v motorju. Ni pa to bila poštena reklamacija, ker sem spet štartal od začetka z lizingom. Nič mi niso upoštevali.
A ne bi povedal na katerem servisu to delaš? Kar nekaj sem jih je že dal skozi... :roll:
Lahko tudi zasebno sporočilo ... ;)
pomoje bi s tem motorjem z lahkoto pod 6 šlo?

Težka bo. Jaz sicer večinoma imam pod 6 ali 6 ...samo to je skoraj da brez mestne vožnje in do 110-120 na AC
Bolj realno bo tole kar je damian72 napisal:
Poraba je nekje med 7,2 in 7,5 litra. Je pa večina mestna vožnja, pa počasi tud ne vozim kjer ni potrebe. Poraba pod 6 litra pa je le zapisana v tehničnih podaktih,žal.

....čeprav je tudi malo preveč glede na moje izkušnje. Pot do Sicilije in nazaj http://s7.mojalbum.com/4811157_18043655 ... 203943.jpg
nobenega šparanja glede porabe, polno obremenjen avto (štirje odrasli), precej mestne (italijanske) vožnje in AC čez 150 km ⁄ h

Ti priporočam da kontaktiraš službo za reklamacije in začneš težiti da ti avto zamenjajo.
Jaz sem naredil napako ker sem bil preveč uvidevan do servisa in sem se kar tam menil o tem. Mislim da bi več iztržil če bi takoj kontaktiral tele v Ljubljani.... :?
Ne smeš pa preveč pričakovat ....so kar ignorantski, ne pustijo se kar tako. Meni se je zaradi tega ta znamka zamerila, čeprav (za enkrat) vse najboljše o avtu.



Gre za en pooblaščeni servis v Mariboru, kjer sem avto tudi kupil. Po malo bolj resnem mailu, ki sem jim ga poslal so tudi oni malo bolj resno vzeli stvar v roke. Celo sam direktor me je povabil na razgovor. Slabe reklame jih zaenkrat še ne bom naredil...bom videl kako rešimo na koncu. Sicer pa po proporočilu odvetnika se da marsikaj iztržit.Pa da vidimo kaj se izcimi iz tega...škoda, lep in dober avto, ampak se mi je znamka pošteno "zasrala".
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a For So nov 19, 2016 11:43 am

Celo sam direktor me je povabil na razgovor.

Klasika. Mogoče se ti fajn zdi, ampak to je zato da ne greš naprej do službe za reklamacije. Tudi pri meni je bilo enako....prijazen, zamenjali olje, šenka mi nekaj servisov in podobne fore.
Če toliko časa niso uspeli popravit ti priporočam da samo zahtevaš zamenjavo avta, tudi če ne bo ravno prava reklamacija. Se boš vsaj znebil problemov in začel znova :?
Naj te ne zavedejo lepe, prijazne besede. ;) Od tega nimaš nič.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a pleomax So nov 19, 2016 5:17 pm

Pri nas doma je 308 z 1.2 THP. O motorju lahko re'em samo vse najboljše. Tanka se pa 95. Zakaj? Ker tako priporoča proizvajalec in tudi trgovec. Je rekel,da po nobeni 100-ki ni potrebe,lahko pa se tanka seveda če želiš. Upam,da nisi kupil pri AH kolmanič...sicer nimamo slabih izkušenj z nakupom avtomobila,ker so nas totalno odvrnili že z ocenjevanjem starega,ko so nam ga ocenili krepko pod eurotaxo in nas poskušali napizdit. Dobro,da smo šli še do drugih in vsi so ponudili najmanj 1000€ več(tako pooblaščeni kot drugi trgovci), pa še avto so zasvinjali not :lol: Poskušaj,če ti ni predaleč naprimer v Podlehniku pri Toplak. Se vidi,da so bolj lokalni in temu primerno se potrudijo tako za novo kot staro stranko. Mislim,da če omenim, da se je tja vozilo 5 peugeotov,ki smo jih imeli, da to pomeni, da so zaupanja vredni in da so se okvare,ki so se pojavile, tudi odpravile. Prav tako računajo dejansko toliko, kolikor so delali,ne pa da bi delali 1 uro in 15 minut,nabili bi ti pa 2 uri kot smo doživeli drugod pri drugih znamkah.
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a Tommaazz Ne nov 20, 2016 4:43 pm

A ima kdo od vas, ki imate novega 308 slučajno alcantaro na sedežih? Namreč ne vem ali bi se odločil in vzel z alcantaro ali običajno tekstilno oblazinjenje...katero menite je bolj vzdržljivo oz ali se splača doplačati 750 eur za alcantaro?
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a metor Ne nov 20, 2016 9:19 pm

Je definitivno boljše, kot usnje. Ne drsi, poleti ni vroča, pozimi mrzla itd. Sam imam tkanino in je tudi ok, sem raje doplačal za druge stvari.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a For Po nov 21, 2016 1:24 am

tomaz, a nisi malo off?
ne bi raje tukaj? viewtopic.php?f=11&t=78237&start=460
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a esem Po nov 21, 2016 1:39 am

Je OFF, a tudi tam bi bila OFF. Pustimo stat...
metor je napisal/-a:Je definitivno boljše, kot usnje. Ne drsi, poleti ni vroča, pozimi mrzla itd....
Dajte malo pazit z vejicami, vsaj tam, kjer bistveno spreminjajo pomen. Konkretno tu je pomen čisto obrnilo, to z vejico pomeni Je boljše, (je (tako/podobno) ) kot usnje. Glede na argumente bi moralo biti brez vejice (Je boljše kot usnje)
O čiščenju alkantare pa kdaj drugič...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a uros11 Po nov 21, 2016 11:26 am

Pred kot ni vejice, če ji ne sledi glagol....
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a metor Po nov 21, 2016 4:45 pm

Itak mate prav, nisem bil niti pozoren.

Ps. Še čiščenje ni tak problem, če imaš primerna sredstva. Tudi usnje rabi kar nekaj vzdrževanja, da ostane lepo in ne razpokano po par letih.
Don't worry, be happy ;)
 
damian72
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po nov 07, 2016 3:34 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a damian72 Pe nov 25, 2016 6:25 pm

pleomax je napisal/-a:Pri nas doma je 308 z 1.2 THP. O motorju lahko re'em samo vse najboljše. Tanka se pa 95. Zakaj? Ker tako priporoča proizvajalec in tudi trgovec. Je rekel,da po nobeni 100-ki ni potrebe,lahko pa se tanka seveda če želiš. Upam,da nisi kupil pri AH kolmanič...sicer nimamo slabih izkušenj z nakupom avtomobila,ker so nas totalno odvrnili že z ocenjevanjem starega,ko so nam ga ocenili krepko pod eurotaxo in nas poskušali napizdit. Dobro,da smo šli še do drugih in vsi so ponudili najmanj 1000€ več(tako pooblaščeni kot drugi trgovci), pa še avto so zasvinjali not :lol: Poskušaj,če ti ni predaleč naprimer v Podlehniku pri Toplak. Se vidi,da so bolj lokalni in temu primerno se potrudijo tako za novo kot staro stranko. Mislim,da če omenim, da se je tja vozilo 5 peugeotov,ki smo jih imeli, da to pomeni, da so zaupanja vredni in da so se okvare,ki so se pojavile, tudi odpravile. Prav tako računajo dejansko toliko, kolikor so delali,ne pa da bi delali 1 uro in 15 minut,nabili bi ti pa 2 uri kot smo doživeli drugod pri drugih znamkah.

Žal sem kupil pri AH Kolmanič...čakam in čakam, da vidim kaj rešijo
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a For So nov 26, 2016 12:12 am

Upam da poročaš naprej ...res me zanima. ;)
 
damian72
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po nov 07, 2016 3:34 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a damian72 Sr dec 14, 2016 2:25 pm

Evo kratek raport glede mojega vozila...AVto je že peti teden na servisu, napake še niso odkrili. In kot kaže, bo tudi še nekaj časa, ali celo za vedno ostal tam. Sprašujem pa, ali ima kdo izkušnjo, kako naprej...se dobi kupnina nazaj, nov avto, ali kaj podobnega???
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a metor Sr dec 14, 2016 10:37 pm

So ti dali vsaj nadomestno vozilo? Jaz bi zahteval nov motor oz. nov avto.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a For Če dec 15, 2016 1:28 am

A ni štiri tedne tista meja, ko morajo zamenjat avto?

Upam samo da si že zahteval drug⁄nov avto ....ta ki je na servisu ne bo nikoli dober, po moje.
 
Dejan-V
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: So feb 25, 2006 12:55 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a Dejan-V Če dec 15, 2016 6:32 am

damian72 je napisal/-a:Evo kratek raport glede mojega vozila...AVto je že peti teden na servisu, napake še niso odkrili. In kot kaže, bo tudi še nekaj časa, ali celo za vedno ostal tam. Sprašujem pa, ali ima kdo izkušnjo, kako naprej...se dobi kupnina nazaj, nov avto, ali kaj podobnega???


45 dni je rok v katerem ti morajo avto popravit, sicer ti priprada vracilo kupnine oz dobava enakovrednega vozila. Tako tezavo je imela teta na RR Evoque, ki je tresel od 130 dalje. Na koncu se je sicer mogla razhudit ampak so ji narocili novega
 
boskec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe maj 26, 2017 9:31 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a boskec Pe maj 26, 2017 9:39 pm

Zanima me kako ste rešili težavo?

Imam enak avto, je v garanciji še dva meseca, danes sem ga dobil nazaj iz servisa. Imam isti problem, danes so zamenjali svečke. Seveda sem jih moral plačati, kao potrošni material.

Jutri ga bom preiskusil, je šla danes žena po njega!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a For So maj 27, 2017 1:33 am

Mene tudi zanima.

Pa samo trkam v les. Isto avto, isti motor imam in vam povem (upam da se ne motim in da me ne bo doletelo enako sranje) da avto sploh ni slab, slabi so servisi...tam jih uničijo!

Jaz sem vmes imel kar nekaj obiskov in spet sam sebi dokazal da jim je treba gledat pod prste in težiti.

Nekje sem že pisal o težavah po rednem servisu. Vse so zginile ko sem po 1500 kilometrih še enkrat na novo naredil in strogo pazil kaj delajo.
Probleme sem imel tudi z vžigom. Tudi svečke sem še enkrat zamenjal tako da sem bil zraven in videl da so dejansko vse tri zamenjane.
Tiste ki so vzeli ven pa obdržal.
Po tej zamenjavi niti enkrat ni bilo problemov z vžigom.

Mislim da bi vsi mi (stranke) mogli vzeti zamenjane dele sabo. Tako bi preprečili mehanikom te goljufije....ne bi imeli več z čim goljufat.
Na tak način oni tvoj zamenjan del "kao" vzamejo domov ker je še dober. "kot novo je" je rekel meni zadnjič mehanik. "zakaj menjate te filtre?" "ste prepričani da hočete menjat?" Ene trikrat me je vprašal ...sicer prijazen možakar.

To se dejansko dogaja in to so mi tudi povedali.
Zdaj si pa predstavljajte situacijo ...lahko tisto odnese domov ali pa naslednji stranki uvali......domov odnese NOV DEL iz skladišča.
Čisto enostavno.

Moj se bliža že 70.000 km in za enkrat (trkam v les) nimam težav.
V tem prehodnem obdobju ko klimi ni treba delat, niti ni treba preveč ogrevat ...sem ene dva meseca imel 5,4 porabo.
Zanimivo da zdaj z letnimi ne pridem pod 5,8 ..pa so istiih dimenzij in na istih feltnah.

Zakaj omenjam porabo? Če si pozoren na to, je kar pomemben pokazatelj ...še posebej po servisu "ko ti uvalijo kakšno čudno olje, preveč olja, stare svečke, filtre pri montaži zmečkajo kot največji amaterji ....itd." tega je še pa še.

Še vedno trdim da je avto super dokler ne gre na servis.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a kseb So maj 27, 2017 5:27 am

Tudi moje izkušnje z njimi so zelo, zelo slabe. Bilo je sicer pred nekaj leti. Motor je bil le nekaj tednov po njihovem posegu v avto uničen (preskok jermena). Napake seveda niso priznali, sodni izvedenec ni potrdil, da je do škode prišlo ravno zaradi njihovih posegov. Osnove za tožbo nisem imel.

Epilog: popravilo avta plačal sam, avto prodal in kupil drugega. Pod črto me je njihov servis stal več kot 5k eur.
Epilog1: pri njih avta ne kupim pa če jih delijo zastonj.

Servisom je potrebno gledati pod prste. Tukaj ima for še kako prav. Ker jim žal ni moč zaupati, si je potrebno vzeti tiste tri ure časa, ko je avto na servisu in jim gledati pod prste.

Lep dan
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov