Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Brane83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po apr 02, 2018 2:52 pm

Omejitve - kazni, Avstrija in Slovenija

Napisal/-a Brane83 Po apr 02, 2018 3:17 pm

Zadnič sem dobil kazen za prehitro vožnjo od avstrijske policije in so mi je poslali po 6 mesecih. Vse plačano in poravnano, sam pa se mi zdi skrajno neumno da to toliko časa traja. Ali kdo mogoče ve če se da poklicati na kakšno številko ali celo vprašati na meji ali je bila kakšna kazen vmes v procesu za moj avto ker sem pogosto odsoten in bi se znalo zgoditi da mi kuverta v nabiralniku počaka morda celo 15 dni kar bo že cajt za polno ceno kazni :( , ne pa polovičko. Zato me zanima ali se v Astriji pa tudi pri nas v Slo. da kakorkoli izvedeti vnaprej ?

Še eno pod-vprašanje, pa iz iste problematike,...ali kdo mogoče pogosto potuje preko Ljubelja proti Klagenfurtu? Je napreč kakšnih par km po AUST meji omejitev 30,...so mi pa ene 3-krat blicali uni za mano da pre-počasi vozim. Ali je to morda omejitev za določene tipe vozil in za nas navadne je potem 50km/h ker mi Garmin točno tako predlaga v tem delu.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Omejitve - kazni, Avstrija in Slovenija

Napisal/-a titanius Po apr 02, 2018 4:04 pm

Živjo,

Kolega, ki živi v Ferlach-u mi je dejal, da je 30 omejitev za stranske prihode na glavno cesto, skozi naselje pa je 50.
 
Brane83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po apr 02, 2018 2:52 pm

Re: Omejitve - kazni, Avstrija in Slovenija

Napisal/-a Brane83 Po apr 02, 2018 4:12 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Oh kolega, ogromno hvala za tako hiter in koristen odgovor.

B
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov