Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a pskoda So maj 27, 2017 6:50 am

Poraba se z leti veča največ zaradi zamorjenosti motorja potem so pa še obrabe notranjih delov motorja

Če določen del plačaš in ti ga zamenjajo ga lahko zahtevaš in ti ga morajo dati. Če je del zamenjan pod garancijo ga ne boš dobil, ker naj bi šel v matično firmo na pregled
Lp
 
Sarichka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe avg 11, 2017 9:45 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a Sarichka Pe avg 11, 2017 9:53 pm

damian72 je napisal/-a:Pozdravljeni
Imam dve leti star Peugeot 308. Pred več kot enim letom se mi pojavi napaka-avto ob pospeševanju občasno cukne. Pred enim letom sem na pooblaščenem servisu javil napako in mi je v več kot enem letu do sedaj niso znali odpraviti. Avto so zaradi te napake imeli na servisu že sedem krat v enem letu. Napaka je takšne narave, da je računalnik ne prepozna-tako pravijo strokovnjaki. Naj omenim tudi to, da na servisu zelo grdo ravnajo z avtomobilom. V avtu imam namreč nadzorno kamero za promet, katera ja tudi posnela slabo ravnanje mehanikov in njihove "privat vožnje", ko je bil avto na srevisu.
Pa se sprašujem kaj storiti, saj oni sami ne vejo kaj bi z avtom.
LP

Pozdravljeni. Upam, da boste to zasledili. Zanima me kaj ste rešili z avtomobilom. Isti avtomobil, iste težave?!?! Lp
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a pleomax To sep 12, 2017 9:43 pm

Je možno,da se pojavi to cukanje zaradi goriva kot se to dogaja včasih pri avtomobilih,ki so občutljivi na kakovost goriva? Namreč govori se,da slovenska goriva ne sodijo ravno med preveč kakovostne v primerjavi z razvitejšimi državami. Ne vem, če je to krivo, samo sprašujem, ker napake računalnik ne pokaže.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a For Sr sep 13, 2017 12:22 am

No vidiš pleomax ...o tem ti govorim.

Meni se je to parkrat zgodilo ko sem pritisnil na plin. Malo cukne kot da bi nekaj zaštekal in potem nadaljuje.
Če pa to hočem še enkrat ponoviti pa mi nikoli ne rata. Ponavadi po tem štekanju pardeset kilometrov pritiskam na plin in ga teram v visoke vrtljaje.
Očitno se razvadi z nizkimi vrtljaji in potem, ko kar na enkrat rabiš pritisnit je "presenečen" in se dela neumnega ...češ "kaj ti je na enkrat?" :mrgreen: "počasi" =P

Zgodilo sem mi je v drugi, tretji, četrti, peti in šesti prestavi to. Bog si ga vedi kaj je to?
Pač trivaljnik :roll:
Jaz to nikoli nisem omenil na servisu. Itak bi še bolj zajebali motor. Raje počakam da bo pošteno nagajal. ;)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a pskoda Sr sep 13, 2017 7:07 am

Novejši avtomobili se prilagajajo oz računalnik prilagaja vbrizg goriva,...
Če peugeot tega nima kar dvomim je en navaden yajc od yajca kot drugo me pa prav zanima kako ostale znamke dobro delujejo na naše gorivo?
Tukaj ni drugega kot problemi v avtu ne gorivu

Recimo moj primer jaz sem tankal 95 v 1.6t z veliko večimi konji kot ti mlinčki in je motor vedno deloval bp to je iz prve roke potem so pa še prijatli, žlahte,... ki tudi nisem slišal nobenega problema glede goriv
Lp
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a pezo308 Sr sep 13, 2017 7:20 am

Men se je tud to 1x zgodil na avtocest k sm dal gas v 6 prestavi od 130kmh naprej ......je cuknil, oz mu je vzelo moč. Potem pa sem čakal kaj se bo izpisal na ekrančku, pa ni bilo nič. No kasneje se to ni več dogajal.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a pleomax Sr sep 13, 2017 5:01 pm

O gorivu namreč pišem,ker imamo po Sloveniji večinoma petrol in vem,da je znanec vedno tankal na omv seat cordobo 1.4 75 in ko je šel na petrol tankat je imel probleme,da mu je avto tu pa tam cukal. Dvomim,da cuka zaradi tega,ker je trivlaljnik,potem bi tudi moj mogel cukat. Ni pa moj turbo,to je tudi res. Upam, da se rešijo ti problemi. :)
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a nejc1 Sr sep 13, 2017 6:20 pm

Znancu so že ob nakupu nove toyote rekli naj nikoli ne tanka (oz. da mu zelo odsvetujejo) na petrolu, očitno že ne zastonj :roll: ...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a tomzzi Sr sep 13, 2017 8:46 pm

Hmm...
Tudi pri Oplu svetujejo OMV. Tako serviserji kot prodajalci. Zakaj priporočajo izključno OMV pa ne bi vedel. Po moje nekih razlik ni...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a For Če sep 14, 2017 12:53 am

Ma jaz sem vedno na OMV pa se mi je zgodilo to cukanje.

To sigurno ni gorivo ... :roll:

Teli prodajalci v salonih ....strokovnjaki za gorivo? :bonk :noro


:roll:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a pskoda Če sep 14, 2017 5:59 am

Jaz sem svojega prejšnega bencinarja 1.6t ++200hp tankal 95 na prvi bencinski, ko je zasvetila lučka ( tudi na hrvaškem) in NIKOLI nisem opazil, da bi bila kakšna razlika tudi ko sem nekajkrat zaporedoma za probo tankal 100 oz 98 ni bilo razlike.
Ne bi rekel, da bi mi to kdo drug rekel potem bi še verjel, da je z gorivom kaj narobe. Zdaj me pa noben ne more prepričat.


Edina razlaga tukaj je, da novejši ko so motorji bolj so občutljivi na goriva, olja in jih zelo hitro vrže iz tira sloh ti z majhno prostornino
Lp
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a čara Če sep 14, 2017 11:49 am

Berem in se vprašam. A bi človek moral it na tečaj osnov avtomehanike al kako? Kako naj jaz, ki nimam pojma kako se primerno ravna in servisira z avtom, gledam nekomu pod prste? :?
 
Uporabniški avatar
Petrol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po okt 24, 2011 2:38 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a Petrol Če sep 14, 2017 1:49 pm

pezo308 je napisal/-a:Men se je tud to 1x zgodil na avtocest k sm dal gas v 6 prestavi od 130kmh naprej ......je cuknil, oz mu je vzelo moč. Potem pa sem čakal kaj se bo izpisal na ekrančku, pa ni bilo nič. No kasneje se to ni več dogajal.



Spoštovani,

dejstva, ki ste jih navedli, žal ne ponujajo dovolj kredibilnih podatkov, da bi lahko "cukanje vozila" bolj konkretno komentirali. Svoja goriva pa tudi goriva drugih ponudnikov na trgu, zelo dobro poznamo, zato lahko takoj zavrnemo trditev, da naj bi se vzrok za težave skrival v kakovosti Petrolovega goriva. Prepričani smo, da je vzrok treba iskati drugje, torej na vozilu. Ne nazadnje to potrjuje tudi dejstvo, da dnevno z našimi gorivi oskrbimo več kot 200.000 kupcev, ki ne beležijo nikakršnih težav.

Če pa bi se res izkazalo, da bi težava lahko bila povezana s samim gorivom, smo pri iskanju vzrokov zanjo vsekakor pripravljeni sodelovati. Za preverjanje stanja, seveda če gre za Petrolovo gorivo, potrebujemo ustrezen reprezentativni vzorec goriva ali vsaj informacijo, kje in kdaj naj bi bilo to gorivo natočeno (za dodatno kontrolo).

V primeru morebitnih dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Hvala in lep pozdrav,

Silvan Simčič
Petrol d.d., Ljubljana
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a pezo308 Če sep 14, 2017 3:13 pm

g.Simčič
ne vem zakaj ste se "vtaknili" v moj post, sploh nisem omenil nobenega goriva, kaj šele povezave s Petrolom, ker itaq nikoli ne tankam na Petrolu.
Malo bolj preberite kaj sem jst napisal, moja teza glede cukanja je bila prej v povezavi z oljem v avtu in ne z bencinom.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a sašo5 Če sep 14, 2017 6:24 pm

g. Simič; a vam jaz naštejem kolikokrat in kje vse se vam je "skisalo" gorivo? (ne "včeraj" ampak časa nazaj) junij/julij/avgust)) in omenil bom prav Peugeota (čeprav ni bil edini) ki je svojim kupcem svetoval naj ne točijo na Petrolu...in celo tako daleč je šlo, da nekatere firme določenih modelov(dizelskih) sploh niso hoteli uvoznikom izdobavljat...
Saj znate, noben ne reče da ne znate "naredit" gorivo, ker smo v času trgatev, samo omenim, da iz slabega grozdja nikoli ne rata dobro vino....upam, da razumete, jaz pa tudi, da je tanker kvalitetne surove nafte orng dražji, kot tisti, ki prevaža t.i. gnojšnico....in ker dolgo časa stoji pred luko(to pa stane) se da cena še dodatno zbit, super, dodatni dobiček zagotovljen...
Ni niti OMW ne vem kako boljši, nafta za spoznanje boljša,(ne pretiravajo z biom, dodajo ga točno toliko, kot jer predpisano, kar se za Petrol ne bi moglo glih trdit, njihova "stotka" (samo iz Avstrije prihaja) je itak pojem....
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a For Če sep 14, 2017 11:39 pm

čara je napisal/-a:Berem in se vprašam. A bi človek moral it na tečaj osnov avtomehanike al kako? Kako naj jaz, ki nimam pojma kako se primerno ravna in servisira z avtom, gledam nekomu pod prste? :?

Saj mehanik ne ve da ti nimaš pojma. :mrgreen: =P :lol:

Kako se primerno ravna pa ni težko ugotoviti.
Ko gre za redne servise je vse enostavno.
Kot laik boš videl da je vzel štiri svečke ven in da je tudi štiri nove dal noter ...ne pa dve ali tri.
Boš videl da je ispustil vse olje ven, boš videl da je dal pravo olje (če ga seveda ne toči iz kakšnih sodov ...kakšno olje pa mora biti piše v knjigi z navodili oziroma servisni knjigi), boš ja na palčki za olje videl ali je med MIN in MAX ...ali pa se nič ne vidi, boš videl če zamenja zavorno tekočino ali ne, boš videl če zavorne ploščice zamenja, boš videl ali je zaščitil volan, sedeže, ročico menjalnika ...ali pa vse umazal z mastnimi rokami.
Verjemi ...čisto drugače se bo obnašal do avta če stojiš zraven, in ne bo nič domov odnesel od tega kar je dobil v skladišču.

V vsakem primeru kar boš videl v delavnici boš tudi na računu ...nič več in nič manj.

Če pa gre za kakšno hujšo okvaro ko moraš avto pustit par dni ali več, pa itak nimaš kaj. Ne boš tam po cele dneve čamil....logično.
Upaš da bo vse v redu ;)

Verjemi ....noben ne uživa v tem. Je pa tudi res da ravnajo z tvojo skoraj največjo investicijo v življenju kot svinja z mehom. Briga jih ker si ti dal 20.000 ali 30.000 € ali več.
Seveda niso vsi takšni ...jih je pa veliko ki ne pokažejo nobenega spoštovanja do tuje lastnine. Kot da bi z kantam za smeti delali... :roll:
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a leon_dobnik Pe sep 15, 2017 6:35 am

@damian72: za Peugeota je v Sloveniji en sam dostojen servis, sem spraševal po več kanalih in vedno se je pojavilo isto ime - Rodex pri Domžalah. Cene imajo za odtenek višje kot drugje, vendar pa je odnos in vse ostalo na visokem nivoju. Ko sva z ženo imela 208ko, sva ga na vse servise vozila tja. Je pa res malo smešno, da si 7x peljal avto na isti servis (: ... Sam recimo sem iz štajerske, pa oba Megana, ki jih imamo sedaj, vozim na servis na dolensko - cca 140 km stran.
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a leon_dobnik Pe sep 15, 2017 6:44 am

Petrol je napisal/-a:Spoštovani,

dejstva, ki ste jih navedli, žal ne ponujajo dovolj kredibilnih podatkov, da bi lahko "cukanje vozila" bolj konkretno komentirali. Svoja goriva pa tudi goriva drugih ponudnikov na trgu, zelo dobro poznamo, zato lahko takoj zavrnemo trditev, da naj bi se vzrok za težave skrival v kakovosti Petrolovega goriva. Prepričani smo, da je vzrok treba iskati drugje, torej na vozilu. Ne nazadnje to potrjuje tudi dejstvo, da dnevno z našimi gorivi oskrbimo več kot 200.000 kupcev, ki ne beležijo nikakršnih težav.
Če pa bi se res izkazalo, da bi težava lahko bila povezana s samim gorivom, smo pri iskanju vzrokov zanjo vsekakor pripravljeni sodelovati. Za preverjanje stanja, seveda če gre za Petrolovo gorivo, potrebujemo ustrezen reprezentativni vzorec goriva ali vsaj informacijo, kje in kdaj naj bi bilo to gorivo natočeno (za dodatno kontrolo).
V primeru morebitnih dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Hvala in lep pozdrav,

Silvan Simčič
Petrol d.d., Ljubljana

@Petrol: leporečje, ki jih trosite po raznoraznih forumih in v odgovorih povej Petrolu pali pri ljudeh, ki vedo o avtomobilih le to, kako izgleda pumpa in da je treba vanje naliti gorivo. Ko se pa kaj zgodi, je pa vse drugo krivo, samo vaše "superiono" gorivo ne, izkušnje pa žal povsem drugačne, pa ni tako pri dizlu, ampak še pri katerem drugem gorivu.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a esem Pe sep 15, 2017 10:15 am

@Petrol
Mene pa zanima, kako preverjate gorivo. Na črpalkah pobirate površinske vzorce in torej verjetno ne z dna rezervoarja na črpalki, ,kjer se nabira voda in umazanija? Od kje pumpa vleče gorivo gor?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: napaka na peugeot 308

Napisal/-a TrijoAdijo Pe sep 15, 2017 11:00 am

Ko je že glih spet govora o gorivu, bom primaknil še svojih 5 centov:


Forda,dizla, občutljivega na nafto, tankam večinoma na Petrolu (kdaj pa kdaj tudi na OMV-ju) in nimam nobenih težav povezanih z gorivom. Nekateri,ki takajo nafto izključno na OMV-ju, pa imajo probleme.Ampak še to ne zaradi goriva,ampak le in samo zaradi šlampastega servisiranja. Pri 290.000km sem prvič servisiral injektorje. Od teh 290.000km sem jaz s tem avtom nabrisal 220.000km. Od tega vsaj 210.000km na petrolovi nafti. Injektorji pa imajo po podatkih proizvajalca (ne Ford-a ampak Delphi-ja) življensko dobo 250.000km. Visokotlačna pumpa pa je še...originalna. Hecn,al kako?
Sem tudi motorist, tankam pa kjer se mi zazdi. Pred časom mi je na eni od OMV črpalk bencinkelner že od vrat kričal, da naj v motor nalijem njihovo 100-ko,ker je nevemkulk boljša od 95-ke in se pri motorjih to fajn pozna. Sem si rekel, ajd, pa da vidimo. Sem vlil OMV-jevo 100-ko poln tank in pazi to: Nobene razlike! Razen v ceni,seveda. Poraba enaka kot na Petrolovi ali OMV-jevi 95-ki in 100-ki, med vožnjo nobenih razlik, ma ama baš ništa. Aja, pa motor ni star frgazeraš,ampak ima elektronski vbrizg + katalizatorje.
Ko končam moto sezono, čist vedno nafilam tanke od motorjev do vrha in jih tako pustim do začetka naslednje sezone. Pa še zraven imam 15L bencina v kantah za rezervo. Sezono končam nekje sredi oktobra, začnem jo nekje sredi marca. Dostikrat od kakšnih serviserjev motorjev slišim, kak enga, pa drugega,pa tretjega mantra motor in to zaradi tega ker ima lansko gorivo v tanku. Ma ja, bla bla bla....To je sam izgovor,glup seveda, od serviserjev, ki znajo samo olje in svečke menjat. Jaz pa skurim ves lanski bencin v tankih + 15L bencina lanske rezerve brez težav.

Tko da,dekleta in fantje, ni vse v gorivu. Dostikrat je kriva šlampasta izvedba mašine, šlampastega servisiranja in še bolj šlampastega odziva matične fabrike na kakšne posodobitve ECU-jev.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: postmen in 2 gostov