Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Patriik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To maj 12, 2015 8:14 pm

Prvi servis - cena

Napisal/-a Patriik Pe apr 28, 2017 7:29 pm

Pozdravljeni,

V letu 2016 (leto dni nazaj) sem kupil pri Slovenskem prodajalcu Opel Corsa 2016 (1.4). Avto je bil kupljen nov. Sedaj je prišel čas prvega servisa. Z avtom je vse v redu(nobene napake, tudi na pooblaščenem servisu kjer sem kupil avto so povedali, da je avto kot nov). Ko so mi naredili servis sem prišel po avtu in sem moral plačati 250€ za prvi servis? Kako je to možno? Od ostalih sem izvedel da so imeli za prvi servis dosti manjše plačilo.

Na računu je:
Letni servis pregled - 76€
Zamenjava čistilca svežega zraka 16,48
Motorno olje - 81€
Filter Olja -15.46€
Filter Kabine - 53€

Zanima me vaše mnenje je to normalno, da je taka cena ali je krepko previsoka za prvi servis?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Prvi servis - nepravilnosti

Napisal/-a danci1973 Pe apr 28, 2017 8:19 pm

To je pač cena 'pooblaščenega' servisa in 'originalnih' rezervnih delov...

Cena olja je z 20€ / liter vsekakor (pre)napihnjena - najdražje olje, ki ga imajo na http://www.motornaolja.com stane 12,5€ / liter. Tudi ostali deli so cca. 2x dražji od 'navadnih' v 'navadnih' trgovinah z avto deli.
 
Patriik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To maj 12, 2015 8:14 pm

Re: Prvi servis - nepravilnosti

Napisal/-a Patriik Pe apr 28, 2017 8:25 pm

danci1973 je napisal/-a:To je pač cena 'pooblaščenega' servisa in 'originalnih' rezervnih delov...

Cena olja je z 20€ / liter vsekakor (pre)napihnjena - najdražje olje, ki ga imajo na http://www.motornaolja.com stane 12,5€ / liter. Tudi ostali deli so cca. 2x dražji od 'navadnih' v 'navadnih' trgovinah z avto deli.


Vredu, to razumem, da so deli 2x dražji itd. Ampak za prvi servis se mi ne zdi to normalna cena...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Prvi servis - nepravilnosti

Napisal/-a uros11 Pe apr 28, 2017 8:28 pm

Normalna cena pri pooblaščencu.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Prvi servis - nepravilnosti

Napisal/-a danci1973 Pe apr 28, 2017 8:35 pm

Torej te moti samo prva postavka - Letni servis pregled - 76€' ? Meni se to zdi dokaj normalna cena za pooblaščen servis...

Če razumeš, da so deli 2x dražji, potem boš lahko razumel, da je tudi urna postavka 2x dražja kot pri nepooblaščenih...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Prvi servis - nepravilnosti

Napisal/-a tomzzi Pe apr 28, 2017 9:08 pm

To ni normalna cena za prvi servis!
Jaz sem za prejšnjo astro j 1.7 cdti plačal prvi servis okrog 140-150€!
Pri pooblaščencu jasno.
Če ne verjamete prilimam kopijo računa.

Filter kabine 53€???
Od kdaj je corsin filter kabine dražji od astrinega?
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Prvi servis - nepravilnosti

Napisal/-a alexwell Pe apr 28, 2017 10:15 pm

če je generalni servis za bicikle 50+, potem 76 za avto pri pooblaščencu ni tako drago :) cene delov pa so kakšne pač so....drugič ko se naročiš zahtevaj predračun.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Prvi servis - nepravilnosti

Napisal/-a thunderbolt So apr 29, 2017 7:38 am

Poklici v kaksno drugo avtohiso (ali dve), koliko je navadno pvi servis za corso. Ce znesek bistveno odstopa, skeniraj racun in vse skupaj sporoci uvozniku. So na oplu kar odzivni.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Prvi servis - nepravilnosti

Napisal/-a IcEm4n So apr 29, 2017 10:30 am

Jaz sem za prejšnjo generacijo za prvi servis dal okol 110€ (bi moral pogledati za točen znesek). In to za dizla (!!). S pa spomnim, da je imela druga avtohiša za moj avto predpisano ceno prvega servisa malo nad 180€. Tako da ja, cena je pri avtorju teme hudo prenapihnjena. Pri teh stvareh je fino prej kaj vprašat, ker se cene znajo zelo razlikovat.
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Prvi servis - nepravilnosti

Napisal/-a INFINITI So apr 29, 2017 11:58 am

Ni nobena neobičajnost tak znesek. Vsak trgovec lahko oblikuje marže po svoje, to je jasno če že primerjaš LJubljanski servis z nekim "podeželjskim" za isto znamko. Tako da ne primerjajte svoje cene servisov z avtorjevim. Tudi recimo cena kabinskega filtra - tisti z aktivnim ogljem je 2X dražji, to je stalnica.
In seveda - cena OLJA bo pri trgovcu vedno blazno visoka napram internet trgovinam, isto velja za dele.

Olje recimo lahko prinesete svoje na uradni servis, seveda pod pogojem da dejansko ustreza specifikacijam proizvajalca za vaše vozilo.
Pri temu vztrajajte da se v servisno napiše oz uradno zabeleži za katero olje je dejnsako šlo in da je bilo ustrezno, ne pa da se samo zapiše "LASTNO OLJE". To pa zato da nebi bilo kakšnih sprenevedanj okoli garancije češ da ni bilo pravo olje, če kdaj slučajno pride do uveljavljanja kakšne garancije.

Drugače pa si zapomnite nekaj - in to velja že res dolgo časa - uradni trgovci ne živijo več od prodajnih marž avtomobilov, temveč od servisnih dejavnosti. Zato se najdejo taki ala Sawal, ki dajejo XY let LASTNE garancije, pod pogojem da se vsi servisi delajo celi čas pri njih. Torej biti trgovec ne pomeni imeti dobrodelno organizacijo temveč je to pridobitvena dejavnost - normalno je da bodo hoteli zaslužiti.

Imate pa pravico IZVEDETI koliko vas bo stal predvideni servis oz zahtevati predračun. Od tega potem ni odstopanja in "presenečen sem koliko sem moral plačati". Ko sem enekrat gledal Mazdo, sem vprašal koliko so cene servisa Bencinarja Vs Diesel motorja sem celo dobil izpisek cen vseh predvidenih servisov do izteka garancije. Nekatere znamke in trgovci imajo celo to.

P.S. spremenil sem naslov teme ker je bil zavajujoč.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov