Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
rok7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To maj 16, 2017 1:17 am

Nakup rabljenega avta...

Napisal/-a rok7 To maj 16, 2017 1:43 am

Pred kratkim sem kupil avto, ki ga je prodajalec prodajal kot letnik 2011. Ampak leta 2011 je bila samo prva registracija. Kasneje sem pa na servisu izvedel, da je avto proizveden že leta 2007. Z avtom je zaenkrat sicer vse v redu in sem z njim zadovoljen, ampak vseeno se mi zdi, da sem avto v tem primeru preplačal, čeprav je uporabljan od leta 2011 (oz. naj bi bil). Ali gre tukaj za kakšno skrito/stvarno napako oz. karkoli podobnega. Kaj sploh lahko storim?...ali lahko kaj dosežem pri prodajalcu - npr. znižanje kupnine, ali pa sem se enostavno nat**nil ? lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup rabljenega avta...

Napisal/-a pskoda To maj 16, 2017 6:04 am

Tukaj lahko preveriš - https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/ ... ozila.html

To dela veliko prodajalcev in tudi radi se pohvalijo, da je avto od prvega lastnika. Ko greš gledat na e upravo je pa lastnikov več
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup rabljenega avta...

Napisal/-a Ivan36 To maj 16, 2017 9:41 am

Pred kratkim sem kupil avto, ki ga je prodajalec prodajal kot letnik 2011. Ampak leta 2011 je bila samo prva registracija. Kasneje sem pa na servisu izvedel, da je avto proizveden že leta 2007.


Živela sboda pri nakupu rabljenih vozil :lol: Na vsakem avtomobilskem steklu piše leto izdelave ali 07 ali 7 pa na vseh nalepkah po vozilu naprimer ABS enota ima tako pa klima enako ipd. Torej živela svoboda !!! leto 11 za prvo reg je za SLO ne pa za samo vozilo nje ?! :roll:
 
rok7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To maj 16, 2017 1:17 am

Re: Nakup rabljenega avta...

Napisal/-a rok7 To maj 16, 2017 11:01 am

Ivan36 je napisal/-a:
Pred kratkim sem kupil avto, ki ga je prodajalec prodajal kot letnik 2011. Ampak leta 2011 je bila samo prva registracija. Kasneje sem pa na servisu izvedel, da je avto proizveden že leta 2007.


Živela sboda pri nakupu rabljenih vozil :lol: Na vsakem avtomobilskem steklu piše leto izdelave ali 07 ali 7 pa na vseh nalepkah po vozilu naprimer ABS enota ima tako pa klima enako ipd. Torej živela svoboda !!! leto 11 za prvo reg je za SLO ne pa za samo vozilo nje ?! :roll:

2011 je prva registracija sploh na avtu. Nato 1. servis po enem letu (2012). Razumem, da avto ni prodan takoj ko zapelje iz traku ampak 4+ leta se mi vseeno zdi veliko ceprav je (naj bi) stal. To je 1. avto, ki sem ga kupoval in enostavno nisem niti pomislil na kaj takega.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup rabljenega avta...

Napisal/-a INFINITI To maj 16, 2017 11:22 am

pskoda je napisal/-a:Tukaj lahko preveriš - https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/ ... ozila.html

To dela veliko prodajalcev in tudi radi se pohvalijo, da je avto od prvega lastnika. Ko greš gledat na e upravo je pa lastnikov več


Ja, to ne pomeni nujno, da je dejansko bilo več latnikov in uporabnikov - leasing hiše, banke se tudi kar prištevajo čeprav avta praktično videle niso kaj šele uporabljale.

Jaz sem recimo bil tretji lastnik Lagune Coupe v upravi pa je bilo navedeno 5 - toliko o temu.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nakup rabljenega avta...

Napisal/-a ojnica Po maj 22, 2017 7:54 pm

Ni skrita napaka, ampak nepozornost kupca, si ga vseeno preplačal, ker s staranjem avta le ta izgublja vrednost.
Vrjetno je stal pred avtohišo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup rabljenega avta...

Napisal/-a xxl Po maj 22, 2017 8:34 pm

Ma število lastnikov je relativna zadeva. Tisti ,ki bo kupil avto od mene bo 4. lastnik, kljub temu, da je od prvega dneva pri meni in sem avto vozil samo jaz, no, pa žena. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup rabljenega avta...

Napisal/-a pskoda To maj 23, 2017 4:04 pm

INFINITI je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Tukaj lahko preveriš - https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/ ... ozila.html

To dela veliko prodajalcev in tudi radi se pohvalijo, da je avto od prvega lastnika. Ko greš gledat na e upravo je pa lastnikov več


Ja, to ne pomeni nujno, da je dejansko bilo več latnikov in uporabnikov - leasing hiše, banke se tudi kar prištevajo čeprav avta praktično videle niso kaj šele uporabljale.

Jaz sem recimo bil tretji lastnik Lagune Coupe v upravi pa je bilo navedeno 5 - toliko o temu.


Uradno si 5 lastnik pa se lahko na trepalnice postaviš kaj si pa kdo misli je pa njegov problem.
Recimo za mene je zavajanje, če bi rekel, da si 3 lastnik, ker nisi si pa lahko 3 uporabnik.

Če kupiš čisto nov avto na lizing si ob izplačilu uradno 2 lastnik in 1 uporabnik. Recimo avto.net te sprašujejo po lastnikih ne po uporabnikih, zato se tam označi 2 lastnik in potem se pod opombe napiše.
Če navajaš, da si 1 lastnik kupec gre pogledat in vidi da nisi bi vsaj jaz vse 2x preveril če je res, ker zaupanje drastično pade vsaj pri meni bi.

Ta stran je zelo uporabna lahko vidiš še ogromno drugih podatkov o avtu in to brezplačno.

ps.: jaz sem pri svojemu 1 lastnik in 1 uporabnik
Lp
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov