Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
petruša
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če apr 20, 2017 2:38 pm

Kdo ima prednost?

Napisal/-a petruša Če apr 20, 2017 2:48 pm

Pozdravljeni,

prepričana sem, da mi boste znali odgovoriti in s tem potrditi ali zavrniti moje prepričanje :)

Gre za garažno klet v treh etažah v stanovanjski soseki. Avtomobilska pot je speljana enosmerno v veh treh etažah, levo in desno so parkirna mesta. Enosmerno tudi klančki gor, klančki dol, da prideš višje oz nižje. Najbrž vse jasno. Ampak...itak...ampak, tu pa nastane problem. Namreč, ko jaz recimo iz nižje etaže zapljem v višjo, se pridružim na pot, ki vodi po tej etaži...in iz moje leve, se marsikdaj po tej poti pripelje drug avto. Zdaj znakov kdo ima prednost ni, je le znak obvezna smer in pa ogledala, da jaz vidim, ko sem že v klancu navzgor in da zavijem desno, če gre kak avto in ogledala, da če sem jaz naravnost, vidim v tem ogledalu luči avtomobila, ki iz moje desne prihaja po klancu navzgor. Joj jaz upam da je tole kaj razumljivo napisano in si lahko predstavljate. Torej...moje mnenje je, da ima moj desni prednost...torej ta, ki iz nižje etaže prihaja v višjo etažo...tudi z neko logiko, da je težje ustaviti v klancu in pol speljat, kot pa meni na ravnem. S sosedi imamo polemiko...nekateri so mnenja, da ta iz etaže ne prihaja iz enakovredne ceste...upravnik se ne zgane, da bi pač postavili neke znake in bi pol točno vedeli. Arguement, da je tako tudi v garažnih hišah po nakupovalnih centrih, jih ne prepričajo. Namreč zgodilo se je že, ko sem pač ustavila (ker sem videla v ogledalu avto, ki prihaja navzgor), da je za mano prišibal še en fleten šofer in mi trobil ko zmešan, kaj sem se ustavila, celo šel ven iz avtomobila in me preklinjala...češ baba nesposobna :) Tako je v naši garaži kaos, trobljenje...kaj vi menite? Kdo ima prednost? Hcvala za vaše odgovore
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Kdo ima prednost?

Napisal/-a turbič Če apr 20, 2017 3:10 pm

Če ni znaka velja desno pravilo. Nekateri bi morali očitno malce obnoviti CPP.

Lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Kdo ima prednost?

Napisal/-a RedBaron Če apr 20, 2017 3:49 pm

V garažnih hišah (ponavadi) so STOP znaki... Če v vašem primeru ni ničesar (tudi talnih označb ne) se ravna po pravilih, ki veljajo v križiščih enakovrednih cest. Se pravi desno pravilo ali pa pravilo srečanja (če sta avtomobila dva in si stojita nasproti).
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov