Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne mar 12, 2017 9:09 pm

Čisto tako me zanima, ali je že kdo dosegel da so mu v garancijskem roku zamenjali celoten avto (ne samo motor)
Je to sploh možno, v praksi je že kdo dosegel ?

Zanima me čisto iz firbca :twisted:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a Cefizelj Ne mar 12, 2017 9:37 pm

Uporabnik For ma drugo 308ko. Ti bo pa sam pojasnu če se temu kar so pol njemu prodali lahko reče menjava :)
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a For Po mar 13, 2017 12:27 am

Mogoče je bolj link do posta, da ne bo vsega bral viewtopic.php?f=6&t=103884&start=100#p1690108

Ali pa tole ki vse pove :?
Mislim da je to dovolj da razumete, da v bistvu nisem nič dosegel, in nisem nič profitiral. Vse stroške ki sem jih imel z avtom v letu in pol je treba seštet. 18 obrokov, polog, zimske gume, dodatno garancijo ki sem jo kasneje doplačal... :?
V bistvu precej denarja za eno leto in pol uporabe avta



Mene bi tudi zanimalo če je komu to uspelo ...mogoče se kdo javi ... ;)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a Ivan36 Po mar 13, 2017 12:42 pm

Zato pa pravim PRODAJ tako kot je in kupi novo ! Mogoče pa drugi lasnik ni tok picajzlast in se bo vozil par let ... MOGOČE ?!
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a pilon To mar 14, 2017 12:33 am

Ja je mogoče.....nama s partnerko je bila ponujena 1. opcija menjava za enakovrednega vozilo, 2. opcija je bila dražje vozilo z najinim doplačilom, vendar se z vsem nisva strinjala.

Zgodba:
Po tehtnem razmisleku sva prvič v življenju kupila novo vozilo, v upanju, da bova imela nekaj let mir. Žal temu ni bilo tako.

Že po prvih nekaj 100 km sem imel občutek čudnega obnašanja sklopke. Enkrat je prijela na začetku, drugič na polovici, tretjič pa je na polovici cukala kot nora. Normalno speljat z avtom je bilo nemogoče, ker ni bilo mogoče predvidet delovanj sklopke. Po cirka 1000 km se je začel zatikat pedal sklopke pri spustu, kmalu zatem je pričel zelo nadležno cvilit/škripat volan malo iz nevtralne lege. V daljših ovinkih se je kmalu zatem tudi občutilo, da se zatikuje. V območju cviljena/škripanja se je zatikoval in ni šel gladko.
Nato se kljub krepko pozitivnim zunanjim temperaturam nekajkrat ni hotelo avtomatsko odprit sovoznikovo ogledalo.

Ko je tudi po cirka 2000 prevoženih tudi moja začela tarnat, da je z avton nekaj fejst narobe, sem zbral pogum in odšel na servis...priznam...bilo me je sram in to ne malo!!!!!!!!!!

Ker prvi obisk servisa razen podmazanja vzvoda sklopke, ki pa ni prinesel izboljšanja delovanja, in obljub popravila volana ni prinesel nič, v vmesnem času pa so se pojavile še dodatne težave kot so močno tolčenje v armaturki ob normalni vožnji (kot bi z dvema ploskima kamenjema tolkel drug ob drugega), vrteča se slika vzvratne kamera (slika na sredini zaslona deljena s čtro, spodnji del slike zgoraj, zgornji del spodaj in se vse skupaj rotiralo), občasen ne preklop zadnji senzorjev ovir za vzvratono vožnjo (pojavila se je slika, ni pa bilo obrob za ovire in tudi piskalo ni), zatikanje pedala za plin ob pritisku do konca.

Zato je bil po treh tednih drugi obisk precej bolj neprijeten za prodajalca. Razložilo se mu je, da avto reklamirava zaradi stvarnih napak in neizpolnjeva ja pogodbenih obveznosti in iz omenjenega razloga tega avta več ne misliva imeti, lahko si ga zadrži na servisu in ga pregleda, v kolikor pa se ga dotakne za popravilo, pa je to za naju dokončen razlog, da ge več ne prevzameva.

Nato se je začela kalvarija prerekanja....na plan so prišle vse mogoče obtožbe in trditve od ne se sekirat imate garancijo bomo vse uredili, do meni osebno najdrznejše s strani generalnega uvoznika, da si midva namišljava in pretiravava, da za katerega drugega kupca to sploh ne bi bile napake....

Najslabše pa je, da naju do grožnje s tožbo nobeden ni jemal resno in so vsi očitno mislili, da ne misliva resno oz. jih ne nameravava tožit.

Vmes so bili neprestani izgovori in obljube, kako bo vse v parih dneh urejeno, naslednjič prošnje, ča lahko počakava kak dan, ker ni šefov, obljube kako je že vse zmenjeno in kako dobiva jutri v pisni obliki, zatem gospodje čudežno niso bili dosegljivi na znane telefonske številke, na neznane pa so se takoj oglasili itd.....v glavnem nesramni, vase zaljubljeni, domišljavi in prepotentni gospodje iz Ljubljane.

Ko je končno bila odkupna cena vozila s strani generalnega uvoznika dorečena in to tudi potrjeno v emailih, ponovno 3 tedne nisva dobila pogodbe in priznam sva se že odločila, da jih več ne kontaktirava in samo še vloživa tožbo. Če me prijazna gospodična ne bi klicala iz zavarovalnice zaradi prenosa bonusov iz omenjenega vozila na drugo novo vozilo (druge znamke), bi kjlub dejanskem dogovoru šla samo še v tožbo.

Ko sem nazadnje torej nekega četrtka opoldan poklical gospode in jim sporočil, da je kljub dogovoru mimogrede že minilo 45 zakonski dni za rešitev reklamacije in da v kolikor do konca tedna ni dogovorjenega denarja na najinem TRR bodo v ponedeljek prejeli tožbo, pa je bil še nasledni dan denar nakazan, pogodba pripravljena in vse dogovorjeno za prepis vozila šer isti dan.

Ker nisva želela več kaj slišati o znamki in avtu, pa tudi s prodajalcem in uvoznikom več nisva želela imeti opravka sva se odločila za naju dražjo opcijo.....odkup vozila s strani uvoznika oz. prodajalca in izgubi 2600€ za 4 mesece staro vozilo s 5300 prevoženimi km.

Pot vračila vozila niti slučajno ni bila ne lahka ne poceni...zagotovo mi je vzela kakšno leto življenja, da o neprespanih nočeh in nočnih morah ne govorim, ker naju je ta težava zares preganjala še v sanjah, pa tudi kreganja doma so bila zaradi napetih živcev na dnevmen sporedu, ampak kljub vsemu sva se uspela rečiti te preklete "rafude" od avta.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a pskoda To mar 14, 2017 6:40 am

To pa je res sranje v barvah
Osebno sem že kupil kar nekaj novih avtomobilov različnih znamk pa tudi 1x nisem imel izrednega servisa. Izgleda, da sta imela veliko nesrečo in so vama poturili pokvarjen avto mišljenja, da se ne bosta pritožila.
Jim čisto privoščim, da so naleteli na mino, ker se imajo za bogove
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a Ivan36 To mar 14, 2017 8:41 am

Veliko Korejcev in Japoncev ( vozila ) pride tudi delno potopljenih na njihovih parkiriščih, pa jih verjetno naši BALKANSKI uvozniki poceni odkupijo .... ima se može se ! Tudi transport po morju ni ravno avtocesta ...
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a Sriple Tix To mar 14, 2017 5:25 pm

Potem je sreca za Evropejce, da vecino Korejcev in Japoncev (avtomobilov seveda) izdelujejo kar na nasi celini.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a limas To mar 14, 2017 6:04 pm

Pilon, za katero znamko avta je šlo?
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a StajercS To mar 14, 2017 10:46 pm

limas je napisal/-a:Pilon, za katero znamko avta je šlo?


Kia Ceed
Slika
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a pilon To mar 14, 2017 11:34 pm

Točno tako....slavna Kia Ceed je to bila.

Zanimivo se mi zdi, da je minil že mesec dni od vrnitve, pa avta ni zasledit ne pri prodajalcu, niti pri generalnem uvozniku, niti na avtonetu.....sicer pa za kaj drugega kot za na odpad ali v stiskalnico tudi ni bil!!

LP
Aleš
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a For To mar 14, 2017 11:52 pm

Nič bat ....bodo že prodali :roll: Bodoči kupec bo manj tečen in oni bodo pokrili stroške. Enako so mojega zjebanega takoj dali na net in prodajali. :?

Potem sem jim malo delal "reklamo" po netu pa so takoj drugi dan padale grožnje takšne in drugačne :roll:
 
pilon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe jun 05, 2009 11:56 am

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a pilon Pe maj 05, 2017 10:34 pm

Fantje....zgodil se je dan X......prste vstran........

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... NSKO%20P...

LP
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a xxl So maj 06, 2017 1:01 pm

Saj piše, preverjeno rabljeno vozilo. :lol:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a Renault VG So maj 06, 2017 1:23 pm

Me znima kaj bi povedali, če bi jih vprašal kak to, da je nekdo že zamenjal avto s tako malo kilometri, če ima kdo preveč časa gre lahko probat :twisted:
Jaz stavim, da bodo rekli, da je bil njihov služeben. Sicer če ni skrivnost, koliko več hočejo zanj kot pa so dali tebi?
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a avtofan So maj 06, 2017 1:41 pm

So pa rabili precej casa,da so ga sploh dali na net a so cakali da se prah poleze :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a pskoda So maj 06, 2017 2:22 pm

Že iščejo drugega grešnega kozla. Temu človdku bi jaz licenco vzel
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a Firediver So maj 06, 2017 6:42 pm

Velja garancija sedmih let tudi če ima avto sto lastnikov v tem obdobju?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Je že kdo dosegel v garancijskem obdobju zamenjavo avta?

Napisal/-a avto fan1308 So maj 06, 2017 7:36 pm

Da garancija velja le servisi morajo biti delani na uradnem servisu. Ostalo (vsaj pri moji ženi) ni bilo potrebno pa vozi pravtako kio.

LPV
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov