Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

lizing ali kredit

Napisal/-a jony Sr maj 17, 2017 6:31 am

Zdravo,

Kupujem nov avto, vzel bom tudi nekaj financiranja, kredit ali lizing. Oboje je v osnovi brezobrestno, je pa razlika pri stroških odobritve ter zavarovanja. Pri lizingu je samo 99 evrov - odobritev, pri kreditu pa je 99 eur odobrotev + 350 evrov stroški zavarovanja. Se pravi je razlika med obema 350 evrov. Zanima me kakšne so kaj fore lizinga, razen to da nisi lastnik, dokler ne odplačaš zadnjega obroka? So kakšne težave, recimo pri uveljavljanju kakšnih napak na avtu, pri kakšni nesreči...?

Hvala

lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a pskoda Sr maj 17, 2017 7:26 am

Ko avto izplačaš si 2 lastnik ne prvi pri lizingu. Pri kreditu si uradno 1 lastnik. Oboje se da na netu preverit.
Lizing je dober, če imaš majhne otroke drugače boš pa povsod (kredit ali lizing) preplačal avto
Pri kreditu je vsaj včasih bilo, da ti je lahko šel podpisat bližni sorodnik, ki je imel stalni dohodek in ni bilo potrebno plačat zavarovanja
Ne ni problem uveljavljati napake, čeprav je avto kupljen na lizing ali kredit
Lp
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a jony Sr maj 17, 2017 8:02 am

Preplačal ga ne bom za več kakor za stroške z odobritvijo (99 eur v primeru leasing ali kredita) ter zavarovanjem (350 eur samo v primeru kredita) in to je to. Gre se za Renault brezobrestno financiranje 0% (fiksna obrestna mera) do omejene vrednosti ter dobe odplačevanja. Je še kakšna druga fora pr lizingu? Se lahko kaj zakomplicira pri kakšnem uveljavljanju škode ali kakšnih predelav na avtu (vlečna kljuka ...)? Kasko bom pa itak imel za teh par let, ker je avto nov.

lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a pskoda Sr maj 17, 2017 12:54 pm

Ti bi posodil denar enemu brez obresti, če se bi s tem ukvarjal :?:
In če bi od česa bi pa živel, plačeval prispevke, plačo,... :?:

Jaz sem za foro par let nazaj vprašal, če mi lahko izračunajo koliko bi me prišel nov avto v vrednosti cca 25k€, čeprav sem vedel da ga bom skeširal. Ko sem dobil papir sem šel domov in izračunal, da bi ga preplačal (zdaj ne vem točno) okrog 2.5k€ oz če ni bilo bližje 3k€ in so bile tudi neke fore brez obresti.
To sem povedal prodajalcu in nato mi je še ponudil 4 zimske gume na platiščih in še 1 servis pa še vedno nisem pristal, ker je še vedno predrago

Če ti denar stoji ga skeširaj, če ne pa itak nimaš veliko izbire oz vzemi obe ponudbi lizinga in kredita domov se vsedi vzemi kalkulator v roke in preračunaj kaj se ti bolj izplača
Lp
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a leon_dobnik Sr maj 17, 2017 1:18 pm

Midva sva kupila dva Renaulta na način kot ga opisuješ - pri leasingu nisi lastnik avtomobila, ampak samo uporabnik (pri kreditu si). Obrok imava minimalen ter uporabljeno maximalno dobo z enim preprostih razlogom - da se nama avtomobili ne štejejo v premoženje in se ne ukvarjam z že tako preplačanim vrtcem. Če pamžov nimaš, samo preračunaj kaj je ceneje - Leasing ali Kredit. Upoštevaj končno ceno avtomobila z vsemi pribitki pri enem ali drugem. Pa še to: najdi si res sposobnega prodajalca, ki ne klika po tisti aplikaciji ko opica, ampak ve kaj dela. Naju je prišel leasing v obeh primerih bistveno ceneje kot kredit.

Še offtopic: Renaultova akcija leasinga je ena najugodnejših na tržišču (vsaj kar sem jaz gledal) in ko daš na papir ceno avtomobila + stroške financiranja se hitro zgodi, da je Renaultova ponudba daleč najugodnejša (nategneš se itak povsod, samo da tukaj malo manj).
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a jony Sr maj 17, 2017 2:13 pm

Da še mal številk nabijem:

1. cena na keš: 17500 eur, v tem primeru avto nima 5 letnega jamstva

2. cena na lizing (0%): fiksni mesečni obrok x 48 mesecev + polog+stroški odobritve (99 eur) = 17600 eur, avto ima 5 let jamstva

3. cena na kredit (0%): fiksni mesečni obrok x 48 mesecev + polog+stroški odobritve (99 eur)+stroški zavarovanja (350eur) = 17950 eur, avto ima 5 let jamstva

Dejansko pride v primeru financiranja lizing najceneje. Ker se prvič ukvarjam s tem financiranjem me zanima če je še kakšna skrita fora pr lizingu.

LP
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a kseb Sr maj 17, 2017 2:41 pm

Se opravičujem za smetenje ampak, ker je govora o Renaultih bom napisal tukaj:
Kadjar ima v prospektu na strani 24 priporočeno menjavo nekaterih delov (https://www.cdn.renault.com/content/dam ... si_SLO.pdf).

V oči mi je padlo, da priporočajo menjavo amortizerjev na 40 - 60 kkm. To je pri meni recimo vsake dve leti ali malo prej. Verjetno menjava vseh štirih amortizerjev ni ravno poceni.

Je kakovost amortizerjev res tako slaba, da Renault priporoča tako hitre menjave?
Ima kdo mogoče kaj več informacij o tem? Sklepam, da je enako z bratrancem Nissanom "Kaškajem"?
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a wragec Sr maj 17, 2017 4:31 pm

Verjetno je tako: dobiš 5 let jamstva to pomeni 5 let servisiranja na poblaščencu v tem času pa ti menjajo vse mogoče (ker tako piše) in na koncu po petih letih avto fajn preplačaš. Amortizerji zdržijo komot 200k, samo če je takšna obrestna mera morajo notri nekaj prinest. Očitno bodo menjavali nekaj kar mogoče ni potrebno stroške pa nosiš ti.
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a jony Sr maj 17, 2017 9:04 pm

Tole najbrž ne bo držalo. Verjetno samo preverijo amortizerje in podobno. Glede financiranja je trenutno akcija in recimo pri meganu je max 10000 in 4 leta. Kar je več so že pribitki. Za to da maš njihovo jamstvo pa je čist normalno, da moraš pr njih servisirat po programu. Pr vseh znamkah je tako. Če bi bila cena servisa povezana z načinom financiranja, bi mel različne cene za 0 % ali pa recimo za 2.99 %, kakor je obrestna mera izven akcije.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a IcEm4n Sr maj 17, 2017 10:36 pm

Še mojih 5 centov (ker sem ravno pred kratkim to dal čez):

Leasing je ugodnejši (ni stroška zavarovanja), pa tudi pri papirologiji je zadeva nekoliko manj strožja. Je pa res, da nisi lastnik avta oz. postaneš lastnik po odplačilu vseh obveznosti. Koliko te to moti, boš sam najbolje vedel. Če imaš službo za določen čas, boš v obeh primerih potreboval tudi poroka (neglede na višino plače).

Zna se zgoditi, da ti bo trgovec poleg ponudbe z brezobrestnim financiranjem dal še ponudbo Čista 5ka, ampak je ne priporočam (čeprav na prvi pogled izgleda super). Vsekakor pa razmisli o MyRevision. Ni pocen, te bo pa verjetno manj bolela glava, kot če bi te servise sproti plačeval.
Slika
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a Robi-77 Sr okt 04, 2017 5:56 pm

pskoda je napisal/-a:Ko avto izplačaš si 2 lastnik ne prvi pri lizingu. Pri kreditu si uradno 1 lastnik. Oboje se da na netu preverit.


Res je, ampak na netu tudi piše, da si 1. uporabnik, kar je zame isto kot prvi lastnik.

Fora leasinga je tud v tem, da moraš imet sklenjen full kasko ves čas leasinga in če naprimer kupuješ avto star 3-4 leta in leasing na 6 let, je proti koncu vprašanje smiselnosti full kaska, met ga pa moraš. Aja, pa za vse predelave (temnenje stekel, naknadna vgradnja vlečne kljuke, ipd) moraš pred homologacijo pridobiti dovoljenje leasingodajalca, ki ti vsako dovoljenje zaračuna nekih 30 evrov. Vse ostalo so pa že drugi napisali.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a AssKicker Če okt 05, 2017 9:20 am

Kar se tiče leasinga ter kasko, je odvisno od financiranja. Če je financiranje manjše od 6.000 eur (če se prav spomnim), ne potrebuješ kasko zavarovanja. Torej če je avto recimo kakih 10.000, daš 4.000 pologa, gre leasing skozi brez kasko zavarovanja. Vsaj porsche ima tako.
 
dolenc31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe okt 06, 2017 1:59 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a dolenc31 Po okt 09, 2017 3:49 pm

Še ena neumesna...koliko se dejansko pozna pri položnici vrtca v primeru da imaš avto v vrednosti 15k€ pisan nase, oziroma ga imaš na lizing?
Trenutno je naša položnica vrtca za dva 200€. Koliko od oka lahko pričakujem položnico naslednje leto, če vmes kupim avto za 15k€?

Če je recimo potem 50€ več vrtca, raje avto dam pisat na fotra za ta čas, ko sta maledva v vrtcu...

hvala
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a chad Po okt 09, 2017 4:36 pm

To je neverjetno. Ta financiranja že tako lepo oglašujejo, da narod dejansko verjame, da financiranje ne podraži avta v primerjavi nakupa z gotovino. Halo? a res verjamete, da vam nekdo časti kar tako trideset tisoč eur? wake up ljudje. Obrestno obrestni račun. Nobeno financiranje ni zastonj. In nakup preko financiranja ne bo nikoli cenovno primerljiv nakupu z gotovino, čeprav prodajalec napiše v ponudbo celo nižjo ceno v primeru financiranja. Lizing je ok, če nimaš keša. Če imaš keš na zalogi, kupiš s kešom in se zdilaš še za dodaten gotovinski popust, sploh manjše avtohiše izven Ljubljane so dovzetne za keš. Mimogrede, v primeru lizinga si prištejte še obvezni polni kasko, ki ga sicer verjetno ne bi nujno vzeli.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a wragec Po okt 09, 2017 5:30 pm

Zdaj koliko je več ne vem, jaz mam avto na lizing pa pri obračunu vrtca ni zaveden v papirjih, prav tako ni bil prejšnji avto na lizing.
 
dolenc31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe okt 06, 2017 1:59 pm

Re: lizing ali kredit

Napisal/-a dolenc31 Po okt 09, 2017 6:03 pm

Jaz si lizinga nisem še nikoli posluževal, ker si pač vedno kupim avto, katerega si lahko privoščim tisti trenutek.
Samo ne bi mi pa bilo vseeno, če bi potem vrtec plačeval 300€ namesto 200€.
Ja lizin ni zaveden. Samo si je pa treba skalkulirat koliko bi plačal vrtec v primeru, da bi imel avto na keš oziroma lizing (+ vse kar potegne za sabo).
Kaj pa ko imaš 20k€ na računu? Ista pi..da, najbulš vse v štumf pa je mir ;)
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov