Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
sanny86
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr avg 07, 2013 10:17 am

KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a sanny86 Pe sep 29, 2017 7:20 pm

Pozdravljeni.

Prosil bi vas, spoštovane soforumaše, da mi podate kakšen nasvet o nastali zadevi.

1. Moj oče kupi pred štirimi meseci novo Kio Ceed SW. Vse ok, avto lep, se lepo vozi. Po nekaj tednih se oče dobi s prijateljem, sicer avtomehanikom in skupaj pogledata avto. Prijatelj ga opozori na naslednje stvari:
- Med pokrovom motorja in blatnikom je na eni strani razmaka komaj dva milimetra, na drugi strani lahko vtakneš v tisto špranjo skoraj celi prst. Tako je tudi na zadku, torej na prtljaznih vratih. Pod pokrovom motorja, po celi strani, kjer je velik razmak, se vidijo sledi brušenja in naknadnega barvanja. To sem opazil še jaz, ki sem totalni laik za tovrstne zadeve.

2. Oče odpelje nekaj dni kasneje avto na Kio, direkt k prodajalcu. Prodajalec avto pregleda, poslika in pove očetu, da ga pokličejo čez nekaj dni.

3. Očeta pokličejo iz Kie, mu povedo, da so neposredno s Slovaške dobili odgovor, da ima avto na obeh straneh preveč anomalij, da bi lahko bilo popravljivo in da bo sledila menjava avtomobila. Prodajalec še pove, da se bodo slišali glede detaljov v naslednjih dneh.

4. Mineta dva tedna, odgovora ni. Oče pokliče na Kio, govori z istim prodajalcem. Ta mu zatrdi, da je nov avto na poti in bi moral biti v salonu v nekaj dneh.

5. Mine še en teden. Nobenega klica. Oče pokliče spet in govori z istim prodajalcem. Prodajalec mu pove, da je stvar zakompliciral Summit Leasing, kjer ima oče urejeno financiranje. Oče pokliče na Summit Leasing, se dogovori za sestanek, kjer mu povedo, da oni o dotični zadevi ne vedo ničesar.

6. Zopet mine en teden, oče kliče prodajalca, ta se sprva na telefon ne oglača, kasneje dejansko blokira očetovo številko.

7. Dva tedna nazaj, oče pošlje (s povratnico) uraden dopis v prodajalno o nastali situaciji. Do danes ne dobi nikakršnega pisnega odgovora. Celi čas se pa prodajalec v prodajalni izogiba dati kakršnokoli pisno potrdilo ali izjavo o nastali situaciji.

8. V sredo je klical očeta serviser iz Kie, da pripelje avto, da "poskušajo poravnat kar se poravnat da". Očetu se je snelo in je rekel, da jih bo peljal na sodišče. :D :lol:

Torej, mene samo zanima Vaše mnenje o dotični situaciji in pa, ali je morda še kdo imel podobno izkušnjo?
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a Bucko99 Pe sep 29, 2017 8:34 pm

Daj nalepi par fotk, da vidimo situacijo. Verjetno je samo pokrov - vrata treba nastavit.
 
sanny86
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr avg 07, 2013 10:17 am

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a sanny86 Pe sep 29, 2017 8:49 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Se potrudim, ker zivimo ca 200km narazen. Sicer pa se je tudi meni zdelo tako, da bi bilo treba nastavit zadeve, ampak mu je prodajalec ob prvem obisku rekel, da ima komplet sasijo zamaknjeno. Kaj to pomeni v profi zargonu ne vem tocno, ampak se ne slisi dobro... Pa na koncu se sploh ne gre za to, lahko bi popravili ze prvi dan in stvar resena. Tako so si pa, ocitno, sami zagrenili proceduro.

Mimogrede, hvala za odgovor :)
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a avtofan So sep 30, 2017 12:25 am

Mogoce je bil avto ze med samim transportom razbit in potem na hitro poravljen.Tudi med transportom se dosti vozil poskoduje.Drugace pa vstrajajte pri popravilu ali pa zamenjavi avta, ce ne drugace pa z pravno pomocjo.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a srcnik So sep 30, 2017 4:12 pm

Kje je zdaj veronika, da napiše, da ni problema, saj ima 7 letno garancijo :mrgreen:

Ima pa kmag (uvoznik) z razlogom slab sloves.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a mrtwelvetrees So sep 30, 2017 4:50 pm

Lahko da ga je toča dobila, preden je bil prodan.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a pskoda So sep 30, 2017 7:10 pm

Kaj ima veze toča, če ima baje cel avto zategnjen :?:
Zadnjič spremenil pskoda, dne So sep 30, 2017 7:13 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a limas So sep 30, 2017 7:13 pm

Avto je bil verjetno razbit med transportom - recimo nesreča šleperja.
Ali je oče dobil še kakšen popust na ta avto zaradi napak in ali so v pogodbi vpisane vse pomanjkljivosti?

Vsekakor mu pripada nov avto.

Tudi na sodišču bi moral zadevo gladko dobiti.

Obveščaj nas o epilogu.
Kia je že dolga leta na slabem glasu. Pa ne samo na tem forumu.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a pskoda So sep 30, 2017 7:16 pm

To je moral biti zelo razbit, da je šasijo zategnilo.
Po moje ni to, ampak je šlamparija pri sestavljanju ali pa napaka pri samih delih.


Nimaš kaj. Gor do njih in zahtevat popravilo čeprav po moje je to skoraj nemogoče popravit in zahtevat drug avto ali z lepa ali pa z grda oz z sodiščem čeprav boste lahko imeli probleme glede zamenjave avta, ker ni vaš avto oz niste lastnik
Lp
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a a4 So sep 30, 2017 8:10 pm

po mojem ne rabiš našega mnenja...

če že tovarna reče da po slikah sodeč avto ni ok, potem je nekaj vmes šlo narobe. le kako niste tega opazili mi ni jasno :lol: pri prevzemu avtomobila se le ta pregleda in podpišejo se papirji. res nas zanimajo slike ali pa ne verjememo 8)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a INFINITI So sep 30, 2017 11:24 pm

Čisto možno da ga je avto nasankal nekje do prodaje in so ga popravili. Naj kolega od tvojega očeta vzame merilec laka in gre celoten avto čez pa pogleda če je kaj bilo kitano. Havbe, vrata pa se zlahka zamenjajo in potem če ne nastavijo dobro je tudi vse na hojladri. Že to smrdi da je joj - KIA drugače natančno sestavlja avtomobile v tovarni.

Dodatno bo težava - oče pravzaprav ni lastnik avta; je summit - summit je tisti ki lahko zahteva zadeve, ampak ponavadi nimajo interesov. Tudi druga zakonodaja je če je pravni subjekt, torej leasing lastnik ali pa če bi bil lastnik avta dejansko tvoj oče.

To bo še zanimivo skratka, tako da bi moral res konzultirati dobrega pravnika, ki ima izkušnje z tovrstnimi zadevami, da ti pove kakšne so opcije.
Kot prvo pojdite na Summit (tisti so tudi vredni svojega denarja IMHO - žal) in naj oni predlagajo rešitev. Kot uporabnik lahko oče reče da avto ne izpolnjuje pričakovanj. Kot drugo - nekaj manjka v tvoji zgodbi, od tega da bi kmag imel naročen nov avto za tvojega očeta, potem pa naenkrat imaš blokirano cifro je nekaj bilo vmes - ste se hodili kregat tja? Vseeno nek nivo boste morali imeti, vsaj po moji izkušnji je človekov nastop sposoben rešiti marsikaj. Pri svojem sem recimo isti dan ko sem ga prevzel zvečer opazil prasko na odbijaču in so čisto normalno vzeli avto nazaj, naredili preliv in ga vrnili nazaj - pa še avto sem dobil za ta čas. Lahko bi prišel tja noret, pa bi me najbrž samo odslovili da kako naj vedo da nisem to sam naredil na parkirišču.
Prodajalec ima omejene sposobnosti odločanja - spravite se na uraden sestanek vodji prodaje. Glede na količine prodanih avtomobilov imajo neke izkušnje s tem.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a sašo5 Ne okt 01, 2017 10:26 am

sanny86 je napisal/-a:1. Moj oče kupi pred štirimi meseci novo Kio Ceed SW. Vse ok, avto lep, se lepo vozi......

torej, vse ok. avto celo vozi i to lepo......potem kr naenkrat, dokler:
sanny86 je napisal/-a:. ................... Po nekaj tednih se oče dobi s prijateljem, sicer avtomehanikom in skupaj pogledata avto................

od takrat kr naenkrat avto več ne velja, ne vozi lepo, jer nevaren, je bil razbit ipd.....in sedaj si je uturil v glavo, da hoče nov avto... :lol: celo " obljubljali" so mu, da je že "na poti" ..."samo što nije" bi rekli tisti "od dole"....in sedaj izgovori en na drugega.....

Čudim se očetu in tebi, da ni na prevzem vzel poznavalca, ker očitno kar se tiče avtov je totalni dibidus, ker drugače ne more danes mislit eno, jutri govorit drugo oz. podležt nekemu "kvazi avtomehaniku".....

ps - poslikaj te "lufte levo in desno, da vidimo.....
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a nejc1 Ne okt 01, 2017 11:02 am

Avto se pregleda ob nakupu, ali najkasneje dobro v prvih dneh, ne pa da čez mesec dni ugotoviš, da je na eni strani 2mm lufta na drugi pa za cel prst. Takšna razlika se vidi na daleč (če je res kar pišeš) in ne rabiš bit noben mehanik ali poznavalec, da to opaziš... Kaj če bi ti trgovec rekel, da ste to že vi popravljali, ker je minil že cel mesec in da bi se avto moral pregledat ob prevzemu ali da so ga oni v celoti pregledali pred predajo...
 
sanny86
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr avg 07, 2013 10:17 am

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a sanny86 So okt 14, 2017 9:10 am

limas je napisal/-a:Avto je bil verjetno razbit med transportom - recimo nesreča šleperja.
Ali je oče dobil še kakšen popust na ta avto zaradi napak in ali so v pogodbi vpisane vse pomanjkljivosti?

Vsekakor mu pripada nov avto.

Tudi na sodišču bi moral zadevo gladko dobiti.

Obveščaj nas o epilogu.
Kia je že dolga leta na slabem glasu. Pa ne samo na tem forumu.


Zdravo. V pogodbi ni navedeno nic, le to, da je avto nov in brez napak.

Oce je sel k sodnemu izvedencu, ker bo zadevo speljal po pravni poti in so poleg ze navedenih pomankljivosti ugotovili se, da je streha na avtu nad sprednjo sipo na voznikovi strani nekako - ploscata. Torej ni lepo zaobljena in najverjetneje barvana. Meni je oce to opisal "kot bi nekdo z lopato gor udaril. :D

INFINITI je napisal/-a:Čisto možno da ga je avto nasankal nekje do prodaje in so ga popravili. Naj kolega od tvojega očeta vzame merilec laka in gre celoten avto čez pa pogleda če je kaj bilo kitano. Havbe, vrata pa se zlahka zamenjajo in potem če ne nastavijo dobro je tudi vse na hojladri. Že to smrdi da je joj - KIA drugače natančno sestavlja avtomobile v tovarni.

Dodatno bo težava - oče pravzaprav ni lastnik avta; je summit - summit je tisti ki lahko zahteva zadeve, ampak ponavadi nimajo interesov. Tudi druga zakonodaja je če je pravni subjekt, torej leasing lastnik ali pa če bi bil lastnik avta dejansko tvoj oče.

To bo še zanimivo skratka, tako da bi moral res konzultirati dobrega pravnika, ki ima izkušnje z tovrstnimi zadevami, da ti pove kakšne so opcije.
Kot prvo pojdite na Summit (tisti so tudi vredni svojega denarja IMHO - žal) in naj oni predlagajo rešitev. Kot uporabnik lahko oče reče da avto ne izpolnjuje pričakovanj. Kot drugo - nekaj manjka v tvoji zgodbi, od tega da bi kmag imel naročen nov avto za tvojega očeta, potem pa naenkrat imaš blokirano cifro je nekaj bilo vmes - ste se hodili kregat tja? Vseeno nek nivo boste morali imeti, vsaj po moji izkušnji je človekov nastop sposoben rešiti marsikaj. Pri svojem sem recimo isti dan ko sem ga prevzel zvečer opazil prasko na odbijaču in so čisto normalno vzeli avto nazaj, naredili preliv in ga vrnili nazaj - pa še avto sem dobil za ta čas. Lahko bi prišel tja noret, pa bi me najbrž samo odslovili da kako naj vedo da nisem to sam naredil na parkirišču.
Prodajalec ima omejene sposobnosti odločanja - spravite se na uraden sestanek vodji prodaje. Glede na količine prodanih avtomobilov imajo neke izkušnje s tem.


Ni bilo nobenega krega in slabe volje.. oce je naredil reklamacijo, to je bilo pa to in potem kot ze napisano. Samo zavlacevanje, prelaganje odgovornosti, neoglasanje na telefon itd.

So imeli ta teden sestanek na Kii. So ocetu ponudili, da mu dajo nov avto oz. naredijo zamenjavo, oce pa uredi novo pogodbo za financiranje. Hakelc je pa v tem, da mu ne zelijo vrniti ze ca 1000€, katere je ze vplacal v financiranje - sicer kredit in ne lizing. In razlog za to naj bi bil, da bodo 1000€ zadrzali za amortizacijo reklamiranega avtomobila :evil: :?: :!: haha! Oce se je zahvalil in odkorakal s sestanka stran naravnost k odvetniku.

Se dve sliki katere mi je uspelo dobiti... gre za razmak na sprednjem delu pokrova motorja, na zadnjem delu se na "odprti" strani dejansko vidijo vijaki pod pokrovom. Slike pripnem naknadno ko jih dobim.

https://i.imgur.com/6NMxqCu.jpg

https://i.imgur.com/o4I2Tq3.jpg
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a mihaing So okt 14, 2017 9:14 am

:lol: :lol: :lol:

A ste vi morda plačali Bently :?:
 
sanny86
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr avg 07, 2013 10:17 am

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a sanny86 So okt 14, 2017 9:25 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Vsak si kupi avto, ki si ga lahko privosci. In eni imajo denar za Bentleya pa ga reklamirajo zaradi napak,drugi imajo denar za Kio in imajo prav tako to pravico. V Avstriji imam Kiin salon cez cesto in sem jih povprašal o tej situaciji pa so me kar malce cukasto gledali...
 
sole007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So okt 14, 2017 10:05 am

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a sole007 So okt 14, 2017 10:11 am

sanny86 je napisal/-a:
limas je napisal/-a:Avto je bil verjetno razbit med transportom - recimo nesreča šleperja.

So imeli ta teden sestanek na Kii. So ocetu ponudili, da mu dajo nov avto oz. naredijo zamenjavo, oce pa uredi novo pogodbo za financiranje. Hakelc je pa v tem, da mu ne zelijo vrniti ze ca 1000€, katere je ze vplacal v financiranje - sicer kredit in ne lizing. In razlog za to naj bi bil, da bodo 1000€ zadrzali za amortizacijo reklamiranega avtomobila :evil: :?: :!: haha! Oce se je zahvalil in odkorakal s sestanka stran naravnost k odvetniku.



Meni so letos ob menjavi avta morali plačati vse stroške odvetnika, stroške financiranja.

Edino prijavo/odjavo vozila sem nosil sam.

Pa seveda brez odvetnika ni šlo. Mene niso jemali resno, po drugem dopisu pa so avto zamenjali (pol leta starega za novega)
Firme pa ne bom omenjal, ker ni bila napaka uvoznika, ampak prodajalec prodal avto s skrito napako (nov).
 
Tommy17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So okt 14, 2017 6:07 pm

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a Tommy17 So okt 14, 2017 6:13 pm

INFINITI je napisal/-a:Čisto možno da ga je avto nasankal nekje do prodaje in so ga popravili. Naj kolega od tvojega očeta vzame merilec laka in gre celoten avto čez pa pogleda če je kaj bilo kitano. Havbe, vrata pa se zlahka zamenjajo in potem če ne nastavijo dobro je tudi vse na hojladri. Že to smrdi da je joj - KIA drugače natančno sestavlja avtomobile v tovarni.

Dodatno bo težava - oče pravzaprav ni lastnik avta; je summit - summit je tisti ki lahko zahteva zadeve, ampak ponavadi nimajo interesov. Tudi druga zakonodaja je če je pravni subjekt, torej leasing lastnik ali pa če bi bil lastnik avta dejansko tvoj oče.

To bo še zanimivo skratka, tako da bi moral res konzultirati dobrega pravnika, ki ima izkušnje z tovrstnimi zadevami, da ti pove kakšne so opcije.
Kot prvo pojdite na Summit (tisti so tudi vredni svojega denarja IMHO - žal) in naj oni predlagajo rešitev. Kot uporabnik lahko oče reče da avto ne izpolnjuje pričakovanj. Kot drugo - nekaj manjka v tvoji zgodbi, od tega da bi kmag imel naročen nov avto za tvojega očeta, potem pa naenkrat imaš blokirano cifro je nekaj bilo vmes - ste se hodili kregat tja? Vseeno nek nivo boste morali imeti, vsaj po moji izkušnji je človekov nastop sposoben rešiti marsikaj. Pri svojem sem recimo isti dan ko sem ga prevzel zvečer opazil prasko na odbijaču in so čisto normalno vzeli avto nazaj, naredili preliv in ga vrnili nazaj - pa še avto sem dobil za ta čas. Lahko bi prišel tja noret, pa bi me najbrž samo odslovili da kako naj vedo da nisem to sam naredil na parkirišču.
Prodajalec ima omejene sposobnosti odločanja - spravite se na uraden sestanek vodji prodaje. Glede na količine prodanih avtomobilov imajo neke izkušnje s tem.



Bolj neumnega nasveta pa se ne. In kaj ima s tem Summit leasing? So oni izbrali avto? Ga oni uporabljajo? Pa res ne morem verjet, da ze tukaj ze vsak tako pameten. Leasing hisa je zgolj in samo financer v tej zgodbi in nic drugega.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a esem So okt 14, 2017 10:42 pm

Je še bolj neumno in to je označevanje za neumnega za nasvet, da gre uporabnik najprej k dejanskemu lastniku (uradnemu, po papirjih!), ki ni samo financer. Pogosto so to v podobnih primerih dejanske težave, ki doletijo lizingojemalce, priznali ali ne.
 
sole007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So okt 14, 2017 10:05 am

Re: KIA - mnenje o tej situaciji

Napisal/-a sole007 Ne okt 15, 2017 7:52 am

Tommy17 je napisal/-a:
Bolj neumnega nasveta pa se ne. In kaj ima s tem Summit leasing? So oni izbrali avto? Ga oni uporabljajo? Pa res ne morem verjet, da ze tukaj ze vsak tako pameten. Leasing hisa je zgolj in samo financer v tej zgodbi in nic drugega.


Ne kar nekaj na pamet.

Prvo kaj je meni rekel odvetnik je bilo, da sam ne morem nič, ker je lastnik vozila lizing.
Po pridobitvi pooblastila s strani lastnika (lizing), da lahko v njegovem imenu urejam zadevo smo šli v akcijo.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov