Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: 0.62

Napisal/-a format To jan 30, 2018 7:25 pm

Meni ni nikoli na pamet prišlo, da bi medicinsko osebje vprašal o sterilnosti igle pri krvodajalskih akcijah oziroma v laboratoriju. Kolikor se spomnim, je medicinsko osebje vedno pred mano odprlo iglo, tako da je bila nova.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: 0.62

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jan 31, 2018 8:19 am

makren je napisal/-a:Najlepša hvala za odgovore in mnenja. Saj so tudi na mestu. En mali detajl tu manjka - in sicer, da dejansko nisem popil toliko alkohola, kot je alkotest pokazal. Vem, da to reče vsak, mar ni tako? In vsak reče, da dejansko ni tako. In ja, tudi sam povem to in stojim za tem.

lp


Bom ti povedal za moj mali detajl: Na eni fešti sem spil dva pira in pol kuhanca, skor takoj zatem sem šel pihat (je bla pač na fešti prilika pihnt v alkotest...Draeger)....A veš kulk je pokazalo? 1.45 :D Me res zanima,kak bi se zadeva zaključla, če bi mi dal policaj na cesti pihat :D
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 0.62

Napisal/-a Firediver Sr jan 31, 2018 8:25 am

Saj te policaj pred pihanjem vpraša, če si zadnje pol ure kaj spil...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 0.62

Napisal/-a ban Sr jan 31, 2018 8:28 am

To je zato, ker si pihal takoj in je bil alkohol še v pljučih oz ustih. Če bi pihal čez 15 minut bi bil rezultat čisto drugačen. Če bi jedel bonbonjero griote pa šel takoj pihat bi tudi pokazalo da si na smrt pijan.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: 0.62

Napisal/-a dask Sr jan 31, 2018 9:53 am

ban je napisal/-a:To je zato, ker si pihal takoj in je bil alkohol še v pljučih oz ustih. Če bi pihal čez 15 minut bi bil rezultat čisto drugačen. Če bi jedel bonbonjero griote pa šel takoj pihat bi tudi pokazalo da si na smrt pijan.


Ja seveda... policaj vedno vpraša, če si pred kratkim kaj pil. Vsaj mene so do sedaj čisto vsakič. Pa se enkrat moral čakat 20 minut, ker sem tik pred vožnjo popil eno pivo. Napihal sem takrat (edinkrat do sedaj) 0,12.

Sicer pa tudi če ni natančen alkotest - kaj za vraga boš dosegel z zavrnitvijo pri napihanih 0,62 ? Da bodo ugotovil, da imaš "samo" 0,55 ?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 0.62

Napisal/-a ban Sr jan 31, 2018 9:57 am

Moj prejšni post se je nanašal na tisto kar je napisal trijoAdijo. Tole z griotam pa drži, so delal poskus.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: 0.62

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jan 31, 2018 12:58 pm

ban je napisal/-a:To je zato, ker si pihal takoj in je bil alkohol še v pljučih oz ustih. Če bi pihal čez 15 minut bi bil rezultat čisto drugačen. Če bi jedel bonbonjero griote pa šel takoj pihat bi tudi pokazalo da si na smrt pijan.



Jap...točno tako :) Škoda, ker nisem pred pihanjem na hitro enga kratkega ruknu :) Pol bi itak "frulo" razgnalo :D

Firediver je napisal/-a:Saj te policaj pred pihanjem vpraša, če si zadnje pol ure kaj spil...


Pol ure res ne, zadnjih 15 minut pa....Sej ne da bi govoril tja v tri dni...ampak sem se zelo dobro spoznal s tem policijskim postopkom :mrgreen:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: 0.62

Napisal/-a Kristjan123 Sr jan 31, 2018 3:09 pm

Takih jokanj po tem forumu je bilo že nekaj razplet je pa zmeraj enak

1. začne se z vprašanjem "krivca" kakšne so njegove možnosti za "oprostitev" zdej eni priznajo da so pili drugi malo manj ....
2. sledi par jeznih odgovorov v stilu dobil si kar si zaslužil ....
3. Potem je nekaj debate na temo saj vsi včasih nekaj spijemo ....
4. in potem so še razno razne- teorije zarote s čokolatini praktično znanstvena fantastika ki nima nobene veze z konkretnim primerom



Osebno bi mu kot policaj ponudil možnost pridobitve izjave o sterilnosti igle vendar v primeru, da odvzem krvi pokaže enako stopnjo alkohola v krvi kot predhodno pihanje 5x večjo kazen v primeru manjše pa opravičilo.

Me zanima če bi še zmeraj vztrajal da potrebuje izjavo o sterilnosti?

če povzamem moje osebno mnenje je da je kriv vse ostalo nabijanje sterilne igle ... so neki poizkusi odložitve neizogibnega ...
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: 0.62

Napisal/-a spektr Sr jan 31, 2018 3:50 pm

Čisto možno, da alkotest ni odraz dejanskega stanja, primer:
https://www.zurnal24.si/avto/test-kako- ... alo-299195

Zato si si pa z drugim poskusom, s katerim bi lahko to potrdil, vse zasral. Žal,...
lp dejan
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 0.62

Napisal/-a ban Sr jan 31, 2018 4:29 pm

Ta test sem imel prejt v mislih.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov