Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
borabol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 23, 2017 11:57 am

Ravnanje po prometni nesreči

Napisal/-a borabol To okt 03, 2017 5:28 pm

Z avtomobilom, ki je pisan na sina sem zletel s ceste. Vozilo pred menoj je na hitro ustavilo, sam sem ga obvozil, kjer pa sem izgubil oblast nad vozilom in zletel na njivo. Ali je vozilo pred menoj vklopilo smerokaz, se niti ne spomnim. Priča, ki je vozila za menoj, je dejala, da sem imel premajhno varnostno razdaljo ter vožnjo neprilagojeno razmeram, zato sem takoj dobil kazen 300 € + 3 kazenske točke. Zapomnila pa si je tudi vozilo pred menoj, ki ga bodo policisti menda še poiskali. Čudno sem mi zdi, da lahko laik oceni "neprilagojeno hitrost in varnostno razdaljo".

Avto je zelo razsut, prevrnil sem se na streho in spet nazaj. Gre za Kio Proceed 2009, ki sem jo pred kratkim kupil za 3 600 €. Kakšni so nadaljnji postopki? Odjava pri zavarovalnici? Pregled pri zdravniku (malo me boli rama)? Prav tako sem že precej v letih.

Kar je, pač je....vsi nasveti dobrodošli...
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Ravnanje po prometni nesreči

Napisal/-a zundapp To okt 03, 2017 5:51 pm

preberi zasebno sporočilo
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Ravnanje po prometni nesreči

Napisal/-a abbe Sr okt 04, 2017 7:40 pm

ja ce senisi mogu ustavt poj si mel premalo varnostno razdaljo.to je neoporecno dejstvo ki ga lah vsak laik da.
to da si zletu s cesta pa spet kot prej neprilagojena voznja ker nisi obvladal vozila...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Ravnanje po prometni nesreči

Napisal/-a RedBaron Sr okt 04, 2017 8:10 pm

Ce imas kasko, gres do cenilca, izpolnis nekaj formularjev in das popravit avto- ponavadi imajo vecji kleparji in avtohise cenitve za zavarovalnice, tako da lahko to uredis kar tam.

Ce pa ni kaska, pa bos moral placati iz svojega zepa...

K zdravniku gres ce je potrebno, v primeru poskodb si kot voznik zavarovan, ce imas AO+
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Ravnanje po prometni nesreči

Napisal/-a format So okt 07, 2017 6:13 am

RedBaron je napisal/-a:Ce imas kasko, gres do cenilca, izpolnis nekaj formularjev in das popravit avto- ponavadi imajo vecji kleparji in avtohise cenitve za zavarovalnice, tako da lahko to uredis kar tam.

Ce pa ni kaska, pa bos moral placati iz svojega zepa...

K zdravniku gres ce je potrebno, v primeru poskodb si kot voznik zavarovan, ce imas AO+


Če imaš lastno zavarovalno polico, še črpaš odškodnino iz nje. AO+ je skoraj brez veze. http://www.zurnal24.si/slovenija/ao-plu ... ice-289351
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Ravnanje po prometni nesreči

Napisal/-a čara Po okt 09, 2017 8:02 am

Hjoj, če si bil samo ti udeležen (ergo poškodovano samo tvoje vozilo in nihče drug) potem bi bilo bolje policije sploh ne klicat in samo uveljavljat kasko.

Seveda lahko laik-voznik potrdi prekratko varnostno razdaljo/neprilagojeno hitrosti, sicer bi se pravočasno ustavil.

Ja, lahko je meni bit pametna, ampak sem skoraj povzročila nesrečo zaradi prekratke varnostne razdalje, od takrat pazim, da nisem prehitra, da imam zadosti prostora, da upoštevam cesto, avto, gume. Pač, se potrudim bit varen voznik, vendar je rek, da nesreča ne počiva, resničen. Lahko je kriv nekdo drug, lahko napačno odregiraš-zato je za nas, ki nismo rojeni šoferji, s primernimi odzivi tale intenzivni tečaj na AMZS kar fina reč.

Pokliči zavarovalničarja, one te bo usmiril naprej. Navadno je tako, da se avto pelje cenilcu (pa niso vsi cenilci enako dobri, eni s epotrudijo in če je le možno ne ocenijo totalke, nekateri pa brez da bi v redu pogledali avto dajo totalko).

Pa srečno!
 
borabol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 23, 2017 11:57 am

Re: Ravnanje po prometni nesreči

Napisal/-a borabol Če okt 12, 2017 7:44 pm

Avto odjavljen iz prometa, zavarovanje prekinjeno, cenilec pa je avto ocenil na 600 €. Sprožila sta se 2 airbaga, polomljene pa so sprednje in zadnje kolesne osi (ali kako se temu reče), udrta streha ter polomljena prednja maska in še nekaj drobnarij. Motor pa sicer še vedno deluje.

Ali je to soliden biznis takole na prvo žogo? Ne da se mi prodajati po delih itd., rad bi tole hitro zaključil....
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov