Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
vozi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe apr 20, 2018 9:10 pm

So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a vozi Pe apr 20, 2018 9:16 pm

Vedno znova se pojavlja vprašanje pritožbe na kazen zaradi kršenja cestno-prometnih predpisov, običajno omejitve hitrosti. Jaz ne poznam zgodbe, ki bi se končala drugače kot s plačilom polne globe in sodnih stroškov. Ali kdo pozna kakšen primer, da je sodišče pritožbi ugodilo? Se to sploh kdaj zgodi?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a For So apr 21, 2018 12:39 am

Seveda se zgodi.
Jaz sem recimo dokazal, da sem takrat ko je moj avto bil ujet z radarjem bil v službi.
Pa še sodelavec je moral prinest litro jegra ker je šel stavit da mi ne bo uspelo. :mrgreen:
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a nered So apr 21, 2018 7:40 am

So ja, kar dosti ampak v primerjavi z koliko jih zavrnejo skoraj nic. Na sodisce.si lahko pogledas ugoditve, v iskalniku izberi KAZENSKI ODDELEK v pogoj pa PROMETNI PREKRSKI.

Vsem, ki so ugodili so corner-case tko res nekaj izrednega. Na oko bi reku, da je 1 ugoditev na 100 zavrnitev. Ce das se filter, kjer je sodisce nalozilo poravnavo sodnih stroskov je to skoraj an vsakemu tudi nekaj tistim, ki so jim ugodili.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a limas So apr 21, 2018 8:58 am

Oprostitve so bile kar obsežne na začetku 90. let. Kar dosti študentov in občanov brez prihodkov je šlo skozi zaradi dobre volje sondince/ka.
Tega ni več. Če že upate na oprostitev prekrška, to lahko dosežete v redkih primerih in za manjši prekršek le od policista na kraju prekrška.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a Fnatic To apr 24, 2018 11:15 am

Mojemu očetu dvakrat. Sicer je bilo oboje ene 5 do 6 let nazaj ampak v obeh primerih oproščen. Oboje zaradi prehitre vožnje in zaradi radarja.
Ba-dum tssssssss =P
 
vozi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe apr 20, 2018 9:10 pm

Re: So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a vozi So maj 12, 2018 9:48 pm

Je dokazal, da ni vozil on, kako?
nered je napisal/-a:So ja, kar dosti ampak v primerjavi z koliko jih zavrnejo skoraj nic. Na sodisce.si lahko pogledas ugoditve, v iskalniku izberi KAZENSKI ODDELEK v pogoj pa PROMETNI PREKRSKI.

Sodisce.si pošlje na http://sodnapraksa.si kjer dobiš kup nerelevantnih zadetkov. Lahko točno poveš kako se to najde?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a Fnatic Po maj 14, 2018 8:27 am

En primer, kjer je dokazoval, da ga je radar posnel dosti pred omejitvijo (najbi bil previsoko nastavljen in je lovil že dosti prej). Bilo je pred tunelom, vozil je natanko 150. Niso mogli dokazat, da je pri znaku omejitve dejansko vozil po omejitvi, kot je dejal sam.

Drugi pa na zelo podoben način vendar je bil ravno vštric z enim in mu niso mogli dokazat, da je bil on tisti, ki je prehitro vozil.

Točno kaj in kako se je odvijalo ne vem. Vem samo, da je bilo oboje ovrženo. Je pa res, da je oboje že enih 6 let nazaj. Kako je s tem zdaj, ne bi vedel.
Jaz sem pred tunelom že peljal 150 pa nisem dobil nič. Samo to je bila verjetno le sreča takrat.
V Franciji sem ga pognal na 160 po števcu nakar sem ugotovil, da je omejitev na tistem delu še vedno 100 (kljub tropasovnici in odstavnem pasu) pa se je na opozorilni tabli izpisala moja registrska in opozorilo za prehitro vožnjo. Takrat sem se najbolj us*al..pa tudi ni bilo nič k sreči.

So pa enkrat pred dobre pol leta spremenili pri starših omejitev kar čez vikend iz 50 na 40. Takrat sem dobil kazen sredi noči, ko sem se vračal. vozil 54. Nič jasno. Sem šel še enkrat tam mimo, ker nisem verjel. Oče tudi ni imel pojma, da so kaj spremeinili in je avtomatsko vozil 50. No jaz sem jo fasal, on ne na stacionarca. tudi to mi recimo ni jasno pa kaj čmo.
Ba-dum tssssssss =P
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a Robi-77 To maj 15, 2018 9:46 pm

Prihajajo časi takoimenovanih super radarjev, ki merijo vsako vozilo posebej (tudi po več vštric in hkrati v obe smeri - prihajajoča in odhajajoča vozila), zato v bodoče, ob prekoračitvi hitrosti, ki jo bo zaznal ti. super radar ne bo šo več skozi, da sta dva vštric vozila.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a Fnatic Sr maj 16, 2018 6:38 am

Vem ja. Saj zato pa pravim, da je bilo toliko let nazaj to vse. Žal so ponekod res neumne omejitve ampak tam še najraje kasirajo tako da jbg..
Ba-dum tssssssss =P
 
vozi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe apr 20, 2018 9:10 pm

Re: So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a vozi Če maj 17, 2018 8:52 pm

Je dobil sliko avta in ni bil tam, kjer bi kršil omejitev? Kakšno sodišče bi sicer verjelo tem izgovorom?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: So kakšni pritožbi na kazen sploh že kdaj ugodili

Napisal/-a Fnatic Pe maj 18, 2018 9:32 am

Dej prosim malo lepše napiši, ker ne razumem vprašanja. Seveda je sliko dobil, saj niso stali na odstavnem pasu in merili. Ja previsoko je bil nastavljen in je že dosti pred tunelom meril. Do tam, kjer velja omejitev je že upočasnil. Posnelo ga je pa toliko prej kjer še pač ni zaviral. Razumljivo?
Sodišče je ugodilo in tudi sam radar so popravili/nastavili bolj pravilno.

Sicer pa bilo je vprašanje ali so kakšni pritožbi ugodili in sem samo povedal primera in da so ugodili. To je vsa poanta. Pa da je bilo sicer že toliko nazaj da zdaj verjetno ne bi bilo tako.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov