Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
skalanacesti
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So feb 04, 2017 11:17 am

Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada

Napisal/-a skalanacesti So feb 04, 2017 11:23 am

V četrtek zvečer sem na regionalni cesti Celje – Laško tik za odcepom Košnica z osebnim vozilom povozil skalo. Na vozišče sta se z pobočja prikotalili dve skali, ena večja (cca 90 x 30 cm ) in ena manjša ( cca 40 x 30 cm ) ter nekaj večjih in manjših kamnov, kateri so se razsuli po obeh voznih pasovih. Na mojem voznem pasu je ostala manjša, na nasprotnem pa večja skala

Ko sem pripeljal na mesto trčenja sem naprej zagledal skalo na sredi mojega voznega pasu, zato sem refleksno brez zaviranja zavil v levo z namenom da skalo obvozim. V tem trenutku pa sem zagledal drugo še večjo skalo ki je zapirala nasproti vozeči pas. V tem momentu sem imel na izbiro:

• Ali še enkrat zavijem levo in skušam obvoziti še večjo skalo pri čemer bi zagotovo trčil v odbojno ograjo
• ali pa zavijem nazaj desno in skušam zvoziti vmes med skalama.

Izbral sem slednje, in seveda zapeljal čez »manjšo« skalo pri čemer sem poškodoval vozilo. V ponedeljek je ogled vozila, kjer vidna škoda, bo pa zagotovo velika( odbijač , kiler , karter, oljna puma v karterju so zagotovo uničeni, ostalo bo ugotovljeno naknadno )

Dodam naj še da je cca 15-20 sekund pred tem iz nasprotne smeri pripeljal drugi voznik, kateri se tudi kljub izogibanju, ni mogel izogniti skali ki je ležala na njegovem voznem pasu in je tudi poškodoval svoje vozilo.

Pred odcepom Košnica je postavljen znak za omejitev 60 km/h, na mestu nesreče cca nekja deset metrov od odcepa velja omejitev 90 km/h. V križišču odcepa za Košnico je postavljen : znak kamenje pada v dolžini 300m.

Na pobočju s katerega so priletele skale je deloma zaščiteno z varovalnimi mrežami in ograjo, katere pa ne varujejo celotnega pobočja.

Vozilo katero sem vozil nima kasko zavarovanja.

Zanima me kakšne so bile vaše izkušnje v takem primeru ?

Kaj lahko pričakujem z strani zavarovalnice Sava pri kateri ima cestno podjetje zavarovano odgovornost?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada

Napisal/-a pskoda So feb 04, 2017 12:30 pm

Policijo si klical?
Lp
 
skalanacesti
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So feb 04, 2017 11:17 am

Re: Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada

Napisal/-a skalanacesti So feb 04, 2017 12:33 pm

Ja, policista sta naredila zaznamek in mi dala za pihat ( 0,0)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada

Napisal/-a Ivan36 So feb 04, 2017 5:41 pm

A slike kamenja in VOZILA na teh skalah IMAŠ??? :? :?: Vozila NE smeš premikati dokler ne pridejo VSI odgovorni na kraj nesreče !!!
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada

Napisal/-a uros11 So feb 04, 2017 6:01 pm

Odgovoren je tisti, ki ni preprečil padca sklal na cesto. Ker cestna služba to ni, ker oni imajo samo obveznost pregledovanja ceste. BTW da skale na cesti spregledaš (lahko bi recimo ležal tam človek), kako moraš voziti?
 
skalanacesti
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So feb 04, 2017 11:17 am

Re: Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada

Napisal/-a skalanacesti So feb 04, 2017 7:21 pm

@Ivan36 : avto je poletel čez skalo, nato pa sem par deset metrov naprej ustavil ob cesti, Če bi ustavil na vozišču bi še kdo drug naletel na skalo ali celo moje vozilo...

Sem pa poslikal skalo na katero sem naletel....

@uros11 : tema, kratke luči zaradi vozila ki je nasproti pripeljalo ( ravno drugi voznik ki je pripeljal nasproti in par sekund prej razbil svoj avto ) ter pospeševanje zaradi konca omejitve.....

Če nisi dobro prebral, na vozišču obeh pasov sta bili dve skali, ki sta bili postavljeni tako nobeden od naju, ki sva pripeljala vsak z svoje smeri ni mogel mimo brez da trči v eno od njih....
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada

Napisal/-a lancia hf So feb 04, 2017 8:35 pm

Glede na to, da si imel postavljeno tablo kamenje pada je s tem firma katera vzdržuje cesto krita.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada

Napisal/-a danci1973 So feb 04, 2017 10:05 pm

Lahko boš zadovoljen, če ne boš dobil kakšne kazni za 'neprilagojeno' vožnjo...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada

Napisal/-a Ivan36 Ne feb 05, 2017 9:19 am

Vso nastalo škodo boš sam ČASTIL :mrgreen: neprilagojena hitrost! Zato pa imamo ZAVORE in ABS! + BAS ipd :roll:
Lani je ena pametna enako pojahala skalo in lepo peljala še par metrov .... vso škodo je sama plačala + 3500€ VW UP! 2013 :(
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada

Napisal/-a mucek Ne feb 05, 2017 8:13 pm

Jap, verjetno bo to padlo v kategorijo "neprilagojena hitrost" ...
(bedastoče, s tem povezane, bi lahko sicer zbrali v debelo bukvo ...)

Lp, g
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov