Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
makren
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po jan 29, 2018 10:25 pm

0.62

Napisal/-a makren Po jan 29, 2018 10:35 pm

Pozdravljeni.

Napihal 0.62 po novem merjenju. S čemer se nisem strinjal, odrejen odvzem tekočin na urgenci. Podajo mi lonček za urin, grem na wc, ne morem urinirati zaradi časovnega odmika zaužitja tekočine, saj jemljem diuretike, ki mi takoj odvajajo vodo zaradi previsokega. Policistu povem, pravi, boš probal kasneje.

Sestra popiše formalnosti. Pošlje me v drug prostor k tehniku, da mi odvzame kri. Pravim, da mi pred posegom naj podpiše, da je igla sterilna. Odvrne, da je sterilna. Pripravi se, da mi bo nadel trak, nakar mu ponovno in jasnejše omenim, da mi naj pred posegom podpiše, da je igla sterilna. Gre v prostor s sestro in policistom, ko policist sliši, kaj sem hotel, jezno odvrne "aha, odklanja odvze" kar seveda sam zanikam, a me policist utiša, češ da bo sedaj on govoril kako in kaj bo. Osebje urgence napiše na potrdilo o odvzemu tekočin, da sem odklonil, kar seveda ne drži. Le želel sem podpis o sterilni igli.

Odvzem vozniške na kraju, pridržanje 12h do iztreznitve.

So ravnali v redu? Je dovolj alkotest, s katerim se nisem strinjal, ga tudi nisem podpisal, da me zadržijo in odvzamejo vozniško, podajo predlog sodniku za prekrške, kateri mi bo tako ali tako odvzel zaradi 18 točk vozniško in jo bom moral ponovno opravljat. Da ne omenjam 1200€ globe. Vse na nekem alkotestu, s katerim se ne strinjam. Če prav razumem, nimajo nobenih dokazov o mojem dejanskem stanju ali pač? Bo dovolj alkotest, da se vse konča v moje slabo? Ali lahko s tem se pred sodnikom uspešno ubranim, ker da nimajo krv niti urina? Glede na podpis o sterilni igli in diuretiku?

Hvala
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: 0.62

Napisal/-a gusti85 Po jan 29, 2018 10:47 pm

So ravnali pravilno. Pa če je v tem policaju še ostalo kaj miličnika bi ti moral še malo sterilnega pendreka pokazat :lol: Ti bi se tam neki pijan repinčil oni pa naj prenašajo tvoje bedarije za 800€ na mesec. Če bi imel prometno in bi ti reševali življenje bi takrat tut sikal če ima sterilno iglo?

Mislim, da sploh prideš z takimi vprašanji na forum ... Shame on you.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: 0.62

Napisal/-a nered Po jan 29, 2018 11:55 pm

Vse kar so storili je v skladu z zakonodajo, nevem od kod ti bedarija o podpisovanju o sterilnosti igle :lol: :lol: :lol: In ne z odklonom si odpisal vso obrambo. Edini razlog za mozno prestavitev testa je iz zdravstvenih razlogov, kar pa bi bilo takoj vidno iz tvoje kartoteke. Poleg tega odklonitvijo iz katerega koli rarzloga se avtomatsko strrinjas z napihano meritvijo. Tko, da si ze tu jebal jeza.

Lahko, dodas se stroske za sodnika za prekrske povrhu.

Lahko se pridruzis preostalim b*****m, ki so poskusali na taksen ali drugacen nacin:
http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2012032 ... 6&database[SOVS]=SOVS&database[IESP]=IESP&database[VDSS]=VDSS&database[UPRS]=UPRS&_submit=i%C5%A1%C4%8Di&page=0&id=2012032113081156

http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2015081 ... 4&database[SOVS]=SOVS&database[IESP]=IESP&database[VDSS]=VDSS&database[UPRS]=UPRS&_submit=i%C5%A1%C4%8Di&page=0&id=2015081111409114

http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2015081 ... 8&database[SOVS]=SOVS&database[IESP]=IESP&database[VDSS]=VDSS&database[UPRS]=UPRS&_submit=i%C5%A1%C4%8Di&page=0&id=2015081111386758

http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2015081 ... 0&database[SOVS]=SOVS&database[IESP]=IESP&database[VDSS]=VDSS&database[UPRS]=UPRS&_submit=i%C5%A1%C4%8Di&page=0&id=2015081111386760

Na http://www.pisrs.si/ je 27 strani x10 sodnih obravnav jaz sem moral na 5i strani je en primer, kjer je sodisce odobrilo pritozbo na izrek sodisca prve stopnje, ki pa je nato izrek razveljavilo.

Tko, da vso sreco.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: 0.62

Napisal/-a Fnatic To jan 30, 2018 7:48 am

Najprej sem se hotel razpištolit in te sku**at do neba pa itak ne bi imelo smisla. Nimam tolerance do takih ljudi. Zelo osebni razlogi.

Potem pa sem rekel ok, bom prebral normalno in videl, če se lahko kaj svetuje..no, @nered ti je že napisal vse tako da je to to. Požri ponos, plačaj kar je potrebno, ne ugovarjaj in je. Vem pa, da večinoma ne zadošča taka šola (kvazi udari jih po denarnici, to najbolj boli), ker imam žal takega soseda.

Moja ga je nedolgo nazaj vprašala, zakaj se je pripeljal domov z avtom, če je tok pijan, da je padel s sedeža. Je odvrnil, da kako pa naj drugače, če hodit ne more. K ''sreči'' še ni povzročil kakšne prometne. In ja, so mu že odvzeli izpit, plačal je tudi ohoho, denarja ima bolj malo pa ga vseeno ne izuči in je še naprej tako. Dobro, dovolj osebne izpovedi, sem napisal vse oz. sta ti ostala dva soforumaša že.

lp
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: 0.62

Napisal/-a ojnica To jan 30, 2018 9:12 am

1200 evrov kazni, + pridobivanje drugega vozniškega 800 evrov. Čez kak let bo vse po starem le ob 2000 evrov boš.
Je znanec to dal čez.

Če pa nič nimaš, si brezposelen se en sekiraj, it jutri na pir pa šnopc...poznam take, že 15 let ga tko se*jejo, vmes policaji, pa do danes nič, delajo na črno.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: 0.62

Napisal/-a jack86 To jan 30, 2018 9:20 am

Jaz sem sredi Afrike pri zdravniku vprašal, če je igla sterilna... Pogledal so me, če sem prišel iz srednjega veka... :D
Če kompliciraš, sploh ko si napihal in si v prekršku, sam še toneš v dreku.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 0.62

Napisal/-a sašo5 To jan 30, 2018 9:38 am

makren je napisal/-a:So ravnali v redu?

tvoje ravnanje pa je v redu? Nažren pa za volan.... :roll:
...in sterilnost bi rad :roll: gajžlo, pa po hrbtu tako preko mokre brisače, da bo sterilno...
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: 0.62

Napisal/-a nejc1986 To jan 30, 2018 10:17 am

Še premalo si dobil , kolikor si dobil. Gamad
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: 0.62

Napisal/-a abbe To jan 30, 2018 10:39 am

ko se pa najdejo eni pametni na tem svetu da hočejo sistem zajebat zarad svojih napak pa je res višek.
upam da boš dobu še več kazni kokr zakon predpisuje oz da se bo policist še česa spomnu.
jst bi ti še batine poj nakonc v marici potalal...
kdo pa mislš da si da boš pijan vozu pa ogrožal vse ostale poj boš pa še pametoval in se hotu izognt nevem čemu vse.
sramota.

kaj misliš s tm je dovolj alkotest?
ja valda je dovolj tut če se ti ne strinjaš je dovolj.edin kar bi moral policist narest po tem ko si odklonu odvzem tekočin (ja si odlkonu ko si se delal norca o sterilnosti igle,ker če bi ti to dal poj bo za lonček zamoril,pa poj za marsikej drugega verjetno ker si en sranje od človeka)
no moral bi te pelat na pregled h specilistu da še ta poda svoje mnenje o tvoji psihofizični pripravljenosti po bi pa dobu še kšno lepšo čestitko.

upam da ne zbereš več denarja za izpit.
Ni vse res kar napišem
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: 0.62

Napisal/-a Kohec To jan 30, 2018 11:07 am

Zaradi takšnih objestnežev kot si ti, se dogajajo najhujše prometne nesreče, kjer ponavadi nastradajo nedolžni ljudje - kot naprimer pred leti primer Maček, ki je na avtocesti ubil tri mlade osebe. Bodi vesel, da današnji policaji niso več to, kar so bili nakoč. Pred (veliko)leti bi jih najprej pošteno dobil s pendrekom po p...ki, kar si edino zaslužiš. Upam da ti bodo dali najvišjo možno kazen.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: 0.62

Napisal/-a ojnica To jan 30, 2018 11:57 am

Če se ni nič zgodil je samo lupljenje naroda, kaj pa urujenost za vlanom, jaz sem v nedeljo prevozil 400km po regionalni, od tega 200km ponoči, občasno tud megla
Sam k sreči šel na pot spočit, tko da je letel ponoč 100 po regionalni, kjer ni blo megle.
 
makren
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po jan 29, 2018 10:25 pm

Re: 0.62

Napisal/-a makren To jan 30, 2018 12:32 pm

Najlepša hvala za odgovore in mnenja. Saj so tudi na mestu. En mali detajl tu manjka - in sicer, da dejansko nisem popil toliko alkohola, kot je alkotest pokazal. Vem, da to reče vsak, mar ni tako? In vsak reče, da dejansko ni tako. In ja, tudi sam povem to in stojim za tem. Nisem opisoval vsega dogajanja, kar bi spremenilo "sliko" menim, da tudi ni za nemoderiran forum, kjer odgovarjajo osebki, kateri imajo do konstantno pijanih osebkov v prometu oseben odnos, predvsem laičen odnos in ki si zatiskajo oči pred policijo. Vem da s tem nisem naredil nič, samo prilil sem na vaše občutke še dodatno snov, ki pospešuje gorenje - sem pa s tem vsaj svoje dosegel, kakor ste tudi poizkušali nekateri izmed vas.

Akotest, s čimer se nisem strinjal, če je dovolj kot verodostojen dokaz, zakaj so mi po tem odrejali odvzem tekočin? ...in s tem povzročali dodatne stroške? Razumem, da je treba udarit človeka po žepu, a dvomim, da bom karkoli od glob, stroškov dejansko plačal, vsaj ne z gotovino.

Gre se, da je alkotest pokazal napačno in "odklonitev" odvzema tekočin z zame pomembnim podatkom o skladnosti oz. sterilnosti igle je v prvi vrsti oz. gre v prvi vrsti za moje življenje oz. zdravje.

Sam sicer ne pijem alkohola, niti z njim nimam problemov niti odnosa do njega. Občasno popijem, največ 3x letno in še to v zelo zelo malih količinah. Tu je dejansko šlo za neko napako. Pred tem sem jedel kebap, ne vem, pil sem, karkoli pred tem dogodkom pred več kot 4 urami, ne vem no. Je pa res, da sem bil razburjen, pod stresom.

A pustimo to, podrobnosti in okoliščine. Sam sem le vprašal kako je z dokazi, sterilno iglo in to, da se bom znal oz. vsaj poizkušal obraniti. Itak imam dve možnosti - le katero izbrati? ;)

Vseeno hvala vsem za trud in odgovore ;)

lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: 0.62

Napisal/-a dzuro.na.izi To jan 30, 2018 12:50 pm

makren je napisal/-a:Akotest, s čimer se nisem strinjal, če je dovolj kot verodostojen dokaz, zakaj so mi po tem odrejali odvzem tekočin? ...in s tem povzročali dodatne stroške? Razumem, da je treba udarit človeka po žepu, a dvomim, da bom karkoli od glob, stroškov dejansko plačal, vsaj ne z gotovino.

Gre se, da je alkotest pokazal napačno in "odklonitev" odvzema tekočin z zame pomembnim podatkom o skladnosti oz. sterilnosti igle je v prvi vrsti oz. gre v prvi vrsti za moje življenje oz. zdravje.


Alkotesti katere uporabljajo policisti niso 100% natančni zato imajo tudi nalogo osebo pridržati in jo privesti v laboratorij bolnišnice kjer z odvzemom urina in/ali krvi izvedejo dodatne in bolj natančne teste kjer potrdijo sum.
S tem ko krvi niste hoteli oddati ste avtomatsko priznali, da ste kriv in vam bo tudi sojeno na sodišču kot je zapisano po policijskem zapisniku.
Igle s katerimi se odvzema kri so nove in sterilne. Vse igle so samo za 1x uporabo. V bolnici Vam o tem ne rabijo izdati nobene izjave.

Isti protokol je v delovnem pravu pri pijanih delavcih kjer se ob sumu lahko odredi lokalen alkotest in v primeru da ta nekaj pokaže se napoti na delavca na dodaten test k zdravniku medicine dela kjer glih tako z odvzemom tekočin potrdijo sum nato pa kaznuje v skladu z notranjim pravilnikom podjetja.

LP
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: 0.62

Napisal/-a Kohec To jan 30, 2018 12:59 pm

Ne vem čemu sedaj jokaš na forumu. Dejstvo je - si pil - so te dobili - si napihal!!! A sedaj so pa drugi vsega krivi!! Sprijazni se s tem, to ti bo življenska šola. Alkohol in volan na gresta skupaj in tako je tudi prav!!
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: 0.62

Napisal/-a krimič To jan 30, 2018 4:03 pm

Tudi, če res nisi bil pijan si s svojim odnosom dokazoval nasprotno in pljuval v lastno skledo. Žal si si naredil veliko škode, če je res kar praviš.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: 0.62

Napisal/-a a4 To jan 30, 2018 5:34 pm

mene zanima to o sterilni igli. kje si to vzel ? imaš kakšno fobijo da te bodo okužili s čim ?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 0.62

Napisal/-a esem To jan 30, 2018 5:55 pm

Vsak, ki bi ga skrbelo za sterilnost, bi gledal sestro, kako odpira embalažo nove igle, ne pa zahteval podpis o sterilnosti. Ta zahteva, za katero je bilo jasno, da ne bo izpolnjena, je samo in izključno finta/upanje za kasnejše pravne mučke.

Mene bolj zanima, kako je lahko nekdo pijan, ne da pije in kako telo v stresu proizvaja alkohol in to kar v pljuča. So se pljučni mešički ustrašili policijskih hudičkov in jih hočejo kot Superhik anulirati?

Sicer pa je to trolanje nekega dovolj izobraženega, vsaj sodeč po načinu pisanja, osebka in ker hkrati vsebinsko hudo šepa, se vse skupaj zdi bolj kot trivialen (in morda obupan) poskus nabiranja dodatnega materiala za argumentiranje na sodišču - na njegovo žalost s popolnim neuspehom.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 0.62

Napisal/-a cruiser1 To jan 30, 2018 5:56 pm

a4 je napisal/-a:mene zanima to o sterilni igli. kje si to vzel ? imaš kakšno fobijo da te bodo okužili s čim ?


Človeku vse mogoče pride na misel kadar je v situaciji, ko je kriv pa to nikakor ne želi priznati.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: 0.62

Napisal/-a RedBaron To jan 30, 2018 6:26 pm

Ce dejansko ne bi bil pijan, bi mirno dal kri, da bi dokazal svoj prav. Vendar tega prakticno nikjer ni, ker alkotest pokaze nekoliko manj, kot je dejanska koncentracija v krvi.

Izjava o sterilnosti igle je pa vrhunec... kaj ima sestra s tem? Ona dobi zapakirano iglo od nekega dobavitelja - ki itak garantira za to. Sestra ne razkuzuje igel in jih pakira.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 0.62

Napisal/-a maniaxxx To jan 30, 2018 7:16 pm

Prav ti dam, jaz bi se pritozil na zdravniško zbornico, pa v Bruselj pa še kam. Prekleta Banda policijska in zdravniška tkole nedolžne ljudi jebejo v mozak po drugi strani jim pa komunisti kradejo.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov