Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Vprašanje

Napisal/-a francko Sr sep 13, 2017 7:21 pm

Zdravo!

Imam vprašanje glede vrnitve denarja,če bi mi znal kdo kaj več povedati.

Situacija je takšna: Pred dobrim mesecem dni sem naročil iz TUJINE rezervni del. Prodajalec je rekel da je rok dostave 9.dni...del sem naročil in čez dva dni vprašal za številko sledenja.Prodajalec je odgovoril da pošlje številko sledenja takoj ko jo dobi-sem si mislil čudno-da tako dolgo traja da dobijo številko..ok gužva in paketa niso dali takoj naprej. Mine 5-6 dni ko bi moral paket biti že zdavnaj na poti do mene,in še enkrat vprašam za številko sledenja. Odgovor je bil da še ni prejel rezervnega dela(LOL) in naj počakam še par dni. Z tem se nisem strinjal ker sva se dogovorila da je paket v 9.dneh pri meni. Tako sva se dogovorila za vrnitev denarja...ki pa ga še danes ni na mojem računu (130e)
Trosil je laži, da da je vračilo odobreno in da je v postopku itd(skoraj mesec dni nazaj)-seveda ni bilo res....
Gre se za trgovino in ne privat osebo.
Nakup sva opravila preko security linka Nochex, ki mi ga je poslal po e-mailu..ker je bila spletna trgovina v prenovi(to je res).
Zraven mi je poslal račun-fotokoijo,način plačila,datum itd.
No sedaj prodajalec ne odgovarja na maile.

Je kakšna rešitev?

Hvala za pomoč

lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Vprašanje

Napisal/-a DePalmo Sr sep 13, 2017 9:49 pm

S tujino v takem primeru posluješ striktno preko PayPala kjer lahko v primeru problemov odpreš "dispute". Če si plačal s kreditno kartico, pojdi na svojo banko in razloži situacijo in naj bi oni zahtevali vračilo denarja. Če se to zgodi, boš denar dobil.

"Naj bi" sem označil zato ker sem že slišal da se tako da narediti, nisem pa tega še nikoli počel preko banke. Mogoče ti bo kdo drug znal svetovati, če ima kdo s tem izkušnje.
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Vprašanje

Napisal/-a francko Če sep 14, 2017 1:22 pm

Razmišljal sem da bi napisal da ga bom prijavil na tržni inšpektorat in obnašanje in poslovanje njihove trgovine javno objavil na ranih forumih povezanimi z trgovino.

Vprašanje če bom videl kdaj kupnino:)
Če bi plačal z paypalom bi bilo hitro rešeno ja.
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Vprašanje

Napisal/-a francko Ne sep 17, 2017 8:51 am

Nihče ne zna povedati kako bi se lotil zadeve?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Vprašanje

Napisal/-a limas Ne sep 17, 2017 9:07 am

Uporabi iskalnik kjer boš dobil več informacij na drugih forumih. Tega je ogromno.
Tipkaj: nakup preko interneta, prevara internet naročilo...

https://www.google.si/search?q=prevara+ ... e&ie=UTF-8
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov